hyperaktivní dítě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  08.04.03 22:57
hyperaktivní dítě

Ahoj,mám 20.měsíčního syna, který byl už od 2.měsíců velmi čilý,ale postupem času,mi docházelo,že by to mohla být hyperaktivita a porucha pozornosti -LMD.Dnes se mi to potvrdilo díky netu(články,testy atd.)Máte někdo s tím zkušenosti?Poradí mi někdo?Naše doktorka mě nepodpořila,ut­vrzovala mě v tom ,že to patří k věku a že je moc malý na nějaké konstatování či diagnozu.Přitom ho vidí 3×za rok na 5 min.Prosím ,napište !!

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 08.04.03 23:34
hyperaktivní dítě

Ahoj,

mému synovi je tři a půl roku a já osobně bych teda řekla, že hyperaktivní je, ač ne všichni z jeho okolí si to myslí. Dokonce i manžel se se mnou stále pře, že to všechno jsou jen projevy jeho povahy. I když je s ním v rámci svých možností v podstatě pořád, těžko se to dá srovnat se mnou, která jsem se od něj po celý jeho život ani nehla. Teď začínám shánět školku a už dopředu mám hrůzu, co se tam bude odehrávat. No snad jsou na to aspoň trochu zvyklý. Pořád se snažím uklidnit, že jsou na tom i jiné děti podobně. Já sama už jsem z něj docela vyřízená a už jsem párkrát uvažovala o návštěvě některého dětského psychologa. Když už to vystudovali, tak ať mi poraděj, jak na to.

Tera
Povídálka 37 příspěvků 20.11.03 18:14
hyperaktivní dítě

ahoj, můj syn je velmi čilý, neúnavný, a je ho všude plno, jsou mu dva roky, jak přesněji poznám, že je hyper? Jsem každý den k večeru totálně unavená a těším se až půjde spinkat. O jaké testy se jedná, jak poznat hyperaktivitu?

Maria66  11.10.10 13:17

Ahojky, mám syna necelých tři a půl, je hodně živej a má problémy s mluvením. Od září chodil do školky a po necelých deseti dnech nám ho vyloučili, že s ním není možná domluva, že je nezvladatelný apod. Tak jsme se rozhodli, že s ním navštívíme dětského psychologa. Minulý týden jsme tam byli, závěr nebyl nějakým způsobem jednoznačný, neboť nám bylo řečeno, že na vyšetření je ještě malý, že se to pozná na 100% u dětí nad 4 roky atd. Co jsme se ptali, tak nám všichni řekli, že vyloučení po 10 dnech je naprosto nestandartní postup, a že pro tak malé dítě je to něco jako podraz. Mějte se Maria

Petrakott  25.11.10 22:44

Maria66,
je to velice divný,že tak brzo syna vyloučili.Školka byla státní?
 Péťa

kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 26.11.10 08:28

ahoj a kde jsou ty testy, ráda bych si je teda udělala - na malého.
Náš malý přijde všem docela divoký, neusedí, vymýšlí samé stejné, ale nikdy neusedí na místě, aby si hrál - opavdu ani 10 min. Dokáže si zahrát, ale pořád někde leze, skáče.I ráno sotva otevře oči, tak ne, jak většina dětí, že se převaluje, ale hned vyskočí, přeleze postýlku a začne po nás skákat a nebo běží a hned tahá hračky.
Ráda bych si to přečetla a zkusila ty testy.

maria66  26.11.10 19:28

Ano školka byla státní…a to paní ředitelka je dlouholetou známou mého přítele…takže co k tomu dodat, tleskáme státním školkám :potlesk:

maria66  26.11.10 19:31

Je to vlastně normální vyšetření u každého dětského psychologa. Ani jsme neměli doporučení od dětské doktorky. A kolik je vašemu malýmu?

Matýsekanelinka
Povídálka 44 příspěvků 26.11.10 23:05

Náš malej má 13 měsíců a hyperaktivní teda JE,a víc než dost..Chodí spát o půlnoci,včera v půl 2 ráno a od 7 ráno zase nanovo…Nezastaví se,ani na minutu,spí 1× denně 2 hodiny.....První krůčky dělal v 11m.,od té doby běhá..Ale psychologa,ano nějaky uklidnující „sračky“(s od­puštěním) bych mu nedala ani kdybych padala na hubu..Je to dítě,myslím že do takovejch 10ti let to je normální,navíc kluci jsou prostě živlové :o)) :dance:

Petrakott  27.11.10 10:50
Maria66

Je to na článek do novin,protože tohle udělat dítěti je opravdu moc závažné.Proč Tě tam přítel přivedl,když musel znát, jak se ředitelka chová?V jakém městě se to stalo?Pracuji s dětmi roky a určitě chování děcka nemůže skončit jen vyhazovem.Je třeba určit i Tvojí zatěž v těhotenctví atd. :cry: :cry:

maria66  27.11.10 11:32

Přítel ji zná jako ženskou a manželku kamaráda, jako ředitelku bohužel ne. Ale už v květnu a červnu tam malej chodil, jako na zkoušku. Paní ředitelka se stará ještě s jednou učitelkou o ty nejmenší v první třídě. A to měla „s prominutím“ plnou hubu keců, jak ho srovnaj, jak ho naučej mluvit, stolovat atd.....takže moc dobře věděla, že je prostě živej a moc nemluví a najednou skutek utek. Tak je to normální??? V těhotenství to bylo v pohodě, já jsem v domácnosti, takže žádný přepínání apod. přítel je teď taky doma, tzv. se mnou na mateřský, aby si malýho užil. Takže prostě v poho a díky bohu, že je se mnou doma, jinak nevím, jak bych malýho zvládla :lol: A co Vy? Máte taky živé dítko?

maria66  27.11.10 11:39

Tak kluci jsou určitě živlové :dance: náš malej od deseti měsíců chodí, teda spíš běhá, ze začátku jsme mu říkali Forrest Gamp…a je k neunavení. Teď mu jsou 3 a 1/2 roku a řekla bych, že se trochu srovnal. Začal se pořádně soustředit na různé aktivity, je hrozně šikovnej, což nám řekla i psycholožka, jedinej problém máme s mluvením. Ve dvou letech mluvil snad víc než teď. Před třetím rokem se kousl a nechce mluvit. Jenom to co vážně potřebuje a chce, tak řekne. Ale když s ním mluvím, tak zopakuje 90% slov. Občas je mi to líto, ale musíme mít trpělivost

Petulinnek  17.02.11 09:21

ahojky..memu synovy jsou tři a stale nemluví..jen tak něco svého.. :-( doktor nam řekl že je hyperaktivní.. a že do školky nam ho nevemou je totiž nezvladatelný­..A malej nemluví taky? díky..:)

Maria66  17.02.11 15:45

No, nic moc :-( je pravda, že se teď trochu zlepšil, jak v chování - soustředění, tak se snaží nějakým způsobem dorozumnět, ale určitě to není normální mluva, jako u 3 a 1/2letého dítěte :cry: a jak je to u vás? Odkud jste? Že by jsme je dali dohromady :-)

Irelia  28.02.11 12:59
hyperaktivní dítě

Ahoj, četla sem nějaký článek, kde studovali hyperaktivní děti hrající DDR, což je tančení na tanečních podložkách ( takhle to vypadá www.tanecnipodlozky.cz )a mne zaujalo, že hra pomáhá při poruchách koncentrace. Ve hře není žádné násilí takže dítě nijak nekazí, ale hlavně se u toho dost hýbe takže u PC vydrží spíš než u nějaké střílečky a mám o něm přehled, když si potřebuju něco zařídit, je jistota, že nebude běhat po bytě a rozbíjet věci. Není to léčba, ale nám to pomohlo, teď tancujeme oba.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama