Jak dlouho trvá zánět středního ucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 06.06.12 10:37
Jak dlouho trvá zánět středního ucha

Ahoj ženy,

mám dotaz ohledně zánětu středního ucha. Tobík (4 roky) měl před 14 dny o víkendu horečky, trvalo to 2 dny a měl nejvíc cca 39st. Pak jak když utne a týden byl úplně v pohodě. Po týdnu v sobotu ráno plakal, že ho bolí ouško. Tak jsem mu tam kápla kapičky, co mám od doktorky pro tyhle případy, a celý den zase v poho. Odpoledne přišel, že ho zase bolí ouško. Jinak si vůbec nestěžoval na bolest, celý týden i celou sobotu byl v pohodě. Když večer přišel s bolestí, tak kouknu a vidím, jak mu z ucha teče hnis. Normálně kvanta hnisu. Tak jsme jeli na pohotovost a samozřejmě zánět středního ucha. Dostal ATB – Amoksiklav (nebo jak se to píše). Pak to přestalo téct, ale malej dostal šílenej průjem a po 3 dnech nic nejedl a zvracel. Šli jsme na kontrolu na ORL a doktorka mu ATB vysadila. Pak bylo vše ok, na nic si nestěžoval, teplotu neměl.....až v neděli (tu co teď byla) mu to ráno zase začalo téct a teče mu to do dnes. Holky, ale to jsou fakt kvanta hnisu, čistím mu to co půl hodiny, ucho úplně od toho špinavý…V pondělí jsme byli zase na ORL a doktorka mu udělala výtěr a dneska za chvíli jdem pro výsledky. Asi mu dá další ATB.
Chci se zeptat, jestli s tím máte některá zkušenost, že to teče z toho ouška tak dlouho a takový kvanta. Malej je spokojenej, nic ho nebolí a teploty nemá, max. 37,5, takže je vidět, že s tím tělo bojuje, ale jsem z toho fakt trochu nesvá a nevím, jestli je to takhle normální. Prosím napište mi své zkušenosti, potřebuju trochu uklidnit, že to nic neznamená.
Napíšu, co nám doktorka řekla, jsem na to sama zvědavá.
Moc děkuju za každou reakci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

BellinkaX
Závislačka 3771 příspěvků 06.06.12 11:02

Určitě ATB, řádně přeléčit, ať to nejde do chronicity nebo komplikací. To že teče hnis znamená perforaci bubínku pod tlakem zánětu v uchu, neboj, zhojí se. To je jako by si sám píchnul ucho místo doktora. Ale je třeba doléčit ten zánět.
Takže ATB ano, asi ne aminopenicilin, když má po něm průjmy, k ATB si kup probiotika, Lactobacillus a krm ho tím během a po ATB léčbě. Tak ať jste brzo zdraví.

Paoloska
Kelišová 5985 příspěvků 06.06.12 11:57

@Agatha Ajaj… Nechci strašit, ale přesně takhle to měl můj syn a skončili jsme na JIP, museli ho operovat. Co sedimentace? Můj syn si taky nestěžoval na bolesti, neměl vysokou horečku a přitom nám v nemocnici řekli, že jsme přijeli za pět minut dvanáct. Držím palce :hug:

Anonymní  06.06.12 12:09

Ahoj,taky právě bojujeme s bolestma uší.Nejdříve měl zánět jeden syn dostal otobacit a flonidan po týdnu léčby žádné zlepšení a dostal ATB a teď po měsíci druhý syn,ale tomu ATB nedali,že to neni nijak moc.Pořád s těma ušima něco mají.A to máme za 14 dní jet na dovču.Ale hnis jako u Vás jsme nikdy neměli,tak ať je brzy fit.

petra79
Echt Kelišová 8448 příspěvků 06.06.12 12:57

Ahoj my taky trpíme na záněty.Jednou to dopadlo tak že mu bubínek prasknul,ale hnis mu moc netekl.Na polštáři jsme měli malou skvrnku,ale v uchu tam byli občas zaschlý kousičky.Dostali jsme ATB Amoksiklav a brali jsme ho 14 dní mám pocit.Určitě se to musí přeléčit jinými ATB,když má z nich průjem a dávat laktobacilky.Já je dávám vlastně pořád i když není nemocný,takže jsme nikdy průjem neměli když má ATB.Brzké uzdravení :hug:
Já už došla tak daleko,že při každé rýmě co jde do žluta,jdu preventivně na ORL aby se mu na uši podíval.

Anonymní  06.06.12 13:05

@petra79 u nás máme právě záněty po každé rýmě.Je to hrůza.Na ORL jsme víc jak u dětské doktorky. :zed:

petra79
Echt Kelišová 8448 příspěvků 06.06.12 13:08
@Anonymní píše:
@petra79 u nás máme právě záněty po každé rýmě.Je to hrůza.Na ORL jsme víc jak u dětské doktorky. :zed:

My taky.Naštěstí se konečně naučil smrkat,ale i to kolikrát nezabrání.

Anonymní  06.06.12 13:17

@petra79 ten náš pacholek neumí smrkat ani ve 12 letech :zed: .Včera jsme byli na ušním a má vpáčený bubínek a zarudlí.Před 6 rokama byl na zákroku v nemocnici.Museli mu píchnout bubínky,protože se mu držela tekutina ve středouší a chtěli mu dát stipulky (tribičky),ale naštěstí nedali.A k tomu mu ještě vyndali nosní mandli.Pak byl chvíli klid,ale na dlouho ne.A ten druhý syn to absolvoval taky.Z manželovi strany mají s ušima snad všichni problém,tak si myslím,že je to dědičné :nevim: .

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 06.06.12 15:17

Díky všem za reakce :kytka:

Tak ve výtěru byl streptokok, mudra nám dala ATB (Ospen -je to penicilin), na 10 dní. Říkala, že by se to mělo po tom srovnat a přestat téct. Je to trápení. Hrubě jsem to podcenila, minulý týden (to mu to teda neteklo) jsme chodili ven, malej, teď toho lituju. Ale když ono mu fakt nic nebylo a není. Vypadá úplně zdravě. Jí, pije, hraje si…prostě normální dítě. Chová se jako vždycky.
My taky právě jedeme na dovolenou za necelé 3 týdny, tak snad to zvládnem do té doby vyhojit. I doktorka říkala, že by to mělo být OK.
A zkušenosti s takovým kvantem toho hnisavého výtoku asi nikdo nemáte, co? Zřejmě to dělá ten streptokok, pořád se to tam obnovuje.
Laktobacily dávám, ale ani ty mu v tom průjmu bohužel nezabránily. Ten Amoksiklav je širokospektrální, tak to vybije, co může, asi i ty bakterie, které tam dodám v tom laktobacilu.

Paolosko – sedimentaci mu nedělali, ani mu nebrali krev, asi to nebylo potřeba. A vám taky takhle moc z toho ouška teklo? A měli jste ATB? Nebo to bylo bez ATB? Ty brďo na jipku bych se dostat nechtěla. A co přesně mu operovali? Nějak to vysávali nebo čistili? Je to trápení, co? Hlavně, že už jste zdraví. Malej, si užil, co?

On měl Tob právě skoro celou zimu tak jako rýmu nerýmu, teklo mu z nosu, pak zas ne, pak se mu to asi usadilo v těch uších, protože má takovou tu zadní rýmu, nic nevysmrká ale huhňá a v noci chrápe a dýchá převážně pusou. Doktorka taky říkala, že to bude asi na odstranění nosní mandle. Taky máme stříkat do nosu Vincentku a odsávat klidně 3× – 4× za hodinu. No zkoušela jsem to, ale nic neodsaju, a 4× za hodinu, to bych nedělala nic jinýho, než odsávala. On teda smrká celkem dobře, fakt silou a vysmrkne hodně, nejdřív jednu a pak druhou dírku, ale asi to nestačí.

Holky tak díky za reakce a kdybyste k tomu ještě některá něco měla, tak pište. :palec:

Anonymní  06.06.12 15:27

@Agatha tak hlavně,aby mu to konečně zabralo.Určitě to do dovolené zvládnete :palec: .

Paoloska
Kelišová 5985 příspěvků 06.06.12 15:40
@Agatha píše:
Paolosko – sedimentaci mu nedělali, ani mu nebrali krev, asi to nebylo potřeba. A vám taky takhle moc z toho ouška teklo? A měli jste ATB? Nebo to bylo bez ATB? Ty brďo na jipku bych se dostat nechtěla. A co přesně mu operovali? Nějak to vysávali nebo čistili? Je to trápení, co? Hlavně, že už jste zdraví. Malej, si užil, co?

Syn měl napřed běžný zánět, píchli mu ouško, dostal ATB a čekalo se na uzdravení. Jenže stále mu tekl hnis, tak mu doktorka vzala krev a na základě výsledků nás poslala na ORL. Tam na to doktor kouknul a hned, okamžitě do nemocnice a ten den ho operovali. Měl velký ložisko hnisu, řezali mu to za uchem. ATB bral ještě měsíc. Byl chudáček úplně zničenej. Na celé věci mě zaráželo a proto ti to hlavně píšu, jak pořád pohoda, to bude dobrý a najednou honem, než se NĚCO stane. Přeju, ať se brzy uzdravíte, ale tu sedimentaci bych mu raději nechala zjistit. Moc na vás myslím :hug:

Ajinkaa
Povídálka 17 příspěvků 08.06.12 13:04

chtela jsem se zeptat když maly moji teece s ouska takovy to jak mame včichny to :( v uchu ,,a pořad si na to ucho šaha ,myslíte ,že mám jit odktorce??ale teploty nema ,,dekuji za radu

Paoloska
Kelišová 5985 příspěvků 08.06.12 13:07
@Ajinkaa píše:
chtela jsem se zeptat když maly moji teece s ouska takovy to jak mame včichny to :( v uchu ,,a pořad si na to ucho šaha ,myslíte ,že mám jit odktorce??ale teploty nema ,,dekuji za radu

Pokud to teče, tak to není normální. Pro jistotu bych šla.

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 08.06.12 21:04

Ahoj holky,
jestli ještě někdo sledujete, tak už to Tobíkovi konečně přestalo téct, po 4 dnech. Asi zabrala ATB, jsem ráda, snad už to bude ok. V pondělí jdeme na ko, tak uvidíme. Ale docela mi spadnul kámen ze srdce, i když ještě není vyhráno.

Ajinko – k doktorce zajdi, tím nic nezkazíš, třeba má jen moc mazu a vadí jí to tam, ouška vyčistí…ale jestli je to zánět, tak bych to nepodceňovala, podívej, jak to probíhalo u nás, hrůza.
Ať jste taky brzy v pořádku.

Paoloska
Kelišová 5985 příspěvků 09.06.12 08:52

@Agatha Tak to jsem moc ráda, že se uzdravujete :dance: . Já, po té naší zkušenosti, co se týká uší, jsem asi až zbytečně opatrná. Nechtěla jsem Tě vystrašit :oops: Tak hodně zdraví a ať klapne ta dovča :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

Jak předejít atopickému ekzému u dětí?

Až 60% dětí se narodí se sklonem k velmi suché kůži a přibližně u třetiny z nich se ještě před prvními narozeninami rozvine atopická dermatitida. číst dále >

TOPlist