Cysta na vaječníku a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  01.08.03 12:02

Ahoj holky,

včera mi Dr. na UTZ potvrdil těhotenství. Měla bych být v 8TT, ale říkal, že se mu to zdá o týden mladší. Bohužel mi také našel cystu na vaječníku. Prý to může souviset právě s těhotenstvím a měla by se vstřebat, jak se bude plod zvětšovat.

Nemáte s tím některá zkušenost? Mám se obávat?

Zdraví,

Marko

Reklama

Reklama

Reakce:

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 01.08.03 12:12

Ahoj, ja mela taky cysty na vajecnicich (obou), objevil je doktor asi ve 12.tydnu a do mesice se opravdu vstrebaly. Na tehotenstvi a porod to nemelo zadny vliv, ted mam doma skoro 3.tydenni krasnou zdravou holcicku. Tak si s tim nedelej tezkou hlavu a uzivej si tehotenstvi. Preju Ti krasneho mimiska.

Slunicek

Anonymni  01.08.03 12:26

Ahoj Marko, já jsem v 10. TT a při prvním vyšetření na UZV mi taky doktorka našla cystu (cca 2 cm) na vaječníku.Ale prý by se to mělo vštřebat, tak taky doufám, že to nebude problém. Uvidím na příští kontrole, to už prý dostanu průkazku :o). Měj se hezky a věř tomu, že se nám to ztratí. Ahoj Maxik

Anonymni  01.08.03 12:56

Holky díky za odpovědi, taky doufám, že se to ztratí. Aspoň vím, že nejsem sama. Na další UZV mám jít za 3 týdny, ale prý když to nevydržím tak můžu přijít i za 14 dní. Tak uvidím.

Mějte se krásně,

Marko

Lucul
Nováček 4 příspěvky 12.12.11 13:28

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s cystou na vaječníku v těhotenství?

slunicko100
Závislačka 3734 příspěvků 12.12.11 14:06

ano já. mám ji od začátku,dr říkal,že je to v pohodě,že se to stává,že se bude postupně zmenšovat.
měla na začátku přes 3cm,ted jsem v 15tt a má něco přes 2cm. i ted na genetice mi řekli,že je to v pohodě,že už to krásně mizí.

Jana206
Generální žvanilka 23651 příspěvků 12.12.11 20:28

Taky mám zkušenost. U druhého těhotenství jsem ji měla velkou, už si nepamatuju kolik. Ale nakonec se samovolně vstřebala - ve druhé polovině těhotenství. Dr. zvažoval laparoskopii po 12. týdnu, ale nakonec jsem na ni nemusela(po konziliární prohlídce u primáře na gynekologii,o o­peracích v těhotenství rozhoduje on). Mám zdravé dítě, v těhotenství jsem nekrvácela, cysta mi nezpůsobila žádné problémy.

niky-1
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 12.12.11 21:19

já taky měla cystu nejdřív okolo 3cm pak se ještě zvětšila dr. strašil operací pokud se nevstřebá ale nakonec se začla zmenšovat a vše je ok

Lucul
Nováček 4 příspěvky 12.12.11 23:13

Děkuji moc za vaše příspěvky a zkušenosti. Jsem hned klidnější :)

Lucul
Nováček 4 příspěvky 14.12.11 10:51

Ahoj všem, tak jsem byla včera na kontrole a cysta se mi bohužel zvětšila na 5,3 cm. Jsem teď 10tt+3. Mám docela strach, protože pokud se bude stále zmenšovat, budou mi jí muset zřejmě odstranit:( 23.12. jdu na další kontrolu. Tak mi držte palce. A moc vásm všem děkuji za vaše příspěvky

Jana206
Generální žvanilka 23651 příspěvků 14.12.11 13:33

Tak já jsem tu cystu měla větší. Můj gynekolog nepovažuje 5cm cystu za nutnost odoperovat :nevim:

Maruska83  23.04.13 16:05
cysta

Zdravim vsechny chtela jsem se zeptat mate nektera zkusenosti s cystou jsem ve 13tt+6 diky Maruska

Mimise
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 23.04.13 16:47

Já šla k Dr s tím že jsem asi těhotná. Našel mi cystu 7cm na levem vaječníku. Píchl vyvolávačku a že mám přijít za 14 dní když nic nebude.No za 14 dni jsem to nedostala, ale už tam byla naše mala. Cysta se diky vyvolavačce ještě zvětšila taky jsem se bála, ale teď jsem ve 32tt a cysta mi zmizela kolem 15tt. Takže se nemusíš bát všechno dobře dopadne :dance:

Maruska83  23.04.13 17:17

Trochu me to desi nooo pred tim se schovala tak si doktor myslel ze je pryc ale byla natocena tak mi rikal jen o nizko polozene placente a dnes na kontrole uz neresil ani tak tu placentu jak tu cystu a pristi patek bude delat odbery krve tak na me asi jukne jen nevim co to muze znamenat kdyby neco jsem i A-

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Reklama