Jak naučit miminko (6 měsíců) usínat a spát v postýlce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

hanic
Povídálka 47 příspěvků 07.05.11 20:06
Mandarinka0072 píše:
Jak mám naučit malou (6 měsíců) usnout a vydržet spát v postýlce? Malá spí asi až na první tři týdny s námi v posteli. To by mi ani tolik nevadilo. Ale poslední dobou pořád vyžaduje prs, jen co se lehce probudí musí se přicucnout, pak sice hned usne, ale já musím spát s prsem vytaženým a už je to nepohodlné. Nevím jak ji to odnaučit. Kdyby alespoň spala tři hodiny v kuse a pak chtěla prs, ale teď to je á 30minut… Představa, že ji tak vyndavám po půl hodině celou noc z její postýlky mě děsí. :zed:

A co zkusit na noc dudlík? Někdo ho (pro mě nepochopitelně) striktně odmítá, ale já si myslím, že některá miminka prostě chtějí jen dudláním uklidnit a nevidím důvod proč jim to odepřít. Pokud vyzkoušíš pár tvarů dudlíku, miminko si vybere který mu připomíná prs a tím ho můžeš v noci uklidnit. Sama pak budeš vědět, kdy je čas naskutečné kojení a budeš si to moci nějak kočírovat…podo­týkám, že dudlání se miminko musí taky naučit, takže to není tak, že dudlík vezme a je klid…chce to trpělivost, ale pak sama uvidíš, jak si spokojeně bude dudlat a spinkat. Jak „zatvrdne“, dudlík většinou vypadne a nemusíš se bát, že by mimi spalo s dudlíkem celé hodiny…Někdo dudlíky odsuzuje kvůli kojení či co…je to asi rozhodnutí každého…já proti dudlíkům nic nemám. děti mám dvě. v roce a půl jsem malé dudlíka odnesla, a již více jí ho nedala. První večer plakala cca 10 minut a pak už si na něj nevzpoměla, takže z odvykání nemusíš mít obavu…druhé dítko má půl roku a ještě z vesela dudlá a spinká spokojeně. :andel:

Mandarinka0072
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 07.05.11 20:12
monaskaa píše:
Ahojky a platí to i když máš mimi s postýlkou v ložnici? Jestli se pak třeba neprobudí, jakmile vejdu do ložnice a ona ucítí mlíčko. :-) jo tak s tím jsme taky bojovali:-) jakmile někdo vešel do ložnice, ona oči dokořán a už se něčeho dožadovala :roll:
my jsme se na ty dny odnaučování odstěhovali z ložnice, vzali jsme si matrace do obyváku. v té příručce to taky doporučují. Je lepší když to dítě vidí, že ho přišel někdo zkontrolovat a pak zase odešel, než aby to dítě pořád zíralo na postel a vy tam tiše trpěli a čekáli na další interval, kdy ho jít uklidnit. POpravdě řečeno, manžel už v tom obyváku zůstal doteď. ale všichni se vyspíme o dost líp 8-o (on totiž i chrápe :mrgreen:
JInak jak říkám, snad od čtvrtého dne dcera usíná v osm hodin sama a spí třeba až do půl třetí, a my máme večer konečeně po 7měsících klid. opravdu to stojí zato, ty první tři dny vydržet, nevěřila jsem,že i moje dcera to takto rychle pochopí, byla jsem z toho dost nervozní, protože jinak jsem ji opravdu v noci kojila po hodině :roll: a vzala to celkem vpohodě. :dance:

Soucítím, manžel taky chrápe :lol: proto kdykoli omylem usnula v postýlce, ji nevědomky probudil. :cry:

Mandarinka0072
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 07.05.11 20:22
hanic píše:
Mandarinka0072 píše:
Jak mám naučit malou (6 měsíců) usnout a vydržet spát v postýlce? Malá spí asi až na první tři týdny s námi v posteli. To by mi ani tolik nevadilo. Ale poslední dobou pořád vyžaduje prs, jen co se lehce probudí musí se přicucnout, pak sice hned usne, ale já musím spát s prsem vytaženým a už je to nepohodlné. Nevím jak ji to odnaučit. Kdyby alespoň spala tři hodiny v kuse a pak chtěla prs, ale teď to je á 30minut… Představa, že ji tak vyndavám po půl hodině celou noc z její postýlky mě děsí. :zed:
A co zkusit na noc dudlík? Někdo ho (pro mě nepochopitelně) striktně odmítá, ale já si myslím, že některá miminka prostě chtějí jen dudláním uklidnit a nevidím důvod proč jim to odepřít. Pokud vyzkoušíš pár tvarů dudlíku, miminko si vybere který mu připomíná prs a tím ho můžeš v noci uklidnit. Sama pak budeš vědět, kdy je čas naskutečné kojení a budeš si to moci nějak kočírovat…podo­týkám, že dudlání se miminko musí taky naučit, takže to není tak, že dudlík vezme a je klid…chce to trpělivost, ale pak sama uvidíš, jak si spokojeně bude dudlat a spinkat. Jak „zatvrdne“, dudlík většinou vypadne a nemusíš se bát, že by mimi spalo s dudlíkem celé hodiny…Někdo dudlíky odsuzuje kvůli kojení či co…je to asi rozhodnutí každého…já proti dudlíkům nic nemám. děti mám dvě. v roce a půl jsem malé dudlíka odnesla, a již více jí ho nedala. První večer plakala cca 10 minut a pak už si na něj nevzpoměla, takže z odvykání nemusíš mít obavu…druhé dítko má půl roku a ještě z vesela dudlá a spinká spokojeně. :andel:

Ahojky, já proti dudanům nic nemám, ale malá ho od začátku odmítá. I když jí ho přidržuju a vracím. Začne se vztekat. :roll:

hanic
Povídálka 47 příspěvků 07.05.11 20:25
Mandarinka0072 píše:
hanic píše:
Mandarinka0072 píše:
A co zkusit na noc dudlík? Někdo ho (pro mě nepochopitelně) striktně odmítá, ale já si myslím, že některá miminka prostě chtějí jen dudláním uklidnit a nevidím důvod proč jim to odepřít. Pokud vyzkoušíš pár tvarů dudlíku, miminko si vybere který mu připomíná prs a tím ho můžeš v noci uklidnit. Sama pak budeš vědět, kdy je čas naskutečné kojení a budeš si to moci nějak kočírovat…podo­týkám, že dudlání se miminko musí taky naučit, takže to není tak, že dudlík vezme a je klid…chce to trpělivost, ale pak sama uvidíš, jak si spokojeně bude dudlat a spinkat. Jak „zatvrdne“, dudlík většinou vypadne a nemusíš se bát, že by mimi spalo s dudlíkem celé hodiny…Někdo dudlíky odsuzuje kvůli kojení či co…je to asi rozhodnutí každého…já proti dudlíkům nic nemám. děti mám dvě. v roce a půl jsem malé dudlíka odnesla, a již více jí ho nedala. První večer plakala cca 10 minut a pak už si na něj nevzpoměla, takže z odvykání nemusíš mít obavu…druhé dítko má půl roku a ještě z vesela dudlá a spinká spokojeně. :andel:
Ahojky, já proti dudanům nic nemám, ale malá ho od začátku odmítá. I když jí ho přidržuju a vracím. Začne se vztekat. :roll:

Zkoušela jsi různé tvary a materiály? my jsme měli celou bedýnku dudlíků a malému vyhovuje ten nejšerednější a sice kulatá kopretina maximální velikost :zed: … tak závidím maminkám, které mají miminka ozdobená krásným nukem… :kytka:

Mandarinka0072
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 10.05.11 11:46
hanic píše:
Mandarinka0072 píše:
hanic píše:
Mandarinka0072 píše:
Ahojky, já proti dudanům nic nemám, ale malá ho od začátku odmítá. I když jí ho přidržuju a vracím. Začne se vztekat. :roll:
Zkoušela jsi různé tvary a materiály? my jsme měli celou bedýnku dudlíků a malému vyhovuje ten nejšerednější a sice kulatá kopretina maximální velikost :zed: … tak závidím maminkám, které mají miminka ozdobená krásným nukem… :kytka:

Já vím tak o třech tvarech, že jsem viděla a vyzkoušela i materiály dva. Kaučuk a silikon, ale nic se jí nelíbí. Včera jsem to zkoušela znovu a ehm… No plive a vzteká se. Nebo je víc tvarů? :oops: :mrgreen:

Bellaed
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 18.06.11 20:02
Malej dudlík taky vůbec nechtěl od mala, ale co jsem přestala kojit, tak najednou je dudlík nejlepší kámoš při ušínání jinak ho nechce… :lol:
Mandarinka0072 píše:
hanic píše:
Mandarinka0072 píše:

Boudice23
Extra třída :D 13443 příspěvků 01.08.11 06:53

Zdravím holky,
chtěla jsem se zeptat, tady píšete, že nenechávat více než 10 min plakat(metoda kontrolovaného pláče), pak to dítě teda vyndáte z postýlky nebo jak to řešíte??Malá nám vydrží řvát v kuse klidně hodinu i když tam chodím každou chvilku, dávám dudlíka, tiším atd…tak by mě zajímalo co dělám špatně??
V noc v postýlce spí (usíná u posledního kojení u prsu tak jen přenáším), ale netuším jak na ní přes den vyzrát??
Díky za rady

hananas  01.08.11 09:01
Boudice23 píše:
Zdravím holky,
chtěla jsem se zeptat, tady píšete, že nenechávat více než 10 min plakat(metoda kontrolovaného pláče), pak to dítě teda vyndáte z postýlky nebo jak to řešíte??Malá nám vydrží řvát v kuse klidně hodinu i když tam chodím každou chvilku, dávám dudlíka, tiším atd…tak by mě zajímalo co dělám špatně??
V noc v postýlce spí (usíná u posledního kojení u prsu tak jen přenáším), ale netuším jak na ní přes den vyzrát??
Díky za rady

Nevím jak je malá stará? Přicházet, dát dudlíka, položit, pohladit, klidným hlasem říct „hají“ pomalu odejít a tak to opakovat po cca 5 minutách. Musí děťátko vědět, že není samo, ale že je čas spánku. Pokud ukládáš opravdu unavené miminko a je jasné, že spinkat potřebuje, tak jej nikdy nevyndávej, aby pak nebylo zmatené, že si to jednou vyplakalo a teď zas ne. Ale může se i stát, že spinkat nechce. Možná posunout dobu spánku o 15 minut později postačí.Pozorováním by to mělo jít poznat. :kytka:

Boudice23
Extra třída :D 13443 příspěvků 01.08.11 09:33
hananas píše:
Boudice23 píše:
Zdravím holky,
Díky za rady
Nevím jak je malá stará? Přicházet, dát dudlíka, položit, pohladit, klidným hlasem říct „hají“ pomalu odejít a tak to opakovat po cca 5 minutách. Musí děťátko vědět, že není samo, ale že je čas spánku. Pokud ukládáš opravdu unavené miminko a je jasné, že spinkat potřebuje, tak jej nikdy nevyndávej, aby pak nebylo zmatené, že si to jednou vyplakalo a teď zas ne. Ale může se i stát, že spinkat nechce. Možná posunout dobu spánku o 15 minut později postačí.Pozorováním by to mělo jít poznat. :kytka:

Bylo jí 5 měsíců..poznám to tak, že si začne mnout očíčka, jakmile ji dám do postýlky procitne a je po spánku..dudlík nezabírá…ze vzteku přejde do hysteráku a už jí dudlík nezajímá :nevim:
Nejhorší je že ona mi občas usne i na kojícím polštáři u kojení a pak už je přendavání marný taky..takže jsem jak otrok..já vím na jedn stranu si za to můžu sama ale dál už to takhle nepůjde :nevim:

Mandarinka0072
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 01.08.11 10:44
Boudice23 píše:
Zdravím holky,
Díky za rady

Ahojky, tady je popsaný Estvill Prostě s tou metodou nezačínat pokud rostou zoubky nebo je nemocná. Prostě musí být v pohodě. Pak dát do postýlky, popřát dobrou noc, říct jí, že jí máte rádi, pohladit a odejít, pak chodit v intervalech viz. odkaz. ale nevyndávat a nebýt u ní hodinu jen pohladit zopakovat, že jí máš ráda a odejít a přijít zase v intervalu. Nám malá a to jí bylo po půl roce usnula až po asi 45minutách. Je lepší, když k ní bude chodit táta, aby necítila tvé rozrušení. Já jsem si cvakala na počítači a táta chodil a v pohodě…

Boudice23
Extra třída :D 13443 příspěvků 02.08.11 07:17
Mandarinka0072 píše:
Boudice23 píše:
Zdravím holky,
Díky za rady
Ahojky, tady je popsaný Estvill Prostě s tou metodou nezačínat pokud rostou zoubky nebo je nemocná. Prostě musí být v pohodě. Pak dát do postýlky, popřát dobrou noc, říct jí, že jí máte rádi, pohladit a odejít, pak chodit v intervalech viz. odkaz. ale nevyndávat a nebýt u ní hodinu jen pohladit zopakovat, že jí máš ráda a odejít a přijít zase v intervalu. Nám malá a to jí bylo po půl roce usnula až po asi 45minutách. Je lepší, když k ní bude chodit táta, aby necítila tvé rozrušení. Já jsem si cvakala na počítači a táta chodil a v pohodě…

Děkuju ta tip..snad to klapne ;)

žampion
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 02.08.11 12:47

ahojky, tak řeším uplně stejný problém. Malá 8 měsíců v osm vklidu / no jak kdy někdy se tam ještě půlhodinku přehrabuje než zabere/ usne ve své postýlce spínka, pak se kolem 22. vzbudí a to jí buď v lepším případě vrazím dudlík a ona usne, nebo jí vyndám a dám mlíčko, ale příjde půlnoc a jako když utne prostě v postýlce nebude ne a ne a ne a ne a řve a když jí vezmu k sobě do postele tak hnedka zakápne a spinká. Už mě to ale strašně unavuje protože v noci hrozně kope a tahá mě za vlasy, vůbec se nevyspím. Jenže na to dát do postýlky a nechat vyřvat na to jsem měkká. Už jsem to párkrát zkusila ale nemám na to nervy. Ale asi se budu muset pochlapit jinak to asi nevyřešíme :think: :think: :zed: :zed: :zed: :zed:

Boudice23
Extra třída :D 13443 příspěvků 02.08.11 14:02
žampion píše:
ahojky, tak řeším uplně stejný problém. Malá 8 měsíců v osm vklidu / no jak kdy někdy se tam ještě půlhodinku přehrabuje než zabere/ usne ve své postýlce spínka, pak se kolem 22. vzbudí a to jí buď v lepším případě vrazím dudlík a ona usne, nebo jí vyndám a dám mlíčko, ale příjde půlnoc a jako když utne prostě v postýlce nebude ne a ne a ne a ne a řve a když jí vezmu k sobě do postele tak hnedka zakápne a spinká. Už mě to ale strašně unavuje protože v noci hrozně kope a tahá mě za vlasy, vůbec se nevyspím. Jenže na to dát do postýlky a nechat vyřvat na to jsem měkká. Už jsem to párkrát zkusila ale nemám na to nervy. Ale asi se budu muset pochlapit jinak to asi nevyřešíme :think: :think: :zed: :zed: :zed: :zed:

Joo tak to ti taky nezávidím..malou ukolíbám u prsa…vzbudí se v noci,dám dudana a kolem 5 se budí na kojení..to dospává už se mnou tak do 7 v posteli..u ko­jení vždycky usnu..ale taky se bojím, že až začne pořádně lézt tak aby mi nespadla :nevim:
Já potřebuju hlavně pořešit usínání přes den v postýlce..to je peklo..spí jen u mě na kojícím polštáři a nebo v kočáru (ale ten mi začla bojkotovat a taky nemám pořád čas jezdit jen s kočárem aby se prochrupla, jelikož jak přestanu drncat tak je vzhůru)
Je to boj. ale nic jiného než metoda kontrolovaného pláče asi nezabere..samo se to nevyřeší…spíš se bojím, že by se to mohlo zhoršit..nechci dělat pořád otrůčka :think:

žampion
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 02.08.11 14:07

no práááávě, naše mala přes den taky nespí v postýlce ale mi máme výhodu RD takže spí na terase v kočářku a je klid, ale ta noc to je probleeem, ale můžu si za to sama, jak říkají všichni jaký si to uděláš takový to máš a já moc dobře vím, že jsem byla líná vstávat a tak jsem jí nechala u sebe a ona si na to rychle zvykla :zed: :zed: :zed:

žampion
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 03.08.11 08:51

ahojky, tak se s Vámi chci podělit o zážitky z dnešní noci. Začala jsem malou školit na celonoční spaní ve své postýlce. Začátek noci proběhl standartně v osm se v postýlce lezením udyndala ke spánku, v deset zakňourala a já ji vrazila dudlík a vesele spala dál. Upozorňuju postylku má u nás v ložnici a jelikož rekonstruujeme domek nemám kam do jiné místnosti ji dát. V 0.50 brekot tak jsem ji vzala a nakojila, pak jsem ji zkusila dát do postýlky no řev velikánský, ale rozhodla jsem se být tvrdá. Vždycky jsem počítala pomalu do deseti a pak ji položila správně do postýlky, dala dudlík, přikryla, pohladila a lehla si k sobě, znovu jsem počítala tentokrát do dvaceti a zase všechno dokola, vždycky jsem přidala deset :roll: 8-o 8-o . no dostala jsem se k 60 :zed: :zed: . Pak jsem ji zvedla a přitulila, aby se uklidnila a dala jí spátky do postýlky. Pak mě napadlo dát ji do postýlky něco mýho, aby mě cítila, tak tam mám takovou plínu, kterou používám při kojení, udělala jsem na ní uzel, aby si jí nemohla přehodit přes hlavu, a byl klid :dance: :dance: :dance: to už ji stačilo jen, že jsem natáhla ruku a ona mě mohla chytit za palec. :-P :-P no usnula v 1.40, pak klidně spala až do 3.35 to jsem ji jen nakojila a dal spátky do postýlky a spala a spala a spala :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :hug: :hug: :hug: :hug: no je to první krůček jsem zvědavá jak bude probýhat dnešní noc, ale myslím, že pro začátek docela dobrý :mavam: :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist