Jak vycházet s dětmi z 1. manželství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tera
Povídálka 37 příspěvků 22.11.03 17:41

máte některá z vás zkušenosti s nevlastními dětmi? Ráda bych se nechala poučit jak s nimi vycházet? Manžel má dvě dcery, teoreticky už to nejsou „děti“ v pravém slova smyslu, 23let, 26 let, ale od té doby co se nám narodil syn 2 roky, tak máme problémy s jejich žárlivostí. :-Y

Reklama

Reklama

Reakce:

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 22.11.03 22:00

Ahojky Tero,

trochu mě zarazilo, že mluvíš o „dětech“…já mám zkušenosti s 15 a 12letými dětmi přítele. Osvědčilo se nám, nebrat je jako malé děti,a le mluvit s nimi jako se sobě rovnými, dospělými lidmi, kteří mají svůj zdravý rozum a dokážou věci zvážit a pochopit i ostatní. Opravu to zabralo, při hovoru tekly slzy nám i jim, když se věci nazývaly pravými jmény a teď už se zase máme všichni rádi.

Myslím, že u vašich „dětí“ to platí dvojnásob.Vždyť už to jsou dospělé ženské, které ty děti mohou mít také a mohou být ve stejné situaci.

Zkuste si všichni sednou a říct antvrdo jak to je, jak to vy cítíte a jak vás to trápí.Nenaznačujte, nemluvte zaobaleně, řekněte to jasně a srozumitelně.

papa , hodně štěstí Klára, Kubík (13m) a 1přítel a 2děti ;-)

Anonymni  23.11.03 08:28

já vím, že to nejsou děti: s tou mladší už to začíná být v pohodě, ale ta starší, to je děs, já jsem si řekla, že to budu prostě ignorovat, jako ona našeho malého, ale manžel ji obhajuje a to mě rozčiluje. Nenašla jsem jinou sekci kde se na to zeptat, tak jestli se to sem nehodí, tak se na mně nezlobte, člověku se lépe žije, když ví že ho někdo chápe.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 24.11.03 14:49

Ahoj Tero,

no my dvě jsme se vysloveně sešly :) Chlapečci divocí a dospělé nevlastní děti. Já mám nevl. dcery dvě (27 a 26 let). Ta starší je jen o týden mladší než já. Poradit ti ovšem nedokážu. Jsme s manželem 5 let a dodnes si nemůžu být ničím, co se jejich chování a přístupu týče, jistá. Nechce se mi tady nic popisovat. Jen tě ubezpečuju, že když se narodil starší syn, tak jsme ani jednu z nich neviděli 4 měsíce. A to přitom den porodem jsme byli na společné večeři, ovšem minutou porodu bylo vše jinak a já dodnes nevím proč. Promluvit si s nimi o určitých věcech nejde. Tedy jak kdy a jak o čem. A i když jsem si s tou starší vyjasnila natvrdo dost věcí, tak se nedá říct, že by to někam vedlo. Pravidlo „promluvit si jasně o všem“ vždycky neplatí. Kdyby se ti chtělo, tak mi o tom kliďánko napiš, třeba potom budem obě chytřejší:)

Aho Esterka

Tera
Povídálka 37 příspěvků 24.11.03 15:25

ahoj Esterko,

to je fakt skvělý :-] protože tohle je tak složitá situace, a jsem fakt ráda, že si o tom můžu s někým „pokecat“. Chci se chovat slušně, ale někdy se ptám sama sebe kam až bych měla ustoupit. Já jsem o devět měsíců mladší než „moje nevl. dcera“ (manžel je o dvacet let starší než já - předpokládám, že i to máme společné :-) ), jsme spolu taky pět let, takže ani svatba a ani dítě nebyl žádný šok, ale přirozené pokračování perspektivního vztahu.

Je to přesně jak říkáš ty - nikdy si nemůžu být jistá co mně čeká. Přitom se snažím aby věděla, že já jí o nic nepřipravuju, ale teď zrovna mně zas tak naštvala- absolutně ignorovala, že má Jája narozeniny a nestál jí ani za čokoládu, vůbec - na rozdíl od té mladší, se kterou se vše obrací k dobrému - za ním ani nepřišla. Od nás vždycky dostane dárky, a já jsem rozhodnutá jí nedat nic k vánocům ani k narozeninám ty má hned v lednu, jen nevím jestli to nebude plodit zas jen další problémy.

Dokud šlo jen o mně tak jsem ustoupila, ale teď jde o moje dítě a to už se mi ustupovat nechce. Jo a to mívá ještě nemístný poznámky jako - to já jsem nikdy neměla,… to je zbytečný pro tak malý dítě… no je to prostě na několika denní debatu, že jo?

:-]

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 25.11.03 00:40

Tero,

nejdříve dotaz: Jája je klučík? Jak se jmenuje? Já mám 3 a půl letého Jáju(Jaromíra) a Vendulku 5 měsíců. :o)))

Úplně jsem se rozplakala nad těmito příběhy.

Já byla v jiné, ale podobné situaci. Když mi bylo 6 a mé setře 9 let, zemřela nám maminka na leukémii a tatínek se za rok znovu oženil s o 10 let mladší ženou. Nejdříve jsme byly moc rády a začaly jí říkat maminko. Ale jak čas plynul dorostla moje sestra do věku kdy se nemohli snést (nadávaly si do krav, koz a podobně…) a sestra v 16 letech se odstěhovala k babičce až na druhý konec ČR. A dva roky jsme se vůbec neviděly. :-[

Já s MAMINKOU měla také v pubertě nějaké neschody, ale překonali jsme je a dnes se máme velmi rády. ;-)

Ovšem se setrou to dopadlo zle!!! Kvůli neschodám které trvají už 11 let - nesmí vidět má sestra naše dva bratry (15 a 11 let) toho mladšího dokonce viděla jen jako miminko!!!

Když je prosím aby to překously, že je miluju obě a chci je vidět usmířené, odpoví:„Já si nezačala“ :-[

Jsem z toho moc smutná.

Proto radím, i když je to těžké snaž se rodinu udržet pohromadě. Tuším že to nemáš vůbec lehké, ale nenech to zajít až tak daleko jako se to stalo u nás! Ať se nikdy nestane to co u nás, ta bolest když se tě bratr zeptá nad fotkou JEHO sestry:„Kdo je to???“ je hrozná!

Snad ti nevadí, že jsem si tu takhle vylila srdíčko.

Hodně štěstí v životě a rodinných vztazích přeje

Nikol ;-)

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 25.11.03 12:26

Ahoj holky, vim, ze to sem asi nepatri, ikdyz problem mam obdobny. Mam problem s budouci tchyni a tchanem. Jsou silene fixovani na byvalou zenu meho muze. Kazda debata s nimi skonci na tema „jeho exmanzelka“ . Neej boze, kdy pro nas maji neco udelat. Za prve to totiz neni pro nas, ale jen pro jejich SYNA(tim mi davaji najevo jasnou ignoraci), aza druhe, mi vykladaji, jak to ci ono delali pro ty dva(pronej a jeho manzelku). Ja se opravdu snazila, vsechno prehlizet, ale proste se to neda. Clovek musi mit urcitou hranici, za kterou uz nema jit. Pak straci sam sebe a je jen figurka, se kterou si ti ostatni vylozene hraji. Jinak fotky z jeo prvni svatby stale visi ne chodbe. Coz by mi tak nevadilo, kdybychom nebydleli pod jednou strechou. Docela me to mrzi, ale vim, ze jsem zkusila byt jejich kamaradkou. Ted uz nechci a komunikace je mezi nami na bode mrazu.

Nejdulezitejsi ale je, aby tvuj partner stal za tebou a podrzel te. Pak se vsechno lepe snasi.

Preju vam vsem holky hodne stesticka a pvne nervy.

Maxi

Tera
Povídálka 37 příspěvků 25.11.03 19:52

Ahoj Nikol,

1. Jája je kluk a je to pěkný :-Y , jmenuje se Jaroslav, jsou mu 2 roky

Teda je strašně smutný, jak daleko to došlo mezi tvojí sestrou a „maminkou“. Nepomáhá nic? Ani si to pěkně všechno vyříkat? Vždyť problémy začaly když se tvá sestřička dostala do puberty, a to by se dalo nějak zapomenout. Je to opravdu škoda, zvlášť kvůli dětem.

Já se snažím ze všech sil, aby to přesně takhle neskončilo, ale mám pocit, že se snažím jenom já. Abych nekřivdila té mladší dceři K. Tak ta se snaží taky a myslím, že má Jáju opravdu ráda. Takže asi nemůžu mít všechno, že jo?

Přeji ti hodně štěstíčka a naději na usmíření tvých blízkých,

Tera
Povídálka 37 příspěvků 25.11.03 20:01

Ahoj Maxi,

chování tvé budoucí tchýně a tchána je pěkně sprostý, to ti teda povím. Když jsou budoucí tak to znamená, že chystáte svatbu? Proč se tě nezastane tvůj budoucí manžel? Co kdybys ty fotky sundala sama a prostě se postavila do rozhodující pozice?Tvůj muž tě dozajista miluje, měl by tedy stát při tobě, žít život bude s tebou ne se svými rodiči, s tebou bude mít děti ne s nimi. Měl by si zvážit svoje hodnoty.

Nenech se od nich takhle tyranizovat, máš svoji hrdost a určitě budete mít děti, jak se budou chovat potom, jako že si je jenom odnosila a víc nic?

NEVZDÁVEJ SE , držím ti palce, pevné nervy a dej vědět jak pokračuješ Terka

Anonymni  25.11.03 20:58

Ahoj holky,

jsem moc ráda za tuhle diskusi. Mám podobný problém. Můj přítel je o 16 let starší než já, je rozvedený a z prvního manželství má dvě „děti“ (19 a 23 let). Zatím náš vztah tají, protože se bojí, že by se od něj děti odvrátily. Ačkoli nežijí spolu, jsou jeho „děti“ na něm (tedy i na své matce) dost závislé.:-? Pořád vysedávají doma. Do ničeho ho nechci tlačit, ale bojím se, že i když se jednou rozhodne to říct a třeba se i vezmeme, tak nám budou dělat naschvály a celý ten vztah pokazí. Ani si neumím představit, co by bylo, kdybychom měli dítě. Obávám se, že metoda „vyříkat si to narovinu“ nefunguje vždycky.

Vím, že člověk si bere s partnerem i jeho minulost, ta nejde vymazat, ale připadá mi fakt od dospělých lidí (tím myslím dospělé děti partnera) hrozně nefér takovéhle egoistické jednání. Přitom mají většinou plnou hubu keců o tom, jak svého otce milují, ale vůbec jim nezáleží na jeho štěstí. Fakt se bojím, že náš vztah s partnerem skončí na tom, že prostě ten věčný tlak nevydrží. To nic, chtěla jsem si jenom trošku ulevit, protože mě to fakt trápí a nevím, jak dál. Ale asi to chce čas.

Držím nám všem palečky, aby bylo těch bojů co nejméně. Myslím, že by si dospělé děti měly všímat víc sebe a svého života a nekazit ho jiným.

Vendy

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 26.11.03 10:50

Ahoj Vendy,

uplne te chapu, ikdyz my mame tlak trosku z jine strany. Nekdy mam sto chuti se sbalit a jet pryc, jelikoz se to neda vydrzet.

Rodice meho muze se chovaji jak mali. Taky nedovedou pochopit, ze jejich syn je se mnou stastny. A uz vubec neberou vpotaz, ze jeho byvala manzelka ho podvadela. Vidi jen to co chteji a zalezi jim jen na nich. Takze kdyz slysim neco o tom, ze ona nas ma rada, tak se v duchu jen smeju.

TERA: Uplne mi ctes myslenky. Oni porad jen mluvi o vnouceti. Ale oni si snad mysli, ze pak se mnou najednou budou super kamosi, jen kvuli vnouceti? To se pekne myli. Ja se proste rozhodla, ze uz to dal snaset nebudu a tak spolu komunikujeme jen ze slusnosti. A moje deti? S nimi ai byt preci nemusi. Proste nevim, jak bych 2 lete holcicce vysvetlovala, proc je na tom obrazku tatinek s cizi zenou. Tak malemu diteti to proste nevysvetlite.

Ale snad se odstehujeme a vsechno bude v poradku.

Holky pevne nervy a ahoj MAXI

Tera
Povídálka 37 příspěvků 26.11.03 12:46

Ahoj Vendy,

umím si velmi živě představit jak se cítíš, totéž jsem prožívala před několika lety, kdy se můj manžel nemohl rozhoupat k tomu aby jim oznámil, že má trvalý vztah se mnou. Abych byla upřímná, tak jsem si několikrát říkala, že mi to za to nestojí, že mám právo na normální život a ne se pořád obhajovat. Vždyť kvůli mně se nerozváděli tak proč ta nenávist? Ale drápy první ženy pěvně držely myšlení a chování dcer tak dokonale, že jsem neustále jen slyšela, musíš to pochopit já jsem jejich táta, nebo zkus si představit jak by bylo tobě..... apod. ( já sama jsem z rozvedeného manželství !) Pak jsem začala tlačit na pilu, že ty jeho děti jsou dospělý a mají svůj život, a když mají nárok na vztah a děti atd. jeho dcery tak proč ne já? Můsel se rozhodnout - byly to teda nervy a hádky - ale rozhodl se, že nechce zůstat sám.

Takže zkus svého přítele přitlačit ke zdi, chce žít po zbytek života sám a čekat na milostivé návštěvy svých dětí, anebo s ženou která ho miluje a udělá ho šťastným? A jestli se ty jeho od něj odvrátí, tak ho nemají tak rády jak tvrdí, protože kdo chce vidět svoje rodiče nešťastný? Jsou dost velký na to aby věděli,že tam kde není láska nemůže být vztah, a proto musí vědět, proč to nefunguje mezi jejich rodičema.

Přeji hodně pevný nervy, je před tebou ještě kus cesty, mysli na to, že máš právo na lásku a svého muže. Kdyby ti bylo z toho hodně smutno, klidně mi pošli soukromou zprávu a popovídáme si, protože tohle je na dlouho.

Měj se hezky Tera

Ahoj MAXI: vzhledem k tomu, že mnou smýkají stejné emoce, tak si myslím, že ses rozhodla správně. Koneckonců i ty budeš maminka a oni pokud budou chtít vidět miminko, tak budou muset zvážit svůj postoj. Trvej si na svém, a vydrž

Laine  24.09.10 10:09
Děti - jeho první

Ahoj holky, zaujala mne tahle starší diskuse a ráda bych ji oživila. Jsme s manželem spolu 4 roky, máme roční dítě.
Jeho děti z prvního manželství (15 a 20) se s námi sice stýkají, ale já je nesnáším. Sice se za to trochu stydím, ale klidně anonymně to sem napíšu. Já totiž za nimi vidím jejich matku, která je budižkničemu, a ty děti jsou po ní. Navíc jsou strašně na prachy, neustále žijí v domění, že je manžel „okradl“, když od nich odcházel (před 12 lety!!), ten starší kluk mi to i řekl. Takže to není jen můj výmysl.
Když jsem otěhotněla, nechala si zdvonásobit alimenty a furt po nás něco chce. Starší kluk, středoškolák, má kapesné 2000, když něco chce, tak ona ho pošle k nám. A on to dostane, táta má špatný svědomí. Počítač za dvacet tisíc, kolo za dvacet tisíc…na brigádě byl jen jednou, a to hodinu, než ho vyhodili. Mladší je úplný budižkničemu, nenosí si do školy sešity, nepracuje ve škole, je samá poznámka, i když se učí dobře, matka ho zanedbává. On není schopnej se o sebe postarat sám, takže se nemyje, nečeše, nečistí si zuby, chodí třeba týden v jednom oblečení. Celý dny sedí jen a jen u počítače, nic jinýho nedělá, ani se nepřipravuje do školy.Kolikrát má ve škole na sobě věci, který si u nás o víkendu ušpinil. Jednou měl dokonce ještě ve středu slepený vlasy vajíčkama, co u nás jedl v sobotu.
Jejich matka mě nesnáší,jakmile si něco pořídím (nový auto, dovolenou), hned vznese nároky na víc peněz nebo zaplacení něčeho. Já si svoje věci platím sama, ale ona si myslí, že mi je platí její bývalý muž. A ten starší kluk už to dělá taky. Když mu nechtěl táta dát na dva tisíce na nějaký digitální hry, tak na něj začal štěkat,že když má na dovolenou u moře, tak jaktože nemá dva litry pro něj.tehdy jsem ho schladila, že to platím já,což taky jo, a to už jsem byla v 6.měsíci a makala jsem jak šroub.
Neštvalo by mě to, kdybysme ty peníze měli. Jenomže fakt nám teď chyběj, a to dost vážně. Já furt makám,manžel taky, ale prostě nedaří se.Žijeme v pronájmu a nedokážeme se shrabat na vlastní byxdlení, ale starší kluk od mámy dostal koženou bundu za pět tisíc a požadovalji proplatit od táty.
S manželem není řeč,protože on se nedokáže domluvit s ní, protože ona je fakt štěkna a on se bojí,že by ho před nima pomolouvala (což ona stejně dělá,ale on to schválně nevidí). Říkám si,že to musím překousnout,že se to jednou zlepší, až ti kluci dospějí a najdou si rodinu (ona si asi už nikdy chlapa nenajde),jenomže tomu přestávám věřit, jsou totálně nesamostatní a čekaj jen na prachy.Přitom dostávají alimenty tak ve výši menčího platu!
Tak prosímvás o vaše spíš příběhy, než názory, protože názorů už jsem slyšela dost a ráda bych si přečetla spíš realitu. Třeba jak to dopadlo u holek, co zakládaly tuhle diskusi.
Díky za pochopení, hezký den.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Agenti mi v jeden den řekli, že jsem vychrtlá i tlustá, líčí modelka

Američanka Karlie Klossová (24) patří mezi žádané modelky. Módní experti o ní... číst dále >

Reklama