Geneticke vysetreni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.06.10 08:50
Geneticke vysetreni

Nevím zda už toto téme někdo zakládal…Jestli ano se omlouvam.

Objednali jsme se s muzem na geneticke vysetreni – kvůli tomu zda se můžou ad v těhotenství. Můj psychiatr to zakázal někde čtu že ano…
Už je asi 3 týdny neberu. Objednali jsme se v době, kdy jsem měla ještě obavy zda to bez nich zvládnu…
Ted už věřím, že to zvládnu. Jen ted všude čtu, že genetické vyšetření je trochu jiné než jsme mysleli, mysleli jsme že v nejhorším kdyby to nešlo tak ten lék povolí…
To co jsem měla vím, že není dědičné od psychiatra a psychologa. Můj psychiatr je takovej, že když něco se mu nelíbí zve si mýho muže aby mu to vymluvil…Mému muži dal asi 5 článků proč nemít dítě s AD ale já jsem prostě byla z toho smutná, že někteří mají i při AD proto jsem nás tam objednala…
Ted jen nevím jestli jsem nas špatně nebjednala :think: jestli jsem neměla nás objednat jen na nějakou konzultaci :think:
Jinak jedno dítě máme, ale to jsem ještě nebrala léky, ty jsem začla prát asi půl roku po porodu do skoro 2 let dítěte…

Reakce:

Aghata nepřihlášená  14.06.10 17:10

Kam přesně a na co ses objednala? (Když ne na konzultaci?)
Já na tvém místě bych se objednala na konzultaci k jinému psychiatrovi, chtěla bych slyšet názor odjinud, evidentně jsou psychiatři, kteří „znají“ AD, co se můžou i při těhotenství. Dál bych to konzultovala s gynekologem, jaké on má zkušenosti s jinýma pacientkama na AD.
Konzultaci s genetikem či farmakologem bych případně dala taky, nenapadá mi jaké „genetické vyšetření“ bys potřebovala k tomu, aby ses dozvěděla, zda konkrétní AD je teratogenní či nikoliv.
A to, zda zvládneš těhotenství bez léků, případně chvíli bez, chvíli s – to stejně budeš muset řešit s psychiatrem, takže bych asi i uvažovala přímo o změně lékaře, chtěla bych chodit k tomu, který mě v případném těhotenství podpoří a ne k tomu, který si volá mého manžela, jako bych byla nesvéprávná a navíc je zjevně odpůrcem těhotenství u žen, které se AD léčí.

Anonymní  15.06.10 07:36

No objednala sem nás na genetické vyšetření :think: a mně zajímá jen zda by mi napsali které léky by se případě mohli, a pak bych to předložila psychiatrovi :palec: ted jen nevím zda jsem se neobjednala nějak špatně :cry:
Mohla bych tam ještě zavolat, zda vůbec takové vyšetření dělají, at někomu neberu místo :cry:

Jinak gynekoložka říkala, že tam má taky pacientky co užívají tyto léky a nebyla proti říkala, že bych klidně mohla.
No jako 3 týdny léky neberu a zatím dobré tak třeba už je nepotřebuju.
Ten můj je ochotnej mně je napsat až po 3 měsících těhu, že prý se vyvíjí orgány a tak…
No ve čtvrtek za ním jdeme oba dva…Tak uvidíme co k tomu řekne kdybych je třeba zase potřebovala, pak bych fakt už nečekala.

Anonymní  15.06.10 07:39

A objednala jsem nás do centrumu prenatalni diagnostiky – a rekla jsem geneticke vysetreni nevim zda jsem to nejak nepopletla :think:
Jdeme tam az 24/6 tak bych to mohla jeste upresnit o co mne jde…Abychom nakonec nesli zbytecne a nerekli ze toto neresi.

Aghata nepřihlášená  15.06.10 07:52
Anonymní píše:Jdeme tam az 24/6 tak bych to mohla jeste upresnit o co mne jde…Abychom nakonec nesli zbytecne a nerekli ze toto neresi.

Tak přesně to udělej a budeš mít jasno :wink:

Anonymní  15.06.10 07:56

diky zavolam tam :palec:

Ja bych ráda zůstala bez leků chtela bych si vynahradit kojeni jako u prvni dcerky kdy sem musela zacit ve 4 mesicich brat leky…

No uvidime kdyz nic tak hlavne ze budeme mit miminko :dance:

Anonymní  15.06.10 08:21

tak prý je to taková konzultace, krev nám brat nebudou a prokonzultují s čím za paní genetičkou příjdeme…Tak uvidíme co řekne ona bych si to pro něj enchala udělat písemně :mrgreen:
No ale třeba to zvládnu bez nich uvidíme ted tam jdu bez léků a ne s lékama no nevadí…
Ale objednávala jsem se v době, kdy jsem se bála že to bez nich nedám.

nikalika
Nováček 8 příspěvků 27.06.13 16:29
rada

Není tady někdo kdo ma zkusenosti s vysetrenim na genetice? poslal mi tam muj gynekolog na USG plodu se zamerenim Cave Cranuim. poradite mi někdo o co jde? dekuji

Kloury  27.06.13 22:28

Já jsem byla na genetickém vyšetření na klinice GHC Genetics v Praze. Ale o Cave Cranium jsem nesylšela. Určitě ale doporučuji, jelikož na genetický rozbor je tato kliniku podle mého TOP. A věřím, že Vám se vším poradí!

Váš příspěvek

Poslední články

Kůže miminek je až 5x tenčí. Jak o ni pečovat?

Pokožka miminka je velmi jemná a citlivá, protože její přirozená ochrana není ještě zcela vyvinuta. Je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka... číst dále >

Které plenky jsou pro vaše miminko a jeho zdravý vývoj ty nejlepší?

Jste těhotná a přemýšlíte, do čeho své miminko necháte po narození "kakat a čůrat"? Nebo vašemu již narozenému dítěti klasické jednorázovky z nějakého důvodu nevyhovují? číst dále >

TOPlist