Dávkování Utrogestan

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xulvi  05.05.10 15:38
dávkování utrogestan

Holky, kdo berete utrogestan, jake mate davkovani ? ja jsem pro male spineni dostala 2–0–2 utrogestan a k tomu 3krat denne 2 ascorutiny, nejsme zvykla brat prasky, pripada mi to hrozne moc. Kolik berete toho utrogestanu ? diky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Theresa
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 05.05.10 15:42

na lékárna.cz jsem si našla

přípravek UTROGESTAN 30X100MG Tobolky

Dávkování: Utrogestan lze užívat perorálně (vložit do úst a spolknout) nebo vaginálně (zavést do pochvy). Doporučené dávkování při gynekologických poruchách je 2–3 tobolky denně ve dnech, které Vám určí Váš ošetřující lékař. Dávkování a délku léčby je však možno upravovat v závislosti na důvodu léčby a účinnosti, obzvláště je-li Utrogestan předepsán k podpoře těhotenství.

ale to by si měla mít napsané na příbalovém letáku :wink:

lenous
Echt Kelišová 9569 příspěvků 05.05.10 15:48

Ahoj, brala jsem ho 2–1–2, k tomu ještě injekce na ředění krve a pak místo nich prášky na ředění krve, po kterých jsem špinila. Tak mi je vysadili a dali ascorutin 1–1–1.
Taky nejsem zastáncem velkého množství léků, ale v tomto případě udělám výjimku. :-)
Držím palce, ať vše dobře dopadne. :palec:

lenous
Echt Kelišová 9569 příspěvků 05.05.10 15:49

Jo a teď beru ten utrogestan 2–0–2

Bronny
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 05.05.10 16:22

Ahoj,

beru utrogestan snad už 3 týdny 1–0–1 a ze začátku jsem brala i ty druhé léky. Ví, co ti mohou dát! Neboj! :lol:

Anetik
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 05.05.10 16:29

Ahoj, beru 2–2–2. Asi nejvyšší možná dávka. Nemám s tím problém. Je pravda, že poprvé, když jsem je užívala pusou, bývalo mi zle. Pokud je zavádím, úplně v pohodě.

jana32
Kelišová 5526 příspěvků 05.05.10 18:15

po ET brávám Utroš 2–2–2 asi do 12 nebo 16tt.Záleží na doporučení CAR,ale to dávkování mám furt stejný.

Madelen
Kecalka 377 příspěvků 05.05.10 22:46

Z důvodu špinění mám Utrogestan 1–1–1. Po dvou dnech špinění přestalo.

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 06.05.10 10:36

Utrogestan jsem brala v dávkování 2–2–2 až někdy do 16. týdne. V tomhle množství určitě zavádět a nepolykat.
Přeju, ať se špinění ztratí.

Anonymní  31.12.12 13:44

Ahoj, omlouvám se za anonym. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná a moje doktorka mně na poslední kontrole dala Utrogestan, který mám začít užívat ihned po pozitivním těhotenském testu. Bohužel mně doktorka zapomněla sdělit dávku a ordinovat bude až 7. ledna a já bych ráda Utrogestan užívala hned. Jsem po dvou potratech, myslíte, že můžu užívat 2–2–2 vaginálně, tedy maximální dávku? Není to moc? Děkuji za rady a reakce.

terinka4444
Nadpozemská drbna 28400 příspěvků 31.12.12 13:52

Nic ti to neudělá, vaginálně to nemá vedlejší účinky, po IVF se bere i takhle silná dávka. utrogestan je jen progesteron. Hele, zkus zavolat do nemocnice na gynekologicko-porodnické oddělení, tam jedounonstop a určirě ti doktor po telefonu řekne, jestli o není zbytečně přehnaná dávka. Ikdyž vaginálně to fakt nijak neublíží.

JayLee
Hvězda diskuse 56193 příspěvků 31.12.12 13:53
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná a moje doktorka mně na poslední kontrole dala Utrogestan, který mám začít užívat ihned po pozitivním těhotenském testu. Bohužel mně doktorka zapomněla sdělit dávku a ordinovat bude až 7. ledna a já bych ráda Utrogestan užívala hned. Jsem po dvou potratech, myslíte, že můžu užívat 2–2–2 vaginálně, tedy maximální dávku? Není to moc? Děkuji za rady a reakce.

ja si myslim, ze uplne v pohode pac vetsina gyndaru a Dr z Carů davaji davkovani 2–2–2 a ja jsem ho taky tak brala do 15tt :kytka: rozhodne to neuskodi 8)

Hlafka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 31.12.12 13:58

Beru zatim dva tydny, tyden 1–1–1 pusou a ted 1–0–1 spodem. Jsem ale 14 dni po gyn. operaci, takze u me je to slozitejsi. Problemy zadne, do poradny jdu 7.1., do te doby budu brat.

terinka4444
Nadpozemská drbna 28400 příspěvků 31.12.12 14:00

Orálně bych se mu vyhla, kor ve vyšších dávkách.

Anonymní  31.12.12 14:28

Děkuji za rady :kytka:. Já jsem po přirozeném otěhotnění (poslední které mně dovolili, pokud budu mít opět problém, tak už jenom IVF s PGD), tak doufám, že když si nasadím 2–2–2 vaginálně, tak to opravdu ničemu neuškodí. Do nemocnice jsem volala, ale řekli mně, že neznají moji anamnézu a že to musím konzultovat s mojí lékařkou. Na jednu stranu bych ráda brala nejvyšší možnou dávku 2–2–2 a na druhou stranu se hrozně bojím, že to bude moc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist