Jak tomu zas přijít na chuť?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  07.10.03 23:35

Mám problém. Po porodu jsem totálně ztratila chuť na milování, absolutní tabu. Mimískovi je 10 měsíců, stále kojím, čož prý s tím souvisí, podle odborné literatury za to prý může nějaký hormon.

Jsem z toho dost zoufalá, protože představa, že to tak bude napořád, mě děsí. Dřív mě dokázal vzrušit dotyk partnera, erotická pasáž v knížce a teď temno...........

Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili.

Doufám, že se tahle diskuze nezvrhne v něco nechutného, a že se mi ozvou jen ti, co to myslí vážně. Dík

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.10.03 01:09

Chtěla bych tě uklidnit. Stává se to prý dost často, ale moc se o tom nemluví. Po prvním dítěti mi trvalo cca 18 měsíců, než jsem tomu přišla na chuť. Původně jsem myslela, že je to špatným ušitím po nástřihu a tudíž strachem z bolesti, ale nástřih se perfektně zahojil během šestinedělí a přecitlivělost přešla asi po šesti měsících, zbytek byla nechuť - říkám si, že to byl pocit uspokojené potřeby reprodukce. Vím o čem mluvím, neboť teď po letech po druhém porodu, který byl ještě lehčí a s mnohem menší bolestí (natržení porodník nádherně sešil, moc si ho pochvaluji a krásně a rychle se zhojilo) bojuju s podobnou nechutí k sexu - po 15ti měsících jsem ráda, když manžel usne dřív než já a tudíž mám klid. Teď to už pozvolna odeznívá, takže moje rada zní „čas“. A partnerovi se to pokus vysvětlit třeba tím argumentem o reprodukci nebo o kojení - já to v prvém případě nepochopila a na našem brzy zaniklém vztahu se to dost podepsalo, jako dřív to bylo až po našem rozchodu. Teď už vím, že musím o svém pocitu nechtění podat vysvětlení a manžel to sice nerad, ale respektuje. Ale už se to lepší, takže jelikož to zatím zvládl, tak už to přežijem :-D

Na doplnění: první dítě jsem nesměla kojit vůbec, druhé kojila 7 měsíců - asi to budou jiné hormony.

Ještě mě napadá jedna rada, hned si naplánovat další mimčo - to se to potom tulí jedna báseň.

Romana

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.10.03 08:48

Ahojky,

plně souhlasím s předchozím příspěvkem…chce to čas. Jsem na tom úúúpppllllnnnněěě stejně. Mám 10 M chlapečka a chutě veškeré žádné. Už jsem si začala myslet, že jsem frigidní, po porodu, ale četla jsem právě, že je to běžné a nedá se s tím nic dělat. Ze začátku to byl samozřejmě strach, že by se ve mě mohlo něco změnit, ale i to odeznělo. Prostě není chuť. Což byla i jedna z příčin, že jsem se rozešla s Adámkovým tatínkem. Cítila jsem se vinná, že to není tak, jako to bylo předtím.

Tak se nestresuj a nech plynout čas, ono to přijde…

papa Veronika a Adámek 10 M

Anonymni  08.10.03 09:01

Ahojky,

u me se po porodu take zmenil sexualni zivot, ale k lepsimu. Mela jsem bezproblemovy porod bez nastrihu a bez siti, mozna to je i tim. Chut na milovani mam stejnou jako predtim, ale jsem daleko vzrusivejsi. Az po porodu jsem zazila poprve vaginalni orgasmus, coz vedlo ke zkvalitneni naseho milovani, partner je z toho nadseny a ja taky. Male je 6 mesicu a plne kojim, takze kojenim ta ztrata chuti urcite nebude. Preji vam vsem, aby se vam opet stalo milovani potesenim. Jitka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 14:46

Holky,

já jsem po císaři, čili nešitá, ale taky nemám chuť.

Občas se donutím a pak už se mi to začne líbit. Kdybych ale měla čekat na to, až mi přijde chuť, tak už si šel chudák manžel asi hodit mašli.

Jo a používáme zvlhčující gel, abych vůbec mohla, když mé tělo nechce :)

Při dobré toleranci obou partnerů se dá lehce i tenhle problém zvládnout.

Přeji hodně štěstí.

Zuzka

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 08.10.03 22:37

Ahoj,měla jsem podobný problém..i když občas chuť byla,tělo prostě „nefungovalo“­..docela mě to trápilo a na chuti po sexu nepřidávalo..po roce se vše upravilo a tělo „funguje“ jako dříve (konečně si zase můžu v pohodě užívat-pokud zrovna nepadám únavou..).Ze začátku jsem podezřívala doktory,že mě nějak moc zašili (porod byl v pohodě, a hráz se hojila hodně rychle), pak jsem to přisuzovala hormonům vylučovaným při kojení..kojím stále,a přece se to změnilo..takže má poslední teorie je ta,že se tělo potřebovalo „zotavit“ a takto se bránilo dalšímu těhotenství..Mys­lím,že nejrozumnější je,své pocity vysvětlit partnerovi a hodně „jemně“ to občas zkoušet (pokud bude „nálada“), časem se to určitě poddá…Andrea (a Ondrášek -15 měs. )

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 08.10.03 23:55

Ahoj holky mám stejný problém už podruhé!!!

U prvního dítěte to bylo stejné.

Zjistila jsem že za to může nepřítomnost estrogenů u kojících žen a také vše okolo, spojování rodidel s bolestí, unavenost a podobně.

Jak už někdo psal, doporučuji používat gel, porodem se totiž porušila sliznice v pochvě.

Ale je pravda, že u prvního dítěte mi trvalo asi rok než jsem začala mít zase chuť na milování. Ovšem je pravda co se říká po porodu je sex mnohem intenzivnější a krásnější.

Tak se držte maminky snad nás to brzo přejde.

Nikol a Vendulka 15t. ;-)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.10.03 00:06

Ahojky holky,

tak se taky hlásím mezi „frigule“ :-) Ani nevíte, jak mě tahle diskuze uklidnila!!!!! Pořád jsem si říkala, že je to normální, ale stejně, když to píší konkrétní lidi a ne jen chytré knížky, tak tomu víc věřím. Nic se mnou není a už ani přede mnou neobstojí výmluva, že jsem unavená. Asi to fakt ale bude nějak schválně zařízený, když to má tolik holek. Naše dítko má půl roku, tak to koukám ještě asi nějakou dobu budem muset zvládat „jen“ s mazlením, to bude mít manžílek veéélkou radost :-) Ale napadá mě, že zas takhle mám tolik času na pokec tady … :-)))))))) No to byl blbej vtip, ale s humorem jde všechno lépe, ne?

Mishicka - doma nazývána Frigo

Anonymni  09.10.03 23:01

Díky,díky,díky­..............

Děkuji všem, které jste zatím zareagovali na můj dotaz.

Díky za to, že jste mne uklidnily, že jsem zcela normální a že se to prostě někdy stává. Doufám, že se za čas ozvu s vítězoslavným zvoláním: „Už jsem tomu zase přišla nachuť!“

Anonymni  09.10.03 23:26

Ahoj,

já si myslím,že důvod musí být ve změně hormonů v důsledku kojení. Pokud jsem kojila (4 měsíce),tak jsem neměla chuť na sex vůbec. Možná v tom hrála roli i psychika a divný pocit z tekoucích prsou, ale fakt je, že jakmile jsem přestala kojit, za pár dní se mi vrátila i chuť na sex. Tak nevím…

Zuzka

Anonymni  08.07.04 08:33
Jak tomu zas přijít na chuť

Ahojky, jsem moc ráda, že jsem se dostala na tyto stránky, protože jsem už začala mít velké obavy o sebe i mého partnera . Všechny vaše příspěvky mě velice uklidnili a dodali mi sílu, abych se i nadále snažila o zlepšení našeho společného sexuálního života :-). Nevěděla jsem, že se nechuť k sexu po porodu vyskytuje u více žen, myslela jsem si, že se se mnou stalo něco hodně nepřijemného a už jsem začínala mít pěknou depku. Chci poděkovat každé, která se na toto téma ozvala a popřát jim sílu a trpělivost.

Anonymní  16.04.14 11:12

Hodně si vyčítám, že po narození syna (už je mu 18 měsíců) mě sex prostě nebaví a partner nedostatkem trpí…Za boha se mi do toho nechce, snad bych to přirovnala k mytí nádobí, nebo žehlení…Před tím to nebyl problém, jsme dost mladí, manžel je hodně atraktivní, milujeme se…když už je to týden od posledního sexu, tak se přinutím a poté co se mi podaří se uvolnit a naladit je to fajn, ale je to strašně málo! Já bych tak chtěla víc a častěji mít náladu a dokázat se vzrušit jako dřív! Mám strach že mi manžel uteče, nebo se vytratí to co je ve vztahu potřeba. Poraďte mi nějaké zlepšováky…jak k tomu najít vztah, cítit tu potřebu, dokázat se uvolnit…???

martina.se
Hvězda diskuse 54459 příspěvků 16.04.14 11:14
@Anonymní píše:
Hodně si vyčítám, že po narození syna (už je mu 18 měsíců) mě sex prostě nebaví a partner nedostatkem trpí…Za boha se mi do toho nechce, snad bych to přirovnala k mytí nádobí, nebo žehlení…Před tím to nebyl problém, jsme dost mladí, manžel je hodně atraktivní, milujeme se…když už je to týden od posledního sexu, tak se přinutím a poté co se mi podaří se uvolnit a naladit je to fajn, ale je to strašně málo! Já bych tak chtěla víc a častěji mít náladu a dokázat se vzrušit jako dřív! Mám strach že mi manžel uteče, nebo se vytratí to co je ve vztahu potřeba. Poraďte mi nějaké zlepšováky…jak k tomu najít vztah, cítit tu potřebu, dokázat se uvolnit…???

co nějaký společný víkend? bez dítka atd? prostě něco, kde budete jen sami, budeš víc v klidu, bez starostí atd..

Lizzi  16.04.14 11:17
@Anonymní píše:

mám to samé, než se dokopu tak je to mnohdy i měsíc, chudák manžel :( našemu synátorovi je 15m. ale když už se do toho položím, tak je to super, i orgasmus je mnohem lepší než před porodem, jen se k tomu strašně těžko dokopám.
nech volný průběh fantaziím, neškodí se trochu navnadit během dne sama, člověk se k tomu musí sám trochu donutit ;-)

Anonymní  16.04.14 11:19

Nejhorší je ten pocit, kdy by člověk měl něco „podniknout“, ale právě proto že musí, tak se mu jako by naschvál nechce…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama