co do kočárku létě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ryka
Kecalka 145 příspěvků 01.05.05 07:24
co do kočárku létě

dobrý den.Nevím co mám dát do kočárku v létě.Barunka bude mít za týden 4.m zatím je v tašce která je vystlaná dekou,ale když začne hic tak nevím co mám dát místo deky.Nebo se taška nechává na holo?to se mi nezdá ani prostěradlo se mi nezdá.Nevím.
a ještě z jiného soudku-na čem spí vaše mimi v postýlce na holé matraci? samo že prostěradélko.Já ještě kojím a Barču mám při tom v peřince(lépe se mi drží lépe se ukládá do postýlky).za chvíli se mi tam už nevleze ,tak nevím jak si zvykne na ten větší a tvrdší prostor.dejte mi nějaké vaše tipy.díky ryka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

baghira
Závislačka 2903 příspěvků 01.05.05 07:53

Ahoj Ryko:)

Já myslím, že čtyřměsíční dítě už se s prostorem vypořádá dobře:))) (nemylela jsi čtyřTÝDENNÍ?)
V postýlce malá spala normálně od začátku jenom na prostěradle (je na tom něco divného?) a do kočárku jsem jí dávala pod hlavičku plínku (kvúli slinám a kvúli pocení hlavičky. Vlastně – i v té postýlce měla pod hlavou plínku, kvůli ublinkávání.) Abych byla úplně přesná, jako novorozenec spala Eliška v košíku na kolečkách, pak byla chvíli v postýlce a pak se usalašila natrvalo v naší posteli:)))

Peřinka=zavino­vačka? Nevím, jestli balíš čtyřměsíční dítě do zavinovačky :?: , malá ji moc nemusela, používali jsme ji nejvýš pár týdnů. Myslím, že pokud je zvyklá být takhle dlouho „sešněrovaná“, tak by prostor postýlky třeba mohl být zpočátku trochu problém… na to by asi byly dobré mantinely (kočárek je snad v pohodě, to není strahovský stadion:))

Promiň, jestli jsem tvou otázku špatně pochopila…

Pozdravujeme Barunku:))

Baghira a Eliška (12,5 m.)

Uživatel je onlinejanat
Kelišová 6773 příspěvků 01.05.05 08:16

Ahoj Ryko,
my jsme do hluboke tasky davali plinku na dno, uplne ze zacatku jsem na dno davala jeste prelozenou rychlozavinovacku a nekdy druhou plinku pod hlavicku. V postylce spi na prosteradle ve spacim pytli -spaci pytel urcite doporucuju, protoze jinak syn spal uplne odkrytej. Jinak s prostorem si hlavu nedelej, syn i v tom pytli se obraci, seda si atd…
Jinak Baghiro ja Ryku chapu, muj syn byl taky v noci v zavinovacce asi tak do 4 mesicu :), sice ke konci mel uz nohy venku ale byl tak, protoze ze zavinovacky se nemohl odkryt a vubec byl klidnejsi a lip spinkal. Pak jsem pochopila, ze existuje spaci pytel a zavinovacka byla definitivne odlozena :)
Ahoj Jana

Maky
Závislačka 2907 příspěvků 01.05.05 09:25

Ahoj Ryko
Peřinku jsme moc nepoužívali. Malá spala v postýlce na prostěradle, pod hlavou měla plínku a přikrytá byla peřinou. Když se začala odkopávat pořídili jsme spací pytel a spí v něm do dneška.Od začátku máme v postýlce mantinel.Mě se to líbí a je to praktické.Ze začátku uzavírá prostor, později tlumí nárazi o postýlku.
V kočárku jsme měli v korbičce vyndavací prací madraci, obalovala jsem jí plínkou a další plínku jsme skládali pod hlavičku kvůli ublinkávání.Ne­používala jsem polštářek ani pod hlavu ani k dekoraci.Na přikrytí v létě ve velkých teplech jsem používala jen plínku, jinak slabší deku.

Snad jsem trochu poradila.
Maky a Terinka (13 měsíců)

ryka
Kecalka 145 příspěvků 01.05.05 09:57

ahoj holky,Baghiro jasně ža nemám Barču sešněrovanou v peřince jak vězně.já mám takovou peřinku není moc teplá je akorát je na způsob fusaku na zip ten zip jsem odepnula a je jen na tom základě.a o to jde že je jakoby na měkším než bude na té tvrdé matraci.Takže budu muset pomalu zvykat.pozdravujem Elišku.JANAT já jsem si spací pytel pořídila ale je to jako krunýř.Koupila jsem ho ještě nezkušeně přes nett oni to někde šijou má být nealergický a je tvrdý jak beton a ještě k tomu je 1.10m je to obrovské prostě jsem to koupila narychlo.Je třeba takové věci vidět a ohmatat na obrázku to vypadá ok.skutek utek.zatím ryka

Anonymni  01.05.05 09:59

Ja to jen tak rychle shrnu… Pod hlavicku urcite plinku do kocarku i do postylky.
My jsme taky dlouho pouzivali zavinovacku, ale pozor!!! Zrovna kolem toho ctvrteho mesice to zacina byt trosku nebezpecne. Jak ma dite tendenci chytat veci kolem sebe, muze se ti stat, ze si to nejak pretahne pres hlavu. Aspon ja mam doma takovou kouzelnici. Vubec nechapu, jak to dokaze udelat…Ale od te doby, co se to povedlo, ji uz radeji nepouzivame.

Pro Baghiru: V literature se doporucuje nechavat v zavinovacce do 4. mesice. U nas bylo odstraneni v pohode. Ono to uz asi pozdeji neni o prostoru, ale spis o tom aby se dite nerozptylovalo kopanim, apod. Pak jsme ji nahradili spacim pytlem.

Mejte se…Terik a Charlie

ryka
Kecalka 145 příspěvků 01.05.05 10:06

Maky,to se mi líbí ta prací matrace.Dá se to koupit přímo na velikost korbičky nebo jak?a kde.Protože v korbičce jsou popruhy nastálo alespon by to malou netlačilo.ryka

baghira
Závislačka 2903 příspěvků 01.05.05 10:47

Pro TERIK:
http://www.rodina.cz/…na/prisp.asp?…

Každé dítě je jiné, moje dcera zavinovačku ráda neměla. určitě jsou děti, kterým to přináší pocit bezpečí …
Teď jsem koukala do zápisků, co moje dcera dělala ve 4. měsíci …otáčela se na bok a na bříško, hrála si s nožičkama …u nás bys se zavinovaškou nepochodila :lol: :lol: :lol: ani v noci :wink:

Baghira

Maky
Závislačka 2907 příspěvků 01.05.05 12:50

Ryko – máme kočárek deltim skippy a je v něm vyndávací vanička a v ní je vyndávací madrace. Ale zkus kouknout na net třeba se to dá koupit i samostatně. Poptala bych se tam co jste koupili kočárek případně u výrobce toho kočárku.

K zavinovačce – my jsme taky zavinovačku nepoužívali. Víc nám vyhovovalo chovat tělo na tělo. Možná ten první měsíc jsem měla do kočárku povian místo fusaku (byl duben na fusak teplo, bez fusaku zima). To je věc názoru a povahy rodičů a miminka.

Katchenka
Nováček 6 příspěvků 01.05.05 15:08

Ahoj Ryko,

ja davala do tvrde kocarkove tasky slozeny rucnik, aby byl Matyas na mekcim a pod hlavu jeste plinku. Puvodne jsem chtela koupit kousek cca 2cm vysokeho molitanu, ale nez jsem se k tomu dostala, tak z tasky vyrostl :-))) Mame Knorr Nizza.

kisotek
Stálice 54 příspěvků 01.05.05 15:32

Ahoj Ryko,
já jsem malému dávala do kočárku přeloženou dětskou froté osušku s obrázkem a pod hlavičku plínku. To samé i v postýlce- měl froté prostěradlo a pod hlavičkou opět plínka- často ublinkával, tak aby jsem nemusela měnit celé prostěradlo, a pak taky aby měl pod tou hlavičkou něco jemnějšího.

olouszek
Stálice 95 příspěvků 02.05.05 09:02

Ahojky, naše malá spala do 4 měs. v zavinovačce( když nebyla,, stáhnutá", tak se lekala a budila), od 4 měs spala volně v postýlce na frotém prostěradle a pod hlavou plínku. Do kočárku dávám velkou frotou osušku a pod hlavu plínku i kyž teď tam už dlouho nevydrží, malá je velký nenechavec.

Radina
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 02.05.05 12:07

Naše Betynka teprve začíná sedět a tak mám v kočárku sestřihnutou karimatku (právě aby ji při ležení netlačily ty nástalo upevněné popruhy)potaženou návlekem z látky stejné jako jsem ušila peřinku. Když se to zašpiní, jednoduše vytáhnu karimatku a povlak vyperu, nebo otočím karimatku nahoru čistou stranou. Super se to používá když někam jedeme ven a potřebuju přebalovák v trávě nebo na lavičce. Takže 2 in 1 a v zimě to bylo jako super a levné zateplení kočárku zespod.
 Radka

mverca
Stálice 92 příspěvků 02.05.05 12:30

Ahoj holky, jsem ve 12tt. Docela mě překvapilo kolik z vás používá zavinovačku. U žádné z mojich známých maminek jsem se s tím nesetkala a tak jsem si myslela, že už se ani nepoužívají. Vůbec jsem s ní nepočítala, tak teď nevím.

RA
Stálice 73 příspěvků 02.05.05 14:19

Ahojky Verčo,
nevím jak ostatní, ale já využívám tzv. rychlozavinovačku (zapínání na suchý zip) i jako deku, podložku, prostě podle situace.
Malého jsem zavinovala na spaní asi čtrnáct dní a pak jsme přešli na spací pytel – mohl v něm kopkat a to mu pomáhalo s prdíkama.
I na kontrole na ortopedii mi pan doktor říkal, že má méně dětí problém s kyčlema než dříve, protože se už tolik nezavinují.

Janka

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist