Hubnutí v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 02.01.04 14:48
Hubnutí v těhotenství

Ahoj holky dnes jsem podle MS 18+2. Před otěhotněním jsem měla 56kg/170cm a nyní mám 54cm. Místo abych přibírala tak hubnu. Bříško trošku poskočilo, ale znepokojuje mě ta váha. S prvním dítětem (chlapec) jsem hodně zvracela a první půlkilogram jsem přibrala v 18týdnu, ale nehubla jsem jako teď. Může to souviset s větší honičkou nebo třeba pohlavím? Myslím si, že jím dost a vyváženě, ale váha si ukazuje co chce. Díky za vaše postřehy a zkušenosti. Jak váhu zvýšit? Nebo se zatím znepokojovat nemám? Petra

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 02.01.04 15:08
Hubnutí v těhotenství

ja som pri synovi prve tri mesiace schudla asi 5 kil-potom som to dohnala pribrala som 20,tak ze si myslim ze sa nemusis byt,telo si zvykne na zmenu hormonov a bude krasne gulata

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 02.01.04 16:39
Hubnutí v těhotenství

Ahoj Pusinko,

já ze začátku těhotenství zhubla 7Kg, protože mi bylo dost zle a cca 1 denně jsem zvracela. Od začátku 2. do konce 4. měsíce jsem nenavštívila naši kuchyň a manžel se musel o jídlo starat sám. Já se jen podívala do lednice a obrátil se mi žaludek. Nicméně potom co mi začalo být dobře jsem ještě skoro dva měsíce přibírala malinko a celkově do konce těhotenství jsem nabrala 8Kg. A to hlavně během posledních třech měsíců. Takže 1Kg nad svoji předtěhotenskou váhu. Polovinu z toho vážilo miminko a zbytek voda, placenta a tak. Měla jsem pocit, že ze mě vysála všechny tukové zásoby, protože mi dost zhubly ruce, nohy, obličej a zadek. Ještě v šestém měsíci na mě nebylo vůbec nic vidět. Naopak si lidi mysleli, že jsem držela nějakou dietu. No a nakonec jsem měla břicho jako balón.:-)

Z porodnice jsem šla o 6Kg lehčí, po šestinedělí jsem měla o další 2Kg míň a po půlroce o 14Kg míň než před porodem. Moje máma přibírala taky tak málo jako já. Nemyslím, že by to souviselo s pohlavím. Ona přibrala s bráchou stejně málo jako se mnou. A jestli máš větší honičku, tak to určitě přispívá k většímu výdeji energie.

Asi bych se tím moc neznepokojovala, pokud je miminko na ultrazvuku v pořádku. Určitě Ti nejlépe poradí Tvůj gynekolog na poradně.

Držím palce.

Ariana

Anonymní  14.07.11 18:41
nevím, jak si udržovat váhu

Ahoj holky, mám takový problém. Těsně před otěhotněním jsem dost přibrala, měla jsem stresy… Teď si to vyčítám, ale nedalo se to ovlivnit…a teď nejsem schopná přestat jíst. Jsem v 10. týdnu a láduju se jak v 5.měsíci. Navíc to přibírání je už opravdu znát na mém vzhledu a je to takový bludný kruh. Nikdy jsem to moc neřešila, jedla jsem dost, ale nepřibírala. Teď najednou se to zrovna v nevhodnou dobu začalo projevovat. Moc nesportuju, ale nevím, zda v těhotenství vůbec má cenu začínat shazovat a jak na to. Vlastně si s tím nevím rady…a docela mě to trápí. Poraďte. Už jsem přemýšlela, že navštívím nějakou dietologickou poradnu, ale je to všechno v Praze docela dost drahé… Jenže nějak tu správnou životosprávu udržovat neumím… :(

yweta
Závislačka 4108 příspěvků 14.07.11 18:47

držet dietu v těhotenství - max. cukrovkářskou…
jinak ne… zkusila bych jíst častěji menší porce a zdravější skladku (ovoce, zelenina). Jestli chodíš do práce, tak si klidně doma připrav krabičky s nakrájenou zeleninou, ovocem a během práce uždibuj(pokud to jde)…zkus omezit sladké, uzeniny…

Anonymní  14.07.11 18:50

Díky za odpověď, no, o to se snažím, ale moc mi to nejde. Problém je s tím, že vlastně nevím, co jíst a nejíst. Tím, že jsem to nikdy moc neřešila ani nevím, co je zdravé. A jíst pořád zeleninu, na to taky nemám nervy. Prostě mě to štve… Přemýšlím o tom, že trochu omezím pečivo, ale pak je otázka, co mám vlastně jíst, snídat atd..

MUFICE
Hvězda diskuse 48425 příspěvků 14.07.11 18:57

Chce to jíst pravidelně, aspon 5× denně a menší porce. Vynechala bych sladkosti, po nich se dost přibírá. Vím, že to občas nejde a je to silnější než já :-) Já jsem se v těhotenství naučila jíst pravidelně, max. po 3 hodinách jinak mi bylo na omdlení.

Elišebah
Nováček 4 příspěvky 14.07.11 18:59

No, právě že jím co chvíli. Pravidelně už takřka co 2 hodiny, protože mně je taky pak hned špatně. Problém je večerní jídlo, když přijdu z práce, sežrala bych krávu :).. Pravda je, že bych si mohla chystat do práce krabičky se zeleninou a ovocem místo nezdravin a kupování chlebíčků a baget. Na to už jsem přišla :) Ale co s tím večerním jídlem, to tedy nevím…

yweta
Závislačka 4108 příspěvků 14.07.11 20:58

no zkus vynechat bílé pečivo…já vím,je to pakárna…kup si celorzné (úmyslně nepíšu tmavé - může to být jen barvivo). Zelenina, ovoce, libové maso bez příloh (tj. bez hranolek, kroketek…i když jsou taaaaaak dobre)…jogurty, ovocné tvarohy…rýžové chlebíčky, kukuřičné a ták…

MUFICE
Hvězda diskuse 48425 příspěvků 14.07.11 22:00
yweta píše:
no zkus vynechat bílé pečivo…já vím,je to pakárna…kup si celorzné (úmyslně nepíšu tmavé - může to být jen barvivo). Zelenina, ovoce, libové maso bez příloh (tj. bez hranolek, kroketek…i když jsou taaaaaak dobre)…jogurty, ovocné tvarohy…rýžové chlebíčky, kukuřičné a ták…

Kvalitní pečivo je ze žitné mouky nebo celozrnné(alespon 50%). V marketech to složení napsané mají, např Penny. Někdy třeba píšou pšenično-žitné apod. Ty rýřové chlebíčky jsou zdravé, ale mají vysoký glykemický index, takže je po nich brzo hlad.

Příloh je na výběr dost - brambory, rýže (x druhů), kuskus, vařená zelenina (brokolice, fazolky, směs), různé druhy těstovin atd. My třeba doma hranolky apod. vůbec nejíme, v restauracích je to přepálené, nacucané tukem a přesolené :poblion:

Sarahas  23.10.12 09:06
hubnu

Ahoj holky,
ráda bych znala váš názor na moje hubnutí. jsem ve 4. měsíci, v prvním trimestru vše v poho, žádné zvracení, prostě leháro. Nepřibrala jsem ani gram, ale to prý je v prvním trimestru možné. Čeho se trochu bojím, je, že jsem teď za poslední týden (15tt) zhubla téměr dvě kila. Je to normální? Dřív jsem měla problém s pitným režimem, byla jsem ráda, že jsem do sebe dostala tak litr tekutin. Teď jsem s úspěchem na dvou litrech denně a stále zvyšuji po troškách (rychleji nemůžu, dělá se mi z toho zle). Tak si říkám, jestli je možné, že bych teď znenadání zhubla téměř dvě kila… Jinak se cítím dobře, nic mi neschází, nic mě nebolí, jím normálně, 5× až 6× denně. Nějaké změny v chutích taky necítím.

Terkatěhulka
Povídálka 38 příspěvků 23.10.12 12:31

Ahoj holky :mavam:
Bud tě naprosto v klidu! já do 14tt jsem jenom zvracelo a to jsem zhubla 12kg! doktorka se sice zlobila ale pak se to obrátilo nevolnosti se ustálily a už nejdou ale jíst mi pořád nejde hodně teď jsem 20tt a mám nahoře 2kg a pozor to čekám dvojčata a minulí týden jsem byla u doktorky a říkala že se nic neděje takže asi je to tak :)

Mrs.M
Extra třída :D 12639 příspěvků 06.12.12 18:45

Ahoj holky, mám takový „problém“. Včera jsem byla u dr. a sestřička když se mnou vyplňovala těh. průkazku, tak se ptala na váhu. Na začátku těhotenství jsem měla 56kg a včera 52,4 a dnes 52,0 po obědě, a ráno 51,3. Sestřička mě znepokojila, protože prý jestli budu ještě hubnout, tak mě pošle do nemocnice na sondu. Nezvracím, ale je fakt, že chuť k jídlu nemám vůbec. Dřív jsem byla schopná sníst třeba 4 knedlíky, teď sním 1 a půl a fakt nemůžu. Prostě jím tak nějak normálně, ale porce jsou maličké. Nic do sebe pořádně nedostanu a k jídlu se občas musím pěkně nutit. Mám se znepokojovat? Nebo to začít nějak řešit? Začínám 13.tt. Děkuji za reakce

dani24687
Neúnavná pisatelka 15430 příspěvků 06.12.12 18:53
@Pusinka píše:
Ahoj holky dnes jsem podle MS 18+2. Před otěhotněním jsem měla 56kg/170cm a nyní mám 54cm. Místo abych přibírala tak hubnu. Bříško trošku poskočilo, ale znepokojuje mě ta váha. S prvním dítětem (chlapec) jsem hodně zvracela a první půlkilogram jsem přibrala v 18týdnu, ale nehubla jsem jako teď. Může to souviset s větší honičkou nebo třeba pohlavím? Myslím si, že jím dost a vyváženě, ale váha si ukazuje co chce. Díky za vaše postřehy a zkušenosti. Jak váhu zvýšit? Nebo se zatím znepokojovat nemám? Petra

Pusinko, já jsem ještě v pátým měsíci měla dole asi čtyři kila, teď ve 29tt mám nahoře 7kg. Šlo to pak samo.

Kassy
Závislačka 3023 příspěvků 06.12.12 20:01
@Tůmička píše:
Ahoj holky, mám takový „problém“. Včera jsem byla u dr. a sestřička když se mnou vyplňovala těh. průkazku, tak se ptala na váhu. Na začátku těhotenství jsem měla 56kg a včera 52,4 a dnes 52,0 po obědě, a ráno 51,3. Sestřička mě znepokojila, protože prý jestli budu ještě hubnout, tak mě pošle do nemocnice na sondu. Nezvracím, ale je fakt, že chuť k jídlu nemám vůbec. Dřív jsem byla schopná sníst třeba 4 knedlíky, teď sním 1 a půl a fakt nemůžu. Prostě jím tak nějak normálně, ale porce jsou maličké. Nic do sebe pořádně nedostanu a k jídlu se občas musím pěkně nutit. Mám se znepokojovat? Nebo to začít nějak řešit? Začínám 13.tt. Děkuji za reakce

Já mám za 4 dny termín a vážím přesně o 1kg víc než na začátku těhotenství. V prvním trimestru jsem zhubla přes 5 kilo, pak se mi dlouho držela váha pořád stejná, až v posledním trimestru začala pomalu růst až jsem se dostala zpátky na původní váhu a za poslední měsíc jsem přibrala to jedno kilo. Doktor to nikdy nijak neřešil. Je teda ale fakt, že narozdíl od tebe jsem měla trochu nadváhu. Taky jsem nezvracela, ale jedla jsem hodně málo. Myslím, že spíš než o váhu jde o to, jak se cítíš (jestli nejsi moc unavená třeba), jaký máš krevní obraz, jestli máš dostatečný příjem tekutin a dost živin. Probrala bych to být tebou s doktorem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama