Jak koukáte na lidi, co pracují ve fabrice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Anonymní  28.04.13 19:45

Kamaráda který dělá rukama špinavou práci si vážím úplně stejně jako kamaráda kerý dělá ředitele pobočky jedné společnosti :)
Ostatně… člověk s VŠ pracující jako manažer je kolikrát větší tupec, než člověk který stráví celý život ve fabrice.

inko Lenka

kozisek
Vesmírná mluvilka 33383 příspěvků 28.04.13 19:45

Primitiv je asi spíš kolegyně, kolikrát ve fabrice dělají lidé s titulem a primitivové je řídí :roll:
Nedívám se na ně jinak, chodí do práce jako každý druhý :nevim:

Jura007
Neúnavná pisatelka 16651 příspěvků 28.04.13 19:50

Tak toto je docela dobrá diskuse… jako kalič se docela bavím. Ale teda fakt.
No, práce ve fabrice… Když si představím našeho výrobního ředitele… Inženýr západního střihu. Kromě toho, že zná detailně svůj obor (inženýrství kovových materiálů), tak programuje řídící jednotky pecí, mluví do plánování výroby, neustále vyřizuje telefonáty s problémovými zákazníky, řeší zpracování kritických součástí (a už nás v tom posunul docela dopředu) – no a pro mnohé u inženýra naprosto nepochopitelná věc, dost často si v montérkách stoupne k peci a láduje do ní železo. A dost často se podílí i na opravách a repasi strojů.
Dokáže tohle dělat každý?
(Co jsem viděl v USA u malých firem, tak i tam inženýři fungují takhle.)
Spíš mám někdy pocit (v poslední době dost často veřejně vyslovovaný), že kdo nemá na to, aby zabojoval ve fabrice, jde do státní správy (případně do politiky, pokud na to má žaludek).

Burj Chalifa
Extra třída :D 13807 příspěvků 28.04.13 19:52
@Jura007 píše:
Tak toto je docela dobrá diskuse… jako kalič se docela bavím. Ale teda fakt.
No, práce ve fabrice… Když si představím našeho výrobního ředitele… Inženýr západního střihu. Kromě toho, že zná detailně svůj obor (inženýrství kovových materiálů), tak programuje řídící jednotky pecí, mluví do plánování výroby, neustále vyřizuje telefonáty s problémovými zákazníky, řeší zpracování kritických součástí (a už nás v tom posunul docela dopředu) – no a pro mnohé u inženýra naprosto nepochopitelná věc, dost často si v montérkách stoupne k peci a láduje do ní železo. A dost často se podílí i na opravách a repasi strojů.
Dokáže tohle dělat každý?
(Co jsem viděl v USA u malých firem, tak i tam inženýři fungují takhle.)
Spíš mám někdy pocit (v poslední době dost často veřejně vyslovovaný), že kdo nemá na to, aby zabojoval ve fabrice, jde do státní správy (případně do politiky, pokud na to má žaludek).

To je předsudek, že ve státní správě dělají blbci.

Pady2
Závislačka 3532 příspěvků 28.04.13 19:53

Lidi ve fabrice? Velký respekt! A navíc mě život naučil, že všude se najdou „primitivové či svině“, i mezi vysokoškoláky…

xantipi
Echt Kelišová 8383 příspěvků 28.04.13 19:54

Nečetla jsem celou diskuzi, jen úvodní otázku a jediné co z tvého příspěvku vidím, že jednoduchá je tvoje kolegyně…

momi33
Generální žvanilka 24872 příspěvků 28.04.13 19:55

No, dělám taky ve fabrice, dělám pro značku, jejíž výrobek v základu stojí 12 mega, a zákazníky máme jen mezi nejbohatšími lidmi světa.
A svým způsobem považuji za čest, že se této práce mohu účastnit.
Mch, bez dělňasů nebude chleba ani mlíko, to si ti inteligenti nedomyslí.

Příspěvek upraven 28.04.13 v 19:56

Izzz
Extra třída :D 11444 příspěvků 28.04.13 19:55

OT Můj muž je podle mě docela inteligentní. Má učňák. Ted ho nepustili k maturitě. Chybí mu píle. Naštěstí to vypadá, že má práci na mnoho, mnoho, mnoho let a máme stejně. Ufff. Konečně můžu v klidu spát.

Fima
Nadpozemská drbna 25871 příspěvků 28.04.13 19:57

Primitivní bude trochu leda tak tvoje kolegyně, rozhodně né člověk, který maká ve fabrice. Je to zaměstnání jako každé jiné, kdyby v té fabrice ty lidi nebyli, tak bychom spoustu věcí třeba taky ani neměli, že. Někdo to vyrábět musí a ten, co má ručičky obráceně, to asi nebude. Takže pro mě je to naprosto normální člověk s naprosto normální prací, vůbec nad tím nepřemýšlím, sama jsem ve fabrice hned po škole dělala.

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 28.04.13 19:57

@momi33 je, co to je? :mrgreen:

sad 1
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 28.04.13 19:58

Nemám moc ráda, když někdo tohle srovnává. Je mi milý každý člověk, který pracuje. Tvá kolegyně je hloupá, a je to příklad toho, že někomu ani maturita nebo vysoká nepomůže, aby byl taktní, a uvažoval rozumně. Já si cením všech, a je mi jedno, jestli mají na sobě montérky nebo kravatu. Bohužel ale na závěr musím říct, že ačkoliv já jsem si vybírala v minulosti montérkové partnery, nehleděla jsem na vzdělání, ale na charakter a vzhled, i přesto, že jsem vysokoškolák, od většiny z nich jsem to dostávala pořádně sežrat, a dost mi otloukali o hlavu, že já jsem ten studovanej, že jsem chytrá z těch škol…a já nevím co. Tohle mě dost mrzelo, v současnosti mám „sobě rovného“ partnera, a ten mi nic nevyčítá.

Příspěvek upraven 28.04.13 v 20:00

jalemina
Závislačka 2533 příspěvků 28.04.13 19:59

@Jura007 to se máš s čím chlubit že kalíš v práci :D ;)

Burj Chalifa
Extra třída :D 13807 příspěvků 28.04.13 20:00
@sad 1 píše:
Nemám moc ráda, když někdo tohle srovnává. Je mi milý každý člověk, který pracuje. Tvá kolegyně je hloupá, a je to příklad toho, že někomu ani maturita nebo vysoká nepomůže, aby byl taktní, a uvažoval rozumně. Já si cením všech, a je mi jedno, jestli mají na sobě montérky nebo kravatu. Bohužel ale na závěr musím říct, že ačkoliv já jsem si vybírala v minulosti montérkové partnery, nehleděla jsem na vzdělání, ale na charakter a vzhled, i přesto, že jsem vysokoškolák, od většiny z nich jsem to dostávala pořádně sežrat, a dost mi otloukali o hlavu, že já jsem ten studovanej, že jsem chytrá z těch škol…a já nevím co. Tohle mě dost mrzelo, v současnosti mám „sobě rovného“ přítele, a ten mi nic nevyčítá.

Jak říkám, mindrák vůči VŠ. Svůj k svému, rovný k rovnému.

Jura007
Neúnavná pisatelka 16651 příspěvků 28.04.13 20:01

@Burj Chalifa Souhlasím, je to předsudek. Ale vznik na základě toho, kdo obyčeným lidem utkví v paměti z jednání na úřadech. Tož tak.

sad 1
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 28.04.13 20:01
@Burj Chalifa píše:
Jak říkám, mindrák vůči VŠ. Svůj k svému, rovný k rovnému.

dneska musím souhlasit. Dá se říct, že na tom ztroskotaly všechny mé vztahy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist