Jak odnaučit dítě dudlíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

brusinka28
Stálice 67 příspěvků 23.08.10 14:19
Dudlík

ahoj, potřebovala bych poradit, jak odnaučit dítko z dudlíku. už jsem stříhala špičku, dudlík odnesl bubák, vzal ho pes, ale pořád nás provází neskutečné hysterické záchvaty. v záři jdeme do školky, tak jsem už opravdu zoufalá. všem moc děkuji za jakoukoliv radu:))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 23.08.10 14:29

ahojky, my jsme dali tenkrát dudlík pánovi, ten si ho odnesl a pak bylo třeba vydržet pár dní těch scén a nepolevit :cry: vím, že to není jednoduché,ale málokteré dítko se vzdá dudlíka bez boje. držím palečky :palec:

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 23.08.10 14:41

ahoj brusinko,tak Tvou situaci nezavidim, my jsme dudlik neměli a asi mit nebudeme, protože dudlik je neco co sice dobře pada na zem a taky se da prokousnout, ale jinak nic. Doporucuji, zasadit ho a prezit par hysterickych scen.A hlavne se obrn trpelivosti

Lakynka
Extra třída :D 12813 příspěvků 23.08.10 15:09

Já už taky zkusila všechno. Dát čertovi, stříhat špičku, zapomenout někde atd. Nic nepomohlo. On malý třeba i usne, ale pak se vzbudí, je rozespalý a to nevymluvím nic. Nevnímá, klepal se, jak v tranzu. Pořád si sahal do pusinky, nemohl usnout. Byl vystresovaný hrozně. Takže jsem usoudila, že je to lepší, než aby měl noční můry, byl neklidný nebo nějak na tom byl blbě psychicky. Holt každé dítě je jiné. Má ho i přes den? Do té školky to na noc nevadí, kdyby ho měl. No a jestli tam bude spinkat, tak bych ho tam nedávala,s tím, že tak děti dudlíky nemají. Uvidíš, jaká bude reakce. MYslím, že by to tam mohlo vyjít dobře, jak bude mezi dětma, co ho taky nemají. Držím palce. Každé dítko je stejně jiné. Dcera taky dudlík nechce, max na spaní, ale usne i bez něj. A dělám vše s dětmi stejně. Tak si to už konečně nedávám za vinu, že syn by dudlíka chtěl pořád, kdyby mohl.

Šema
Echt Kelišová 8839 příspěvků 23.08.10 15:10

Taky máme ten problém.. už má poslední takže buď ho dáme čertům a nebo nevim.. ale je na něj dost fixovanej :think:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 23.08.10 15:12

Sebrat a nepolevit, taky nas to ceka s poslednim ditkem… holt nektery deti odjeci odstav nektery i dudlika, jedina zasada ktera funguje je nepolevit a neustoupit. Zvlast u vas uz asi odnaseni nekym nebude fungovat, kdyz uz ho odnesl pes, pan… a vzdycky se zas nejaky nasel.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 23.08.10 16:03

Nesmíš povolit. Dítě Tě má přečtený a ví, že když spustí, dáš :-)

BohunkaP
Extra třída :D 12274 příspěvků 23.08.10 16:30

Nevrátit za žádnou cenu, záchvaty nezáchvaty!!!

Pokud nejsi stoprocentně rozhodnutá, že je konec, vůbec mu ho neber… sobě jenom podkopáváš autoritu a dítě zbytečně trápíš a nervuješ.

Lakynka
Extra třída :D 12813 příspěvků 23.08.10 17:07

Jenom se tak ptám sama sebe, v čem je ten dudlíik tak špatný. V čem je třeba špatné kojení starších dětí, které to spíše jen uklidňuje...... :think: Jestli je to opravdu potřeba to rušit… :think: Když je ve hře fakt mladší sourozenec…

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 24.08.10 10:35

Brusinko – a co domluva? :think: Už je docela velký, mohl by to pobrat. My zrušili u Vojty dudlík „domluvou“ v jeho necelých 2 letech takto:
Já: Vojtíšku, už jsi veliký na dudu. Má maminka dudu?
Vojta: nemá
Já: a tatínek – má dudu?
V.: nemá
Já: a spinkací pejsek?
V.: nemá
Já: tak co, zkusí Vojtíšek spinkat bez dudu?
V: kuíme! („zkusíme“ – neuměl sykavky ;) )

Do týdne byl kompletně bez dudu bez větších scén :wink:

xzuzkax  24.08.10 10:41

Moje dcera měla dudlík taky docela dlouho. Asi po druhém roce jsme šli k paní zubařce (moc milá a sympatická) a ta Karince řekla že dudlíky jsou pro miminka, bude mít škaredý zoubky a já už ani nevím co všechno. A od té doby Kája dudlík nechtěla, protože jí to paní zubařka řekla že je to škaredý :lol: Ale nejspíš záleží na dítěti, jak to vezme… :kytka:

Lakynka
Extra třída :D 12813 příspěvků 24.08.10 12:52

holky, tak u nás žádné ukecávání a vysvětlování nezabralo..... A to byli závisláci na dudlíky? Že jim stačilo domluvit? :nevim:

kvaček
Echt Kelišová 9928 příspěvků 24.08.10 13:05

No já musím o sobě napsat, že jsem pořádná husa :mrgreen: . Malý měl dudlík od malička. Okolo roku asi rok a měsíc, dva, prostě si ho vzal sem tam, tak že mu ho vezmem, ale babičky, bože, nechte mu ho, i starší děti mají dudlíka. Měl ho na spaní a na uklidnění, když spadl a plakal. NO a výsledek??
Dudlík jsme mu nechali, nemá ho jenom na spaní a řvaní, ale dokonce celý den, jenom slyším, du du, du, du, já husa hloupá jsem ho měla vzít dřív, kdy si to neuvědomoval, měl ho jenom při usínání, teď to bude stokrát horší
Už si budu dělat podle sebe a nebudu poslouchat babičky :think:

Kaczenka
Echt Kelišová 8179 příspěvků 24.08.10 13:15

Kvačku, u nás je to podobné, akorát za to u nás nemohou babičky. Nejdřív dudlal cumílek jen na spaní a po té, co prodělal herpangínu ho nosí pořád :zed: :zed: Teď lituju, že jsem mu ho nesebrala dřív.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 24.08.10 21:51

No my jsme právě Vojtovi dávali dudel jen na spaní… U Šárky to plánuju podobně, ale musím na to víc myslet a přes den jej „schovávat“ – zrovna dneska jsem si všimla, že když jsem jej nechala ležet v obýváku na konf.stolku, tak ona si jej sama neohroženě vzala :roll: (takže dudel bude přes den putovat na poličku, kam nedosáhne 8-) )

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist