Horečka u 2 měsíčního kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krupkobrani
Kecalka 199 příspěvků 24.08.13 13:05
horecka u kojence 2 mesice

Maminky poradte mam cerstve 2 mesicni mimi, všichni jsme omarodili, maly se drzel ale od včera uz to taky schytal. zatím mereno v konecniku jsme měli 38,2 cili 37,7 a vikend před nama. Co s tak malinkym, u první jsme nestonali tak nevim. Trochu se poti, rymu nemá jen trosku chrochta ale to vždy po kojeni, když ma mliko v nosohltanu, je klidny, a zatím se na mne smeje. Jen abych byla pripravena. Moje dr je pryc takze ani volat ji nemohu a co s tak malym, kdyby to slo nad 38 tak na pohotovost? - to mame zrovna do Motola a tam je to vždycky katastrofa a s tak malym teda mne to desi. Dekuji za rady

Reklama

Reklama

Reakce:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 24.08.13 13:13

Tak hlavně mít doma čípky panadol/paralen. Nurofen/brufen se může až tuším od 7kg, to nevím, jestli už máte. Horečku srážet od 38,5.

Na pohotovost bych jela, pokud by dítě nereagovalo na srážení tím panadolem, rozhodně bych se nepouštěla do nějakého srážení zábaly u tak maličkého!
V případě pochybností na tu pohotovost zavolej, mě už několikrát dobře na té naší poradili, že jsem nemusela jet.

KatjaV
Závislačka 4771 příspěvků 24.08.13 13:16

Všude píšou, s dítětem do 3 měsíců s horečkou vždy k lékaři… takže bych jela na pohotovost

ynax
Extra třída :D 13094 příspěvků 24.08.13 13:18

Já dávala vždycky čípky proti horečce a teprve pokud horečka trvala déle než 3 dny, jela jsem k dr. Pokud má rýmu, odsávala bych

Hadumi
Extra třída :D 11520 příspěvků 24.08.13 13:27

Tak 37,7 se mi nezdá jako šílená teplota. Dítě bych pozorovala, pokud by se mi něco nezdálo, tak bych zavolala na pohotovost. Nebo tam zavolej teď, popiš situaci a oni ti nejlépe poradí.

krupkobrani
Kecalka 199 příspěvků 24.08.13 13:42

@KatjaV @micelinka @KatjaV @Gladys
dekuji uz jsem vyslala manžela do lekarny a uvidíme jak se s tim maly popere a snad to neporoste. Radeji to budu mit doma, kdyby se něco vecer zhoršilo. doufam ze se nam cesta na pohotovost vyhne, je to kus cesty a uz jsme tam jednou s prvním prosedeli hodiny a pomoc zadna. cela rodina jsme bez horeckove typy tak nemame ani doma nic poradneho. diky za rady

RennieRennie
Stálice 77 příspěvků 24.08.13 13:48

Naše zkušenost.
Maličký měl v 2,5 měs. vysoké horečky přes 38. Hned první den nám Mudr. doporučila dávat 3× denně půlku Paralenu v čípku. A taky nám dala něco proti febrilním křečím, už si však nepamatuji, co to bylo. Pro jistotu prý, kdyby křeče přišly. Po třech jsme měli jít na kontrolu. Nic se však nezměnilo, horečky neklesaly a malý nám přestal i jíst. U takto malého dítěte to bylo hned na převoz do nemocnice. Nám se totiž ještě stalo i to, že nám malý při braní krve z hlavičky zkolaboval přímo na té kontrole u pí. Mudr., takže převoz do nemocnice byl okamžitý. Naštěstí se zjistilo, že to byla jen třídenní viróza a kolaps vznikl z dehydratace (z toho jak nám přestal jíst), v nemocnici už horečky ustaly z hodiny na hodinu.
Takže za mě bych to určitě nepodceňovala a jela na pohotovost, pokud by teploty vyskočily nad 38. Do 38 bych asi dítě jen kontrolovala a zjišťovala jeho celkový stav.
Buďte zdraví!

AstraG
Závislačka 4012 příspěvků 24.08.13 13:57

Pokud by teplota vylezla nad 38 a čípek nezabral - můžeš dát jen půlku, nejprve bych zavolala na pohotovost a podle domluvy bych se držela jejich instrukcí. Kdyby byla teplota kolem 39, tak bych už ani nevola a jela rovnou

krupkobrani
Kecalka 199 příspěvků 29.08.13 22:15

@RennieRennie @AstraG @micelinka
Holky tak nakonec uz při 38,3 v konecniku jsme ani nestacili dat dovezeny cipek a maly dostal krec a uz jsme byli v nemocnici. Nakonec to byla jen svalova krec asi z chripky ci jak, zkroutil se jak paragraf, zkoumali zkoumali, ale febrilni to nebyli.
Pro priste asi zacnu bez cekani na nejake vysoke horecky dřív s paralenem spis dle chovani malého a jak hicuje oproti normalu.
V nemocnici nam davali nurofen cipek, pry je i protizanetlivy uz potom od 37,5 v konecniku. Ale to asi pro jistotu nez se vysetrily ty krece.
Jak tu kdosi psal, proti krecim se dava diazepam - ale to az opravdu spis při te horecce, co to je presne nevim na to nastesti nedoslo.
Opotili jsme se az za ušima a v nemocnici s takovyma prdolatkama je fakt o nervy.
Tak proste kazde telicko je jiné, a rady cekat na 38-38,5 nam byli naprd.
Ale uz jsme doma a v poradku.
Ted zpetne kdyz uz je to za nama bylo usmevne pozorovat ctyri 2metrove zachranare s doktorem, který snad mel i přes dva metry jak dumaji nad 5ti kilovym drobeckem s cipkem :-))))))Bohudíky ze to nebylo nic horsiho

AstraG
Závislačka 4012 příspěvků 30.08.13 08:38

Dobře to dopadlo, to je hlavní. Na druhou stranu těžko ti poradí někdo na internetu, když nemůže aktuální situaci zhodnotit že, od toho je maminka, aby se postarala a myslím, že jsi to zvládla skvěle ;)

Jana.49
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 20.03.17 22:44
Zvýšená teplota u 9 tydeniho miminka

Ahoj,2 měs. syn je nachlazení, máme rýmu. Dnes jsme byli u dr. A rýmu v horních dýchacích cest potvrdila. Byli jsme bez teploty. Před necelou půl hodinkou jsem synkovi namerila v konečniku 38,3 stupňů tedy 37,8. Co mám teď dělat, mám mu dát půlku cipku a zítra to konzultovat s doktorkou? Co radite?

Laureatka
Stálice 89 příspěvků 20.03.17 22:52
@Jana.49 píše:
Ahoj,2 měs. syn je nachlazení, máme rýmu. Dnes jsme byli u dr. A rýmu v horních dýchacích cest potvrdila. Byli jsme bez teploty. Před necelou půl hodinkou jsem synkovi namerila v konečniku 38,3 stupňů tedy 37,8. Co mám teď dělat, mám mu dát půlku cipku a zítra to konzultovat s doktorkou? Co radite?

Dat mu cipek dle pribaloveho letaku na jeho váhu a pravidelne ho měřit, zda teplota klesá a aby mu třeba náhodou ke konci působení cipku nevyletela - vždy si natahuju v noci budík a pravidelne merim, obzvlášť u tak maličkého.

Conulka
Závislačka 2780 příspěvků 20.03.17 22:53

Já bych nedala čípek dokud by to nebylo víc jak 38,5 v zadečku a pokud není ultraprotivný, nech tělíčko zabojovat, stejně ho budeš v noci kojit nebo krmit, tak si ho můžeš přeměřit a vždycky ječtě ten čípek podat

ráno bych ale doktorce zavolala, popsala bych situaci a nechala si poradit

Lendeš
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 20.03.17 22:57

Souhlasím s @Conulka Má se srážet až horečka od 38° (tedy od 38,5 v zadečku).

luca241
Ukecaná baba ;) 1300 příspěvků 20.03.17 23:02

Do 3 měsíců věku se má horečka vždy řešit s doktorem. Navíc do 3 měsíců věku se NESMÍ PODAT IBUPROFEN!!!Takže půl panadolového čipku(nevím přesně jak je uvedeno dávkování na krabičce, pokud bych nebyla jistá, voalala bych si o radu na pohotovost).Do 3 měsíců se bere horečka od 38st, ne 38,5 jak u straších dětí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak zabavit dítě? 10 originálních her, které se hned neomrzí

Schovka i pexeso už se vám vyloženě "přejedly", ale před obrazovku dítě také... číst dále >

Slunce je hřejivé, ale nebezpečné

Sluneční paprsky lákají ven každého, naše děti nevyjímaje. Proto je nutné... číst dále >

Články z Ona Dnes

Malý Charlie umírá, úřady volí smrt. Rodiče, papež i Trump chtějí léčbu

Charlie Gard je jedenáctiměsíční britský chlapec, který trpí vzácným... číst dále >

Co tíží matky samoživitelky? Samota, výčitky i nízké sebevědomí

Být sám na výchovu dítěte není žádný med. Většinou úloha rodičů samoživitelů... číst dále >

Reklama