CO MÁ UMĚT 6 MĚSÍČNÍ DÍTĚ ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janulika
Kecalka 106 příspěvků 28.08.06 18:41
CO MÁ UMĚT 6 MĚSÍČNÍ DÍTĚ ???

AHOJKY,
VÍM, ŽE TADY JEDNA DISKUZE O PLROČNÍCH DĚTECH PROBÍHÁ, ALE I TAK MĚ TO NEDÁ.
POTŘEBUJU UKLIDNIT. CO DĚLÁ,, NORMÁLNÍ ,, MIMČO V 6 MĚSÍCÍCH. KOLIK MÁ MÍT ZUBŮ A TAK.
MY SE ZATÍM JEN PŘETÁČÍME, SNAŽÍME SI SEDAT, A HLAVNĚ STOUPAT, ALE NOŽIČKY SE JÍ KLEPOU JAK ROSOL A PROSTĚ SE NRUDRŽÍ :(

ZUB NEMÁME JEŠTĚ ANI JEDEN.
PROSÍM JE MÉ DÍTĚ NORMÁLNÍ, ŽE NEDĚLÁ SKORO NIC ?? NAVÍC MÁ SLABÉ SVALOVÉ NAPĚTÍ V RUČKÁCH, TAKŽE SE NEPŘITÁHNE A NEUDRŽÍ SE NA NICH.

DÍKY :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Gabinka
Kelišová 6489 příspěvků 28.08.06 18:48

Zajímalo by mě, jakou máš představu, co by dítě umět mělo, když píšeš, že se snažíte sedat, přetáčíte, zkouší si stoupat…
Jsou děti, které jsou šikovnější motoricky a s básničkama a "ručníma básničkama) a mluvením apod začnou později, některé naopak. Zuby jsou záležitost silně individuální a řekla bych daná dědičně.
Pro tvoji zajímavost Bára v půlroce ležela, maximálně pásla a lítala jak letadlo a přetáčela se. Víc ani ťuk. Tudíž ani se nepo:,–(ila, ani nebyla posazovaná, natož aby si zkoušela stoupat (mmch je normální, že se klepe jak rosol, to přijde časem, ještě na to není dítko zralé). Nemluvila (krom Mama ,čemuž ovšem nepřikládala žádný význam). Dokonce nic nejedla krom koja. Držela hračky. Neustále plakala a měla dva dolní zuby.
Přiznam se, že nemam moc ráda tohle srovnávání, kdy se zjišťuje, které dítě co dělá a pak porovnávání se svým vlastním. Ono to pak svádí k mírnému nátlaku, i když si to neuvědomujem.
Samo, taky si řeknu, hm, to určitě neumíme, ale umíme zas jiné věci a neřešim to, protože stejně vím, že vše má svůj čas;)
Myslím, že je lepší nesrovnávat a neporovnávat a moc o otm nepřemýšlet:)
Gabča a Bára

Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 28.08.06 18:52

Ahojky,

já myslím, že vy jste akorát a moje Nikolka (z diskuze, co už probíhá):) je právě nějak moc napřed :)
Opravdu se nemá srovnávat. Každé miminko je jiné :)
Já spíš chtěla uklidnit od holek, že to nevadí a můžu jí nechat :)

Jo a zuby ještě taky nemáme!! :)

Jarka a Nikolka

Berun
Závislačka 4912 příspěvků 28.08.06 19:03

Januliko já myslím, že stačí občas zabrousit do deníčku únorňátek a březňátek 2006 a bude ti z komentářů jasné, jak na tom ty naše půlroční děti jsou…prostě srovnávat se nedá. Ten můj je tak nějak v normě, už mu vylezly i dva zoubky, ale všechno má prostě svůj čas a nedá se říct, že by byl opožděnější proto, že ještě nesedí.

Janulika
Kecalka 106 příspěvků 28.08.06 19:20

No jasně, já nechci srovnávat. Jen jsem se chtěla zeptat, co umíte vy, protože se mi zdá, že ta moje příšerka toho umí docela dost málo :)
A asi jsem už blázen. Pořád jí sleduju a říkám si, jestli náhodou není divná :(

Že neválí sudy, jen se otáčí, že nemá zuby a tak ...... :)

Taky nemám ráda srovnávání. Každé dítě je jiná osobnost a každý umí něco jinýho :)

Díky

Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 28.08.06 19:21
mimčo

Ahojky ,určitě je tvoje mimčo v naprostým pořádku:) Každý dítko je jiný a myslím si ,že vše co tvé mimčo ted umí je dle tabulek .Počítej ,že posazovat se začne kolem 7 měsíce .Mám 3 holčičky a každá na tom byla s umem jinak .U nás v deníčku jsou na tom s mluvením taky líp než naše Terka a to má 2 starší sestřičky takže se na ní mluví víc než dost ,ale má prostě svojí řeč ,to nejdůležitější co umí je zavolat mamííííí nebo tatí a zbytek proč by se namáhala ,když stačí ukazovat:D

Opravdu bud v klidu však ono ti ještě předvede co v něm je :D

Pa Majdalenka

Berun
Závislačka 4912 příspěvků 28.08.06 19:30

Já myslím, že pokud se snažíš rozvíjet její schopnosti tak je pak už jedno kdy to všechno začne dělat.

Takže hodně s ní mluv, říkadla, písničky, paci paci.

Neposazuj jí, ani jí nezkoušej postavit. Obojí je škodlivé pokud to dítě nedělá samo, čímž nechci tvrdit, že já to nikdy neudělám…naopak moje dítě ke štěstí trochu posazování a stoupání si (na nožičkách se už udrží) vyžaduje. Tak mu to na chviličku dopřeju.

Zoubky může mít klidně až v roce, tak to měla moje kamarádka se svou holčičkou, je jí rok a má zatím jen dolní 2.

KaVi
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 28.08.06 19:32

Mno,tak Šimon má 10 měsíců,nese­dí,nestojí a není na kolínkách,ale jen se plazí.Ale zubů má za to 6 :lol:
Je pravda,že musíme kolínka trénovat a posilovat ruky,ale když ho srovnám s ostatníma stejně starýma dětma,tak bych asi už byla skočená z okna :lol:
Takže fakt nejde srovnávat,každý dítko je jiný :wink:

mirijak
Stálice 76 příspěvků 28.08.06 19:34

Ahoj Janulika,

vobec si nerob starosti, porovnavat sa jednoducho neda, tym nic nezistis. Ale na ukludnenie: prvy zub Linde vyliezol v druhej polovici 8. mesiaca, doteraz ma len 2. Pretacat do vsetkych stran a smerov sa zacala koncom 4.mesiaca, sudy valala asi 2× (inak nic :-)), plazit sa zacala v polovici 7. mesiaca, liezt v polovici 8. mesiaca. Doteraz nesedi (:,–(ne si, ale nie sama vzpriamene, musi sa niecoho drzat) a pred par dnami sa postavila v postielke. Nepo:,–(zujeme ju, nestaviame a asi s nou ani nebudeme chodit za ruky. Kazde mimco je ine a ked bude telicko pripravene na nove triky, sama sa do nich pusti. Som presvedcena o tom, ze tvoje mimi je uplne normalne :-).

Miri

jindrucha
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 28.08.06 19:57

jenom pro uklidnění… můj manžel neměl žádný zub ani na roce, tak s ním Mařenka (tchýně) běžela k doktorovi a tam se jí smáli že je to normální… :wink: :lol: :lol:
Hlavně klíííd. Já vím je to těžký taky srovnávám co umíme a neumíme…

aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 28.08.06 20:23

Hele, vůbec nepanikař… pokud si dobře vzpomínám, tak Jířa měl skoro 6 zubů. Jinak – neseděl, asi 1× se přetočil na břicho, o nějakém válení sudů nebyla vůbec řeč. O paci paci a podobných hrátkách jsem si mohla nechat zdát (prostě nezájem, dodneška nedělá z principu nic, co po něm chci).
A dneska je to úplně normální kluk, v něčem lepší, v něčem horší než ostatní :)
Srovnávání je zajímavé, ale nepodstatné

andela  28.08.06 20:25

Ahojka,

chodí mi na maila info o tom, co by moje mimi mělo asi tak umět … tak ve 26 týdnu by dle nich mělo umět asi toto :
Prestoze se vam zda, ze by vase miminko jiz mohlo sedet, neposazujte ho! Dospeje k tomu sam az bude lezt. Zadicka nejsou jeste dostatecne pripravena udrzet v sedu vahu tela a hlavicky, nepodporujte proto tzv. pasivni sezeni (posazovani miminka, podlozena zada polstari apod.)
Co umi a dokaze?
Kdyz lezi na zadech, zvedne, uchopi sve nozky a zkousi ji je dat to ust.
Nahlas se smeje, usmiva se a vyska.
Vsechno ihned strka do ust, aby predmet nalezite prozkoumalo.

Ale vůbec si s tím nedělej hlavu, protože každé dítko je opravdu jiné … moje třeba umělo věci, které neumělo dítko o 2měs. starší … je to opravdu jen a jen na nich. A na jednu stranu, buď ráda že nemáš takového rychlíka jako já, a můžeš si opravdu užít toho miminka :wink: :lol: . Ono to taky není nic moc, když už od 4 měs. honíš dítko po místnosti, a od 5,5 po bytě :lol: . A to se těším až mi začne běhat … :roll: :lol:

kocickamalinka
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 29.08.06 08:03

ahojik,
jak uz psala Berun a ostatni i nas malej bude mit za par dni 6mesicu a "jedine co umime je plazeni, samozrejmne vzad a taky sam sedi, v leze proste nebude a nebude…jinak zkoumame ruzne hracky jak chutnaji a co vydavaji za zvuky, povidame, zpivame, rikame rikanky, ikdyz tomu treba nerozumi, casem vse pochopi…
kazde ditko je idividualni, zoubky taky jeste nemame ikdyz uz se nam mesic dolni dva tlaci :D
nektere deti zacnou drive sedet nez lozit, nekere se ani nebatoli…nedelala bych si s tim starosti..vse ma svuj cas:-)))tak neveset hlavu, urcite jsi vyborna mama

Valli
Závislačka 4231 příspěvků 29.08.06 08:18

JANULIKA:mne se to zda byt v normalu,ja myslim ze kazde dite je uplne jine.my teda zuby rozhodne nemeli!to az v9m.prvni.
sedet jsme umeli take az v9 m. ale stat jsme umeli v7m.v ohradce.jinak pretacet se zacal kolem4.m a kolem5.m na druhy bok.plazil se v pul roce a lezl tak kole7,5m.(myslim-pisu to zpameti).
muzu ti napsat ze kamaradka ma chlapecka bude mu ted8m. a umi se jen otoci a zvednout hlavu.a vubec neleze neplazi se,nesedi,nic!aspon nic takoveho nepredvedl.oni ho porad nosi a on se umi jen houpat na nozkachm,ale to neni vubec zdrave na pater!
jinak se rika,ze je pro dite lepsi kdyz prvne stoji a pak sedi,kvuli pateri a cim dyl chodi tim lip.takze se vubec neboj,muze to pak stihnout vse najednou.
jsou vyjimky,ze fakt nekdo zacne chodit i v8m. ale myslim, ze je to castecne i dedicne.tak zkus prozkoumat jak jsi na tom byla ty a manzel.
u nas co vim-ja mela zub v10m.-nas maly v9m. ja zacala chodit ve13m. nas taky.takze je to dost podobne.

archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 30.08.06 14:20

2.9. nám bude půl roku, nesedíme, nestojíme, maximálně paseme a válíme sudy po celém pokoji, takže asi tak!

Zub ani jeden, zato krásně papá lžičkou, slyší na svoje jméno a je zase aspoň hodně bystrá! Když už teda nesedí!

Jídelní židlička a nová autosedačka zatím tiše čekají a čekají....... :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Kůže miminek je až 5x tenčí. Jak o ni pečovat?

Pokožka miminka je velmi jemná a citlivá, protože její přirozená ochrana není ještě zcela vyvinuta. Je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka a přirozená kyselá ochranná vrstva pokožky, která chrání kůži před škodlivými bakteriemi, není ještě dostatečně vyvinuta. Proto je pokožka miminka obzvláště náchylná ke škodlivým vlivům a vysychání a vyžaduje speciální péči. číst dále >

Které plenky jsou pro vaše miminko a jeho zdravý vývoj ty nejlepší?

Jste těhotná a přemýšlíte, do čeho své miminko necháte po narození "kakat a čůrat"? Nebo vašemu již narozenému dítěti klasické jednorázovky z nějakého důvodu nevyhovují? číst dále >

TOPlist