Jak dlouho v autosedačce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marulka3
Povídálka 36 příspěvků 13.06.07 23:24
Jak dlouho v autosedačce?

Mám dotaz-u kamarádky jsem viděla, že dává svoji 4 měsíční holčičku doma do autosedačky-vajíčko, a nechává ji tam i delší dobu 6–7 hodin denně-s krátkými přestávkami, kdy ji přebaluje. Malá je spokojená, vidí kolem sebe, tak se jí to líbí. Mě to přijde divné-nevadí tak dlouhý pobyt tak malému miminku??

Reakce:

kacenka001
Kecalka 157 příspěvků 14.06.07 03:10

Maru, my zijeme v USA a tady 99% mimin v detskych autosedackach travi vetsinu celeho dne. Hodne se cestuje atd. A dokonce jsem nedavno cetla, ze pokud je tam miminko spokojene, muzes ho tam klidne nechat spat i v noci! Tak ti nevim. Na jednu stranu si rikam, co zadicka a pater – je to bezpecne? Na druhou stranu, kdyz si vezmu, ze driv travily miminka vetsinu dne v satku, kde ty zadicka mely taky prohnuty a ne rovny…?
V podstate jsem ti moc neporadila, ale osobne si myslim, ze by to nemel byt problem. Mozna se dozvim i ja neco noveho z dalsich prispevku… :wink:
Pekny den vsem, Jana.

gabinka
Extra třída :D 10812 příspěvků 14.06.07 08:36

no me se to nelibi-dite tak nema sanci pos¨ilovat svaly past konicky a podobne takze pak samozrejme bude vsechno umet pozdeji a ani se nenauci si samo hrat protoze ho nic nedonuti-predpokladam ze maminka prckovi da vsechno k sedacce a hotovo-chapu ze ma maminka vic casu a je to pohodlnejsi a kdyz miminko nehuci ale je spokojene tak ji to asi prijde fajn ale idealni mi to opravdu nepripada-ale je to jen muj nazor…

Polin
Kecalka 378 příspěvků 14.06.07 08:45

My chodili s dcerou na plavání a tam nám instruktorka řekla, že dítě by mělo být v autosedačce max. 1/2 hod. denně. Ne, že by to byl problém pro záda, ale proto, že má všechno „po ruce“ a nemá potřebu se zdokonalovat (převracení, atd.). Dcera byla do těch cca 3a1/2 měsíců dost ukřičená, takže jsme to také zkoušeli. No, od 4. měsíce jsem jí dala na zem a tam se pohybuje dodnes :lol: a je spokojená. My už sice máme všechno přestěhované do vyšších pater, ale to je už do jiné diskuze.

sandrik
Neúnavná pisatelka 17751 příspěvků 14.06.07 09:22

Myslím, že ze zdravotního hlediska jsou dneska ty „vajíčka“ vymakaný, ale jak už psaly holky, dítě pak nemá takovou motivaci.
Když je třeba v šátku, tak se aspoň pohybuje spolu s tělem matky, ale v sedačce prostě jen sedí.

Já naštěstí měla poměrně klidné dítě … oh jak rychle se zapomíná to nepříjemné :D … bane, opravdu patřila mězi ty klidnější, potřebovala na mě vidět a pak bylo vše ok, ale v sedačce odmítala být (v autě jsme dlouho bojovali s odporem a naštěstí nakonec vyhráli :-) ) tak putovala s dekou a vždy ležela na zemi, na stole, na posteli, jak bylo potřeba :)

korena
Závislačka 4333 příspěvků 14.06.07 09:26

Teda, mě to příjde dost extrémní, zvlášť v těch USA :o Sice se naší dcerce v autosedačce taky docela líbí, když jedem v autě, ale jak dáme domů, tak začne křičet a chce hned ven -tak ani nevyložíme nákup a musíme nejdřív vyložit ji :lol: Mno, ale jak se tu už psalo, je to takový stísněný a mít ji tam většinu dne mi příjde dost horzné – copak byste taky chtěly být půl dne v křesle? Vždyť se tam nemůže ani pořádně protáhnout, natož trénovat pohybové dovednosti a rozvíjet se tak :wink:
Možná tak výjimečně, když je opavdu nutné něco udělat a není čas hlídat, nebo nejsou nervy na poslouchán brekotu při tom… :wink:

Amynka
Kelišová 6598 příspěvků 14.06.07 11:03

Já Sáru tak dlouho v sedačce snad nikdy neměla. Vezmu-li to ze svýho pohledu…mě dát někdo na 6–7 hodin do autosedačky, tak bych mu teda pěkně poděkovala. Na Sáruš je znát, když už je v sedačce dlouho, potřebuje vyndat, aby se protáhla a nechat jí tam spát, tak to by jí šlehlo a mě taky :D osobně nejsem toho zastáncem jen tak s mimčem jezdit v autosedačce jako v kočárku. Něco jinýho je, když potřebuje člověk nakoupit, tak to jedině, ale na procházky jsou kočárky, od toho jsou dělaný. Taky říkám…můj názor :wink:

Diblik
Kecalka 458 příspěvků 14.06.07 11:07

souhlasim s holkama. Do sedacky jen vyjimecne, kdyz potrebujes fakt neco neodkladnyho udelat. Ja jsem s malym od 6.mes. absolvovala neurologii a rehabku a vim, ze doktori to nemiluji prave proto, ze dite se nemuze pohybove rozvijet. Vzdycky mi na srdce kladli, davat dite do volneho prostoru, aby bylo motivovane k akci..

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 14.06.07 11:32

Ted nám PA v kurzu říkala, že na školení jim říkali max. hodinu v kuse/denně. Je jasné, že občas se to poruší, když se někam cestuje, ale jinak vajíčko nee. To raději dítko dát do toho lehátka k tomu určeného.
Ale nejlíp mu je doma na dece na zemi, nutí ho to se hýbat.
Kámoška měla malou taky furt ve vajíčku, bylůo jí líto ji dát na zem :roll: a když jsem do ní hučela, at to nedělá a ona ji začla dávat na deku, tak se malá konečně naučila se převalit na břicho a normálně se vyvíjet, do té doby ležela jak buchta.

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 14.06.07 13:40

Ahoj,
já bych se taky přikláněla aspoň k tomu lehátku, to je přeci jen rovnější, dá se víc polohovat a mimčo v něm není tak zapadlé. Fakt si nedovadu představit, že bych tam nechávala dítě spát v noci :roll: :roll: :roll:
Já měla Matese ve vajíčku jen v autě, maximálně na nákupu a když jsem ho chtěla po cestě nechat chvilku dospat, jinak ne.
Ještě se dá vajíčko používat na první krmení, když dítko ještě moc nesedí a není doma lehátko, jinak fakt ne.
No a USA je pro mě ve spoustě věcech spíš vzor toho, co opravdu NEE.
 M.

kacenka001
Kecalka 157 příspěvků 14.06.07 16:07

Holky, musim s vama souhlasit s tim, ze z vetsiny US zvyku bychom si brat priklad opravdu nemely.. :lol:
Co se tyce te autosedacky, tak si nemyslim, ze male miminko by tam melo byt max.pul hodiny denne, jinak mu to uskodi. To je nesmysl. Zaroven nejsem ani zastancem toho, aby tam dite spalo pres noc a nebo travilo vetsinu dne, kdyz nejste zrovna nekde na ceste (ale opravdu jsem to cetla v jedne knizce, kde to doporucoval detsky lekar, pokud mate neklidne dite, ktere v noci vubec nemuze spat a v autosedacce zabere..). Jedna se samozrejme o miminka uplne malinka, tesne po narozeni, mesic stara… Beru jako samozrejmost, ze mimi, kteremu je pul roku nebo ktere uz zacina lezt, pretacet se atd. nebudu cely den strkat do autosedacky. To urcite ne!… :wink:
Toz tak. Pekny den!! Jana.

berušečky
Kecalka 353 příspěvků 15.06.07 09:45
jak dlouho?

Holky, tak na toto jsem se ptala renomovanych lekaru a zde je vysledek:
Opravdu nejaka maxima neexistuji, ale musite mit opravdu kvalitni autosedacku s podpanevnikem , aby bylo co nejvice vleze /maxi cosi cabrio/ a pak muze bez problemu byt 4 hodiny denne v autosedacce. Dalsi vec je ta, ze napr. nam prvni mimco stale zvracelo a muselo spavat v lehacce v postylce – prvni 3 mesice, pak problem pominul…Tehdy vymakana „vajicka“ nebyla, takze opravdu i v nemocnici mnohdy deti spi v lehacce nebo v autosedacce pokud maji tuto poruchu…Samozrejme pozdeji mimco potrebuje pohyb, s tou Amerikou je to pravda, a lidi nijak zdevastovane patere nemaji…Takze ja zastankyne jeste perinky apod. nejsem vubec proti a opravdu dnesni autosedacky, ktere jsou jako kolibky a pomuzou uspat mimco- nemaji chybu…
Ale pozor – z marketovych nekval. autosedacek dite opravdu po pul hodine ven!!!

pavluša
Echt Kelišová 9532 příspěvků 15.06.07 20:26

Ahojky já mám tříměsíční holčičku a dost spolu cestujem a pracujem takže někdy je den kdy je v autosedačce třeba 4 –5 hodin ale to výjimečně. Doma je vždy v postýlce nebo na posteli a zatím se zdá spokojená. V sedačce mi většinou spí ale i tak se přiznám že se mi to moc nelíbí ale co dělat když hlídání není.

Váš příspěvek

TOPlist