Hospitalizace matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  17.11.03 09:57
hospitalizace matky

Dobry den,

pobyt v nemocnici neni prijemnou veci, ale postupne se protahujici se hospitalizace matky 7M holcicky zatrepe celou rodinou. Odstaveni dcerka vzala jako nutnost a poznani dalsich „chutnych“ jidel. S hlidanim pomaha cela rodina, ale v dnesni dobe si kazdy sveho fleku hledi - neni divu. Varianty jesle, pani na hlidani beru jako posledni moznost, ale neexistuji jeste dalsi?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  17.11.03 15:45
hospitalizace matky

Nemáte ve svém okolí nějakou známou maminku s dítětem, která by měla odvahu a dobrou vůli přibrat si přes den vašeho mimíska? Byla by to skoro jako paní na hlídání, ale alespoň známá osoba, abyste nemuseli shánět někoho cizího. A třeba by uvítala nějakou kačku…(kdo by ne).Jinak mně nic jiného nenapadá.

Nevím, proč je maminka hospitalizovaná (jak závažný je její zdrav. stav), ale v některých nemocnicích je možnost mít mimi u sebe (asi spíš za nějaký peníz). Určitě by to bylo + pro mami i mimi…ale asi to nejde, co?

Asi jsem moc neporadila, tak alespoň přeju brzké uzdravení. Líba

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 17.11.03 22:13
hospitalizace matky

Pokud vím, měl by manžel nebo někdo jiný z rodiny, dostat paragraf.

Já jsem byla v nemocnici tři dny, Verunka měla tři a půl měsíce a byla tam se mnou. Odmítla jsem jí tak brzo odstavit. Myslím, že na nemocnou kojící matku dnešní zravotnictví nemyslí. Jako na spoustu dalších věcí… :o(

Alice

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.11.03 20:47
hospitalizace matky

Ahojte!

Alice,s tím paragrafem to není úplně jednoduché.jako zdravotní sestra vím,že zaměstnavatel platí jen 9 dní,pak už je ošetřující osoba s dítětem doma vlastně zadarmo.Jednou jsme na obvodě měli vážně nemocnou maminku 2-měsíční holčičky(ležela v nemocnici 3 měsíce) a řešili jsme to tak,že po domluvě s lékařkou ze správy soc.zapezpečení dostal otec dítěte od svého lékaře neschopenku na smyšlenou diagnózu.Na tyhle situace prostě zákon a naši poslanci nemyslí,takže „se to musí vyřešit jinak“,vpodstatě nelegálně.

Ani nechci domyslet,jak bysme řešili situaci,kdy bych jako matka na MD musela např.ležet s rizikovým těhotenstvím několik měsíců ve špitále.

Bohužel jsem neporadila,jak řešit tuhle situaci,pokud nemáte babičky v důchodu,asi Vám nezbyde,než zaplatit hlídání nějaké „au pair“.

Přeju hodně štěstí a mamince brzké uzdravení.

Hanka

Sebasty
Kecalka 136 příspěvků 18.11.03 21:08
hospitalizace matky

Co dodat…prostě náš sociální systém! Zlatý český člověk - tak se musí umět koumat a koumat.

Můžete mi někdo poradit v další věci - rodičovský příspěvek pro svobodné matky. Vím, že je to teď moderní vdávat se kvůli delší mateřské až později, ale já jsem v této situaci nedobrovolně. Takže jak to vlastně budu mít s financemi až porodím?

Díky ;-)

Anonymni  30.11.03 12:29
hospitalizace matky

Zdravicko HanaZano,

v popisovanem pripade mne prekvapuje aktivni „ucast“ statniho organu. Ze svych zkusenosti tvrdim, ze bezne jejich pece konci krok pred vlastnimi kompetencemi.

Kombinaci skveleho pristupu nasi male (jedina to brala ciste prakticky) a silne pomoci cele rodiny jsme nas problem zvladli (i kdyz zpocatku reseni nemel). Maminka je 4.tyden v nemocnici, ale teprve v minulem tydnu nam jeji zdravotni stav dovolil, aby se s dcerkou videli. Verim, ze na tak dlouhe odlouceni nase mala makovicka zapomene, a v nejblizsich dnech se uz vsichni znovu sejdeme DOMA.

Vsem Vam dik za rady a Vasi ucast. Mej¨te se.

spiky01
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 03.01.13 16:32

Hrozí mi na 10-14 dní hospitalizace, máme dvě holky (4 a 2),manžel je osvč (paragraf nepřichází v uvahu) a nemáme babičky ani jinou rodinu, před necelým rokem jsme se odstěhovali takže moc známých okolo taky není. a teď, babo raď-jak to vyřešit s hlídáním? máte někdo nějaký nápad? s tim že to bude něco stát počítáme

banánice
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 03.01.13 16:37

@spiky01
tak max se podívat na netu jestli není někde u vás c okoli nějaká hlídací agentura která k vám pošlr někoho na hlídání seznámíte se a bud si sednetwe nebo ne a ona u vás bude klidně denně dle domluvy než dojde manžel z práce ale asi to bude trochu ranec no ale jinak mě teda nic nenapadá

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 03.01.13 16:38
@spiky01 píše:
Hrozí mi na 10-14 dní hospitalizace, máme dvě holky (4 a 2),manžel je osvč (paragraf nepřichází v uvahu) a nemáme babičky ani jinou rodinu, před necelým rokem jsme se odstěhovali takže moc známých okolo taky není. a teď, babo raď-jak to vyřešit s hlídáním? máte někdo nějaký nápad? s tim že to bude něco stát počítáme

jedině nějakou spolehlivou paní na hlídání co by děti uspala a ráno hned mohla přijít

sovicka1
Hvězda diskuse 47025 příspěvků 03.01.13 16:47

Já bych zaúkolovala manžela s tím, že by třeba nutné udělal z domu :nevim: :nevim:

spiky01
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 03.01.13 16:54

@sovicka1 on pracuje z domu, ale maká do 5-6 ráno a v 9 začíná nanovo… je to teď nejblbější odobí, být to kdykoliv od jara do podzimu tak by to nebyl problém. jsme na vesnici, agentury tu nejsou nebo si učtují i km dojetý k nám což je ranec sám o sobě.

banánice
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 03.01.13 16:56

A třeba nějaká kamarádka že by dojela nebo tak pokus ne tak hold bud odložit operaci pokud to půjde a nebo se bude muset postarat otec jiná možnost teda není no :nevim:

spiky01
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 03.01.13 17:06

@banánice kamarádky jsem zkoušela, ale buď pracují nebo mají samy kupu dětí (a nezkousnou se s manželem). nejde o operaci, hospitalizace je nutná, mám probléms ledvinama a neví se jestli mi zabrali atb, budu vědět příští týden tak pro jistotu chci něco vymyslet aby se to neřešilo během jednoho dne

banánice
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 03.01.13 17:08

@spiky01
hmmmm takže to je na houby v tom případě asi fakt jen otec myslíš že to nějak nezvládne vím asi to bude mazec ale ono to asi tak dopadne že se bude muset teda postarat on no

spiky01
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 03.01.13 17:21

@banánice ještě nás napadlo zkusit se tady poptat místních, jestli envědí o někom kdo je v duchodu a měl by čas achuť, nějaká kačka navíc se taky hodí. už takle je pracovně ve skluzu takže yb to byl dooost mazec… no já se furt modlím že to dopadne dobře a nebudu muset do špitálu. tak snad

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama