Hry, soutěže pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lumpik1
Povídálka 26 příspěvků 12.07.10 08:01
Hry, soutěže pro děti

Dobrý den, ráda bych uspořádala dětský den u nás na zahradě s více dětmi, prosím, poradíte mi jaké soutěže pro děti vymyslet, s čím jste se setkali a co se Vám nejvíce líbilo, věk dětí 3–8 let, ale spíš ty menší, moc Vám všem děkuji! Krásný den. Lenka :-D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pett1
Kecalka 472 příspěvků 12.07.10 08:39

Tak já bych řekla třeba:

• skákání v pytli
  • skládání puzzle
  • házení kroužků na takovou tyčku – nebo jak to nazvat
  • prohazování míčků do pověšeného třeba šaška, který má velkou pusu
  • lovení rybiček z vody na udici
  • malování nějakého obrázku
  • skládání komínu z kostek
  • házení míčků do nějakého košíku, koše atd.
  • běžení na čas z určitého bodu do cíle
  • jet třeba na koloběžce, tříkolce z určitého bodu do cíle na čas
  • shazování plastových kuželek atd.

lumpik1
Povídálka 26 příspěvků 12.07.10 08:43

Super tipy, moc děkuji!! Taky něco pořádáte? nebo jste se zúčastnili?

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 12.07.10 09:18

Ahojky, stejná otázka se spoustou typů tu byla, myslím, na jaře – určitě by se to dalo dohledat. My plánujeme taky takový „dětský den“ – pojmeme to jako karneval, protože děcka milují rej masek :lol: Kousek za barákem máme les, takže tam povedeme takový „orientační běh“, kde se bude po cestě plnit řada úkolů. Úkoly budou jak pro mrňousky, tak pro rodičovstvo – aby se zapojili všichni. Večer opékačka buřtů a spaní ve stanech a až se setmí, tak krátký lampiónový průvod – další věc, kterou naše dítko miluje a neustále o ní mluví :wink:

Z úkolů: pro malé třeba poznat zvířátka – popř. přiřadit k zvířátkům jejich dům (včely – úl, pes – bouda, kůň – stáj, pták – hnízdo…)

Hod do dálky kartou – neuvěřitelně složité a při úspěšnosti na věku nezáleží :-)

Kuželky

Stoupnout si na židli, kolem pasu přivázat provázek, na němž bude viset vařečka (rukojetí dolů), vařečka visí soutěžícímu za zadkem, na zem postavit petlahev a zadkem pohybovat tak, abychom se koncem vařečky strefili do hrdla láhve

Poskládat sirky do krabičky jednou rukou

Vylézt na židli a strefovat se mincí do kýble s vodou, v jehož středu je umístěna zavařovací sklenice – pokud dítě trefí do kýble – bod, pokud se strefí přímo do středu (sklenice), pak třeba pět bodů…

Přivázat bonbón na provázek (30–50cm), dát konec šňůrky do pusy a snažit se dostat bonbon do pusy bez použití rukou (nampotávat jazykem, posunovat zuby atd.)

Je toho strašná spousta… Tak ať se Ti to vydaří :palec:

Michaelakkk  12.07.10 09:31

když mi dáš svou adresu pošlu ti cd se hrami nápady pracovgními listy apod :-)

lumpik1
Povídálka 26 příspěvků 12.07.10 09:55
Nouky píše:
Ahojky, stejná otázka se spoustou typů tu byla, myslím, na jaře – určitě by se to dalo dohledat.

Díky moc za tipy, ať se Vám to taky vydaří! právě, že jsem nějakou diskuzi na toto téma hledala, ale nenašla jsem nic, proto jsem založila novou. Díky a krásné léto! :-D

Jura007
Neúnavná pisatelka 15676 příspěvků 12.07.10 10:42

Pett1 řekla to nejpodstatnější, mě napadl z let minulých ještě „trojnožec“. Děti udělají dvojice a ve dvojici se jim svážou dvě vnitřní nohy u kotníku šátkem. Mají za úkol dojít k metě, vzdálené asi 5 až 8 metrů, obejít ji zezadu a vrátit se na stertovní čáru. Tohle by ale bylo spíš tak pro ty 6–8leté…
Jinak spoustu her najdeš v čtyřdílné encyklopedii „Hry“ od Miloše Zapletala – má ji většina veřejných knihoven.

lumpik1
Povídálka 26 příspěvků 12.07.10 12:07

Díky moc, Juro!!!

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 12.07.10 21:15

Ahoj Leni, ve svém profilu jsem našla tu starou otázku na tohle téma – jmenuje se to Poraďte disciplíny na dětský den a bylo to zadáno 12. 4. 2010. Je to na: www.emimino.cz/…ky-den-40375 nebo to najdeš v mém profilu v tématech, kde diskutuji.

Pett1
Kecalka 472 příspěvků 12.07.10 21:16

Lumpíku – my se spíš zúčastňujeme. A tyto všechny hry tam byly. Tak ať vám to dobře dopadne, den se vydaří a děti mají jen a jen radost z her. :wink:

Evčarůža  17.05.12 00:00
dotaz na cd se hrama

Ahojky, chtěla bych tě také moc poprosit o toto CD s hrami. Budeme v léťě odjíždět na dovolenou celá rodina ( 7 dětí ) a tak si lámu pořád hlavu, jak je zabavit. Zda by jsi mi mohla poslat to CD, tak dej prosím vědět… moc by mi to pomohlo… Ps: kolik budeš za to CD chtít? Děkuji za info Evča R.

Dáša S  21.05.12 09:59
soutěž na dětský den

U nás se osvědčilo pro děti poznávání ovoce a zeleniny.Nakrájí se na kostky a se zavázanýma očima se poznává podle chuti co to vlastně snědl?Je to dobrá zábava i pro dospělé. ;)

Zuzíkk
Nováček 1 příspěvek 05.06.12 08:12

Dobrý den, plánuji také dětskou akci na odpoledne a pořád přemýšlím jaké hry vybrat…
Chtěla bych se zeptat a zároveň požádat, zda by jste mi mohla CD poslat.
Mockrát děkuji.

kubeve
Nováček 1 příspěvek 23.09.12 14:58
prosba

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se Vám podařilo sehnat to CD, pokud ano, mohla by jste mi ho nějak poskytnout, popřípadě poradit, kde ho získat? Děkuji V. Kubešová

Anonysmus  15.11.12 18:26

Dobrý den, po zahradě schovejte nějaké sladkosti a na papírky napište názvy sladkostí a děti si jeden papírek vylasují a musejí ho najít. :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist