Co potřebuji k vyřízení rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

mejdylko
Extra třída :D 10809 příspěvků 05.02.13 22:36

@suik oni maj na všechno zákoný lhůty a dělej si co chceš. Ono je nazajímá, že máš dítě, čekáš prostě na prachy jak na smilování. A za co těch půl roku mám to dítě živit, to je jim jedno. My teď žijem jen s přítelova platu a řeknu ti, žádná sranda, když je ještě ktomu malej na UM. :(

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 05.02.13 22:48
@suik píše:
@jayjayka vsechny formulare se daji stahnout z netu…myslim, ale ze na tu socialku budes muset.a proc obcanka obou rodicu?

Po mě chtěli i občanku manžela :nevim: Jo a taky musel něco podepsat. No dělají s tím strašný obstrukce a ho… ti dají :? A ještě tu tak nepříjemná baba. Nic neporadila, tvářila se jak kdyby sežrala všechen rozum světa a hodila po mě kalkulačku, že prej ať si vypočítám kolik mi budou dávat. No na pěst. Jak kdyby to dávala ze svýho. Můra! :cert:

S těma formulářema máš pravdu ;)

Anonymní  06.02.13 10:05

Já si byla taky včera pro papíry, ale spolu nežijeme a bydlí daleko, tak mi řekla že mi má poslat kopii občanky s tím že pod to napíše že souhlasí s fotokopií a podepíše to. Jenže můj ex je tak neschponý a občanku ztratil.Na papíře je napsáno, doložit průkaz totožnosti, takže to může být i pas ne? Navíc mi dali tu žádost na vyloučení ze společně posuzovaných osob, plus na ty daně aby nechal v práci potvrdit že si je nebude na malýho uplatnovat, ted mi psal, že je jejich ředitěl do příští středy pryč, takže bych to tam mohla doložit až ten další týden, pochybuju že by to stihli vyřídit tak aby mi přišli peníze okolo toho 15 týho března…myslíte že to tam mám přinést bez toho vyloučení ze spol.posuz.osob?a pak to tam dodat?

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 06.02.13 10:28

No diky tehle diskuzi vim, ze si to mam vzit s sebou, manzel se mnou nepojede. ono je to teda v tom formulari…no mam z toho taky obavu, pac ja potrebuju aby to rozhodli v nejake rozumne dobe, pac pak mi uz nikdo nic neda. Ach jo.

ja teda s nasim pracakem docela komunikuju a narazila jsem na prijemnou pani, poradila, pomohla, teda v ramci moznosti. Na tohle jsem se teda neptala.

Lucciaaa
Kelišová 6613 příspěvků 25.04.13 13:33

Zdravím holky :) Nečetla jsem celou diskusi, ale chci se zeptat, jako studentka mam narok jen na 4 letou mateřskou, ale diky příteli budu mít tu 3 letou, jenze nevíme co si s sebou vzit na ten úřad, nebo spis co on musí mit za potvrzení, že má odpracováno a tak..? A může se to vyřídit jeste pred porodem nebo az po porodu? Děkuji moc za odpovedi :) :kytka:

mejdylko
Extra třída :D 10809 příspěvků 25.04.13 16:50

@Lucciaaa no hele, na to vyřízení potřebuješ rodný list dítěte, takže to před porodem nevyřídíš. Jinak budeš potřebovat potvrzení příjmů přítele z práce. Jak na porodný, tak na tu 3 letou variantu. Jinak potřebuješ OP (obou rodičů), RL dítěte, zamítnutí mateřské ze socky (bez toho rodičák nevyřídíš). Musíš mít papír o tom, že nebudeš pobírat mateřskou a půjdeš rovnou na rodičák, ty příjmy přítele, já musela doložit a potvrzení z VZP, že nemám zaměstnavatele a platím si to sama. Tobě teda stát, protože jsi ve škole a vyplněné papíry. Jinak si už nějak nepamatuju co jsem tam táhla. Já všechno možný, protože mám přítele cizince. :think:

Lucciaaa
Kelišová 6613 příspěvků 25.04.13 16:54

@mejdylko Teeda, toho je hodne, ale moc dekuju, určite si to zapisu..A to zamitnuti materské mam prinýst normalne tam, jak si to budu pak vyrizovat? me neco rekla, ze mam jit na statni socialni zabezpeční nebo co, at mi to tam napisou, ale ja vubec nevim co to je a kde to je..Hlavne ani ta zenska na tom urade poradne nevedela co s tim.. :nevim:

mejdylko
Extra třída :D 10809 příspěvků 25.04.13 17:15

Gynekolog ti dá papír asi 6 týdnů před termínem, ten doneseš na to sociální zabezpečení. Tam ti řeknou, že nemáš nárok na mateřskou a do týdne ti přijde dopis. Ten pak vezmeš a až porodíš, tak ho doneseš na pracák, aby jsi si vyřídila rodičák. Bez toho zamítavého dopisu to nejde. Já kvůli tomu lítala jak kretén. :cert: doufám, že to malinko chápeš. :D

Lucciaaa
Kelišová 6613 příspěvků 25.04.13 17:22

@mejdylko Jj ten papir uz mam a pochopila jsem to, takze ted si jen zjistit kde je to socialni zabezpečení, dát tam ten papír a čekat.. a pak to odmitnuti vzit k tomu az si pujdu zadat o rodičák..No už vidim jak budu mit par dnu po porodu silu litat nekde po uradech, to bych se z toho zblaznila, proč to maji tak slozitý, proc to nejde zaridit pred porodem a pak jen dodat ten rodnej list ditete :roll: Děkuju :kytka:

mejdylko
Extra třída :D 10809 příspěvků 25.04.13 17:29

@Lucciaaa není za co. :) njn je to na prd. Já to vyřizovala 20 dní po porodu. Noo a mám 6 měsíčního prcka a ještě nemám ani korunu. Pohoda ne? Máme tatínka cizince, takže nemám nárok. Teda budu mít, ale musíme projít různejma kontrolama, cizineckou policií, papírama co se řeší přes jeho domovinu a další kraviny. Kdybych neměla mamku, tak se asi půjdeme pást. No v červenci, už by to mělo být dořešeno. Když mi to neschválí, tak si vezme prďolu moje mamka a já půjdu makat. Pohodička. :pocitac:

Lucciaaa
Kelišová 6613 příspěvků 25.04.13 17:31

@mejdylko Jezisi kriste, to jako nechaji matku s malým ditetem bez penez? Toje fakt stát to neni mozny, kdyby si mela jinou barvu, tak ti penize daji okamzite.. A ani treba na zivobyti ti nedaji nebo neco? No to si nedovedu predstavit, ja mam teda pritele, ale kdyz platime hypotéku, tak ty penize docela potrebujeme no, snad se to vyridi co nejdriv, dokonce mam narok i na porodny, takze to sem taky ráda..Tak drzim palce, at ti to uz co nejdriv schvalej, to bude aspon suma, az ti to poslou zpetne :)

mejdylko
Extra třída :D 10809 příspěvků 25.04.13 17:41

@Lucciaaa zastavili mi všechno. Porodné, RP i příspěvěk na dítě. Na jiné dávky nárok nemám, protože když mi to pak schválí, tak bych to musela vracet. To je mazec. Snad to brzy vyřídí, ale maj na to půl roční lhůty. Nejvíc mě ale štve, že je to dávka pro mě a dítě. Oba máme trvalé bydliště tady a pak budou řešit našeho taťku, jen proto, že není čech. Trvalé bydliště tu nemá, ale už je tu 4 roky. Prej si mám žádat o dávky v jeho zemi. A jako proč, když tam nebydlíme? Já to prostě nechápu. :D ještě mi paní na úřadě řekne, že jsem si neměla nechat tatínka napsat do RL a dopsat ho tam až po dobrání rodičáku. No díky z radu fakt. 8o

Lucciaaa
Kelišová 6613 příspěvků 25.04.13 17:44

@mejdylko No tak to je mazec.. Nedaji ti ani korunu a jako kdyby si nemela nikoho, ani tu maminku, tak te nechaji zit pod mostem asi.. To je des! A tatinek s vama nebydli? Jako to je rada nad zlato teda, s tim rodnym listem, mozna by to nebylo tak spatny, ale meli ti to rict driv.. :roll:

mejdylko
Extra třída :D 10809 příspěvků 25.04.13 17:58

@Lucciaaa jo taťka s námi normálně žije. Jsme normální rodina, ale bez nároku na dávky. Teda aspoň dočasně. No uvidíme, doufám, že to brzy vyřeší. Jinak už jsem dohodnutá s mamkou, že kdyby něco, tak bude prcka hlídat a já bych si našla aspoň něco na částečný úvazek. Máma je naštěstí pánem svýho času, pracuje, ale podle klientů. Jak si to naplánuje, tak to má. Takže hlídání by takovej problém nebyl. Jen se mi nechce tak brzy od něj. Chci bejt s nim…

Lucciaaa
Kelišová 6613 příspěvků 25.04.13 18:01

@mejdylko No tak to mas velkou vyhodu, ze by mohla maminka hlidat, ale uplne te chapu, taky by se mi nechtelo od tak malýho prcka pryč :( Určite to dobře dopadne, presne tohle nejak bylo v tom seriálu čtyri v tom, mela miminko taky s cizincem, ale nakonec ji to teda schvalili a dostala to zpetne, takze určite i tobe :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist