Dávkování Utrogestan

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xulvi  05.05.10 15:38
dávkování utrogestan

Holky, kdo berete utrogestan, jake mate davkovani ? ja jsem pro male spineni dostala 2-0-2 utrogestan a k tomu 3krat denne 2 ascorutiny, nejsme zvykla brat prasky, pripada mi to hrozne moc. Kolik berete toho utrogestanu ? diky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Theresa
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 05.05.10 15:42

na lékárna.cz jsem si našla

přípravek UTROGESTAN 30X100MG Tobolky

Dávkování: Utrogestan lze užívat perorálně (vložit do úst a spolknout) nebo vaginálně (zavést do pochvy). Doporučené dávkování při gynekologických poruchách je 2-3 tobolky denně ve dnech, které Vám určí Váš ošetřující lékař. Dávkování a délku léčby je však možno upravovat v závislosti na důvodu léčby a účinnosti, obzvláště je-li Utrogestan předepsán k podpoře těhotenství.

ale to by si měla mít napsané na příbalovém letáku :wink:

lenous
Echt Kelišová 9578 příspěvků 05.05.10 15:48

Ahoj, brala jsem ho 2-1-2, k tomu ještě injekce na ředění krve a pak místo nich prášky na ředění krve, po kterých jsem špinila. Tak mi je vysadili a dali ascorutin 1-1-1.
Taky nejsem zastáncem velkého množství léků, ale v tomto případě udělám výjimku. :-)
Držím palce, ať vše dobře dopadne. :palec:

lenous
Echt Kelišová 9578 příspěvků 05.05.10 15:49

Jo a teď beru ten utrogestan 2-0-2

Bronny
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 05.05.10 16:22

Ahoj,

beru utrogestan snad už 3 týdny 1-0-1 a ze začátku jsem brala i ty druhé léky. Ví, co ti mohou dát! Neboj! :lol:

Anetik
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 05.05.10 16:29

Ahoj, beru 2-2-2. Asi nejvyšší možná dávka. Nemám s tím problém. Je pravda, že poprvé, když jsem je užívala pusou, bývalo mi zle. Pokud je zavádím, úplně v pohodě.

Uživatel je onlinejana32
Kelišová 5560 příspěvků 05.05.10 18:15

po ET brávám Utroš 2-2-2 asi do 12 nebo 16tt.Záleží na doporučení CAR,ale to dávkování mám furt stejný.

Madelen
Kecalka 377 příspěvků 05.05.10 22:46

Z důvodu špinění mám Utrogestan 1-1-1. Po dvou dnech špinění přestalo.

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 06.05.10 10:36

Utrogestan jsem brala v dávkování 2-2-2 až někdy do 16. týdne. V tomhle množství určitě zavádět a nepolykat.
Přeju, ať se špinění ztratí.

Anonymní  31.12.12 13:44

Ahoj, omlouvám se za anonym. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná a moje doktorka mně na poslední kontrole dala Utrogestan, který mám začít užívat ihned po pozitivním těhotenském testu. Bohužel mně doktorka zapomněla sdělit dávku a ordinovat bude až 7. ledna a já bych ráda Utrogestan užívala hned. Jsem po dvou potratech, myslíte, že můžu užívat 2-2-2 vaginálně, tedy maximální dávku? Není to moc? Děkuji za rady a reakce.

terinka4444
Hvězda diskuse 44954 příspěvků 31.12.12 13:52

Nic ti to neudělá, vaginálně to nemá vedlejší účinky, po IVF se bere i takhle silná dávka. utrogestan je jen progesteron. Hele, zkus zavolat do nemocnice na gynekologicko-porodnické oddělení, tam jedounonstop a určirě ti doktor po telefonu řekne, jestli o není zbytečně přehnaná dávka. Ikdyž vaginálně to fakt nijak neublíží.

JayLee
Hvězda diskuse 86784 příspěvků 31.12.12 13:53
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná a moje doktorka mně na poslední kontrole dala Utrogestan, který mám začít užívat ihned po pozitivním těhotenském testu. Bohužel mně doktorka zapomněla sdělit dávku a ordinovat bude až 7. ledna a já bych ráda Utrogestan užívala hned. Jsem po dvou potratech, myslíte, že můžu užívat 2-2-2 vaginálně, tedy maximální dávku? Není to moc? Děkuji za rady a reakce.

ja si myslim, ze uplne v pohode pac vetsina gyndaru a Dr z Carů davaji davkovani 2-2-2 a ja jsem ho taky tak brala do 15tt :kytka: rozhodne to neuskodi 8)

Hlafka
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 31.12.12 13:58

Beru zatim dva tydny, tyden 1-1-1 pusou a ted 1-0-1 spodem. Jsem ale 14 dni po gyn. operaci, takze u me je to slozitejsi. Problemy zadne, do poradny jdu 7.1., do te doby budu brat.

terinka4444
Hvězda diskuse 44954 příspěvků 31.12.12 14:00

Orálně bych se mu vyhla, kor ve vyšších dávkách.

Anonymní  31.12.12 14:28

Děkuji za rady :kytka:. Já jsem po přirozeném otěhotnění (poslední které mně dovolili, pokud budu mít opět problém, tak už jenom IVF s PGD), tak doufám, že když si nasadím 2-2-2 vaginálně, tak to opravdu ničemu neuškodí. Do nemocnice jsem volala, ale řekli mně, že neznají moji anamnézu a že to musím konzultovat s mojí lékařkou. Na jednu stranu bych ráda brala nejvyšší možnou dávku 2-2-2 a na druhou stranu se hrozně bojím, že to bude moc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Než jsem měla děti, byla jsem unavená. Jak roztomilé

Maminky pobavila, bezdětné urazila. Americká trenérka Jillian Michaels podráždila před pár dny spoustu lidí. Na své facebookové stránce sdílela zdánlivě neškodnou hlášku, pod kterou se strhla lavina reakcí. "Máme právo být unavení a necvičit," brání se lidi bez dětí. Souhlasíte? číst dále >

Oblečky, oblečky, oblečky. OnaDnes.cz pořádá Dětský Jarmark

Tady nesmíte chybět! Dorazte první červnovou sobotu na velký dětský bazárek na pražském Andělu. Bude tam spousta oblečení pro děti, hračky a botičky za skvělé ceny. Kromě prodejních stánků tam potkáte také eMimino.cz. Akci pořádá OnaDNES.cz, která stojí za legendární prodejním Jarmarkem. číst dále >