Co na kašel??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katkakov
Stálice 54 příspěvků 27.11.06 23:01
Co na kašel??

Prosím o radu,jak prcka zbavit kašle. Vojta má 14 měsíců a už 4 dny děsivý kašel,dnes večer se dokonce va spaní při kašlaní i poblil :( . Dr,mám předepsala mucosolvan a dithiaden.Zatím mi to nepřipadá moc účinné.
 díky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

evitka
Kecalka 409 příspěvků 27.11.06 23:45

Já dávám na kašel Hedelix, 3× denně půlku čajové lžičky, malému chutná, dostane ho vždy „za odměnu“ po jídle:-) Výsledek je vidět tak po čtyřech pěti dnech, kdy i občas něco vykašle ven nebo kašel pomalu ustane. Základem je ale léčit rýmu vhodnýma kapičkama nebo jen slaným roztokem (pokud ji má). Většinou platí – ustává rýma, ustává i kašel.
Přejeme Vojtíškovi brzké uzdravení!

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.11.06 09:02

Katko,
je asi trapné, že to říkám, ale buď ráda, že se Ti dítko poblinkalo. Moc se mu totiž muselo ulevit. S kašlem máme posledních několik dní velké zkušenosti:-(. Naše holčička také kašle, z neděle na včerejšek jsme byli kvůli kašli vzhůru do půl čtvrté ráno, než mi zabrala. Stále ji to nutilo kašlat, hleny se vracely zpátky. Kdyby je bývala vyplivla, nebo vyzvracela, bylo by jí dobře. To nám řekl náš pediatr včera na kontrole. Dal nám kapky Sinecod a ty nám na dnešní noc velmi zabraly! K nim máme ještě homeopatika Stodal (sirup 3× denně 5ml) a Droceru (kuličky homeopatické, při problému jednu kuličku). Pomáhá nám to a malá je lepší…
Noc nám zachránil ten Sinecod, je docela i slaďoučký, takže ho malá nevyplivne. Zkus ho.
Ať jste brzy zdraví!
Stejně je ta rýma a kašel tak nepříjemná věc:-(
 Simča

EvaH
Kecalka 386 příspěvků 28.11.06 10:18

My jsme se kašle zbavili v pátek. Adámek se také poblinkal. Dávala jsem mu Stodal – homeopatikum (asi týden). K doktorce jsme ani nešli, protože by tam chytnul určitě i něco jiného. Jak to řešíte vy, když jdete s prckem k doktorce a je jen trochu nachlazený? Do poradny se nesmí, ale zase ho nechci tahat do normální ordinace, kde jsou chřipky a infekční nemoci?

tterka
Závislačka 4441 příspěvků 28.11.06 10:21

ahojky,
my jsme dostali na kašel kapky stoptussin a musím říct, že i když měl Martin ten kašel vážně ošklivej, tak za tři dny byl pryč. Takže doporučuji vřele, ale myslím, že je jen na předpis.

IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 28.11.06 12:12

STOPTUSIN je vážně dobrý,ale hrozně hořký. Já ho přislazuji glukopurem.

Dá se koupit bez předpisu.

Tobík ho sice nesnáší ,ale dává se na lžičku jen malé množství 9 kapek.

U nás je boj se sirupy, ty nesnáší a okamžitě plive a vzhledem, že je toho na množství víc, tak docela úspěšně.

Jo a naše Dr. říkala, že chce vydržet dávat tak týden.

Také se mi nechce jen s lehkým nachlazením jít k Dr. do čekárny, kde bychom mohli chytit i něco jiného. Řeším to tak, že na ni ťuknu z chodby a situaci vysvětlím.

Ivule

tterka
Závislačka 4441 příspěvků 28.11.06 12:21

Ahoj Ivule, já toho stoptusinu dával 14 kapek – Marťas je obřík, záleží na váze. Kapala jsem mu to do vody – asi tak 50 ml. Martin to vždycky vypil úplně v pohodě – je dost odolný. A jinak se to dá dobře aplikovat třeba injekční stříkačkou. Ale je fakt, že účinnější lék na kašel jsem ještě nenašla :wink:

Ajjaa
Závislačka 3491 příspěvků 28.11.06 12:48

Ahoj,

tak s kašlem taky často bojujeme. Maly má ekzém takže u nás to s tím souvisí. Měl třeba týden kašel pár dní klid a pak zase a tak to šlo několik měsíců. Teď už má zase rýmu tak se bojím, že zase začne kašlat tím to vždycky začíná a není to jen nějaký kašlíček, ale taky zvrací:-( Dr. nám taky většinou dává Mucosolvan a na noc dithiaden, ale posledně jsem mu koupila Stodal a zdálo se mi, že zabral dřív. Teď už bereme protialergický sirup a jsme objednaní na alergologii tak se třeba dozvíme něco víc.

Andrea

martinaSK
Neúnavná pisatelka 15316 příspěvků 28.11.06 12:52

Ahojte :D

Moja dcera mala teraz velmi neprijemny kasel a kupila som jej NASIVIN sirup a som s nim velmi ale velmi spokojna.....Je to aj na upchate nosove dutiny a aj na kasel a pomohol jej hned.je trosku drahsi ale je fakt dobry.Teraz bezi reklama v TV nan..... :D :wink:

polly
Povídálka 21 příspěvků 30.11.06 21:52
cibulový sirup

Ahoj, zkousela si cibulovy sirup? Je prirodni a zabira i na nachlazeni obecne. Navic je docela dobry, takze mi ho mala bez problemu ji. Pulku cibule prosypej cukrem, nebo prolij medem, promichej a nech stat na teplem miste. Tak za pul hodky uz se pusti stava a davam ji kavovou lzicku trikrat denne, ne netu pisou i casteji.
Dny a noci bez kasle preje Polly

Jonka
Kecalka 189 příspěvků 01.12.06 14:00

Ahojky..
My máme problém,že jsme pořád zahleněný.Tak až to došlo tak daleko,že měl vysoký teploty a dr,nám dal antb.Curam.a na rýmu Olynth a Acc tablety jenom 1/2tablety.Tak jsem zvědavá dáváme to od včera.tak dneska už je mu lépe.Rýmu odsáváme vysavačem,dr.nic nenamítal proti tomuhle způsobu..

Tak zatím…

Vidi
Kecalka 177 příspěvků 02.12.06 14:44
Cibulový sirup

Mám vyzkoušený – jen s malou obměnou – celou cibuli najemno nakrájím, dám do skleničky a zasypu moučkovým cukrem, cibulpe pustí šťávu, kterou pak dávám 3× denně, opravdu pomáhá na odkašlávání, je vhodná i pro dospělé. Když kašel nepřestává, dá se udělat i teplý obklad z cibule. Nakrájím cibuli, vložím do plátěného pytlíku (nebo zabalím třeba do plíny) nahřeju nad párou a teplé (ne vařící) přiložím na hrudník.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 24.03.14 15:09

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, at nezakládám nové téma. syn 18 mesícu má kašel – resp. chytl to ode mě, jsem ted nachlazená a pomalu to chytá ode mě. kašel spíš hlenovitý a spouští se mu pomalu rýma. mám mu na ten kašel něco dát? ještě neměl takový kašel. vždy měl nejdřív rýmu a pak se z té rýmy spustil trochu sušší kašel a to jsem dávala Prospan sirup. ale na ten hlenovitý, co má ted, nevím, co dát. nekašle nijak často zatím. sem tam přes den, v noci klid, přes denní spánek ho to trochu trápí. díky moc za cenné rady…

LuPaPe
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 24.03.14 15:12

@evulkanov Ahojky nam dr. doporučila stodal, když měl suchy kašlík tak hedelix a vždy jsme dávali k tomu ještě 10 kapek fenistil kapek. Ale ted má malej už 8 týdnů kašel a nemůžeme se toho zbavit :(

Gerberka
Ukecaná baba ;) 1633 příspěvků 24.03.14 15:13

@evulkanov

sirup STOPKAŠEL – mohou děti od 1 roku, směs 5 bylin, je výborný, je jakoby na „každou fázi kašle“. Přes den doporučuju tento sirup, na noc na utišení Stoptussin…pros­tříkávat nosík Vincentkou

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
TOPlist