Jak na blechy v bytě?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tazmin
Povídálka 19 příspěvků 08.11.06 17:25
Jak na blechy v bytě??

Ahojky maminky,

co se ochladilo, nastěhovaly se nám do sklepů kočky. Bohužel se jim zalíbil náš kočárek, který parkujeme před bytem a udělaly si z něj na jednu noc pelech. I když jsem jej potom vyluxovala, umyla, vyprala deky, atd., tak se nám do bytu dostalo pár blech :evil: .
Mně a malou nekošou, zato manžela ano. Prosím poraďte, jak se těch hnusných potvor zbavit! Vím, že se na člověku neuživí, ale nechce se mi čekat až chcípnou samy. Existuje přípravek, kterým bych je mohla vyhubit? A dají se vůbec používat, když je doma miminko?
Moc díky za rady, pa :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »
Reakce:

hope
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 08.11.06 19:38

Ahoj!
tak ja dve chlupate „potvory“ vlastnim :twisted: a uz se mi taky stalo ze nam dotahly blechy .. kupovala jsem u veterinare specilani sprej, ktery se strika tam kde se blechy vyskytuji nejvice (u nas tam kde se nejcasteji vyskytuji kocky.. takze v podstate skoro vsude… tedy samo mimo loznici!! )
Jmenuje se to BIO KILL a je tam napsano: neskodny pro cloveka a teplokrevne zivocichy a v poznamce je Chrante pred detmi. nesmi se dostat do primeho kontaktu s potravinami, pitnou vodu a detskymi hrackami! takze tak.. asi bych to vystrikala vecet a pak nechala treba pred bytem.. druhy den uz by to melo byt v pohode.. jinak pokud se k tomu kocaru ty kocky porad dostavaji doporucuju „sprej proti kockam“ my mame Friskies stop.. sterika se to na mista kde nechces aby ti zvirata sla.. v tvem pripade na kocar.. staci striknout zvenku.. fleky to nedela, mam to ozkousene.. a nasim kockam to teda smrdi a chodi kolem nastrikanych veci (rohovy kout v kuchyni :) )VELKYM obloukem :)
takze tak! preju at se blech brzy zbavis!!!!!
a omlouvam se za roman … :?

peka83
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 08.11.06 21:21

ahojky bohatě stačí koupit sprej na blechy a vystříkat tím pokoj.Zkus třeba i REID ve spreji co má na obrázku tu veškerou havětˇod bráchy pes nám tak dkysi zamořil jednu místnost.a všechno se to tím vyhubilo.

Baboon
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 09.11.06 00:28

Ahojky,
předem říkám, že nechci strašit, ale asi budu.
Pro mě je to bohužel dost aktuální téma. Pes nám natahal blechy do bytu. On za to nemůže (ale na psech jsou převážně blechy kočičí jsem se dočetla). Ideální skrýše – koberec a spáry v parketách. Vyskakovaly ty mrchy ze spár ven… No nic. Neni pravda, že na vás se neuživí, po jednom napití dokážou přežít až rok!!! Jsem si našla na netu…Ale když mají příležistost zase vylezou a tím pádem se dají ničit… Vstávaly mi vlasy hrůzou na hlavě, vystříkala jsem 2 velký Biolity, na psa jakejsi Difusil sprej a Orthosan šampon, 3× za sebou jsem ho vykoupala všchno na ho..o. Nakonec jsme koupili Frontline, kterej konečně ty blechy na psovi vyhubil, pes nesmí jinam než dlaždice a na parketách jsme je systematicky vybíjeli a dnes musim to zaklepat po asi 2 měsících už je to jakž takž dobrý. Koberec šel pryč a stejně to dopadne i s tim poslednim kobercem. Nohy mám jak struhadlo, páč ty kousance se prostě hojí dlouho.
Takže Reid možná zabere, ale Biolit a Difusil jsou na nic, takže zbytečně nevyhazuj peníze. Možná, že jsme jenom narazily na nějaký odolný blechy. Ale nesmíš ustat v boji – já myslela že po jednom vystříkání to bude dobrý CHACHACHA, pořád kontroluj…
Schovávají se v oblečení ,jejich oblíbený místa jsou gumičky u ponožek, v pase kalhot a tak podobně. Platí na ně voda, teda vyprat a někdy pomůže vytřepat z okna.

Promiň jestli jsem tě postrašila, ale tyhle informace bych byla potřebovala před 2 měsíci… Každopádně u nás nešlo o pár blech…

Přeju brzký a hlavně 100% úspěch

peka83
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 09.11.06 12:50

difusil je fakt na prd. to nepomohlo ani babičce u psa, když měl blechy. Ale ten reid je fakt supper. ten nám i ejdiný vyhubil venku mravence u bazénu:-) a v baráku?, no ty blechy se nechytli nikde. bylo hnedka po nich. Je to fakt síla ten reid. Dás e sehnat všude to ej hlavní

Anonymni  09.11.06 13:48

Ahoj. Jako spolumajitelka :wink: tří psů a jednoho kocoura se přikláním k Baboon. Jednou za tři měsíce přestříknu zvířata i jejich pelíšky sprejem „Frontline“ a máme pokoj. Po zaschnutí (nechávám tak dvě hoďky) je nezávadný i pro dítě. Je sice dražší, ale stojí mi to zato.
Bio kill jsme dřív používali, býval dobrý tak před třema roky, když se ještě dovážel. Ten dnešní stačí tak na pavouky :cry: .

hope
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 10.11.06 08:40

Anonymni: no ja ten BioKill kupovala loni.. a blechy jsme zlikvidovali do tydne… tak nevim 8O .. treba jsem chytla starsi varku 8)

Jittta  29.07.10 22:47
POZOR !!!

DIFFUSIL JE TOXICKÝ !!! NEPOUŽÍVEJTE HO !!! BLECHY SE VRÁTÍ, ALE KOČIČKA UŽ NE !!! :(

crazymisha
Kecalka 432 příspěvků 13.02.11 12:49

Hmm, tak koukám, že nejsme jediní, komu se do bytu nastěhovaly blechy :-( Máme psa, tak asi z něho… Já už jsem strašně pokousaná a dcerka už má taky pár kousanců :-/ Vůbec si nevím rady, jsem z toho fakt nešťastná, nikdy by mě nenapadlo, že budeme mít doma blechy :-(

ditrych  13.02.11 13:03
Tazmin píše:
Ahojky maminky,co se ochladilo, nastěhovaly se nám do sklepů kočky. Bohužel se jim zalíbil náš kočárek, který parkujeme před bytem a udělaly si z něj na jednu noc pelech. I když jsem jej potom vyluxovala, umyla, vyprala deky, atd., tak se nám do bytu dostalo pár blech :evil: .
Mně a malou nekošou, zato manžela ano. Prosím poraďte, jak se těch hnusných potvor zbavit! Vím, že se na člověku neuživí, ale nechce se mi čekat až chcípnou samy. Existuje přípravek, kterým bych je mohla vyhubit? A dají se vůbec používat, když je doma miminko?
Moc díky za rady, pa :)

Ahoj, můj pes měl jednou blechy, ale v bytě jsme je nikdy nenašla.Každopádně jsem se ptala veterináře, jak ošetřit byt, a ten mi poradil:furt luxovat, minimálně jednou denně.Už jsem to slyšela i před tím. Je fakt že blechu jsem nikdy nenašla.A samoz­řejmě stříkej.Já jsme psovi dala dvojitou dávku frontlinu a bylo to ok, ty ale zvíře doma nemáš vid?

ditrych  13.02.11 13:05
crazymisha píše:
Hmm, tak koukám, že nejsme jediní, komu se do bytu nastěhovaly blechy :-( Máme psa, tak asi z něho… Já už jsem strašně pokousaná a dcerka už má taky pár kousanců :-/ Vůbec si nevím rady, jsem z toho fakt nešťastná, nikdy by mě nenapadlo, že budeme mít doma blechy :-(

Jak jsem psala, frontline pomb- ten nový a furt luxovat, nikdy jsme blechu mimo psa nenašla, nikdy žádnej štípanec.Blechy jsou mrchy, já psa kažedj měsíc pocákám frontlinem nebo expotem a a kžedj den se snažím luxovat

ditrych  13.02.11 13:06

frontline comp ,prý vyhubí i blechy v bytě

Uživatel je onlinedonaga
Extra třída :D 13770 příspěvků 13.02.11 14:15

Nám jednou do bytu přinesla blechy kočka. Ani ne naše, jen se o nás na zahradě otírala a blechy asi přeskákaly z ní na naše oblečení. Ale to e jedno, prostě našla jsem v bytě blechy. zabral ná na to Bio Kill. Je to roztok v rozpašovači a musí se s ním všechno postříkat a zabije to tedy nejen blechy, ale i všechnu ostatní havěť. Musí se to po několika dnech opakovat, protože se vylíhnou nové blechy z nakladených vyjíček. My jsme to podchytli asi včas, protože jsme měli po blechách za týden. Prý se s tím dá postříkat i pes, ale kočky ne. Jo a samozřejmě co šlo, to jsem vyprala.

Anonymní  13.02.11 14:46

holky je to i pro mě aktuální téma…
mám doma tři kočky.. a bohužel jsme ve fázi, kdy veškeré přípravky jsou naprosto neúčinné – jako frontline, různé šampony a obojky též nic! údajně si na to blechy zvyknou a vytvoří si imunitu.. přes léto to byla taková krize, kdy jsem chodila asi půl hodiny po vysátí plovoucích podlah a nacházela další spadlé blechy z koček! zabralo vyčesávat a vyčesávat… byla jsem z toho neštastná a opravdu je to tak, že napitá blecha zaleze a vydrží rok!!!!! bez napití! jedna blecha na kočce znamená dalších 8 kusů kdesi po bytě… protože jen částečka žije na zvířeti… takže jsou v pelíškách, sedačkách, kobercích,… spárách.. a jejich vajíčka též… na prostředí zabírá Biokill jak již tady někdo zmínil nesmí se použít na zvíře!!!!!!
a obnáší to denně vysávání a a vytírání… je to běh na dlouhou trať! teď v zimě jsme se zbavili blech, ale ne úplně… když vezmu hřebínek jednu dvě na kočkách najdu… a např. na určitých místech v bytě. pak najdu to mezifázi – takovej červík to je vlastně bleška vylíhlá z vajíčka..
je to teda šílený! a hlavně šly po malém! a štípaly jeho! no katastrofa!
přitom nejsem žádná špindíra… a snažím se opravdu uklízet… ale to je pořád málo! je potřeba fakt rozebrat postele madračky vystříkat biokilem… odsunout veškerý nábytek a vystříkat za ním! nejlépe vyházet koberce.. no prostě je to fakt šílený!
jsem ráda, že v tom nejsem sama… a je to děs! doufám, že se toho zbavíme! :roll:

omlouvám se za anonymní… nerada bych aby někdo kdo bydlí tady poblíž zjistil o koho jde… :roll:

Erian
Echt Kelišová 8531 příspěvků 13.02.11 14:54

Na to, kolik tady tím barákem prošlo koček, jsme tu měli blechy jen jedinkrát a to od kotěte přineseného od popelnic, kde ho někdo vyhodil. Ale to teda byl mazec. Ošetřitt všechny kočky, co šlo tak vyprat, celý barák vystříkat, pořád luxovat, prala jsem koberce, záclony, pelíšky, málem i ty kočky jsem hodila do pračky :mrgreen: Je fakt, že je to nadlouho, ale dá se…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist