Jak poznám, že je fena březí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lemaz
Závislačka 2969 příspěvků 03.12.10 11:35
Jak poznám, že je fena březí?

Ahoj, holky, máme labradorku (Eimi) a křížence labradora s basetem (Sam). Eimi vždycky hárá kolem 1 měsíce (krve jako z vola), tentokrát hárala jen 14 dní. Do toho začala být hrozně spavá, na granule se vyloženě třese (jindy do nich nípla a jíst nechtěla), vynucuje si mazlení (ale fakt na tvrdo), sem tam vyje – abychom si jí všimli, přitom je od nás max 2m.
Začali jsme mít podezření, tak jsme se objednali na sono. Jdem tam v pondělí.
Ale zajímá mě, jestli já v tento okamžik (měla by být březí tak 3–4 týdny) jsem schopná to nějak poznat.

A nepište mi, že jsem tomu měla zabránit!!!!!!!!! Na poučování nejsem zvědavá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

ivuska.h
Echt Kelišová 8653 příspěvků 03.12.10 11:42
lemaz píše:
Ahoj, holky, máme labradorku (Eimi) a křížence labradora s basetem (Sam). Eimi vždycky hárá kolem 1 měsíce (krve jako z vola), tentokrát hárala jen 14 dní. Do toho začala být hrozně spavá, na granule se vyloženě třese (jindy do nich nípla a jíst nechtěla), vynucuje si mazlení (ale fakt na tvrdo), sem tam vyje – abychom si jí všimli, přitom je od nás max 2m.
Ale zajímá mě, jestli já v tento okamžik (měla by být březí tak 3–4 týdny) jsem schopná to nějak poznat.A nepište mi, že jsem tomu měla zabránit!!!!!!!!! Na poučování nejsem zvědavá.

Nám se feny po úspěšném nakrytí (plánovaném) vždycky hodně zklidnily, držely se stranou smečky, nezapojovaly se do divočejších her. Některým přišla i ta žravost. Ale všechno tohle může být i falešná březost (vč. zvětšování břicha, nalévání mléčné žlázy atd.), tak zbytečně nepanikař :lol: Jo a hárat při úspěchu většinou přestaly hodně rychle, tj. cca po těch 14 dnech.

Na sonu už by touto dobou mělo být něco vidět, tak holt uvidíš, no. Propříště je pouč o existenci kondomů :lol:

PetiteFillette
Extra třída :D 10726 příspěvků 03.12.10 11:43

Když byla březí naše fena (taky velký pes), tak jsme šli taky na UZV, cca po měsíci. Veterinářka i dokázala nahmatat takové kuličky, prý velikosti vlašského ořechu. My to ale nahmatat nedokázali, i když jsme věděli kam šahat. Jinak teda naše se v březosti nechovala jako ta tvoje. Jen teda nadměrně žrala, ale to se upravilo, když jsme jí začali dávat výživnější granule. Nebude to spíš falešná březost??? Asi budeš muset počkat do toho ultrazvuku.

lemaz
Závislačka 2969 příspěvků 03.12.10 11:47

Falešná u ní vypadá jinak. Tím jsme si prošli hned u prvního hárání a nakonec to zkončilo píchnutím hormonů, protože to měla hodně silný. Od té doby hárala už 5×, vždy to trvalo fakt měsíc a krvácela jako kůň. Teď to zabalila po 14ti dnes. No, uvidíme, co řekne sono. Zatím se k ní chovám jako k březí. Dostala výživnější granulky, šetřím jí na procházkách (ono se jí ani moc nechce. Chvilku lítá a pak už je docela unavená).

PetiteFillette
Extra třída :D 10726 příspěvků 03.12.10 11:58

Tak buď je naše fena jiná, nebo se feny v březosti nechovají všechny stejně :lol: Ta naše lítala jak zběsilá ještě v den vrhu. V rámci možností, protože jí vadilo to megabřicho (čekala jich jednou 10 a podruhé 9), ale ležet se jí fakt nechtělo.

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 03.12.10 11:58

jedina jistota je UTZ cca v polovine brezosti kdy uz se daji plody rozeznat…fenky po kryti se umi uzasne pretvarovat :mrgreen: (letite zkusenosti) :mrgreen: kazda je uplne jina :wink:

lemaz
Závislačka 2969 příspěvků 03.12.10 12:02

To bude dlouhý čekání do pondělka.
Stejně je to divný. Ještě před měsícem bych je přetrhla, ale teď, když mi nevyšlo IVF, tak si možná i přeju, aby se jim to povedlo.

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 03.12.10 12:07

jen si to moc nenamlouvej at pak nejsi zklamana…me kolikrat umely feny tak hrat tehotenstvi az do porodu …taky jsou tak sikovny ze na UTZ muzou byt plody videt ale fena je jeste umi vstrebat…ale ty maly kulicky jsou pak uuuzasny…moc ti to preju :palec:

lemaz
Závislačka 2969 příspěvků 03.12.10 12:09

mikitaa – nestraš!!!!! Jakmile se na utz potvrdí, že ano, tak hned začínám stavět porodnici. A jestli je vstřebá? No, tak tam za trest bude ležet s plyšákama.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 17230 příspěvků 03.12.10 12:13

Snad když hárala, tak ne.I když ono to není jako u lidí :lol: Není to spíš faleška?
Terina kdy měla falešku, taky by žrala, mazlila se, tahala hračky, nebo ponožky :oops: :mrgreen: Dokonce se jí udělalo mlíko. ale je to malý plemeno a ty to prej mají častěji

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46275 příspěvků 03.12.10 12:44
lemaz píše:
Ale zajímá mě, jestli já v tento okamžik (měla by být březí tak 3–4 týdny) jsem schopná to nějak poznat.A nepište mi, že jsem tomu měla zabránit!!!!!!!!! Na poučování nejsem zvědavá.

Proč tomu zabranovat 8-o ??To je snad věc majitele jestli štěnata chce nebo chce :nevim:

Naše potvora tohle měla po každém hárání.Chtěla se mazlit a žrala a když se jí nikdo nevšímal i když s náma seděla na sedačce tak poštěkávala a knučela.
Mysleli jsme taky že budou štěnátka proto že někdy chodí za barák sama :lol: .No nebylo s toho nic ale takovej hereckej výkon se jen tak nevidí.V den kdy cítila že bude rodit i knučela a trhala si pelech.Nakonec si tam přinesla bačkoru a bylo po porodu :mrgreen: .Bačkoru nosila jestě tak měsíc jako štěně a nechtěla aby se jí někdo dotýkal :mrgreen:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46275 příspěvků 03.12.10 12:46

a mléko měla taky. :mrgreen: Taky měla zánět a po druhém jejím bačkorovém porodu jsme museli na operaci proto že dostávala záněty jak do cecíku tak i do dělohy :-? .Štěnata se za těch 7let ani jednou nepovedla

lemaz
Závislačka 2969 příspěvků 03.12.10 12:48

Schovám bačkory :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mikitaa
Echt Kelišová 9393 příspěvků 03.12.10 13:07

kamco: tak presne stejnou heeeerecku jsme meli v chovu jednu taky…jen ta vzdycky v den D porodila petflasku :mrgreen: :mrgreen: nezabrezla nikdy at sme delali co sme delali..petky vedly

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46275 příspěvků 03.12.10 13:13
mikitaa píše:
kamco: tak presne stejnou heeeerecku jsme meli v chovu jednu taky…jen ta vzdycky v den D porodila petflasku :mrgreen: :mrgreen: nezabrezla nikdy at sme delali co sme delali..petky vedly
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: flaška je dobrá :mrgreen: .Já další porod naštelovala po bytě plyšáky a stejně zase rodila bačkoru :lol: .
Jinak já si myslim že naše nezabřezla proto že byla frig…dní :lol: :lol: .Nikdy sem jí neviděla že by s někym měla styk :lol: ,vždycky byla prudérní když to na ní někdo zkoušel a řvala jak hysterka :lol:.No už jí bude za měsíc 15 let takže jak se říká že bez štěnat žijou kratší dobu tak naše mrška je asi výjimka :lol:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist