Helvetia Apotheke - Activ baby vitamíny

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

moonulkaa
Kecalka 449 příspěvků 17.04.14 13:25
Helvetia Apotheke - Activ baby

Ahojky všem,

nemáte někdo zkušenosti s touto firmou a těmto vitamíny? Dnes mi dorazil první balíček pry je to nějaká novinka a perfektní složení.. no tak se ptám je to zase jenom nějaký marketingový tah?

Znáte to někdo?

Děkuji moc

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 10.05.14 14:18

Ach, bože můj.
Tak ti povím, že momentálně vedu s touto firmou velké, ale opravdu velké dohady. Poslali první balíček do ruky - tudíž přišlo upozornění od české pošty. Tam se hradilo jen poštovné. Další balíčky měly chodit tak, že už budu hradit prý jen produkt. První obyčejná zásilka dorazila, sice těsně, takže jsem to tak tak stihla uhradit v termínu. Ovšem: v obchodních podmínkách mají, že každých 20 dní budou posílat zásilky. A to se nestalo. Po té úplně první, úvodní, dorazila do schránky jediná zásilka. Nemám u nás problémy s českou poštou, běžně mi dodávají obyčejné zásilky, předplacené časopisy, které chodí také obyčejně. Nyní po mně chce firma čestné prohlášení, že jsem zásilky skutečně nepřijala. Já jsem se však zarazila a řekla jim, že nejprve chci od nich čestné prohlášení, že to opravdu poslali.
Tak k tomu už se absolutně nemají, toto přecházejí.

Jinak mají v obchodních podmínkách, že když neuhradíš zásilku, budou ti účtovat za první, druhou atd. upomínku další částky, a pokud ani po páté upomínce neuhradíš, pošlou na tebe - a to mohu říci přímo - vymahačskou firmu M. B.A. (o jejích praktikách byla v televizi reportáž).

Momentálně zvažuju svůj postup, jelikož ty zásilky jsem skutečně neobdržela a na poště dohledatelné nejsou.

Právě se rozhoduju, zda oslovit Policii ČR, nebo právníka, nebo zkrátka jak to řešit.
Ačkoli jsem předtím udělala velmi pozitivní zkušenost např. s kosmetikou Vevay, která fungovala takto podobně, tak TOTO mě tak vytrestalo, že NIKDY, nikdy už nekývnu na nic přes telefon.

Přijetím té první zásilky jsi souhlasila s tím, že ti budou posílat další. Zbavíš se jich jedině písemnou výpovědí = ukončením, poslanou DOPORUČENĚ poštou na jejich adresu.
Já to udělala hned poté, co začaly dohady.

Dokud z nich ale nedostanu jejich prohlášení, že to poslali, nic ode mě neuvidí, a pokud na mě budou chtít dělat bububu s vymahačskou firmou, bohužel půjdu na policii a zřejmě podám trestní oznámení.

S touhle firmou jsou problémy a možná by to trestní oznámení bylo na místě, protože jejich drzost nezná mezí.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 10.05.14 15:25

A ještě jedna věc.
Jelikož to opravdu v současné době intenzivně řeším, prohledávala jsem internet… na Helvetia Apotheke soustavné láteření a v podstatě jde stále o toto: nic vám nepošlou a chtějí peníze. Respektive, párkrát pošlou, a pak ne, a pak na vás dupou a straší vymahačskou firmou.

Našla jsem na jedné slovenské diskuzi (i tam fungují!) toto:

Spoločnosť Helvetia apotheke rozposiela takéto balíčky. A teraz urobili ďalší krok - rozposlali listy, kde má zákazník podpísať čestné prehlásenie, že takúto zásielku nedostal!!! Aby to mohli riešiť ako reklamáciu s poštou!!! A vrcholom je, že v prehlásení má zákazník napísať, koľko takýchto zásielok NEDOSTAL!!! Tým by zákazník vlastne potvrdil, že zásielky prevzal.

Dám sem odkaz, ale hodně často se mi stalo, že odkazy na stížnosti na tuto firmu už prostě „nefungují“.
takže jsem zkopírovala rovnou ten text.

Na tomto odkazu - musí se sjet níže na uživatele „drak“:
http://www.topky.sk/…voje-peniaze-

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.05.14 09:56

A ještě jednu věc na závěr:

pokud vám některé zásilky, poslané obyčejně, nepřišly (zkrátka nebyly ve schránce), nic nepodepisujte a NIC NEPLAŤTE.

Já jsem řádně zaplatila, co jsem měla, ale co mi nepřišlo, to ani náhodou.

Doopravdy vás nic nezavazuje, nenechte se zastrašit, nenechte na sebe dupat žádnou vymahačskou firmu, prostě trvejte na svém, nic jste nedostali a tak nic nezaplatíte - oni dají časem pokoj.

Nebojte se žádných soudů.
Je to ale hrůza a pro mě OBROVSKÉ POUČENÍ do budoucna.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.05.14 09:57

A ještě se připravte na to, že vás budou telefonem otravovat znovu. Prásknout jim s tím a sbohem.

MDK
Extra třída :D 10951 příspěvků 12.05.14 10:12

@Zlatuska ježiš, tak ani nevíš, jak jsem ráda, že jsem na tebe teď narazila. Právě totiž řeším to stejné od minulého týdne. :cert: :cert: :cert: Hledala jsem v pátek tady na emiminu, zda tu o této firmě něco nenajdu, ale bohužel nic mi nevyskočilo a teď koukám, že tu diskuse je. :think: Mě tedy zatím nic o vymahačích nepsali, jen mi bylo sděleno, že mám napsat čestné prohlášení a že to bude řešit Policie. :roll: Nakonec jsem to probrala s přítelem a v podstatě udělala to, co radíš ty. Napsala jsem čestné prohlášení a dopis o výpovědi a chci to zaslat doporučeně poštou (mělo to být dnes, ale chlap to samozřejmě zapoměl doma na stole) takže jsem nakonec ráda, že to ještě neposlal a můžu si přečíst tvé příspěvky a ještě to promyslet, zda jsem to sepsala celé dobře. A přesně jak píšeš, i když normálně na tyto nabídky nereaguju, tak tentokrát jsem se nechala ukecat a také je to pro mě obrovské ponaučení do budoucna. :cert:

MDK
Extra třída :D 10951 příspěvků 12.05.14 10:50

@Zlatuska A mohu tě poprosit ještě o radu? Teď jssem si pořádně četla tvé příspěvky a ty jsi posílala jen dopis o ukončení zasílání vitamínů, nebo jsi jim poslal i to prohlášení? Mě ho mailem poslali, já si ho stáhla a mám ho nachystaný, že ho pošlu taky, ale podle tvého odkazu… :think: :nevim: :nevim: asi ne, viď?

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.05.14 13:11

Ne ne, žádné čestné prohlášení neposílej.
Ty víš, že ti nic nepřišlo a tak nic nedlužíš.

Zato jim ale doporučeně na ten jejich P. O. Box pošli výpověď a udělej to i emailem a telefonicky a dostatečně důrazně.
Skutečnost se má tak:
když se podíváš na jejich obchodní podmínky (ty jsou na webu veřejně dostupné), tak oni mají poslat každých 20 dní zásilku. A to se nestalo. Ty tedy nic dokazovat nemusíš.
Vytrvej a hlavně jim proboha nic neplať.
Základ je: ať oni dokážou, že to poslali. Já brouzdala po internetu jak o život ale nakonec skutečně po právní stránce je to tak, že nedlužíš nic a tak nemusíš nic dokazovat.
Vytrvej, vytrvej, je to O NERVY a na to oni hrajou. Souboj nervů.
Uvidíš, že když vytrváš, nakonec povolej.
A kdyby ne, tak si počkej, až to dojde do té jejich proklamované páté upomínky, kdy už hrozí, že na tebe pošlou vymahače, a pak dej trestní oznámení, ale pevně věřím, že tak daleko to nedojde.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.05.14 13:15

Drzost těchto firem je NESLÝCHANÁ.

MDK
Extra třída :D 10951 příspěvků 12.05.14 13:22

@Zlatuska Dobře, díky Ti moc. :kytka: Jen doufám, že to nepůjde do nějakých extrémů. Mám bohužel z minulosti, co se týká vymahačů, dosti neblahé zkušenosti. Za svoji dobrotu a blbost jsem se dostala do velkých problémů, takže nevím, jaká bude moje válka nervů..zda to ustojím, pokud by mě měli nějak moc vyhrožovat. :cert: A myslíš, že mám i psát, že jsem si o jejich firmě hledala nějaké info a že vím, co je to za zmetky..myslím tím, aby si už tolik nevyskakovali a neměli tendence mi vyhrožovat? :think:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.05.14 13:25

Hele musíš to ustát, v případě že ti opravdu nic nepřišlo - protože je skutečně jen jejich blbost, že zboží posílají obyčejně. Při tak lehoučké a rozměrově malé zásilce, jako jsou tyhle vitamíny, je rozdíl ceny obyčejné a doporučené zásilky naprosto minimální.

Buď jsou tak zabednění, že se ještě nepoučili, i když už několik let se tohle děje: nechození zásilek - nebo je v tom kalkul.
Bohužel u firmy s tak rozsáhlým marketingem na zabedněnost nevěřím.

A fakt - nenech se zastrašit, oni nemají jak na tebe. fakticky ne - přesně tohle je taktika. Kdy ti už rupnou nervy a radši jim to pošleš, abys měla klid.
víš, kolik vás takových je?
jak se jim pak blaze žije?
nepodporuj je.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.05.14 13:27

Jo a napsala bych to normálně slušně, zato ale důrazně a nesmlouvavě.

Jakékoli odkazy na internetu můžeš zmínit, po právní stránce jsou sice bezcenné, ale to není nic proti ničemu.
Když jsi nic nedostala, nebudeš nic platit. držím palce holka nikoli aby to dobře dopadlo, protože právo je na tvé straně, ale abys to ustála.

uvidíš, že se to pak v dobré obrátí.

člověku to ale připraví nejednu bezesnou noc nebo zkaženej den. ale přece jim nebudeme rvát prachy do chřtánu!

MDK
Extra třída :D 10951 příspěvků 12.05.14 13:35

@Zlatuska Děkuji. Mě tedy ty zásilky (první 2)přišly jen do schránky, ale přišly. První byla, jak si psala ty, jen za poštovné, druhou jsem řádně uhradila a pak už nedošlo nic. Teď mi píšou, že jsem od nich obdržela 4 zásilky a nezaplatila je. No, napíšu to nějak důrazně a z dopisu vyndám to čestné prohlášení, ale nevím, jak mám reagovat, když mi zas napíšou, že mám poslat to čestné prohlášení. Já jsem s nějakou paní psala přes email (ta, co mi to prohlášení poslala) a slíbila jsem jí, že to vyplním a pošlu, takže se jí asi jen tak nezbavím, pokud pošlu jen výpověď. No, nějak to sna dopadne. Každopádně děkuji moc za rady. :kytka: :kytka: :kytka:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 13.05.14 16:10

Normálně, budou ti tvrdit, jak to poslat musíš, jinak tě budou dál upomínkovat.
ale ty se na ně vykašleš a budeš si dál mlít svou, žes nic nedostala.
a sranda je, že tvůj úvodní telefonát, kde jsi souhlasila se zásilkami, je děěěsně závazný a děěěěsně monitorovaný, zato tvoje ústní prohlášení do téhož telefonu, rovněž monitorovaného, najednou nestačí :D

prosimtě hrajou habaďůru a dělaj ramena.
vydrž.

MDK
Extra třída :D 10951 příspěvků 13.05.14 17:38

@Zlatuska dnes jsem to poslala, tak uvidím, co se bude dít. :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Ozkoušeno: Proprepiaf radí, jak vybrat ten správný kočárek

Jaké otázky si při výběru kočárku klást, už víte. Při nákupu vlastního kočárku je otestovala i maminka-blogerka Proprepiaf. Co se jí při výběru nového přírůstku do vozového parku osvědčilo? číst dále >

Hormony jsou nejoblíbenější antikoncepční prostředek. Užívá je polovina žen

Hormonální antikoncepci nezřídka ženy označují za jedovaté svinstvo, které škodí tělu i prostředí. Na druhou stranu ji ale pravidelně užívá téměř polovina plodných českých žen a celkem 80 % se chrání před početím alespoň nějakým způsobem. číst dále >