Jak poznám ovulaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 14:49
jak poznám ovulaci?

Ahoj holky, prosím o radu. Od června se snažíme o miminko a zatím bez úspěchu :-( . Bazální teplotu mám pořád stejnou teda rozmemí 36,4 až 36,6 ale nějaký razantní vzestup nee, hlen jsem měla asi tak týden a v té době mě i pobolívalo břicho ale ta teplota mě mate. Myslíte že mohla ovulace proběhnout? Jinak dneska jsem 19DC. Dle čípku to neumím rozpoznat.Moc děkuji za koment

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 21.11.11 14:53

ahoj, podla bazalnej teploty ovulacia neprebehla- hlien ani krcok nie su spolahlive ukazovatele.
ake dlhe mavas vacsinou cykly?

marinka5
Echt Kelišová 8491 příspěvků 21.11.11 14:54

tak jestli si měříš BT a zasipuješ si jí do grafu tak podle něj bys jí potom měla poznat :wink: jinak také jsou dobré ale docela drahé ovu testy, které by ji měli určit…já teda nikdy na příznaky nedávala

eseta
Neúnavná pisatelka 15606 příspěvků 21.11.11 14:55

používej ovu testy, když měříš BT zadávej teploty řeba na womenzone vyhodnotí ti to zpětně v grafu.

Issobel
Extra třída :D 10646 příspěvků 21.11.11 15:06

já používala OVU testy apak jsem to taky spolehlivě poznala podle křečí v podbřišku.

smurfka
Generální žvanilka 21843 příspěvků 21.11.11 15:07

já dělala pouze ovu testy..koupila si krabičku s dvěma testama za 30 korun a testila vždy tak 14 dní za sebou..Ovu se mi stejně na testech neobjevila a těhu jsem..takže záhada nad záhadu.
Jinak ovulaci jsem nepoznala nikdy po dobrání HA, BT jsem neměřila ( v grafech se nevyznám ), čípek nesledovala, nepochopila jsem jak má vypadat při ovu, bolesti provázající ovu, jsem neměla, a hlen už vůbec ne..takže ukaz přírody, zřejmě.. :nevim:

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 21.11.11 15:18
smurfka píše:
já dělala pouze ovu testy..koupila si krabičku s dvěma testama za 30 korun a testila vždy tak 14 dní za sebou..Ovu se mi stejně na testech neobjevila a těhu jsem..takže záhada nad záhadu.
Jinak ovulaci jsem nepoznala nikdy po dobrání HA, BT jsem neměřila ( v grafech se nevyznám ), čípek nesledovala, nepochopila jsem jak má vypadat při ovu, bolesti provázající ovu, jsem neměla, a hlen už vůbec ne..takže ukaz přírody, zřejmě.. :nevim:

ovu testy nie su zas az tak spolahlive. ked Ti neukazali ovulaciu, mohla nastat jedna z nasledovnych veci:
testovala si mimo dni ovulacie
LH Ti rychlo stupne a klesne- v podstate sa to neda zachytit
nedodrzala si vsetky zasady spravneho testovania (napr. 2 hodiny pred testovanim nepit ani necikat)

plodny hlien ani bolesti nemusis evidovat, neznamena to, ze ovulacia nie je.
ale super, ze sa podarilo aj bez podobnych „vedeckych“ znalosti :-D :palec:

smurfka
Generální žvanilka 21843 příspěvků 21.11.11 15:23
soldi píše:
ovu testy nie su zas az tak spolahlive. ked Ti neukazali ovulaciu, mohla nastat jedna z nasledovnych veci:
nedodrzala si vsetky zasady spravneho testovania (napr. 2 hodiny pred testovanim nepit ani necikat)plodny hlien ani bolesti nemusis evidovat, neznamena to, ze ovulacia nie je.
ale super, ze sa podarilo aj bez podobnych „vedeckych“ znalosti :-D :palec:

to asi ne..testovala jsem většinou od 8DC až do 25DC a měla jsem 34 denní cyklus – většinou..snažila jsem se 2 hodiny nepít, takže jsem to tak nějak dodržovala – testila jsem každý den ve stejnou dobu :nevim: prostě nevím. Pak už asi bych zakladatelce poradila, vyprdnout se na sledování a zkoušet se tulit obden, to pokud ovu bude, nemuže zmeškat.

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 16:06
soldi píše:
ahoj, podla bazalnej teploty ovulacia neprebehla- hlien ani krcok nie su spolahlive ukazovatele.
ake dlhe mavas vacsinou cykly?

Mám 26 – 28 dní, tak se bojím že ovulace není. Takže opravdu záleží jen a pouze na bazální teplotě?
Příští cyklus to zkusím zapisovat.

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 16:07
smurfka píše:
soldi píše:
nedodrzala si vsetky zasady spravneho testovania (napr. 2 hodiny pred testovanim nepit ani necikat)plodny hlien ani bolesti nemusis evidovat, neznamena to, ze ovulacia nie je.
ale super, ze sa podarilo aj bez podobnych „vedeckych“ znalosti :-D :palec:
to asi ne..testovala jsem většinou od 8DC až do 25DC a měla jsem 34 denní cyklus – většinou..snažila jsem se 2 hodiny nepít, takže jsem to tak nějak dodržovala – testila jsem každý den ve stejnou dobu :nevim: prostě nevím. Pak už asi bych zakladatelce poradila, vyprdnout se na sledování a zkoušet se tulit obden, to pokud ovu bude, nemuže zmeškat.

Obden se tulíme a bohužel bezvýsledně :-(

Anonymní  21.11.11 16:22

pokud je sex obden tak je problem jinde a ne v tom.ze nevis kdy mas ovulaci a zapisovani na tom toho moc nezmeni.

Petrushka83
Kecalka 132 příspěvků 21.11.11 16:26
Anonymní píše:
pokud je sex obden tak je problem jinde a ne v tom.ze nevis kdy mas ovulaci a zapisovani na tom toho moc nezmeni.

no úplně celý měsíc nee, spíš v tom prostředku, z kraje a ke konci to flákáme:-) Tak od toho 10DC do 20DC

smurfka
Generální žvanilka 21843 příspěvků 21.11.11 17:38

možná máš anovulační cykly..
piješ nebo bereš něco? kontryhel, gynex, drmek, femigrad…atd?

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 21.11.11 18:50

smurfka, tak potom to bude treti pripad. ma to aj tak par mojich kamosiek, ze vrchol LH ktory zachytava ten ovulacny test maju hrozne kratko, ze v podstate nie su schopne ho vacsinou zachytit.
ovulacne testy skutocne nie su moc spolahlive :-D

petrushka, no, skus merat do konca cyklu, ovulka este stale moze prist a cyklus sa predlzi. pokial vsak ms pride ako normalne, tak to bude anovulacny cyklus- pri tych vsak teplota vacsinou skace hore dole :think:
skus si to meranie niekam zapisovat,napr. www.fertilityfriend.com – je to najlepsi program na zaznamenavanie BT.
a podla grafu potom budes krasne vidiet, ci ovulacia prebehla alebo nie.

smurfka
Generální žvanilka 21843 příspěvků 21.11.11 18:57
soldi píše:
smurfka, tak potom to bude treti pripad. ma to aj tak par mojich kamosiek, ze vrchol LH ktory zachytava ten ovulacny test maju hrozne kratko, ze v podstate nie su schopne ho vacsinou zachytit.
ovulacne testy skutocne nie su moc spolahlive :-Dpetrushka, no, skus merat do konca cyklu, ovulka este stale moze prist a cyklus sa predlzi. pokial vsak ms pride ako normalne, tak to bude anovulacny cyklus- pri tych vsak teplota vacsinou skace hore dole :think:
skus si to meranie niekam zapisovat,napr. www.fertilityfriend.com – je to najlepsi program na zaznamenavanie BT.
a podla grafu potom budes krasne vidiet, ci ovulacia prebehla alebo nie.

soldi..asi jo..pokud přijde vrchol ovulace někdy o půlnoci a já měřim v pět odpoledne tak už tam asi ty správné čáry nebudou :nevim: ale na BT jsem prostě neměla nervy, nedokážu něco dělat pravidelně a ještě bych přítele vyděsila, kdyby se ráno probouzel a já teploměr v puse nebo dole :lol: zvlášt když přítel to chtěl nechat náhodě a já samozřejmě chtěla nejvíc tulení okolo ovu – kterou jsem bohužel nenašla :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist