Epidural - vase zkusenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 04.12.03 16:47

Ahoj, chtela bych se zeptat, jake maji maminky zkusenosti s ucinnosti epiduralu. Ja sama jsem pri svem prvnim porodu epidural mela, ale nejspise nezabral tak, jak mel a porod, ktery probihal s komplikacemi, jsem prokricela i s epiduralem. Po jeho aplikaci se mi trochu ulevilo, ale jak se kontrakce s casem stupnovali a ackoliv jsem si sama tlacitkem davkovala epidural (jen v omezene mire samozrejme), byla bolest i tak nepredstavitelna.

Fungoval vas epidural na 100 procent? A fungoval az do konce?

Dekuji za pripadne odpovedi :-). Jsem znovu tehotna a po prvni spatne zkusenosti (s porodem, ne s epiduralem - to je jen plus dnesni doby, nase maminky ho take nemely) se uz takove bolesti po druhe bojim. Proto, kdyz to nepujde jinak, peridural opet zvolim.

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Andrea24 dne 04-12-2003 18:16 ]

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 04.12.03 23:33

Ahoj Andreo,

můj příspěvek ti bude připadat až příliš pohádkový, ale i to se stává, ačkoliv to v té nemocnici prý ještě neměli.

Po odtoku vody mi začaly pozvolna přicházet kontrakce, myslela jsem si, že to vydržím, ale pro jistotu jsem měla připravenou žádost o epidurál. Když jsem začala při kontrakcích ztrácet vědomí, tak jsem o epidurál požádala a přišel anesteziolog. Bohužel mě dlouho nemohl napíchnout, protože jsem měla srůsty na páteři, ale nakonec se trefil a přišla okamžitá úleva. Vyzkoušela jsem si pár dřepů a začali mě monitorovat. Kontrakce jsem báječně cítila v podobě mírného tvrdnutí bříška a mezitím jsem anesteziologovi popisovala funkci digitálního foťáku.

Před napíchnutím jsem byla otevřená na 3 prsty. Po natočení monitorem (cca po půl hodině) jsem byla na 8 a šlo se rodit. Sestřička se mnou zkusila párkrát zatlačit, najednou volaj doktora, já zatlačila ještě pětkrát, bylo to jako hezké pohlazeníčko a bylo to venku. První dávka epidurálu mi vyšla ještě na šití. Říkali, že mě bohužel nemůžou zařadit do studie, jelikož mi nedali alespoň druhou dávku.

Takže s epidurálem mám velmi skvělou zkušenost.

Přeji ti hezký porod

Zuzka

Anonymni  05.12.03 00:17

Ahoj,

já mám obě zkušenosti - s i bez epidurálu. Pokud se porodu bojíš, nech si ho opět zavést.

Poprvé jsem se také bála a proto jsem si nechala dát epidurál. Až do mého druhého porodu jsem si myslela, že mi moc nepomohl, ale velice jem se mýlila. Poprvé jsem měla dost velké bolesti, ale můžeš mi věřit, že se to s tím druhým porodem vůbec nedá srovnávat - vlastně poprvé to byla brnkačka a epidurál fungoval až do konce. Možná je to i tím, že poprvé chlapeček byl menší („jen“ 3,68 kg), zato podruhé moje holčička měla 4,25 kg a to byla fakt fuška a to bez jediné tišící injekce.

Přeju Ti, ať to všechno dobře zvládneš!

Lucka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.12.03 04:09

Taky mám obě zkušenosti, naštěstí obě pozitivní. První porod byl cca 8mihodinový s epiduralem, bohužel špatně napíchnutým, takže kontrakce sice tolik nebolely, ale oblast vpichu a celá záda příšerně a to ještě 2 měsíce po porodu - ale bylo to před 15ti lety, kdy se s epiduralem začínalo a anesteziologové neměli tolik zkušeností. Samotný porod proběhl absolutně v pohodě s ohledem na to, že synek měl přes čtyři kila. Bolela jen ta záda, kontrakce jsem cítila jen jako tlak. Bohužel na šití už nefungoval, nezabrala ani dopíchnutá lokální anesteze.

Druhý porod byl dost předčasný, od prvních kontrakcí trval 6 hodin, ovšem v porodnici jsem stihla jen posledních 3/4 hodiny, byl to tak velký fofr, že na nějaký epidural nebyl vůbec čas a taky nebylo potřeba. Otevřela jsem se rychle, takže ty poslední silně bolestivé kontrakce před tlačením byly asi jen čtyři - co si pomatuju. Tlačení se taky dalo zvládat. No ale podstatou toho, že vše probíhalo bez větších bolestí bylo, že mimí mělo jen 2,4 kg - naštěstí zcela v pořádku, Apgar skore 10, vše OK. Kdyby se mi podařilo donosit a tím překročit 3 kg váhy, asi bych o epidural znovu zažádala.

Zažila jsem ovšem epidurální anestezi při operaci menisku, která mi uprostřed operace s otevřeným a lehce vyvráceným kolenem zcela přestala fungovat. Než si toho anesteziolog všiml, dostala jsem se do pěkného šoku, takže museli řešit celkovou narkózou.

Vysvětlili mi to tím, že jsem prostě méně citlivá na anestetika a musela jsem jim dát za pravdu, i u zubaře mi anestetika fungují příliš krátce, takže se několikrát stalo, že odezněla uprostřed zákroku.

Ale pro tvé uklidnění, je to jen a jen moje úchylka a prý není příliš běžná, navíc, když o tom vím, je možné si s anesteziologem domluvit řešení aplikace jiné látky, nebo upravené dávkování předem.

Romana

Anonymni  05.12.03 09:25

Ahoj holky, také mám z porodu trochu strach a uvažuji o epiduralu, ale mám obavy z jeho případných vedlejších účinků. Jako bezpečnější a bez jakýchkoliv vedlejších účinků na matku či dítě i když údajně ne tak účinný mi byl nabídnut paracervikální blok. Máte s tím prosím některá zkušenosti? Lucie+27tt

Anonymni  03.01.04 22:46

Já jsem se po prvním velmi dlouhém porodu dalšího bála a byla rozhodnuta si o epidurál říct, ale známá sestřička mi to moc rozmlouvala. Prý se stává, že nezabere včas, nebo zabere moc dlouho a pak ty maminky nejsou schopné spolupracovat a netlačí a musí z nich děti tahat kleštěma… Já jsem si přesto o něj řekla a anesteziolog už byl na cestě, ale při posledním vyšetření „před“ mi sestřička řekla, že už jsem otevřená na 4 cm a že to nebude zas tak dlouho trvat, snad už jen 2 hodiny, a ať si to ještě rozmyslím… Tak jsem si to rozmyslela. Samotný porod /tlačení/ na sále pak trvalo celých 45 minut. Podotýkám, že závodně sportuju a nejsem žádná chudinka. Prostě to nešlo a já tlačila ze všech sil co mám / a ještě z nějakých, co nemám :)/. Nakonec jsem s nástřihem porodila, a zmíněná sestřička mi řekla, že už to viděla na kleště a ať děkuju Bohu, že jsem se zmíněným průběhem porodu /který nejde nikdy předem odhadnout/ neměla ten epidurál, že to by byly nakonec kleště určitě. Tolik moje zkušenost s epidurálem, který jsem nakonec neměla a jsem za to vděčná. Porod nebyl nic příjemného, ale dalo se to vydržet /prý jsem to neměla lehké/, teď po 4 měsících už si na to pořádně ani nedokážu vzpomenout, a kdybych měla znovu rodit, o epidurál bych si už asi neřekla. V.

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 04.01.04 23:27

Ahoj,

já mám teda zkušenost jenom s epidurálem a jestli do toho někdy půjdu znova,tak jedině s ním.Porod mi vyvolávali a s epidurálem se to dost urychlilo.Chtěla jsem sice rodit co nejpřirozeněji,ale po hodinách bolestí mi to už bylo jedno:o).Napíchnutí proběhlo bez problémů,asi 15min.po aplikaci se mi hrozně ulevilo.Když jsem se domáhala další dávky,porodní asistentka mi řekla,že už jsem na to moc otevřená a necítila bych správně kontrakce,až budu tlačit.Takže úplně bezbolestně to asi nejde.Ale bylo to fajn:o).Přeji co nejpříjemnější porod.Monika

Anonymni  05.01.04 23:59

Ahoj holky,

je mi 27 a rodila jsem v létě v Podolí, vše přišlo moc brzo a vše bylo špatný,bylo to strašně rychlý, rodila jsem císařským řezem s epidurální anestezií bolelo to dost - to vpichování - ale dá se to vydržet, pak jsem už necítila naprosto vůbec nic.

Nemohu říct jestli bych to znovu chtěla podstoupit byl to rizikový porod a já tam strávila pak ještě dlouhou dobu ale teď už jsme doma a jsem ráda že jsem rodila v Podolí jsou tam vynikajíci !!!!

Anonymni  06.01.04 20:19

Ahoj Holky,

ja jsem rodila cisarem, a davali me epidural. ten vsak nezabral, tak mi okamzite museli dat celkovou anestezii. No, musim rict, ze mse opravdu lekari snazili, ale holt, na kazdeho to nefunguje dobre a nezabira. Ttakze, priste vim, ze budu hned spinkat.

Ahoj Karolinka

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 07.01.04 09:07

Ahoj, po otevreni na 4 cm jsem dostala epidural, zabral temer okamzite, citila jsem po vpichu jeste dve kontrakce. Potom jsem mela moznost si pridavani regulovat sama, ale pridavala jsem asi po trech hodinach jednou a vic uz ne. Bylo to v pohode, citila jsem jenom tlak do konecniku, bolesti zadne. Ani vpich nebolel. Po porodu me jeden den slabe tlacilo v krizi. Sita jsem nebyla, takze nevim, jestli je to pri epiduralu citit, ale myslim, ze ne. Celkove byl muj porod, ktery trval celkem 28 hodin uplne v pohode, povidali jsme s manzelem i s porodni asistentkou, chvilkama jsme spali, psali esemesky, proste bez stresu a v klidu. Pred porodem jsem mela veliky strach, po zkusenostech s epiduralem bych klidne rodila znovu. Ahoj Mirus

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 07.01.04 16:06

Kdepak jsi Mirus tak pohodove rodila???? To se da skoro jenom zavidet:).

Koculka

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 07.01.04 17:04

Ve Vidni v Semmelweis - Frauenklinik. A bylo to opravdu perfektni. I ty ctyri dny po porodu byly skvele, strasne rada na to vzpominam, dost me bolelo kojeni, ale motivace sestricek a jejich pomoc byla opravdu vynikajici.

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 08.01.04 09:11

Ach jo! Tak to mam z Prahy trochu z ruky:). Kazdopadne je to super vedet, ze porod je krasny a muze byt presne podle maminych predstav. Mej se moc hezky a diky za odpoved.

Zdravi Koculka

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 08.01.04 09:47

Moje sestra rodila v Plzni ve vojenske nemocnici a bylo to taky super. Po dalnici jsi v Plzni za 40 minutek. Hodne stesti. M.

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 09.01.04 10:31

Diky! Az budu potrebovat tak si urcite vzpomenu. Zatim jsme predbezne pocitala s Vrchlabim, ale ta Plzen je asi blize.

K.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama