Jak poznám ovulaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 14:49
jak poznám ovulaci?

Ahoj holky, prosím o radu. Od června se snažíme o miminko a zatím bez úspěchu :-( . Bazální teplotu mám pořád stejnou teda rozmemí 36,4 až 36,6 ale nějaký razantní vzestup nee, hlen jsem měla asi tak týden a v té době mě i pobolívalo břicho ale ta teplota mě mate. Myslíte že mohla ovulace proběhnout? Jinak dneska jsem 19DC. Dle čípku to neumím rozpoznat.Moc děkuji za koment

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 21.11.11 14:53

ahoj, podla bazalnej teploty ovulacia neprebehla- hlien ani krcok nie su spolahlive ukazovatele.
ake dlhe mavas vacsinou cykly?

marinka5
Kelišová 7443 příspěvků 21.11.11 14:54

tak jestli si měříš BT a zasipuješ si jí do grafu tak podle něj bys jí potom měla poznat :wink: jinak také jsou dobré ale docela drahé ovu testy, které by ji měli určit…já teda nikdy na příznaky nedávala

eseta
Extra třída :D 14242 příspěvků 21.11.11 14:55

používej ovu testy, když měříš BT zadávej teploty řeba na womenzone vyhodnotí ti to zpětně v grafu.

Issobel
Extra třída :D 10479 příspěvků 21.11.11 15:06

já používala OVU testy apak jsem to taky spolehlivě poznala podle křečí v podbřišku.

Uživatel je onlinesmurfka
Neúnavná pisatelka 17876 příspěvků 21.11.11 15:07

já dělala pouze ovu testy..koupila si krabičku s dvěma testama za 30 korun a testila vždy tak 14 dní za sebou..Ovu se mi stejně na testech neobjevila a těhu jsem..takže záhada nad záhadu.
Jinak ovulaci jsem nepoznala nikdy po dobrání HA, BT jsem neměřila ( v grafech se nevyznám ), čípek nesledovala, nepochopila jsem jak má vypadat při ovu, bolesti provázající ovu, jsem neměla, a hlen už vůbec ne..takže ukaz přírody, zřejmě.. :nevim:

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 21.11.11 15:18
smurfka píše:
já dělala pouze ovu testy..koupila si krabičku s dvěma testama za 30 korun a testila vždy tak 14 dní za sebou..Ovu se mi stejně na testech neobjevila a těhu jsem..takže záhada nad záhadu.
Jinak ovulaci jsem nepoznala nikdy po dobrání HA, BT jsem neměřila ( v grafech se nevyznám ), čípek nesledovala, nepochopila jsem jak má vypadat při ovu, bolesti provázající ovu, jsem neměla, a hlen už vůbec ne..takže ukaz přírody, zřejmě.. :nevim:

ovu testy nie su zas az tak spolahlive. ked Ti neukazali ovulaciu, mohla nastat jedna z nasledovnych veci:
testovala si mimo dni ovulacie
LH Ti rychlo stupne a klesne- v podstate sa to neda zachytit
nedodrzala si vsetky zasady spravneho testovania (napr. 2 hodiny pred testovanim nepit ani necikat)

plodny hlien ani bolesti nemusis evidovat, neznamena to, ze ovulacia nie je.
ale super, ze sa podarilo aj bez podobnych „vedeckych“ znalosti :-D :palec:

Neúnavná pisatelka 17876 příspěvků 21.11.11 15:23
soldi píše:
ovu testy nie su zas az tak spolahlive. ked Ti neukazali ovulaciu, mohla nastat jedna z nasledovnych veci:
nedodrzala si vsetky zasady spravneho testovania (napr. 2 hodiny pred testovanim nepit ani necikat)plodny hlien ani bolesti nemusis evidovat, neznamena to, ze ovulacia nie je.
ale super, ze sa podarilo aj bez podobnych „vedeckych“ znalosti :-D :palec:

to asi ne..testovala jsem většinou od 8DC až do 25DC a měla jsem 34 denní cyklus – většinou..snažila jsem se 2 hodiny nepít, takže jsem to tak nějak dodržovala – testila jsem každý den ve stejnou dobu :nevim: prostě nevím. Pak už asi bych zakladatelce poradila, vyprdnout se na sledování a zkoušet se tulit obden, to pokud ovu bude, nemuže zmeškat.

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 16:06
soldi píše:
ahoj, podla bazalnej teploty ovulacia neprebehla- hlien ani krcok nie su spolahlive ukazovatele.
ake dlhe mavas vacsinou cykly?

Mám 26 – 28 dní, tak se bojím že ovulace není. Takže opravdu záleží jen a pouze na bazální teplotě?
Příští cyklus to zkusím zapisovat.

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 16:07
smurfka píše:
soldi píše:
nedodrzala si vsetky zasady spravneho testovania (napr. 2 hodiny pred testovanim nepit ani necikat)plodny hlien ani bolesti nemusis evidovat, neznamena to, ze ovulacia nie je.
ale super, ze sa podarilo aj bez podobnych „vedeckych“ znalosti :-D :palec:
to asi ne..testovala jsem většinou od 8DC až do 25DC a měla jsem 34 denní cyklus – většinou..snažila jsem se 2 hodiny nepít, takže jsem to tak nějak dodržovala – testila jsem každý den ve stejnou dobu :nevim: prostě nevím. Pak už asi bych zakladatelce poradila, vyprdnout se na sledování a zkoušet se tulit obden, to pokud ovu bude, nemuže zmeškat.

Obden se tulíme a bohužel bezvýsledně :-(

Anonymní  21.11.11 16:22

pokud je sex obden tak je problem jinde a ne v tom.ze nevis kdy mas ovulaci a zapisovani na tom toho moc nezmeni.

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 16:26
Anonymní píše:
pokud je sex obden tak je problem jinde a ne v tom.ze nevis kdy mas ovulaci a zapisovani na tom toho moc nezmeni.

no úplně celý měsíc nee, spíš v tom prostředku, z kraje a ke konci to flákáme:-) Tak od toho 10DC do 20DC

Neúnavná pisatelka 17876 příspěvků 21.11.11 17:38

možná máš anovulační cykly..
piješ nebo bereš něco? kontryhel, gynex, drmek, femigrad…atd?

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 21.11.11 18:50

smurfka, tak potom to bude treti pripad. ma to aj tak par mojich kamosiek, ze vrchol LH ktory zachytava ten ovulacny test maju hrozne kratko, ze v podstate nie su schopne ho vacsinou zachytit.
ovulacne testy skutocne nie su moc spolahlive :-D

petrushka, no, skus merat do konca cyklu, ovulka este stale moze prist a cyklus sa predlzi. pokial vsak ms pride ako normalne, tak to bude anovulacny cyklus- pri tych vsak teplota vacsinou skace hore dole :think:
skus si to meranie niekam zapisovat,napr. www.fertilityfriend.com – je to najlepsi program na zaznamenavanie BT.
a podla grafu potom budes krasne vidiet, ci ovulacia prebehla alebo nie.

Neúnavná pisatelka 17876 příspěvků 21.11.11 18:57
soldi píše:
smurfka, tak potom to bude treti pripad. ma to aj tak par mojich kamosiek, ze vrchol LH ktory zachytava ten ovulacny test maju hrozne kratko, ze v podstate nie su schopne ho vacsinou zachytit.
ovulacne testy skutocne nie su moc spolahlive :-Dpetrushka, no, skus merat do konca cyklu, ovulka este stale moze prist a cyklus sa predlzi. pokial vsak ms pride ako normalne, tak to bude anovulacny cyklus- pri tych vsak teplota vacsinou skace hore dole :think:
skus si to meranie niekam zapisovat,napr. www.fertilityfriend.com – je to najlepsi program na zaznamenavanie BT.
a podla grafu potom budes krasne vidiet, ci ovulacia prebehla alebo nie.

soldi..asi jo..pokud přijde vrchol ovulace někdy o půlnoci a já měřim v pět odpoledne tak už tam asi ty správné čáry nebudou :nevim: ale na BT jsem prostě neměla nervy, nedokážu něco dělat pravidelně a ještě bych přítele vyděsila, kdyby se ráno probouzel a já teploměr v puse nebo dole :lol: zvlášt když přítel to chtěl nechat náhodě a já samozřejmě chtěla nejvíc tulení okolo ovu – kterou jsem bohužel nenašla :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist