Co je to YAL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.12.03 18:42
Co je to YAL

ahoj,občas se tu objeví zkratka YAL,mužete mi napsat o co se vlastně jedná jak učinkuje ? Děkuju za vysvětlení.

Reklama

Reklama

Reakce:

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 05.12.03 20:29
Co je to YAL

YAL není zkratka. Je to „sterilní roztok k aplikaci do konečníku“. Používá se před vyšetřením nebo drobnými chirurgickými výkony v konečníku a samozřejmě pro vyprázdnění před porodem místo klystýru.

Klystýr jsem před porodem neměla takže nemůžu srovnávat. S YALem to bylo v pohodě. Aplikace nebyla nepříjemná, tím nechci říct, že bych to chtěla denně:-), a vyprázdnila jsem se během 20 minut.

Tolik o YALu.

Ariana

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 06.12.03 01:39
Co je to YAL

Ahoj,

já teda taky nemám žádný zkušenoosti s klystýrem,ale YAL je fakt celkem v pohodě.Předepsali mi ho na požádání v poradně a můžeš to „vyřídit“ i sama-doma.

Anonymni  06.12.03 15:39
Co je to YAL

já jsem měla YAL před porodem taky, ale nezdál se mi moc dobrý. Úplně jsem se nevypráznila. Podle dr. je obyčejný klystýr účinější.

Anonymni  06.12.03 18:56
Co je to YAL

Ahoj, já měla před porodem klystýr, dobrovolně, řekla jsem si o něj a bylo to super, krásně jsem se natřikrát vyprázdnila a měla dobrý pocit. Není to vůbec nic hroznýho,dopo­ručuju. Doporučují to i lékaři, udělá se na porod víc prostoru pro mimčo, teplá voda uvolňuje proodní cesty, čímž se porod zrochu urychlí a rodičky jsou víc v pohodě, nemusí myslet na to, co z nich při tlačení vyjde, o to víc, když je u porodu jejich partner jim může být trapně. Měla jsem v těhotenství problémy se zácpou a tak jsem klystýr uvítala. Mimochodem tahle stará čistící metoda by se měla několirát za rok provést „jen tak“ - v rámci péče o náš „vnitřek“.

Čau Kamila

Anonymni  06.12.03 19:00
Co je to YAL

Souhlasím s Kamilou, klystýr před porodem doporučuju, má to svoje důvody. Yal je jenom na vyprázdnění, ale nenapomáhá hladšímu porodu tak jako ta teplá voda, v otevírací fázi mi to hodně pomohlo, když porod nepostupuje. Není to nic ponižujícího ani bolestivého (v rámci celého porodu a pobytu v porodnici je to jen zlomeček toho nepříjemného), por.as. prostě zavede do konečníku tenkou hadičku vleže na boku a za chvíli je po všem a hurá na wc, člověk se dost uvolní a po dlouhé době pořádně pos… tak jako dlouho předtím ne, tělo je potřeba před porodem pročistit.

Petra

Anonymni  06.12.03 23:28
Co je to YAL

Ja jsme YAL pouzila misto klystyru v porodnici a mohu jej vrele doporucit. Jeho pouzite je setrne a nijak neprijemne, po aplikaci asistentkou jsem jeste asi dvacet minut lezela na boku a teprve pote jsem odkracela na toaletu a mohu rict, ze to bylo fajn. Tim, ze se udrzi tak dlouho je vyprazdneni opravdu dukladne bez poskozeni prirozene funkce strev - a tudiz po porodu jsou mensi problemy se stolici (ale stejne byla prvni poporodni stolice ten nejhnusnejsi porodni zazitek).

Lekarka mi ale vysvetlila, ze maji radeji vodu s kapkou oleje (ci mydla), protoze tim, ze je mene setrny uspisi porod, no nevim, ja byal s YALem spokojena. V baleni jsou dve lahvicky a tak mam druhou na „priste“ :-) V kazdem pripade se mi YALu nezminil ani gynekolog, ani personal porodnice, ale na muj dotaz reagovali vstricne.

Bez predpisu stoji dve stovky, na predpis dvanact korun.

Anonymni  07.12.03 22:39
Co je to YAL

Ahojky. Nedá mi, abych se na toto téma nepřipojila k diskusi. Klystýr, který jsem dostala při svém prvním porodu před sedmi lety, je dodnes mojí černou můrou. Sestra mi ho dala v době, kdy jsem měla už silné, těžko zvladatelné kontrakce a do toho jsem ještě měla snášet křeče z aplikovaného klystýru. Bylo to opravdu strašné. Na záchodě jsem brečela a svíjela se bolestí a když si vzpomenu na přístup sester, tak je mi z toho smutno dodnes. Svoji „toaletu“ jsem vykonávala snad hodinu, ony už byly nevrlé a hrubým, arogantním způsobem mě přivolávaly do sprchy. Ráda bych jim vyhověla, ale bohužel, nešlo to. Já byla na pokraji nervového i fyzického zhroucení. No zážitek vážně otřesný. Samotný porod byl vedle tohoto zážitku z přípravky procházka růžovou zahradou. A to opravdu nepřeháním. Nebýt tohoto hnusného klystýru a neurvalých sestřiček, tak mám na porod jen ty nejkrásnější vzpomínky. Je pravdou, že jsem byla po porodu dobře vyprázdněná (dalo by se říci totálně prázdná), ale ten zážitek v porodních bolestech za to vážně nestál. Letos v květnu jsem rodila podruhé a neopomenula jsem si do tašky přibalit přípravek YAL. Je pravda, že mě téměř nevyprázdnil, ale co, hlavně, že mi bylo dobře a mohla jsem se plně soustředit „jen“ na kontrakce, které vůbec opět nebyly tak hrozné jako klystýr v roce 96. S YALem jsem rodila v pohodě. A klystýr? Věřím, že je přínosný pro očištění organismu, že se po něm člověk cítí jako znovu narozený; ale proboha, proč to dělat v pokročilých porodních bolestech? To opravdu není zapotřebí. A abych nezapomněla: chtěla bych pochválit letošní personál porodnice, kterou jsem si zvolila i po špatných zkušenostech znovu (tamní předporodní kurz mne totiž uchvátil). Sestřičky i pan doktor byli úžasní; narození mého děťátka prožívali se mnou a porod mi zpříjemňovali, jak to jen šlo. Vůbec ničeho jsem se nemusela bát, žádná černá můra se nekonala a určitě k dobrému pocitu přispěl mimo jiné i šetrný YAL. Doporučuju.

P.S.: ještě jednou chválím porodnici u Apolináře; jsou tam dnes všichni zlatí a strašně hodní…

Ivka, Luky+Davídek

dhghc  15.04.12 19:52
je to o přístupu a o intimitě

to, jestli je klystýr snesitelný nebo ne, rozhoduje, jak se podá

pokud se podá šetrně, pozvolna, opatrně, při zachování všech doporučení, a samozřejmě při zachování pravidel intimity (minimalizace studu),

tak bude klsystýr bezproblémový

pokud ne, může to opravdu skončit (a není to bohužel vyjímka) jako jeden z nejhorších zážitků z porodu či vyšetření

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama