Jak často má mít novorozenec stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amilie
Kecalka 143 příspěvků 14.11.10 15:18
Jak často mam mit novorozenec stolici

Ahoj zdravím všechný chtěla bych se zeptat nebo poradit jak často ma mit stolici novorozenec miminko stare 6 dní děkuji za odpověd

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 14.11.10 15:53

to je hrozne individualni…pokud kojis tak to muze byt kazdy den ale take jednou za tri tydny je v poradku. moje dcera dokavad byla kojena kadila do pul roku jen jednou za 3 tydny. pry umi detske telicko MM plne zpracovat. na UM by mela byt asi pravidelnejsi ale s tim nemam zkusenost.

tara2010
Kecalka 192 příspěvků 14.11.10 15:54

To je velice individualni. My jsme moc nekakali, kdyz nam bylo 6 dni… asi tak 2× denne. Maly se „rozkakal“ az pozdeji. To i 6–8denne a malo. Zalezi na taky na tom, jestli kojis a nebo davam UM. Ja jsem ted, v 7dmi tydnech, zacala s UM a kaka mi hodne malo. Jednou za den, dva. Kdyz byl ciste na MM, tak vzdycky, kdyz jsem menila plenku, tak tam neco malo bylo.

amilie
Kecalka 143 příspěvků 14.11.10 17:37

My jsem na uměle stravě na nutrilonu je na 6 dni v porodnici mi kakal asi 3× a to naposledy ve středu a od te doby nekakal tak nevím jsem uměli ještě se chci zeptat kdyby měl zacpu jdou prdiky

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 14.11.10 17:42

me doktorka kdyz jsem toto resila… rikala ze ma mit miminko mekke brisko nebolestive…kdyz nema tak je problem.

zuzamate
Stálice 84 příspěvků 14.11.10 17:43

My máme 2 týdny, kojíme a stejně kakáme klidně 6× – 8× denně… ale prospívá, tak to neřeším.

Zaira
Závislačka 2923 příspěvků 14.11.10 20:55

Ahojky,kazde ditko je jine, takze je normalni,ze bude mit nakadeno v kazde plince, ale i kdyz bude kakat jednou za par dni..

CokeLady
Extra třída :D 10945 příspěvků 27.06.12 12:05

Můj malý má dnes 16 dní, zazačátku kakal skoro po každém kojení – určitě tak minimálně 6 x denně. Nyní je to třeba cca 3× a je hodně vodové, skoro bez konzistence. Je to normální? Je plně kojen, takže barva jako ty míchaný vajíčka, ale konzistence hoodně tekutá. Poslední dny má asi i problém s břichem – kroutí se, tlačí, dělá ksichtíky, kope nohama, ale masáž bříška ani cvičení nožičkama nikdy úlevu nepřinese, že by se z toho vyprděl… tak nějak celkově přestal poslední dny prdět. Co to může být?? :zed:

BellinkaX
Závislačka 3494 příspěvků 27.06.12 12:12

Vaječina je spíš vzácnost, tekuté je vcelku běžné, neboj. Nesnědla jsi něco nadýmavého?
Jinak trávicí trakt mimča se dovyvíjí, chce to čas. A plně kojené nemusí kadit několik dní vůbec.
Na prdíky např Sab simplex, Espumisan (kapky)… jinak třeba jako změřit v dupce teplotu -pomáhá uvolnit prdíky..

ivulk
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 27.06.12 12:32

Malému, když byli asi 4měs tak nekakal jednou 11dní :lol: to už jsem na to ale čekala jak na slitování…ale doktorka, že to je normální…pak to ale byla řádná nálož :lol: :lol: :lol:

CokeLady
Extra třída :D 10945 příspěvků 27.06.12 12:33
@BellinkaX píše:
Vaječina je spíš vzácnost, tekuté je vcelku běžné, neboj. Nesnědla jsi něco nadýmavého?
Jinak trávicí trakt mimča se dovyvíjí, chce to čas. A plně kojené nemusí kadit několik dní vůbec.
Na prdíky např Sab simplex, Espumisan (kapky)… jinak třeba jako změřit v dupce teplotu -pomáhá uvolnit prdíky..

V jídle se hodně hlídám, nevím právě jestli to jsou ty prdíky, protože když cvičím nožičkama, masíruju břicho Pupíkem, nosím na tygříka, tak stejně neprdí :nevim:

Mám rektální rourku, 2× jsem jí už zkusila, ale po tom se spíš pokaká (tekutě), ale nevyprdí…

Billi
Neúnavná pisatelka 15527 příspěvků 27.06.12 12:58

Malý když měl problémy s bříškem, tak mi doktorka doporučila, abych vysadila veškeré mléčné výrobky, že by to mohl být projev ABKM.

jessikka
Kelišová 7287 příspěvků 12.11.12 12:28

Synovi jsou 4 týdny a od narození kaká tak 10× denně. Teď je to ale ještě častěji. Před každým kojením je pokakaná plena a během kojení se pokaká ještě jednou až dvakrát. Takže kaká možná i 20× denně. Má řídkou tmavě žlutou stolici. Téměř dva týdny dáváme BioGaia kapky a Espumisan. Pokaká se skoro s každým prdnutím. Je kojený. Je to normální?

tonj  12.11.12 12:32

Mně kapičky BioGaia taky syna proháněly. Dávala jsem je po léčbě ATB a kadil pak strašně často, jak jsem je vysadila je klid. Jinak nám nepomáhaly ani na prdy. Zkus je vysadit a uvidíš.

Krkael
Generální žvanilka 21877 příspěvků 12.11.12 12:34
@jessikka píše:
Synovi jsou 4 týdny a od narození kaká tak 10× denně. Teď je to ale ještě častěji. Před každým kojením je pokakaná plena a během kojení se pokaká ještě jednou až dvakrát. Takže kaká možná i 20× denně. Má řídkou tmavě žlutou stolici. Téměř dva týdny dáváme BioGaia kapky a Espumisan. Pokaká se skoro s každým prdnutím. Je kojený. Je to normální?

Od sestřenice dcera pár prvních týdnu měla taky co si pamatuju. Ale vždycky to bylo takový to prdnutí, třeba velikost nehtu :nevim: prostě nepřebalovala tak často, nebyla vyloženě pos..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist