Dvojitý vzrůst bazální teploty po ovulaci

Fotoalbum tématu (37) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 12:55
dvojitý vzestup bazální teploty a rozdíl v křivkách

Ahojky všem, :mavam: prosím o radu, kdo máte zkušenosti s měřením bazální teploty, budu ráda za rady. Již několik cyklů měřím bazální teplotu, před ovulací se teploty pohybují kolem 36,4 stupňů, po ovulaci mi teplota stoupne, ale jen na 36,6 až 36,7 stupně a po několika dnech, cca kolem 19 dne cyklu se opět zvýší na hodnoty 36,8 až 37 stupnů a tyto hodnoty přetrvávají až do menstruace.cykly mám krátké, kolem 24 dnů, ovulace kolem 10 až 11 dne. Pročetla jsem spoustu Vašich diskuzí, ale nikde jsem se s takovým dvojitým vzestupem nesetkala. :nevim: Prosím o informace a děkuji. :palec:

Příspěvek upraven 22.08.10 v 11:02

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15573 příspěvků 21.07.10 13:02

Mně takto BT podruhé vzrostla, když jsem byla těhotná (někdy cca 10 dní po ovulaci). V „netěhotných“ cyklech podruhé nestoupla :nevim: . Děje se ti to tak každý cyklus nebo se to stalo jednou? BT je hodně citlivá na každou sebemenší změnu (třeba i změna okolní teploty).

JaninaM.  21.07.10 13:05
sajinda píše:
Ahojky všem, :mavam: prosím o radu, kdo máte zkušenosti s měřením bazální teploty, budu ráda za rady. Již několik cyklů měřím bazální teplotu, před ovulací se teploty pohybují kolem 36,4 stupňů, po ovulaci mi teplota stoupne, ale jen na 36,6 až 36,7 stupně a po několika dnech, cca kolem 19 dne cyklu se opět zvýší na hodnoty 36,8 až 37 stupnů a tyto hodnoty přetrvávají až do menstruace.cykly mám krátké, kolem 24 dnů, ovulace kolem 10 až 11 dne. Pročetla jsem spoustu Vašich diskuzí, ale nikde jsem se s takovým dvojitým vzestupem nesetkala. :nevim: Prosím o informace a děkuji. :palec:

Ahojky :mavam: , a nezkoušela jsi třeba testíky? Nemohlo by se třeba jednat o ranný potrat? Nebo taky třeba, a to ber prosím s rezervou, co tahkle dvojitá ovulace? Já nad tím totiž už taky přemýšlela. :think: V září jsem potratila a než po revizi přišla 1. MS (6 týdnů), tak jsem prodělala 2 ovu (dle uzv). V tu dobu jsem ale BT ještě neměřila, tak nevím jak teploty fungují. Teď zas nechodím na uzv. Móóóóžná by to šlo vyzkoušet ovu testama, ale těm zas moc nedůvěřuji. Moc jsem ti asi nepomohla. :oops:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 13:24

děkuji za Vaše zkušenosti. mám tento dvojitý vzestup v každém cyklu, takže si myslím, že ani o těhu ani o ranný potrat nejde, menstruace se nezpožďuje. pochybuji i o dvou ovulacích, protože ovulaci pozoruji i podle hlenu a plodný je jen jednou :nevim: . prostě mám ten vzestup teplot po ovulaci v každém cyklu takto na dvakrát. nikde jsem se nesetkala s tím, zdali to tak může být normální :nevim:
prosím pište další Vaše zkušenosti, moc díky!!!

PETRUCHA
Extra třída :D 12087 příspěvků 21.07.10 13:27

Zkus si vyplnit na teřba fertilityfriend grafík a uvidíš jak ti to vyhodnotí tam. Schválně jestli bude zmatenej. Jinak teda fakt netuším co by to mohlo znamenat, napadla mě jedině ta dvojitá ovulka. :nevim:

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.07.10 13:29

Říká se tomu trojfázická křivka (triphasic pattern). Dle fertilityfriend. Druhý vzestup přichází 9–10 DPO. Může to (ale nemusí) souviset s možným těhotenstvím, kdy se po implantaci zvyšuje hladina progesteronu. Info v angličtině je tady . Je to normální! :wink:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 13:31

jo testíky jsem ještě tento cyklus nezkoušela, v tomto cyklu je ještě brzy, jsem 4 den po ovu, zatím jsem ve fázi toho prvního vzestupu, teploty kolem 36,6, jsem tedy zvědavá, jestli přijde za pár dní můj obvyklý druhý vzestup na 36,8 až 37. měřím si tedy bazální teplotu až od doby, kdy jsme se začali snažit, leda že by se jednalo o ranný potrat v každém mém cyklu! to tedy doufám, že snad proboha ne :cry:. ještě pro upřesnění, měřím asi čtyři cykly a pokaždé ten dvojitý vzestup :cry: :nevim: ale menstruace pravidelná, žádné zpoždění

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 13:33

grafík na fertility friend si dělám, tam mi to vyhodnocuje ovulku na ty dny, jak si ji vypozoruji já a ten druhý zvýšený vzestup to nijak neřeší :roll:

JaninaM.  21.07.10 13:33

Ještě dodám, že ty teploty taky mívám jakoby na dvakrát. Asi 10. DPO mi teplota mírně klesne a následující den opět vzroste. Proto mě napadla ta dvojitá ovu. V hlenu se bohužel moc nevyznám a v čípku už vůbec ne :roll:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 13:35

Děkuji Janino, tak snad to není úplně nenormální :lol:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 13:36
Aki píše: Říká se tomu trojfázická křivka (triphasic pattern). Dle fertilityfriend. Druhý vzestup přichází 9–10 DPO. Může to (ale nemusí) souviset s možným těhotenstvím, kdy se po implantaci zvyšuje hladina progesteronu. Info v angličtině je tady . Je to normální! :wink:

Děkuji za odkaz, jdu si to prostudovat. díky i za uklidnění, že je to normální :lol:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 21.07.10 13:51

jo jo už jsem si to přelouskala, takže tento dvojitý vzestup může být jak u těhotenských křivek, tak u křivek netěhotenských :think: . moc díky a i tak budu ráda, když budete přispívat,zdali to některá tak také máte nebo podobně :dance:

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 22.08.10 09:55

ahoj holčiny, mám další dotázek na toto téma. jak již jsem psala v začátku této diskuze, pravidelně mám po ovulaci dvojitý vzestup bazální teploty. tento měsíc ale byla teplota rovnou den po ovulaci 36,8, dalších pár dní 36,9 a teď už třetí den 37. jsem devátý den po ovulaci. je možné, že by bazální teplota reagovala rychlým vzestupem okamžitě po oplodnění? jen že jsem byla zvyklá na pomalý, v podstatě dvojitý vzestup a teď rovnou šup a teploty vysoké.jinak podle čeho jste ještě poznaly začínající těhotenství ještě před testováním? nějaké změny na čípku, hlenu a podobně? já nepozoruji tedy žádné změny ani na čípku a hlen žádný nemám, jak se někde píše, že začínající těhotenství rovná se bílý výtok :nevim: moc díky za Vaše odpovědi a zkušenosti.

Šája
Hvězda diskuse 102683 příspěvků 22.08.10 11:00

děvčátka, napište mi někdo svoje poznatky, nerada bych kvůli dotazu zbytečně zakládala novou diskuzi :nevim: moc děkuji

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 22.08.10 16:23

ahoj, saji, ano, moze to byt preto, ze si tehu.
ja mavam normalne poovu teplotu 36,9–37, a minuly cyklus, ked som bola tehu, ale bihuzial to skoncilo skor nez zacalo, tak som mala hned teploty od 37,1 s vyskokom na 37,4.

biely vytok v tehu vobec nemusi byt takto skoro.
de facto nemusis mat vobec ziadne priznaky.
na 10 dpo by Ti uz test mal ukazat, ak si tehu- vyskusaj mamatest, aspon dusik by mohol byt.

nemas niekde grafik?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist