Co potřebuji k vyřízení rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aklora
Kecalka 288 příspěvků 05.02.13 19:06
Co potřebuji k vyřízení rodičovského příspěvku

Zdravím :mavam: Mám dotaz.. Na mateřskou nárok nemám tak až ode dne porodu budu mít rodičák.. tak bych potřebovala co vše potřebuji k vyřízení.. Děkuji za odpověd

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Jaja87
Kelišová 6102 příspěvků 05.02.13 19:08

@aklora Urcite zajdi na urad tam ti poradi vice… :hug:

Run
Generální žvanilka 20009 příspěvků 05.02.13 19:12

Rodný list dítěte.. No a asi i občanku.. Nic jinýho speciálního netřeba ;)

aklora
Kecalka 288 příspěvků 05.02.13 19:42
@Jaja87 píše:
@aklora Urcite zajdi na urad tam ti poradi vice… :hug:

Nojo ja bych zašla to by bylo nejlepší, jenže u nas na uřadě se čeka fakt dlouho :? takže se mi tam nechce čekat tři hodiny abych se pak jen zeptala :roll: proto zjištuji takhle abych pam pak sla fakt jen jednou..

mejdylko
Extra třída :D 11254 příspěvků 05.02.13 19:46

@aklora měla by stačit OP a rodný list dítěte. Pokud budeš žádat o porodný, tak budeš s přítelem/manželem muset doložit příjmy. Pokud jsi nepracovala, budeš podepisovat čestný prohlášení, že jsi nepracovala, po mě chtěli ještě výpis z pojišťovny, že si platim nemocenckou sama a že nemám zaměstnavatele.

Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 05.02.13 19:49

Rodny list, obcanku a vyplnenou zadost

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.02.13 19:58

@aklora
Na ten pracák budeš muset pro papíry, aspoň já tam pro ně byla. S jedním pak musíš na správu soc. zabezpečení pro razítko. Pak musíš zpátky na pracák, kde odevzdáš potvrzené a vyplněné papíry + občanka obou rodičů + rodný list dítěte.

mejdylko
Extra třída :D 11254 příspěvků 05.02.13 20:00

@jayjayka jo no jo, no to bych zapoměla, že mi nejdřív museli zamítnou mateřskou a se zamítnutým papírem jsem pak musela pro rodičák na pracák. :)

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.02.13 20:02

@mejdylko :)

suik
Extra třída :D 14860 příspěvků 05.02.13 20:03

@jayjayka vsechny formulare se daji stahnout z netu…myslim, ale ze na tu socialku budes muset.

a proc obcanka obou rodicu?

mejdylko
Extra třída :D 11254 příspěvků 05.02.13 20:09

@suik protože tam zapisuješ i otce, když ho máš uvedeného v RL. Já jsem zapsala přítele do RL, musela jsem vyplnit papíry jako za partnera on to musel podepsat a doložit OP a kvůli tomu, že není čech, tak ještě nemám rodičák. Řeší se to přes EU, ikdyž je to vlastně MŮJ rodičák, ale závisí na něm, protože je v RL.

suik
Extra třída :D 14860 příspěvků 05.02.13 21:28

@mejdylko a to je ted nejak nove? ja si nepamatuju, ze bych pred dvema lety neco takoveho delala, na manzela se neptali…teda rozhodne nechteli obcanku.

mejdylko
Extra třída :D 11254 příspěvků 05.02.13 21:39

@suik já tam byla v prosinci. A pořád se to řeší. Musel tam přítel něco podepsat, já tam jeho musela zapsat a on mi to musel podepsat. Paní si i ofotila jeho občanku a rodičák ještě nemám, protože si na Rumunsku ověřují, jestli si nezažádal on o rodičák na syna tam. Pokud vše bude ok, tak se to pak vrátí do čech a vyplatí mi rodičák, porodné a příspěvky na dítě. Do té doby budu bez koruny. Lhůtu na to mají půl roku. :cert: právě jsem jí řikala, že jsem si myslela, že na rodičák se posuzuji jen já sama, když je můj a ona mi řekla, že to tak není, že se posuzuje i partner, když je v RL. Proto stim mám takové opletačky. :(

suik
Extra třída :D 14860 příspěvků 05.02.13 21:56

Uz to v tom novem formulari vidim… to zas bude anabaze :roll:

suik
Extra třída :D 14860 příspěvků 05.02.13 21:59

@mejdylko pekny no…my to mame taky slozitejsi, pac jsme tak napul v nemecku a v cr, ja bych jen byla rada, ze kdyby mi to chteli zamitnout, at to udelaji hned a ne za pul roku, pak mi pak nikdo v nemecku uz nic neda.

je to teda sileny 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Chci podnikat na mateřské. Kde je díra na trhu?

Budu prodávat oblečení pro děti! Takový nápad ale už měla spousta maminek před vámi. Jak se ale odlišit, aby oblečky nezapadly mezi ostatními secondhandy a vám obchod opravdu vydělával? číst dále >

To dítě mě vůbec neposlouchá! Co zabere na batole a co na předškoláka?

Říkáte to desetkrát a dítě stejně nereaguje. A tak zvýšíte hlas. Jde to ale i bez toho, říká Pavla Koucká, odbornice na výchovu. V dalším díle pořadu Jak na děti radí, jak domluvit batoleti i předškolákovi. číst dále >