Jak roztáhnout - povolit kožené boty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popapip
Závislačka 3086 příspěvků 27.10.11 20:13
jak roztahnout - povolit kožene boty

ahoj holky , mam prosbu ,dostala jsem od kamaradky botky, na mě vel.39 , kotničkove kožene super, obuju je a pohoda, ale podelší chuzi je to des, mám totiž haluxy(vybočene palce ) na obou nohách,vzdy si boty musim rozchodit aby se mi roztahly, a vzdy si vytrpim ,pokud to zrovna nejsou nejake tenisky ci širší boty bez potpatku, chtela bych je trocha roztáhnout, nemate nejakou babskou radu :lol: třeba do nich neco pres noc nacpat aby se roztahly,napadla me i ručník se slivovici, no nemyslete si že jsem trhla :jazyk: dekuji za napady :-D

Reakce:

pannda
Závislačka 2731 příspěvků 27.10.11 20:16

A proč si nevybíráš boty se širší špicí? Kdybych měla zdrav. problém, asi bych se vyhýbala něčemu, co mi nedělá dobře. Těžko říct, jak špici roztáhneš, je tam potřeba extra síly, třeba i s ručníkem.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 16623 příspěvků 27.10.11 20:18

slyšela jsem chodit v botech v mokrých ponožkách :mrgreen: ale fakt nevím, pata by se dala vyklepat kladívkem, ale špička nevím…

Popapip
Závislačka 3086 příspěvků 27.10.11 20:25
pannda píše:
A proč si nevybíráš boty se širší špicí? Kdybych měla zdrav. problém, asi bych se vyhýbala něčemu, co mi nedělá dobře. Těžko říct, jak špici roztáhneš, je tam potřeba extra síly, třeba i s ručníkem.

ja si vybiram, ale uz taky odmitam porad chodit jako slon, vzdy se mi proste boty vytvaruji podle tech kustek, bohuzel , na operaci nejdu, jen jsem chtela poradit.

Fise
Kecalka 498 příspěvků 27.10.11 20:29

Taky jsem kdysi praktikovala mokré ponožky (klidně trochu silnější) a doma chodit v botech. Ale roztáhnou se jen trošku na šířku a to ještě v místech, kde nejsou moc zpěvněné. Takže ve špičce a patě ne, tam to bývá většinou vyztužené.

Pak existují i spreje na roztažení kožené obuvi, to jsem kdysi taky zkoušela (nastříká se pěna do boty a s ponožkama se to doma nosí) – efekt stejný, jako u mokrých ponožek, akorát výrazně levnější :-))

pannda
Závislačka 2731 příspěvků 27.10.11 20:32
kkattty píše:
pannda píše:
ja si vybiram, ale uz taky odmitam porad chodit jako slon, vzdy se mi proste boty vytvaruji podle tech kustek, bohuzel , na operaci nejdu, jen jsem chtela poradit.

Já tě chápu…myslím, že v budoucnu se operaci stejně nevyhneš. Tento problém má v rodině teta, ani nevím, na kolikáté operaci už s tím byla, do toho kladívkové prsty..Takže nesprávnou botou si tomu ještě přidáváš. Zkus se zeptat v OPRAVNĚ OBUVI, takové fígle by třeba znali

Madla82
Závislačka 3830 příspěvků 27.10.11 20:35

Pokud máš problémy s botami, tak bych neváhala a koupila bych kopyta, která mají nastavitelnou šířku špičky. Bývají většinou dřevěná – já jsem takto měkčila boty, které byly moc úzké a používala jsem právě sprej resp. pěnu a ty kopyta…výhoda je v tom, že se roztáhnou rovnoměrně a ne pouze v tom jednom bodě (nedělá se tam takový ten nevzhledný hrbolek).

Madla82
Závislačka 3830 příspěvků 27.10.11 20:40

Jak vypadá takový napínák, se můžeš podívat třeba tady: Napínák

Je potřeba, aby měl rozevírací špičku a pomůže Ti, když si koupíš o číslo větší než potřebuješ… odkaz ke koupení (jo a aby byly boty širší, tak jsem používala pánské napínáky, ale třeba bude stačit dámský, držím palce:-))

Příspěvek upraven 27.10.11 v 20:41

kamiŠ
Generální žvanilka 20588 příspěvků 27.10.11 20:41

Běž v nich v dešti, nebo na nohy mokré ponožky, kůže povolí. Taky se dělá, přes mokrýhadr kladivem, ale to ti do šířky nepůjde, to se dělá na paty…

Uju
Kelišová 5756 příspěvků 27.10.11 20:44

No já mám velkej problém s vysokým nártem a vždy jsem boty roztahovala francovkou nebo lihem. hodně potřít pak jsem vzala paličku na maso a pobouchala no a nakonec navlékla na ponožku. Celkem to pomohlo. Tak za mne prubnout líh nebo francovku.

Mistessa
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 27.10.11 21:24

Zakladatelko, zrovna tohle jsem studovala :lol: Pokud máš Halux valgus na obou nohách, byť i na jedné, měla by jsi přizpůsovit velikost bot (šířku i délku) ku stavu svých nohou, tzn.že by ti boty neměli už při výběru dělat nepřijemné pocity. Obzvlášť pak by neměly být v oblasti palcového kloubu žádný šev či překládání dílců přes sebe (špička z více kusů dílců). Protože halux je vlastně zánět okostice a při sebemenším podráždění můžeš i zkončit tak, že neuděláš bolestí ani krok. A co se týká dotazu jak roztáhnout boty, tak usňová obuv povolí vždy jen do šířky a to opakovaným nošením. Pomoci můžeš tím, pokud je useň hladká, tak je nakrémuj indulonou…kůže zvláční. No ale nějaké vycpávání novinami, to teda nevim nevim :nevim: napínací kopyto mám, ale to je spíš aby při skladování byla obuv vyplá do délky, na šířku ti to moc nepomůže…

papavlinka33
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 27.10.11 21:29

Daji se koupit tzv. roztahovaky na boty jak na delku tak do sirky, jinak pomaha je namocit teplou vodou a neco do nich v miste kde tlaci narvat, treba nejakej drevenej ci plastovej valecek anebo kolik a nechat vyschnout.

Madla82
Závislačka 3830 příspěvků 27.10.11 23:52

Stredulinko: jsou i napínací kopyta na šířku…mám je doma…babička měla zničená a zborcená chodidla z baletu a speciální povolovací pěnou spolu s roztahovacím kopytem jsem jí boty rozšiřovala…
Ve velikostech 41 nebo 42 už je výběr tak malý a na míru šité boty jsou v ČR extrémě nevzhledné…babičce jsem kupovala šíři obuvi H u Gaboru,Riekeru a Bamy, přesto bylo třeba ještě často povolovat a roztahovat právě kopytem. Tomu jsem přizpůsobovala i materiál a design.

Mar__tanka1983
Extra třída :D 12465 příspěvků 28.10.11 00:06

kamarádce v obuvnické opravně rozšířili botky za 80,– kaček a za dva dny si je šla vyzvednout, mají na to nějakou mašinku. Přitom šlo o pevné kožené boty na motorku :palec:

Váš příspěvek

TOPlist