Dovolená s tříměsíčním mimčem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amarie
Kecalka 109 příspěvků 16.07.12 19:56
Dovolená s tří měsíčním mimčem

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na Vaše názory ohledně dovolené u moře s tří měsíčním miminkem? Máte nějaké zkušenosti, jít do toho nebo radši zůstat doma? A pokud jet tak radši autem nebo letecky? Díky moc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Evikus
Kecalka 184 příspěvků 16.07.12 20:00

Ahoj, tak můj názor je, že je to blbost. Nevidím důvod brát takhle malé mimčo do prostředí tak odlišného. Podle mě je pro něj velká zátěž jak klimatizované letadlo, dlouhá cesta autem i to klima u moře.
Podle mě je to teď poslední hit doby, cestovat s takhle malými dětmi, ale já bych do toho nešla.
Toť můj názor 8o

ynax
Kelišová 6377 příspěvků 16.07.12 20:03

Záleží na tom, kdy byste jeli, kam byste jeli… jestli jste zvyklí cestovat, tak vám to vůbec nepřijde. U moře vídávám vždy docela hodně kočárků. Např. s prvním dítětem by mě asi nenapadlo jet k moři, ale mám kamarádky, co mají více dětí, takže prostě s tím třetím dělají věci jinak, než by dělali jen s jedním. Těžko vysvětlí 9-…náctiletým, že prostě teď několik let k moři nepojedou, protože mají mimino a než vyroste, tak to potrvá, prostě se sbalí i s prcekm a jedou. Vždy byli všichni spokojeni.

Baruna123456  16.07.12 20:06

Doma. Je to děsně moderní, dokazovat, že dítě rodinu v ničem neomezuje. A sobecké. Miminka potřebují klid bez velkých klimatických otřesů, svoji jistotu. Moderní matky Ti řeknou, klidně jeďte a nejlepší je letět! Já když jsem ještě lítala docela často pracovně, upřímně bych ty matky propleskla, jak miminka u vzletu žalostně plakala. :cert: Jednu sezónu to snad vydržíte.

Martina8888
Kecalka 456 příspěvků 16.07.12 20:06

Ahoj, já bych nejela ani ted, máme roční. Nevidím důvod, dítě z toho pár let ještě nebude mít nic, bude mu stejně dobře doma na zahradě nebo někdě u nás. Je to jen pro rodiče, ale já bych si to stejně neužila, bych stresovala, co když se něco stane malému (úraz, průjem, zvracení cokoli) a pak to řešit tam někde u doktora, domlouvat se v cizím jazyce, neznám úroven péče, prostě by mi to nestálo za to.
Myslím, že u nás je spousta pěkných míst, slušných ubytování, všude kousek domů kdyby se něco dělo.

Dendulinecek
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 16.07.12 20:07
@Evikus píše:
Ahoj, tak můj názor je, že je to blbost. Nevidím důvod brát takhle malé mimčo do prostředí tak odlišného. Podle mě je pro něj velká zátěž jak klimatizované letadlo, dlouhá cesta autem i to klima u moře.
Podle mě je to teď poslední hit doby, cestovat s takhle malými dětmi, ale já bych do toho nešla.
Toť můj názor 8o

Chtěla jsem napsat to samé :-) Takhle malé mimco mit treba na plazi, kde se člověk pece i pod slunecnikem? No to se mi zda jako dost špatný nápad, ale je to můj názor.. Za mě určitě ne. Dceři jsou dva roky a pojedeme az příští rok, letos se mi to zdálo jeste brzy.

lyrica
Hvězda diskuse 40141 příspěvků 16.07.12 20:08

Nejela bych. Neumím si to ani představit. :nevim:

Verca1989
Echt Kelišová 8413 příspěvků 16.07.12 20:12

Rozhodně bych s tak malým miminkem nejela. My máme skoro 4 měsíční dceru a neumím si představit, že bych ji tahala k moři, jak je psáno výše, to dítě z toho nic nemá, akorát je to pro něj stres z cizího prostředí…myslím si, že člověk, který chce nebo má dítě na tohle musí myslet a zkrátka se na jednu nebo dvě sezóny moře vzdá. I u nás, popř. budiž ještě na Slovensku jsou pěkná místa na dovolenou, my letos pojedeme do jižních Čech a nijak blbě si nepřipadáme…příští rok bude malé rok a půl, tak to už bych možná jela ale to se uvidí časem..

lenin007
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 16.07.12 20:18

Za měsíc jedu také do jižních čech a malému budou tři měsíce…k moři si to také popravdě nedovedu představit…letadlo vubec neevim a auto také ne aby mi tak dlouho seděl v autosedačce chudinka a přesně nic z toho nebude mít…prď na to a jeď taky jen do jižních čech je tam krásně a všichni se tam potkáme :D

Verca1989
Echt Kelišová 8413 příspěvků 16.07.12 20:23
@lenin007 píše:
Za měsíc jedu také do jižních čech a malému budou tři měsíce…k moři si to také popravdě nedovedu představit…letadlo vubec neevim a auto také ne aby mi tak dlouho seděl v autosedačce chudinka a přesně nic z toho nebude mít…prď na to a jeď taky jen do jižních čech je tam krásně a všichni se tam potkáme :D

tak to mě pobavilo :D

luca001
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 16.07.12 20:31

Jela bych. Samozřejmě záleží kam a jak maly snáší cestování. Letadlem je to rychle, ale autem můžeš vzít víc kramu. Nejlepší jet tam, kde to znáš, kde víš, ze třeba u pláže jsou stromy, kde budete moct byt ve stinku, Ve 3 měsících asi jeste kojis, takže jídlo je vyřešené, plenky koupíš všude. Navíc v tomhle veku ti prcek bude hlavně spinkat a pozorovat a nebudeš ho honit po plazi a kdyz si sednete někde na zahrádce v hospode, tak to taky bude v pohode.
My jezdíme s dvojcatama od malička, od pul roku pravidelne přes pul Evropy a od roka často k moři. Snažíme se dodržovat jejich režim, vecer chodi spát v kolik jsou zvykli a zvládají to v pohode. Jenom jak zacali chodit, tak na plazi a v restauraci my uz v klidu neposedime, takže za mne jed a užijte si to dokud je mimco jeste malé. ;)

ivculka
Kecalka 379 příspěvků 16.07.12 20:33

My loni ze stejných důvodů strávili dovolenou na Lipně a byli jsme max. spokojeni. Moře jsme prostě odložili, protože mi nepřišlo vhodné prcka trápit ve vedru…bněkdo to třeba neřeší nebo to i mimčo dobře snáší, ale my to prostě nechtěli riskovat. :)

Reinka
Generální žvanilka 20984 příspěvků 16.07.12 20:34

Nejela bych. My jedeme s 3m na hory, pořád je to „doma“. Ale k moři s ním nepojedu ani za rok, jestli budeme mermomocí chtět k moři, tak bude na týden u našich, pořád je to rpo takový prtě 100× lepší, než cesta čímkoli, jiné klima, moc vjemů atd., atd. :nevim:

Evikus
Kecalka 184 příspěvků 16.07.12 20:38

@luca001 Můžu se tě zeptat – co z takovéhle dovolené to mrně má? Proč nejet jen někam na přehradu? Fakt mě to zajímá ;)

maraida
Echt Kelišová 8490 příspěvků 16.07.12 20:42

My odjíždíme s malou na dovolenou k moři teď v pátek. Bude jí 5 měsíců a nevidím na tom nic špatného. Jedeme autem na noc/takže celou cestu prospí/a jen na sever Itálie. Jí ale vedra nijak nevadí, několikrát letos už byla i tady a hezky spinkala, papala…navíc si myslím, že u moře se ta vedra snáší lépe než u nás. A samozřejmě, že jí nebudu opékat na sluníčku :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist