Jak často má mít novorozenec stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amilie
Kecalka 143 příspěvků 14.11.10 15:18
Jak často mam mit novorozenec stolici

Ahoj zdravím všechný chtěla bych se zeptat nebo poradit jak často ma mit stolici novorozenec miminko stare 6 dní děkuji za odpověd

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 14.11.10 15:53

to je hrozne individualni…pokud kojis tak to muze byt kazdy den ale take jednou za tri tydny je v poradku. moje dcera dokavad byla kojena kadila do pul roku jen jednou za 3 tydny. pry umi detske telicko MM plne zpracovat. na UM by mela byt asi pravidelnejsi ale s tim nemam zkusenost.

tara2010
Kecalka 192 příspěvků 14.11.10 15:54

To je velice individualni. My jsme moc nekakali, kdyz nam bylo 6 dni… asi tak 2× denne. Maly se „rozkakal“ az pozdeji. To i 6–8denne a malo. Zalezi na taky na tom, jestli kojis a nebo davam UM. Ja jsem ted, v 7dmi tydnech, zacala s UM a kaka mi hodne malo. Jednou za den, dva. Kdyz byl ciste na MM, tak vzdycky, kdyz jsem menila plenku, tak tam neco malo bylo.

amilie
Kecalka 143 příspěvků 14.11.10 17:37

My jsem na uměle stravě na nutrilonu je na 6 dni v porodnici mi kakal asi 3× a to naposledy ve středu a od te doby nekakal tak nevím jsem uměli ještě se chci zeptat kdyby měl zacpu jdou prdiky

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 14.11.10 17:42

me doktorka kdyz jsem toto resila… rikala ze ma mit miminko mekke brisko nebolestive…kdyz nema tak je problem.

zuzamate
Stálice 84 příspěvků 14.11.10 17:43

My máme 2 týdny, kojíme a stejně kakáme klidně 6× – 8× denně… ale prospívá, tak to neřeším.

Zaira
Závislačka 2923 příspěvků 14.11.10 20:55

Ahojky,kazde ditko je jine, takze je normalni,ze bude mit nakadeno v kazde plince, ale i kdyz bude kakat jednou za par dni..

CokeLady
Extra třída :D 11067 příspěvků 27.06.12 12:05

Můj malý má dnes 16 dní, zazačátku kakal skoro po každém kojení – určitě tak minimálně 6 x denně. Nyní je to třeba cca 3× a je hodně vodové, skoro bez konzistence. Je to normální? Je plně kojen, takže barva jako ty míchaný vajíčka, ale konzistence hoodně tekutá. Poslední dny má asi i problém s břichem – kroutí se, tlačí, dělá ksichtíky, kope nohama, ale masáž bříška ani cvičení nožičkama nikdy úlevu nepřinese, že by se z toho vyprděl… tak nějak celkově přestal poslední dny prdět. Co to může být?? :zed:

Uživatel je onlineBellinkaX
Závislačka 3865 příspěvků 27.06.12 12:12

Vaječina je spíš vzácnost, tekuté je vcelku běžné, neboj. Nesnědla jsi něco nadýmavého?
Jinak trávicí trakt mimča se dovyvíjí, chce to čas. A plně kojené nemusí kadit několik dní vůbec.
Na prdíky např Sab simplex, Espumisan (kapky)… jinak třeba jako změřit v dupce teplotu -pomáhá uvolnit prdíky..

ivulk
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 27.06.12 12:32

Malému, když byli asi 4měs tak nekakal jednou 11dní :lol: to už jsem na to ale čekala jak na slitování…ale doktorka, že to je normální…pak to ale byla řádná nálož :lol: :lol: :lol:

CokeLady
Extra třída :D 11067 příspěvků 27.06.12 12:33
@BellinkaX píše:
Vaječina je spíš vzácnost, tekuté je vcelku běžné, neboj. Nesnědla jsi něco nadýmavého?
Jinak trávicí trakt mimča se dovyvíjí, chce to čas. A plně kojené nemusí kadit několik dní vůbec.
Na prdíky např Sab simplex, Espumisan (kapky)… jinak třeba jako změřit v dupce teplotu -pomáhá uvolnit prdíky..

V jídle se hodně hlídám, nevím právě jestli to jsou ty prdíky, protože když cvičím nožičkama, masíruju břicho Pupíkem, nosím na tygříka, tak stejně neprdí :nevim:

Mám rektální rourku, 2× jsem jí už zkusila, ale po tom se spíš pokaká (tekutě), ale nevyprdí…

Billi
Neúnavná pisatelka 16228 příspěvků 27.06.12 12:58

Malý když měl problémy s bříškem, tak mi doktorka doporučila, abych vysadila veškeré mléčné výrobky, že by to mohl být projev ABKM.

jessikka
Echt Kelišová 7541 příspěvků 12.11.12 12:28

Synovi jsou 4 týdny a od narození kaká tak 10× denně. Teď je to ale ještě častěji. Před každým kojením je pokakaná plena a během kojení se pokaká ještě jednou až dvakrát. Takže kaká možná i 20× denně. Má řídkou tmavě žlutou stolici. Téměř dva týdny dáváme BioGaia kapky a Espumisan. Pokaká se skoro s každým prdnutím. Je kojený. Je to normální?

tonj  12.11.12 12:32

Mně kapičky BioGaia taky syna proháněly. Dávala jsem je po léčbě ATB a kadil pak strašně často, jak jsem je vysadila je klid. Jinak nám nepomáhaly ani na prdy. Zkus je vysadit a uvidíš.

Krkael
Generální žvanilka 21876 příspěvků 12.11.12 12:34
@jessikka píše:
Synovi jsou 4 týdny a od narození kaká tak 10× denně. Teď je to ale ještě častěji. Před každým kojením je pokakaná plena a během kojení se pokaká ještě jednou až dvakrát. Takže kaká možná i 20× denně. Má řídkou tmavě žlutou stolici. Téměř dva týdny dáváme BioGaia kapky a Espumisan. Pokaká se skoro s každým prdnutím. Je kojený. Je to normální?

Od sestřenice dcera pár prvních týdnu měla taky co si pamatuju. Ale vždycky to bylo takový to prdnutí, třeba velikost nehtu :nevim: prostě nepřebalovala tak často, nebyla vyloženě pos..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist