Hemangiom

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fifi
Nováček 3 příspěvky 20.02.03 19:31
Hemangiom

Poraďte mi prosím, mému synovi je

15 měsíců a před 2 měsíci se mu na obličeji pod okem utvořila jakoby modřina o průměru 1 cm. Když nemizela šli jsme na kožní odddělení a bylo sděleno, že se jedná o nezhoubný nádor - hemangiom. Radili, že máme čekat jak se bude vyvíjet a pokud se bude zvětšovat budeme to muset jít vyřezat pod narkózou nebo počkat do 6-ti let a odstranit nádorek laserem. Máte některá maminko s tímto zákrokem a hemangiomem už zkušenosti. Děkuji moc Martina

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 27.02.03 09:59
Hemangiom

Je mi osmadvacet a hemangion mam na hrudi od narozeni. Neni to nic nebezpecneho, jedna se v postate o kosmetickou vadu. Nemusis mit strach. Odstaneni je jednoduche a trvale. Me jen nejak nestalo za to ho podstoupit, protoze jej nemam na viditelnem miste. Lesina

Anonymni  02.01.05 22:46
hemangiom

já bych problém Hemangiom zas tak nezlehčovala, ale asi skutečně záleží v jakých místech se vyskytne. Mám zkušenost velice nepřijemnou, objevil se mému synovi, když mu bylo 10 měsíců, vznikl z neškodného škrábnutí se pod levé oko, nejdříve se to jevilo jako hojící se strup, ale pár dní na to se to zvětšilo v jakoby červenou bradavičku. Dětský lékař mi sdělil, že při poranění to může velice krvácet a odeslal nás na kožní. Vybrali jsme si pražskou kožní kliniku v domění, že pro syna děláme to nejlepší, tam nás odeslali na oční, protože se hemangiom vyskytoval pod levým okem, samozřejmě v téže nemocnici. Vzhledem ke stáří mého syna, byl navrhnut zákrok pod narkozou, odjednali nás asi za 5 dní. Jenže hemangiom byl již příliš nalit krví a druhý den praskl, nikdy bych skutečně nevěřila, že dokáže tolik krvácet. Volali jsme tedy na kliniku, že přijedem ihned, že krvácení nemůžeme zastavit,ale bylo nám sděleno dost nemilou sestrou, že to musíme zkusit nějak zastavit a počkat na objednaný termín, ale težko dítěti tohoto věku vysvětlovat, že si na oko nesmí sahat.stačilo málo a hemangiom zas krvácel,oddálili jsme odjezd o 1 den, přitom celou noc nespali. aby si syn hemangiom opět neporušil, ale marně, k neuhlídání, po dvou výjezech záchranky, která se pokoušela krvácení zastavit (a nepodařilo se) jsme byli nuceni v noci druhého dne odjet. Do nemocnice jsme přijeli celí od krve, syn měl promáčenou čepici, bundu a byl velice laxní z celkem velké ztráty krve, nevěřila jsem přístupu, kterého se nám dostalo, po velkých dohadech nám bylo poskytnuto lůžko a terpve ráno, po mém vystávání na chodbě s krvavým synem se přimář rozhodl pro rázné řešení a to, že mě vyhodili, zavřeli dveře a už jsem slyšela jen příšerný a pro mě bolestný pláč, hemangiom byl mému synovi vypálen nahřátou tyčinkou, ještě ten den jsem z nemocnice odešla, protože jsem podle přístupu usoudila, že opravdu nejsem na správném místě, synovi jsem další dny ošetřovala oko doma, hojilo se pomalu, ale dnes rok na to má pod okem už jen málo viditelnou jizvu. V 11 měsících se mu udělal ještě jeden na bradě, ale to jsme už řešili jinde, kde se nám dostalo citlivé a dobré péče a byla to oblastní nemocnice.

Anonymni  03.01.05 13:20

Ahoj, máme jiný problém, ale zkušenost pravděpodobně ze stejné oční kliniky. Právě dnes jsme tam byli na kontrole a jsem pevně rozhodnutá, že tam už nikdy!!!! Takový přístup k pacientům i způsoby vyšetření se hned tak nevidí. J.

Anonymni  03.01.05 16:02
Hemangiom

Ahoj mému synovi se utvořili hemangiomy uz v porodnici,má tři jeden na hlavičce na spánku,druhý na rameni atřetí na bříšku. Paní doktorka nám řekla že tak do roka se mohou zvětšovat,ale po roce uz by mely začít mizet až se ztratí uplně a je fakt že synovi bude teď v lednu rok a začínají mu blednout tak doufám že se opravdu ztratí.Na to kdyby začaly náhodou krvácet nám doktorka napsala nějaký hodně nasákavý obvaz a pak rychle k lékaři ale naštěstí to nebylo třeba.

lajla
Kecalka 171 příspěvků 03.01.05 17:10

ahoj maminky,
my to mame u ocicka taky, muzete mi prosim napsat, ktere ocni klinice se mame vyhnout?
Dekuji.
Lajla+Davidek

Anonymni  03.01.05 20:19

Ahoj, to vám ráda prozradím, v našem případě to byla Všeobecná fakultní nemocnice/Oční klinika sídlící v Praze kousek nad Karlovým náměstím. J.

Mirka a Martinek  22.04.12 22:48

Zdarvim,
nas pul rocni chlapecek ma heman. u nosu,na krku,na brisku 2,na zadickach,na rucicce.Nam doktri taky rekli at to neresime ze to zmizi ale chtela jsem se zeptat jestli nekdo nema zkusenost s nemocnici v Praze Motole kde nam to doporucili. dekuji

maraketka
Kecalka 172 příspěvků 23.04.12 08:17

ahoj maminky.Moje dcerka má hemangiom na ručičce.Objevil se jí pár týdnů po porodu.Nejdřív jako červená jahůdka a časem se vybarvil do modřinky.Dceři budou skoro dva a má ho pořád dost velikej.Na podzim se jí zase zvětšil a vystoupl do bouličky.Doktorka i kožařka řikala že je to dobrý tak jsem si oddechla.Jo a nedávno mě doktorka upozornila že se sluníčkem může zase zvětšit.Jo a někde jsem četla a i doktoka mi to potvrdila že jakmile to neni na obličeji tak se to neřeší.
Anonimní maminky je mi moc líto.Ono ne vždy Pražský doktoři jsou nejlepší.Já mam zase špatné zkušenosti z porodnicí Bulovkou.Tak snad berou jen nepříjemný personál.Tak držim pěsti at vše dobře dopadne :potlesk:

kate02
Nadpozemská drbna 26081 příspěvků 23.04.12 09:26

S tím „mizením“, tam záleží hodně na typu toho hemangiomu, já jako malá měla jeden na stehně, ten byl vystouplej a zmizel sám, ale na nártu mám jeden „placatej“ a ten nezmizel… Mladší prcek má „placatej“ hemangiom na hlavě, zasahuje mu až nad oko… Měl ho hned, jak se narodil a u toho je prej hodně malá pravděpodobnost, že zmizí sám… Lítali jsme kvůli tomu po všech možnejch vyšetřeních a zatím je všechno OK, takže znovu jde na kontrolu až v cca roce a půl… S tím, že se pak pomalu budou řešit možný korekce laserem… :nevim:

nasuper
Povídálka 33 příspěvků 10.01.13 14:02

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost z hemangiome, který se vytvoří dítěti v 2,5 letech. Synovi se jako by nic objevil na čele a je pořád stejný. Zatím neroste, ale je mi divné, že se objevil až teď. Jak čtu, tak to máte všechny od miminek. Nemá s tím někdo také zkušenost?
 Díky

Raady
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.02.13 08:29

Ahojky mám 4měsíční holčičku a od marození mame hemangiom u nosánku ne nějak veliký ale má… doktorka říkala at to neřeším že se to samo ztratí jen se nesmí škrábnout… ted po přečtení par diskusí jsem malinko znepokojena… Zak jak dlouho by se to mohlo ztratit do roka?? dekuji vsem popripade jakou doporucíte kliniku…

axaxa
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 06.02.13 08:31

@Raady synovi se objevil hemangiom asi ve 3 měsích na zádech, chodili jsme na kontroly do motola na chirurgii, doma jsme jen měli dávat pozor aby s etam neuhodil nebo se hemangiom nezvětšoval- po druhém roce se mu úplně ztratil

maraketka
Kecalka 172 příspěvků 06.02.13 13:02

@Raady mojí dceři se udělal hemangiom pár týdnů po narození a teď jí je 2,5 roku a ještě stále ho má, jen už malej, ale stále tam je. Jednu dobu před druhym rokem se jí trošku zvětšil, ale zase mizí, jen to vypadá jako vystouplá modřina, která je hrozně horká. Myslim že každý dítě to má jinak.

Raady
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.02.13 16:19

Takhle to máme my na ukázku :-) bojím se že se poškrábe :-( občas když pláče vzteká se tak šavluje ručičkama :-( nemá to sice lelké ale…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama