Děložní čípek - jak má kdy vypadat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamiia
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 06.04.11 22:39
děložní čípek jak kdy má vypadat?

Ahojky ženský, chtěla bych se zeptat jak kdy má vypadat děložní čípek, jak se dle DČ pozná těhotenství, jak ovulace, ms a podobně… Prosila bych o co nejpodrobnější inf.

mockrát děkuji… :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ugluk
Nadpozemská drbna 26155 příspěvků 06.04.11 23:45

I děložní čípek samotný se v průběhu cyklu mění. Pozor, je třeba ho sledovat stále ve stejné poloze, najděte si takovou, která Vám nejvíce vyhovuje (např. ve dřepu, vestoje s jedou nohou opřenou o židli nebo třeba v sedu na záchodě), a tu potom neměňte po celou dobu sledování. Opět zdůrazňuji, že je třeba mít pečlivě umyté ruce! Pozorujeme u něj zejména tři znaky:

• Polohu – na začátku cyklu je čípek umístěný nízko, je jakoby prodloužený, snadno ho nahmatáme, s blížící se ovulací se potom postupně zkracuje, při ovulaci je maximálně zkrácený (občas bývá dokonce obtížné ho nahmatat), po ní se vrací opět do své původní prodloužené podoby.
  • Tvrdost čípku – na začátku cyklu je čípek tuhý (bývá na dotek přirovnáván ke špičce nosu), s blížící se ovulací měkne a při ovulaci je velice měkký (na dotek bývá přirovnáván ke rtu), po ovulaci opět tvrdne.
  • Otevřenost čípku – tento znak se sleduje poměrně obtížně, obzvlášť ženy, které už prodělaly porod, mívají čípek stále mírně otevřený, obecně lze ale říct, že s blížící se ovulací se čípek více otevírá a po ní se opět uzavře.

V průběhu cyklu se tedy čípek mění takto:
Na začátku cyklu je tvrdý-prodloužený-uzavřený, postupně se zkracuje-měkne otevírá, až při ovulaci je měkký-krátký-otevřený a po ovulaci se opět vrací do původní polohy. Sledování čípku není nutné, ale pokud je ovulace nejistá, může nám tento znak pomoci ji blíže určit. Musím ovšem zdůraznit, že ze všech znaků plodnosti vyžaduje pozorování děložního čípku největší cvik.

Častý dotaz se opět vztahuje k čípku v těhotenství – stejně jako u hlenu je tento znak velice nejistý. Správně by měl v těhotenství zůstat prodloužený, tvrdý a uzavřený, ale fakt, že takový zůstává, těhotenství rozhodně nepotvrzuje. Při menstruaci se čípek otevírá a měkne, ale určitě není pravidlem, že blížící se menstruaci poznáme podle zkracujícího se a měknoucího čípku. Já sama jsem na sobě například vypozorovala, že ještě v počátku MS mám čípek tvrdý, prodloužený a vzorně uzavřený, měkne a otevírá se až po několika hodinách krvácení.

A dále:
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

Darwin
Kecalka 104 příspěvků 08.01.12 20:02

Jak má prosím vypadat čípek v 16tt? už několik dní to hledám, ale zatím jsem nic nenašla, Děkuju

Janča1212
Kelišová 5065 příspěvků 23.03.12 14:35

Obnovuji diskuzi. Krom měření BT a dělání OVU testů se chci vrhnout i na pozorování čípku. Zkoušela jsem to již minulý cyklus a teď znovu, ale nevím c dělám špatně. Kontroluju tak 3× denně. Ráno, odpoledne a večer vždy ve stejné poloze. Pokaždé je ale čípek jiný!! Ráno mi přijde tvrdý, večer už ale měkký…jednou je vepředu, za 5 hodin na něj ani nedosáhnu :nevim: :nevim:
Tak já nevím :,(

Anonymní  13.12.12 22:56

Ahoj prosim vas potrebovala bych vedet jestli je delozni cipek v zacatku tehu otevreny a mekci
 Dekuju

Anonymní  05.04.13 13:16
Děložní čípek zkrácený - probíhá vůbec ovulace?

Ahoj, můžete mi prosím poradit. Již několik měsíců si kontroluji děložní čípek (hlídám ovulaci) cca 4 dny kolem 12 DC je zkrácený. Ovulace je tedy ten poslední den co je čípek zkrácený? Takže pak další den kdy čípek se prodlužuje už plodné dny nejsou? Chápu to dobře?
Ještě jedna věc. Pokud tedy zjišťuji přes děložní čípek se se prodlužuje a zkracuje, cykly mám pravidelné. Pak tedy ovulace opravdu probíhá nebo je možnost, že by třeba vajíčko nedozrálo, ale to by se děl. čípek tato neměnil. Ne? Prosím pokud někdo tomu rozumíte víc jak já, pak předem děkuji za jakékoli informace :-)

suik
Extra třída :D 14003 příspěvků 05.04.13 13:20

Ja ted taky pozoruju cipek jako doplnkovou metodu, zatim teda prvni mesic…a zda se mi furt stejny :think:. Ovulace uz mela byt.
Je mozne ze po dvou porodech se to poznava hure?

Litta
Závislačka 4864 příspěvků 05.04.13 13:37

Poslední dva měsíce jsem to občas zkusila, ale také si nejsem jistá, jestli něco poznám. Teď se mi zdálo, že jak se blížila ovulace, bylo stále těžší ho vyhmatat, ale otvor se mi zdál větší. Pak najednou čípek hodně ztvrdnul, zavřel se a je zase nízko. Podle teplot a hlenu to vychází tak, že hned den po ovulaci už byl takhle jiný (stejně jako po zbytek cyklu). Ale podle teploty to poznám dobře, takže na něj už asi kašlu, zkoušela jsem to spíš pro zajímavost.

suik
Extra třída :D 14003 příspěvků 05.04.13 16:29

@Litta me se teplota moc merit nechce, prijde mi to slozitejsi :mrgreen:, ale asi investuju jeste do jednoho teplomeru a budu merit.

Vveroniicka  05.04.13 18:00
Děložní čípek zkrácený - probíhá vůbec ovulace?

Ahoj, taky jsem si začala jak píší v literatuře"sa­movyšetřovat" čípek a zatím mi to vychází. Hned po menstruaci je lépe nahmatatelný, tvrdý a jakoby uzavřený. Čím více se blíží ovulace tím ustupuje dozadu měkne a pootevírá se. Já bych zrovna měla mít plodné dny 3–7.4. (ovulku 6.4.) a čípek mám měkký, hodně vzadu a otevřený. Po ovulaci, se zase uzavře a ztvrdne. Takže si myslím, že se podle toho dá zhruba poznat, kdy přicházejí plodné dny :)

Anonymní  07.04.13 18:41

Holky, a máte cipek uprostřed? Já ho zkoušela najít, nahmatala jsem něco tvrdého, asi to cipek bude, můžu to prstem obkrouzit, ale hmatam to spíše při levé straně. :nevim: Běží mi první cyklus po vysazení HA, plánujeme druhé dítě, dvakrát jsem otehotnela hned, asi se moc upinam na to, že tentokrát to hned nevyjde. Sleduju hlen, je zatím bílý, hustý, ale dnes jsem už 17. den cyklu, takže to vypadá, že tentokrát se tělo bude muset se změnou vyrovnat a ovulace asi neproběhne.

Anonymní  28.04.13 19:44

Holky mam dotaz, kdo provadite samovysetrovani cipku, mate ho uprostred??Ja to praktikuju asi tri mesice a nahmatam ho pri ovulaci hodne v pravo a na otvor ani nedosahnu, jen na stranu, mate to nekdo? nemuze to byt problem, kdyz ten otvor je jakoby nacpany na strane? diky za nazory a omluva za anonym :oops:

paola white
Extra třída :D 11741 příspěvků 28.04.13 19:47

Záleží v jaké pozici se vyšetřuješ. já to dělala v dřepu a čípek jsem měla vždy dobře hmatný s otvorem uprostřed

Anonymní  28.04.13 19:48
@paola white píše:
Záleží v jaké pozici se vyšetřuješ. já to dělala v dřepu a čípek jsem měla vždy dobře hmatný s otvorem uprostřed

taky ve drepu :nevim:

Sibyla0
Extra třída :D 14178 příspěvků 28.04.13 19:49
Mám ho hodně na straně. I doktorka to při prvním vyšetření u ní poznamenala. Problém není, dítě mám, narodila se normalne.
@Anonymní píše:
Holky mam dotaz, kdo provadite samovysetrovani cipku, mate ho uprostred??Ja to praktikuju asi tri mesice a nahmatam ho pri ovulaci hodne v pravo a na otvor ani nedosahnu, jen na stranu, mate to nekdo? nemuze to byt problem, kdyz ten otvor je jakoby nacpany na strane? diky za nazory a omluva za anonym :oops:
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist