Jak přežít těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jerry
Nováček 2 příspěvky 26.09.03 08:23
Jak přežít těhotenství?

Měla už bych mít asi dítě. Chtěla bych vědět jestli existuje nějaká holka, která přežila těhotenství bez depresí a náladovosti, po porodu všechno schodila, nijak se jí nezměnila postava (nezůstal jí zadek a břicho), a po porodu neměla zase depresi. Prostě si myslím, že těhotenstvím a porodem je z ženy úplně jiný člověk. Tak mi to někdo vyvraťte…

Reklama

Reklama

Reakce:

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 26.09.03 09:04
Jak přežít těhotenství?

Taky si to myslím ;-)

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 26.09.03 09:43
Jak přežít těhotenství?

Ahojky,

nevím jestli splňuju všechno co jsi tu popsala, ale co se týče mého těhotenství, tak to bylo něco tak krásného, že na to dodnes mooc ráda vzpomínám. Něměla jsem žádné deprese, snad jen pochybnosti jestli zvládnu porod. V těhotenství jsem přibrala 8 kg a shodila jsem 14 kg. Nic mi nepřebývá (ani zadek, ani břicho) spíš chybí ;-) (prsa). Po porodu nějaké ty depečky (nevyspání, nestíhání domácnosti, čas pro sebe, strach o dítě) přišly, ale teď už je vše super a my plánujeme druhé miminko.

A jestli tě to změní? Můžu mluvit za sebe. Asi trošku jo. Na člověka padne velká zodpovědnost za dítě, která pro mě byla asi tou největší změnou. Další změnou bylo to, že si mnohem víc vážím svých rodičů.

Sice mi dítě pár věcí vzalo, ale je to úplně zanedbatelné proti tomu co mi dává. Je naplněním mého života. Bez dětí by pro mě neměl ani smysl.

Chtěla bych se tě zeptat na tvou první větu : „Měla už bych mít asi dítě“. Proč si to myslíš? Kvůli věku? Nebo chceš už mít miminko?

Ahojky Ajka+Lenička (13 měs)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.09.03 09:50
Jak přežít těhotenství?

TAk ja musim napsat, ze ja tehotenstvi prozivala v poho, deprese se mi vyhybaly mnohem vice nez v beznem stavu (a to jsem skoncila jako svobodna matka). Z porodnice jsem se vratila po 11 dnech (kvuli mym teplotam) s 1kg navic. Prvni tydny s mimiskem nebyly lehke, sice se clovek nevyspal, ale ver mi, pro ten zazrak, co budes drzet v naruci, to jednoduse stoji. Deprese jsem mela po porodu jenom kvuli tomu, ze jsem dostala horecky a nemohla jsem se starat o malou jak bych si prala, bylo mi to strasne lito a citila jsem se mizerne. Po prichodu domu to vsak preslo velice rychle a s kazdym tydnem se vse jen zlepsovalo a zlepsovalo. Souhlasim s tim, ze se po porodu stane z tebe jiny clovek … ale rekla bych ze v tom lepsim smyslu … i kdyz budou problemy, pohled na tve detatko ti pomuze vse prekonat a bude te delat stastnou. U mne to takto funguje. Mohu rici, ze moje Verunka je to nejvetsi stesti, ktere mne v zivote potkalo a rozhodne bych dnesni zivot a zivotni styl nevymenila za ten pred tehotenstvim a porodem!!!

Takze zaden strach a az dozrajes, pust se do plozeni mimiska!

Sulanek

jerry
Nováček 2 příspěvky 26.09.03 09:55
Jak přežít těhotenství?

Právě že kvůli věku. Je mi 30 a každý už ode mě očekává že budu těhotná. Jenže jak jsi psala, že ti dítě něco vzalo a že je to zanedbatelné, tak právě já když jsem zvyklá na určitý styl života skoro 10 let, tak si nedokážu představit, že by se mělo všechno přeorganizovat a hlavním smyslem aspoň části dne (často mi bude hlídat teta, abych měla aspoň chvíli času na to co jsem byla zvyklá) by mělo být dítě. Děti mám ráda, ale když už si s nima povídám (a hlavně oni se mnou).

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.09.03 11:37
Jak přežít těhotenství?

JEstli se na dite jeste necitis, tak pockej az dozrajes a budes ho sama chtit, jednoho dne ti treba dojde, ze potrebujes svemu zivotu dat nejaky smysl a budes chtit budovat pro nekoho … treba pro toho drobecka. Mne je 32let a muj zivot byl hodne hekticky, zamereny na karieru a zabavu, ted se mi hodnoty zmenily a ja bych fakt nemenila. Musim chodit do prace, nebot jsem svobodna matka, ale ver mi, pokud by to slo zaridit nejak jinak a mel by nas kdo zivit, zustanu doma 2-3 roky! Ted mi kazdy ranni odchod do prace trha srdicko, nebot musim byt tak dlouho bez meho slunicka i kdyz vim ze je o neho dobre postarano, hlida babicka. Pravda uz nemam cas na kino, divadlo, cviceni apod. … vlastne cas by se i nasel, ale ja ho radsi stravim s Verunkou. Az bude vetsi a nebude mne tolik potrebovat a bude mit sama jiny program, urcite je mozne se castecne k mym zalibam opet vratit. Tot muj nazor.

Opet opakuju, jeste chvili pockej a treba dozrajes k rozhodnuti sama, nenech se tlacit okolim.

Sulanek

Tutla
Stálice 80 příspěvků 26.09.03 12:03
Jak přežít těhotenství?

Ahoj všem.

Na mimi teprve čekám (asi za 6 týdnů) a moc se těším.

Jerry to přijde samo, že se smíříš s tím, že budeš mít míň času na sebe a zábavu, ale člověk k tomu asi dozraje nebo tak něco. Než jsem otěhotněla, taky mi to přišlo divné, že budou omezení a tak, ale tedˇ to beru jinak. Zatím mám navíc 5 kg, ale dofám, že ještě přiberu, atˇ mimi není trpaslík. Cítím se fajn, nemám ani chutě, ani deprese. Do 4 měsíce jsem chodila na aerobic (tae-bo), pak jsem jezdila na kole, plavu, chodila jsem na taiti.

Ale malý bříško má i nevýhody, dítě mi tlačí na žaludek a bránici, takže sice nejím, a tudíž nepřibírám, ale dusit se taky není mic mnoho. Je otázka, zda je lepší nosit se s 20 kg navíc. :-[

A o ditěti fakt uvažuj až si to promyslíš a budeš připravená, dřív to nemá smysl.

Čus bus cambus :-P

Katcha
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 26.09.03 13:14
Jak přežít těhotenství?

Milá Jerry, z toho co jsi napsala Ti nevyvrátím vůbec nic. V těhotenství jsem se necítila bůhvíjak dobře, porod nic moc, deprese v šestinedělí jsem si užila a kila jsem shazovala pěkně dlouho. Ale dítě jsem moc chtěla a nevyměnila bych jí za nic na světě. Nechci aby vyrůstala jako jedináček takže za rok se chystáme pořídit jí sourozence. Utěšuju se, že každé těhotenství je jiné tak ho třeba budu snášet lépe. Z druhého novorozeněte snad taky nebudu tak vyjevená a třeba se deprese nedostaví. Ale třeba si to nepříjemné prožiju znova a doufám, že výsledkem bude zase zdravé dítě, které mi všechny ty nepříjemnosti mnohonásobně vynahradí.

Hlavně se nenech znervóznit od okolí. Určitě sama nejlíp cítíš jestli dítě chceš nebo ne. Samozřejmě je to určité omezení, ale čas s tím drobečkem tak rychle utíká, že za chvíli vyroste a můžou ho hlídat příbuzní nebo může cestovat s Tebou.

Katcha

Iris02
Nováček 10 příspěvků 27.09.03 10:45
Jak přežít těhotenství?

Chci přispět taky se zkušeností. Otěhotněla jsem před dvaceti lety a existovaly tehdy interrupční komise. O mně bylo rozhodnuto, že se mi dítě má narodit. To, co jsem si tam vyslechla a jak s námi zacházeli, mám pořád před očima, ale to by bylo na jiné téma. Jsem zarputilá optimistka, ale mě to tenkrát málem položilo - deprese byly strašný, skoro celé těhotenství jsem probrečela, přemlouvali mě, abych miminko nechala k adopci, ale rozhodli jsme se s manželem, že si mimčo necháme :-) Nebylo kde bydlet, nebyly peníze, všechny životní plány v čudu… Dnešní ženy mají obrovské štěstí, že si můžou zvolit dobu, kdy miminko opravdu samy chtějí a mohou se na rodičovství nachystat. Je to něco úžasného zařídit si život tak, jak člověk cítí. Nenech se proto nikým manipulovat a počkej si, až tě to opravdu chytne a na drobečka se budeš těšit. Určitě ta doba jednou nastane. Prožila jsem si to letos, mám tříměsíčního prcka, tak vím, o čem mluvím. Všechny svoje děti samozřejmě moc miluju, ale tenhle pocit svobody rozhodnutí je nenahraditelný. Dítě určitě život změní, ale je na každém, kdy a čím svůj život přesměruje.

Zdravím, Irena.

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 27.09.03 15:47
Jak přežít těhotenství?

Ahojky holky!

Musim nesouhlasit, ze si muzeme zvolit dobu, kdy miminko chceme. Vzdyt prave tyto stranky a spousta jinych jsou dukazem, ze jen chtit nestaci. Trosku se tu rozhlednete a prectete si clanky o neplodnosti. Je fajn se rozhodnout a rict si, tak ted chci mit dite. Jenze muze nastat hromada ruznych komplikaci. Ja jsem treba naprosto opacny pripad nez Jerry. Ja mela jasno uz tak od sestnacti, ze dite chci co nejdriv. Dneska mi tahne na sestadvacet a teprve ted se mi to snad povedlo. Teprve ted snad svoje dite donosim bez problemu. Mam za sebou tri samovolne potraty a vsechny pro me znamenaly obrovskou ranu. Takze Jerry, jestli chces slyset taky jiny nazor, tak ve triceti uz bys mohla mit v hlave srovnano, jestli dite chces nebo ne, jestli je pro tebe dulezitejsi kariera a zabava nebo vlastni rodina. Otehotnet a v poradku porodit dite je dar. Nestaci jen naplanovat a chtit. Az se za par let rozhodnes, uz muze byt pozde, samo ze nemusi, ale muze. Bud realista a rozhodnuti neodkladej. Muze te to jednou mrzet.

Hodne stesti preje Lucka (18.tt) ;-)

Anonymni  29.09.03 09:22
Jak přežít těhotenství?

Ahojky,

plne te chapu je mi 29 a presne taky nevim jestli uz je ta prava doba nebo ne. Myslim ze pritel uz ma jasneji nez ja ten by chtel mimco nejlepe hned. Ja si porad rikam ze ted se musi dodelat tohle pak tohle a a pak musime dobudovat nase bydlenicko a to se neustale opakuje. Kdyz si, ale prectu nektere snazilkovske prispevky tak musim premyslet ze ne vzdy se to bohuzel povede na poprve. A nechtela bych mit prvni ditko az po tricitce. Vzdycka si reknu ze az mi bude padesat tak si asi se svym 15 ditetem nebudu mit co rici to jako kdybych mela prvni ditko v 35. Resp budu si snim mit c rici ale asi to bude uplne jina komunikace nez pri mensim vekovem rozdilu. Ale to je muj nazor. A proto jsme jiz minuly mesic vy:,–(ila HA a tento mesic se do toho pustime ahojky Hanka :-)

Anonymni  30.09.03 12:11
Jak přežít těhotenství?

Ahoj, všechno má svá pro a proti. I já jsem dlouhou dobu žila jen svojí prací, a i když jsem věděla, že dítě někdy určitě chci, pořád mi připadalo, že teď ještě není ta doba. Jak se začala blížit třicítka, měla jsem úplně stejné pocity jako Ty a vzhledem k tomu, že hodně mých známých mi začalo „těhotnět“, propadala jsem depresi, že zřejmě nejsem normální, protože necítím to volání přírody a mateřské pudy mi asi zapomněli nadělit. Nemohla jsem se prostě překonat. Někdy má člověk odpor možná i proto, že cítí, jaký je na něj ze strany příbuzných a známých vyvíjen nátlak (už na to máš věk…) A najednou se to zlomilo samo. Nevím proč, ani jak, najednou mi začala být práce a kariéra úplně volná chtěla jsem jen jedno - totiž mít se svým manželem dítě. Poprvé se to nepovedlo, potratila jsem ve 12. týdnu, teď jsem těhotná znova, jsem hrozně šťastná a pevně věřím, že bude všechno v pořádku. Takže abych to shrnula - jasně že Ti těhotenství a dítě změní život, změníš se totiž hlavně Ty sama. Taky Ti nikdo nezaručí, že až se rozhodneš, tak všechno půjde jak na drátkách. Ale ve finále je poslední slovo jen na Tobě - nenech se nikým ovlivňovat a řiď se svými pocity. Ať má mimčo hned od začátku pocit, že ho moc chceš a těšíš se na něj :-)) Držím palce. Verča, 22. týden.

Anonymni  30.09.03 12:44
Jak přežít těhotenství?

Prosim vas, jak je to s branim leku v tehotenstvi? Kdyz v uplnem pocatku chytnu virozu a jim paralen, stane se neco? Vim, ze nejlepsi je nejist zadne prasky, ale kdyz neni zbyti? To zas v tele buji ta infekce a to taky neni pro mimco dobre, ne?

Dekuji za odpovedi, Jana

vendy0609  29.04.13 16:16
ditě kvůli věku ?

Ahoj, mám jedno dítko 2,5 roku a velmi jsem si ho přála. Ted jsem na konci druhého měsíce a je mi zle od žaludku a ležím v posteli. Vzhledem k tomu, že vím jak náročná je péče o dítě a na sebe musíš téměř zapomenout, myslím, že pořídit si dítě, když ty sama nejsi přesvědčená, že ho chceš, není správná cesta. Prostě počkej jestli ta touha přijde nebo ne. Jen samotný porod ti může vzít vítr z plachet - já poslední 2 hodiny jsem byla zoufalá - a můj porod byl naprosto normální. V těhotenství mi je špatně od začátku až do konce a to všechno mi pomáhá překonat jen ta touha po dítěti - ted doufám, že to bude holčička. Život je Tvůj a žij ho dle svého. Opatruj se V.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama