Co na prasklý koutek?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenzenka
Stálice 60 příspěvků 05.01.06 14:31
co na prasklý koutek?

Milé maminky,
nemáte prosím nějakou osvědčenou mastičku nebo trik na prasklé koutky? Docela na to trpím…je to, myslím, nedostatek vitamínu B…pořád ještě kojím, takže asi nestíhám vitamíny doplňovat :(
Děkuju moc za rady a tipy. L.

Reakce:

Radina
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 05.01.06 14:41

Ahojka,
neznám nic lepšího než krém Betadine. Je takový žlutohnědý hnusný smradlavý, ale pomáhá nám, když už všechny ostatní krémy selžou. jenom nevím jestli ho dostaneš bez předpisu.

elda
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 05.01.06 15:00

zkus koupit vitamínky, v lékárně ti poradí.
Já měla prasklý koutek skoro 6 týdnů – od začátku těhu. Asi se to trochu zanítilo – vůbec ani náznakem se nehojil. Takže jsem 3krát namazala framykoinem a koutek je na ústupu. je to lokální antibiotikum a zabralo to hned.

elda

tina01
Kecalka 499 příspěvků 05.01.06 15:08

Ahoj,

nadopuj se B, nejlépe přímo riboflaminem. Opravdu to pomáhá a na kojo nevadí
 Tina

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.01.06 16:12
Prasklý koutek

Ahojky,

mě na prasklý koutek pomáhá obyčejné máslo. Lehce potřít kdykoliv a neolízávat :) Úplně v poho to zabírá.

papa Veronika Adámek a Berunka Ema

Anonymni  16.01.06 20:09

Ahoj,
tak s tím se právě taky potýkám… nakoupila jsem si B-komplex a mastičku Fungicidin, je to o poznání lepší, už nemám koutky prasklé, ale ještě to není úplně ono, pořád jsou červené :roll: Uvidím za pár dní, protože ty vitamíny budou asi to nejpodstatnější… :?
Iriss+2kluci

Beruna
Kecalka 132 příspěvků 16.01.06 20:35

… to je asi nějaký rozšířený :D zrovna teď to léčim. Fakt pomáhá B-komplex a to rovnou forte tak 2–3 dny a je pokoj :lol: Mám to opravdu vyzkoušené.

Kačita79  20.07.11 15:00

fungicidin pomáhá ale jak tu psali tak to sice neni popraskaný ale pořád zarudlíé tak to střídám s framikoinem a si myslím že to zabralo…

alifie
Kelišová 6202 příspěvků 20.07.11 15:17

Prasklé koutky mohou být způsobeny i značným nedostatkem železa.
Dobře vstřebatelné železo je obsaženo v mase (ne kuřecím),hlavně v játrech, v rozinkách.
Potraviny obsahující železo se nemají jíst současně s mléčnými výrobky – mléčné výrobky zabraňují vstřebávání železa.

Anonymní  20.07.11 15:21

babská rada-osvědčená – maz z ucha, bohužel já jsem to nemohla, prostě zábrany

Z-zuzka
Povídálka 31 příspěvků 22.07.11 21:55

Taky ještě kojím a koutky mi praskaly pořád a oba. Začala jsem jíst multivitamíny pro těhotné a kojící matky (např. GS Mamavit, či něco podobného) a mám pokoj. Ale jak si je dva dny zapomenu vzít, tak mi koutky opět prasknout. Takže to chce opravdu pravidelně.

Clambet  04.06.12 20:25
Koutky

Ahoj,vyčetla jsem někde radu použít mast Bactroban a do dvou jsem měla koutky zahojené.Je to ale na předpis..nyní už mám pokoj,ale měla jsem to cca 2týdny..hurá,je klid.. :mrgreen:

želvy
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 04.06.12 22:06

Ahoj, syn 5,5 roku měl letos na jaře minimálně třikát prasklý koutek, mazali jsme na radu doktorky Imazolem, ale je asi jen na recept. Hlavně mu pomohlo, že už delší dobu bere Pangamin.

Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist