Co potřebuji k vyřízení rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aklora
Kecalka 288 příspěvků 05.02.13 19:06
Co potřebuji k vyřízení rodičovského příspěvku

Zdravím :mavam: Mám dotaz.. Na mateřskou nárok nemám tak až ode dne porodu budu mít rodičák.. tak bych potřebovala co vše potřebuji k vyřízení.. Děkuji za odpověd

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Jaja87
Závislačka 3099 příspěvků 05.02.13 19:08

@aklora Urcite zajdi na urad tam ti poradi vice… :hug:

Sibyla0
Extra třída :D 14213 příspěvků 05.02.13 19:12

Rodný list dítěte.. No a asi i občanku.. Nic jinýho speciálního netřeba ;)

aklora
Kecalka 288 příspěvků 05.02.13 19:42
@Jaja87 píše:
@aklora Urcite zajdi na urad tam ti poradi vice… :hug:

Nojo ja bych zašla to by bylo nejlepší, jenže u nas na uřadě se čeka fakt dlouho :? takže se mi tam nechce čekat tři hodiny abych se pak jen zeptala :roll: proto zjištuji takhle abych pam pak sla fakt jen jednou..

mejdylko
Echt Kelišová 9234 příspěvků 05.02.13 19:46

@aklora měla by stačit OP a rodný list dítěte. Pokud budeš žádat o porodný, tak budeš s přítelem/manželem muset doložit příjmy. Pokud jsi nepracovala, budeš podepisovat čestný prohlášení, že jsi nepracovala, po mě chtěli ještě výpis z pojišťovny, že si platim nemocenckou sama a že nemám zaměstnavatele.

Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 05.02.13 19:49

Rodny list, obcanku a vyplnenou zadost

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 05.02.13 19:58

@aklora
Na ten pracák budeš muset pro papíry, aspoň já tam pro ně byla. S jedním pak musíš na správu soc. zabezpečení pro razítko. Pak musíš zpátky na pracák, kde odevzdáš potvrzené a vyplněné papíry + občanka obou rodičů + rodný list dítěte.

mejdylko
Echt Kelišová 9234 příspěvků 05.02.13 20:00

@jayjayka jo no jo, no to bych zapoměla, že mi nejdřív museli zamítnou mateřskou a se zamítnutým papírem jsem pak musela pro rodičák na pracák. :)

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 05.02.13 20:02

@mejdylko :)

suik
Extra třída :D 14006 příspěvků 05.02.13 20:03

@jayjayka vsechny formulare se daji stahnout z netu…myslim, ale ze na tu socialku budes muset.

a proc obcanka obou rodicu?

mejdylko
Echt Kelišová 9234 příspěvků 05.02.13 20:09

@suik protože tam zapisuješ i otce, když ho máš uvedeného v RL. Já jsem zapsala přítele do RL, musela jsem vyplnit papíry jako za partnera on to musel podepsat a doložit OP a kvůli tomu, že není čech, tak ještě nemám rodičák. Řeší se to přes EU, ikdyž je to vlastně MŮJ rodičák, ale závisí na něm, protože je v RL.

suik
Extra třída :D 14006 příspěvků 05.02.13 21:28

@mejdylko a to je ted nejak nove? ja si nepamatuju, ze bych pred dvema lety neco takoveho delala, na manzela se neptali…teda rozhodne nechteli obcanku.

mejdylko
Echt Kelišová 9234 příspěvků 05.02.13 21:39

@suik já tam byla v prosinci. A pořád se to řeší. Musel tam přítel něco podepsat, já tam jeho musela zapsat a on mi to musel podepsat. Paní si i ofotila jeho občanku a rodičák ještě nemám, protože si na Rumunsku ověřují, jestli si nezažádal on o rodičák na syna tam. Pokud vše bude ok, tak se to pak vrátí do čech a vyplatí mi rodičák, porodné a příspěvky na dítě. Do té doby budu bez koruny. Lhůtu na to mají půl roku. :cert: právě jsem jí řikala, že jsem si myslela, že na rodičák se posuzuji jen já sama, když je můj a ona mi řekla, že to tak není, že se posuzuje i partner, když je v RL. Proto stim mám takové opletačky. :(

suik
Extra třída :D 14006 příspěvků 05.02.13 21:56

Uz to v tom novem formulari vidim… to zas bude anabaze :roll:

suik
Extra třída :D 14006 příspěvků 05.02.13 21:59

@mejdylko pekny no…my to mame taky slozitejsi, pac jsme tak napul v nemecku a v cr, ja bych jen byla rada, ze kdyby mi to chteli zamitnout, at to udelaji hned a ne za pul roku, pak mi pak nikdo v nemecku uz nic neda.

je to teda sileny 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist