Exekuce - tchán má u nás trvalé bydliště, ale nebydlí tu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.02.10 00:40
exekuce - tchan ma u nas trvale bydliste, ale nebydli tu

Ahoj všem,
raději píšu anonymně, protože přece jenom nevím, kdo všechno si tu čte a nerada bych plašila zbytek rodiny dřív, než to bude absolutně nutné.
Bydlíme s přítelem a synem v družstevním bytě, na který původně měli nájemní smlouvu rodiče, ale teď je přepsaný na nás dva. Oba rodiče tu ale mají hlášený trvalý pobyt, i když tu ani jeden nežije. Mámě jsme koupili menší byt a splácíme na něj hypotéku, táta od nich odešel už před lety a má novou rodinu, ale rodiče stále nejsou rozvedení. S oběma se občas vídáme, s „tchyní“ často, s „tchánem“ většinou, pokud si tak jednou za měsíc přijde vyzvednout poštu.
Teď jsme se dozvěděli, že mu hrozí exekuce. Já jsem z toho úplně na zhroucení, v bytě nemá vůbec nic, my jsme ho celý vybavili a bydlíme tu sami, jen my tři. Dokonce jsme za něj nejakutnější dluh zaplatili (37tisíc), protože jsme se o hrozbě exekucí dozvěděli den před splatností dluhu, a to ještě spíše náhodou.
Podotýkám, že jednou (to jsme se ještě neznali) už tady kvůli němu dokonce exekutor byl, přítel tehdy zaplatil 40.000, aby nic nezabavili.
Už jsem zjišťovala, jak je to s odhlášením trvalého pobytu, byla jsem se ptát u nás na úřadě. Ale problém je, že přítel pořád chce dát tátovi ještě šanci a ne ho „odstřelit“. Mně se do toho taky nechce, ale představa nálepky „exekučně zabaveno“ je příliš děsivá. Jenže dokud my oba s přítelem nepodepíšeme formulář k přepisu trvalého bydliště na úřad, sama nezmůžu nic.
Navíc je tu pořád hlášená i máma, a když nejsou rozvedení, mohli by tedy chtít zabavit majetek i jí? Jako spoludlužníkovi? Ta by nám určitě vyšla vstříc a bydliště by si nechala přepsat tam, co opravdu bydlí, ale zatím vůbec neví, co hrozí.
Chci se tedy zeptat – je nějaká jiná cesta, jak majetek ochránit? Kdybychom třeba sepsali „předmanželskou smlouvu“ (budeme se v červnu brát), kde by bylo výslovně uvedeno, že zařízení bytu včetně elektrospotřebičů je moje, pomohlo by to nějak? Kdybychom měli smluvně ošetřeno, že tu tchánovi stejně nic nepatří? Nevíte někdo? Nebo nemáte kontakt na nějakého dobrého právníka? Pokud jo, jen sem napište, že máte kontakt a já Vám ze svého nicku pošlu SZ.

Pomooooc, prosím. Katka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Boriska
Extra třída :D 12160 příspěvků 11.02.10 07:18

Káťo – nějak se v tom trochu motám, v bytě je přihlášena máma a tchán nebo tchýně a tchán a nejsou rozvedeni? Pakliže nejsou rozvedeni, tak být jí, to by byla první věc, kterou bych udělala, protože jestli nadělal dluhy dosud, může nadělat další… :roll: i když by se přehlásila jinde, tak bych to udělala.

a co se týče vašich věcí, vy můžete požádat o vylučovací žalobu, zkus pohledat na emi, už se to řešilo
tady
tady

Anonymní  11.02.10 07:39

Ahoj Kaci,

tak neco podobneho jsem resila take. Je pravda, ze muze podat vylucovaci zalobu,ale az po tom co ti stejne veci zabavi, takze stejne budes mit byt vyklizenej.Exekutor totiz prijde a zabavi vse co tam najde a nezajima ho, ze to neni toho dotycneho. Vetsinou to odvezou z bytu do tydne. Tchyne kdyz si prepise trvaly pobyt taky neni reseni, vybili byt ji tam kde bydli. myslim si, ze pokud tchyne nevi o dluzich manzela bylo by dobre kdyby jste ji o tom rekli at se rozhodne sama jestli se rozvede nebo si necha vybilit byt. Kdyz ji nic nereknete tak je to vuci ni nefer a pak se teprve muzete pohadat, ze jste to vedeli a ji nic nerekli. At se zachova jak chce ona a treba by primela i tveho pritele k rozumu aby jste tchynovi zmenili bydliste. Ono zas o nic nejde vzdyt to ma skoro kazdy druhy. A navic pises, ze on ma svou rodinu tak at se nahlasi tam kde bydli a vyberou mu to tam! Myslim, ze tvuj pritel mu chce porad davat sance,ale on to ma asi pekne spocitane. A je on nej nefer kdyz vi, ze mu hrozi exekuce, ze Vam to ani nerekne a vi, ze ma trvale bydliste u Vas!!! Musi mu byt jasne, ze pujdou k VAm.
Navic nechapu tveho pritele???? On mu chce dat dalsi sanci tim, ze to za nej zaplati???
A co kdyz to neni posledni dluh? A kdyz by byl tak jak uvidi, ze se polepsil? Kdyz bude stejne v registru dluzniku tak mu nikdo nic neda 5 let!!!
A navic me by tedy vadilo platit ve vztahu za neco co se vas ani netyka!!! A vam to ani asi nevrati!!! Normalne bych si o tom s pritelem promluvila a kdyztak se i tchana zeptej jestli by mu to nevadilo, ze by jste mu zrusili bydliste. Jestli Vas ma rad bude vas chtit chtani t a pochopi to.

321  11.02.10 07:45

Ahoj,pokud máte účtenky a složenky od zařízení celého bytu,nebo spíš toho nejcenějšího,nej­dražšího,stačí sepsat papír,že je to Vaše a zajít k notáři.

Anonymní  11.02.10 07:49

Tady zakladatelka Katka.

Trvalé bydliště u nás mají tchán i tchyně, rozvedení nejsou. Když přijde exekutor, vybílí byt nám, ne tchyni, protože trvale jsou hlášeni oba tady. Takže dokud on se nepřehlásí, jí nic nehrozí, hrozí to nám. Aspoň tak to chápu. Samozřejmě si taky myslím, že bychom jí to měli říct, ale přítel doufá, že „se“ to vyřeší a jí tím nemusíme děsit a až bude po všem, požádáme jí o přepis trvalého bydliště a upozorníme jí, co jí hrozí, aby se radši rozvedla.

Tchán se k nové rodině napsat prý nemůže, protože tam má jeho přítelkyně s jejich společným synem nájem ve zkušební době na dva roky (fakt nevím, jestli je to možné, tohle on říká).

Přítel mu nechce nechat napsat bydliště na úřad, pže tchán má koncesovanou živnost a přítel se bojí, že by kvůli bydlišti na úřadě měl problémy. Tak je radši riskneme my :cert: .

S tchánem jsme o tom mluvili, v neděli přijde i s přítelkyní. On se tváří, že nám chce pomoct, a já věřím, že nám nechce dělat problémy. Ale vždycky najde nějaký „objektivní“ důvod, proč je přepis bydliště na úřad problém, a přítel vždycky uvěří tomu, že to bude OK a že to tedy tátovi nebudeme komplikovat. Teď tchán se svojí sestrou prodávají nějaký les, co někde kdysi zdědili, a kdyby si přepsal bydliště, musí přerušit prodej a všechno změnit na katastru. Prý. Já fakt nevím, vůbec tomu nerozumím. :nevim:

:cry: :cry: :cry:

Jdu s malým cvičit, ale po poledni tu zase budu., tak kdyby měl někdo nějaký nápad, můžu kdyžtak dodat další informace. Díííííky :kytka:

Jura007
Neúnavná pisatelka 15988 příspěvků 11.02.10 08:04

Katko, já být ženská, tak se s tvým přítelem rozejdu ne od hodiny, ale od minuty. Důvod by byl ten, že bych chtěl slušnou životní úroveň pro své děti do budoucna. Ale pokud bude svému otci takto ustupovat, nebude z toho asi nic.
Tchán se tváří, že vám chce pomoct. Ale ve skutečnosti pomáháte vy jemu. Taky se může stát, že skončíte s dětma někde v holobytě. No a tahle perspektiva by mě v klidu nenechávala.
Asi bych na tvém místě předložil skorotchánovi tyto argumenty:
Za svoje dluhy si zodpovídá každý sám a NESMÍ s nimi zatěžovat druhé lidi.
Pokud se svou manželkou nežije v jedné domácnosti, bylo by přirozené, aby se s ní rozvedl a trvalý pobyt si nahlásil tam, kde skutečně bydlí. Jestli se se svou přítelkyní ožení, je jeho věc.
Pokud exekutor zabaví kvůli jeho dluhům něco z vašeho majetku, měl by to hezky zaplatit vám dvěma. Pokud na to nemá teď, ať to zaplatí v budoucnu. Ale jako podnikatel asi ví, že obvyklý úrok z prodlení v tomto státě činí půl promile z dlužné částky za každý den prodlení. Čili celkem asi čtrnáct a půl procenta ročně.

Suma sumárum, ty vlastně svého skorotchána úvěruješ – a to nejsi banka… Howgh, domluvil jsem.

Anonymní  11.02.10 08:09

Juro, to já všechno moc dobře vím.
Ale taky vím, že přítel je zoufalý, protože jeho táta je pravděpodobně úplně v pr*. A už přistoupil na to, že pokud tchán v neděli nepředloží všechny své účty a dluhy a nečekne n ám přesně, co do jakého termínu bude zaplaceno a z čeho, tak v pondělí jdeme na úřad podat žádost o zrušení údaje o místu trvalého pobytu, formulář už máme doma.
Ale i tak hledám všechny další možnosti, jak nás krýt a chránit.
Opravdu nikdo nevíte, jestli by nám věci po případném zabavení vrátili, kdybychom měli my tu „předmanželskou smlouvu“, kde by bylo jasně řečeno například, že zařízení bytu je moje, auto přítele a tak? Tím bychom přece mohli doložit, že to není tchána, nebo ne?

Jura007
Neúnavná pisatelka 15988 příspěvků 11.02.10 08:13

Tak tohle musíš předložit exekutorovi a hlavně s ním kdykoliv bez problémů komunikovat. A musí s ním komunikovat i tvůj tchán. Nejsem si jistý, ale myslím, že ta předmanželská smlouva musí být notářsky ověřená a jeden výtisk by měl být uložen u notáře nebo advokáta (ale fakt přesně nevím).

A hlavně s tím exekutorem nesmí přestat komunikovat tvůj skorotchán. To by byl především faul na vás dva…

filad
Kelišová 6336 příspěvků 11.02.10 08:43

ahojky, tak presne jak psala anonymni, tak jsem slysela presne take to same v nejakem poradu, ze oni opravdu mohou zabavovat veci na miste trvaleho bydliste a teprve pak se muze podavat zadost o vylouceni tech urcitych veci z exekucniho rizeni… bohuzel :-(

cinkxa
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 11.02.10 09:01

ahoj nechápu jak ještě dneska může být s prominutím někdo tak blbý ,že si nechá ve svém bytě bydlet třetí osobu, byť je to příbuzný!!!A další pokud jste měli s tchánem problém již před tím než jste měli děti,tak zdravý rozum velí si to právně ošetřit, no ale,když jste pravděpodobně smaritáni a rádi platíte dluhy za druhé…komu není rady tomu není pomoci..... na dveře bych si dala nápis všichnidlužníci můžete bydlet u nás rádi to zua vás zaplatíme.
jinak jak čtu vešketé smlouvy co jsou uzavřeny po probíhání exekuce ti stejně nepomohou.....a proˇmiň takového chlapa bych si také skutečně nevzala, aby jsi za čas nelitov ala, že budeš vydělávat na celou rodinu a sama budeš mít jeno holobyt, holka řekla bych,že jsi si s dotyčným přítelem pěkně šlapla do velikého lejna…
exekutor vám zabaví vše kromě osobních věcí..... takže pokud máte auto… pračku,lednič­ku,televizi..­.... jo opravdu mít společné bydliště s dlužníky je fajn a nemáte taky nápad, že by jste někkomu ručili??? to je také dobrá cesta ke ztrátě veškerého majetku...... známá ručila kamarádce,ta přestala platit a na tu co neplatila nepřišly,ale přišly za ručitelem a vše jí sebrali včetně bytu za 1,5 milionu a bylo všem jedno že nemá kam jít..... hol každý neseme právní odpovědnost za své činy a za blbost se dneska hodně draze platí, bohužel!
Doporučuji se z bytu rychle odstěhovat ke svým rodičům a vzít s sebou vše o co nechci přijít!
přeji hodně štěstí a promiň takovému tchánovi bych žádnou šanci už nedala, prober se a rozhodni se tak ,aby jsi nakonec s dětmi nezůstala na chodníku.....
asi jsem tě moc nepotěšila,ale myslím si,že už v televizi takových to případů proběhlo toliká a ještě jste se nepoučili!

AjkaZ
Kelišová 6355 příspěvků 11.02.10 09:39

Sama pises, ze priteluv tata je upln ev pr.., tak na co chces cekat :nevim:

Ja s dcerou budeme mit nejspis take brzo trvale bydliste na obecnim urade, pac muj byvaly proste odhlasi a nebude brat ohledy (v miste trvaleho bydliste sice nikdo nebydli a neni tam co zabavit), ale co kdybych si nadelala dluhy, ze?
A v miste podnajmu mi taky samozrejme nedovoli mit trvale bydliste, prave kvuli riziku exekuci apod. (A to nemam zadne prusery!)

Lesina
Echt Kelišová 9849 příspěvků 11.02.10 09:40
cinkxa píše:
ahoj nechápu jak ještě dneska může být s prominutím někdo tak blbý ,že si nechá ve svém bytě bydlet třetí osobu, byť je to příbuzný!!!

Doporučuji se z bytu rychle odstěhovat ke svým rodičům a vzít s sebou vše o co nechci přijít!

Hele a neprotiřečíš si tak trochu? Přece by nebyli její rodiče tak naivní, aby u sebe nechali bydlet příbuzného? Nebo že by se přestěhovali k jeho tatínkovi? :pankac:

Jinak tě chi požádat, abys trochu zmírnila tón, myslím, že hulákat na Katku zakladatelku není zrovna fér…

filad
Kelišová 6336 příspěvků 11.02.10 10:06
cinkxa píše:
ahoj nechápu jak ještě dneska může být s prominutím někdo tak blbý ,že si nechá ve svém bytě bydlet třetí osobu, byť je to příbuzný!!!A další pokud jste měli s tchánem problém již před tím než jste měli děti,tak zdravý rozum velí si to právně ošetřit, no ale,když jste pravděpodobně smaritáni a rádi platíte dluhy za druhé…komu není rady tomu není pomoci..... na dveře bych si dala nápis všichnidlužníci můžete bydlet u nás rádi to zua vás zaplatíme.
jinak jak čtu vešketé smlouvy co jsou uzavřeny po probíhání exekuce ti stejně nepomohou.....a proˇmiň takového chlapa bych si také skutečně nevzala, aby jsi za čas nelitov ala, že budeš vydělávat na celou rodinu a sama budeš mít jeno holobyt, holka řekla bych,že jsi si s dotyčným přítelem pěkně šlapla do velikého lejna…
exekutor vám zabaví vše kromě osobních věcí..... takže pokud máte auto… pračku,lednič­ku,televizi..­.... jo opravdu mít společné bydliště s dlužníky je fajn a nemáte taky nápad, že by jste někkomu ručili??? to je také dobrá cesta ke ztrátě veškerého majetku...... známá ručila kamarádce,ta přestala platit a na tu co neplatila nepřišly,ale přišly za ručitelem a vše jí sebrali včetně bytu za 1,5 milionu a bylo všem jedno že nemá kam jít..... hol každý neseme právní odpovědnost za své činy a za blbost se dneska hodně draze platí, bohužel!
přeji hodně štěstí a promiň takovému tchánovi bych žádnou šanci už nedala, prober se a rozhodni se tak ,aby jsi nakonec s dětmi nezůstala na chodníku.....
asi jsem tě moc nepotěšila,ale myslím si,že už v televizi takových to případů proběhlo toliká a ještě jste se nepoučili!

Teda jako promin, ale je tohle nutny? Mozna bys mela polevit v tom vyjadrovani se… zakladatelka zada o radu ne? Nepotrebuje takove odsouzeni nebo to co jsi ji v uvodu sveho prispevku dala – tedy pocit jak jsou totalne blbi…

leňula2
Echt Kelišová 7541 příspěvků 11.02.10 10:30

cinkxa Nechápu :-( . Jak můžeš být takhle krutá, jak můžeš odsuzovat někoho, koho vůbec neznáš. Zakladatelka diskuze sem přece přišla žádat o radu a ne si vyslechnout urážky na svou osobu.

kenja
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 11.02.10 10:42

Ahoj Katko,

no je to dost nepříjemná situace, rozhodně bych ale doporučovala to s přítelem ještě jednou probrat a zkusit ho přesvědčit, že nejlepší bude, KDYŽ BYDLIŠTĚ TCHÁNOVI ODHLÁSÍTE. Opravdu stačí zajít na úřad a zde vše sepsat a odhlásit. Chápu, že chce dát přítel tatínkovi ještě šanci, ale toto asi nic nevyřeší a takhle se opravdu jen můžete obávat, že se za pár let zase ukáže exekutor nebo kdoví kdo. Pokud už zklamal vaši důvěru, tak by to měl přítel opravdu hodně zvážit, těch dluhů může být více a z vlastní zkušenosti (práce) vím, že větitelé můžou čekat i roky, než „zaútočí“. Pokud mu odhlásíte trvalé bydliště, bude ho mít hlášeno na úřadě, kde si může také vyzvedávat poštu, nebo stačí, aby si zřídil schránku na poště. Tu nejistotu opravdu nezávidím… Tak hodně síly a hlavně ať vše dobře dopadne!! Ale chápu, že je to asi složitější..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist