jak vyrobit bambuli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 29.03.06 18:22
jak vyrobit bambuli?

Ahoj mamči-šikulky,
mám problém s technikou výroby bambule z příze (např. na čepici), četla jsem sice na internetu návod s dvěma papírovými kolečky, ovšem asi byl nešťastně napsaný. Dodržela jsem ho, a přece se na mě po rozstřižení příze vysypaly jen kusy vlny :cry:
Možná je problém ve mně. V pletacích časopisech jsem žádný návod nenašla, vždy jen velmi užitečnou poznámku „vyrobíme bambuli“.
Díky.
Ještě mám jeden dotaz – nevíte, kde se dá sehnat 100% bavlněná příze firmy Catania?
Nebo od firmy Schachenmayer, též 100% bavlna? Myslím, že od této firmy se ta příze jmenuje Cotton Baby. Bydlím blízko Prahy.
 Děkuji

Reakce:

LucieN
Kecalka 439 příspěvků 29.03.06 18:32

Trošku humorně podané, ale:
http://www.mam.ic.cz/bonusy.html

Baboon
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 29.03.06 18:40

Ahojky,
tak ta bambule se skutečně dělá pomocí dvou papírových koleček. Narýsují se dvě kružnice, vzdálenost mezi nimi rovná se velikost bambule. Kolečka se omotají přízí nebo vlnou – podle toho jak má být bambule hustá, ale nesmí se to přehnat např. z tlustý vlny se neudělá malá bambulka. Omotanou vlnu po obvodě nastřihneme (uprostřed zůstane nerozstřižená). Mezi kolečka se vsune stejná vlna a pevně zaváže. Nakonec se nůžkami ostřihají přečnívající vlny.
Když jsme byli malí a nešlo nám to, tak jsme si navlíkli vlnu na svázání na jehlu a protáhli jsme jí mezi kolečky ještě před rozstřižením. Vlna se pak svázala, co to šlo, a po rozstřižení se dotáhla.
Tak doufám, že je to dostatečně jasně popsané. Přeju hodně zdaru
 Helča

andela  29.03.06 20:18

Ahojka,
přesně jak psaly holky – dvě kolečka(tedy přesněji asi kruhy, ne? :wink: ) nejlépe z tvrdého papíru.Když bude kruh 3 cm.silný, bude mít bambule průměr 6cm. Celé to omotáš vlnou, pěkně hustě, pak se vnější okraj rozstřihne, vsune se mezi papíry vlna a celé se to utáhne a pak se sundají papíry a bambule je na světě. :D Jéé, co jsme se toho jako malý nadělali.A dělali jsme z toho i jako kuřátka a tak :-)). Jo, když to omotáš různýma barvama, tak máš barevnou.Nebo půl kruhu jednou barvou a půl druhou … mpžností spousty.
Andělka

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 30.03.06 08:53

Já strašně moc děkuju,
teď už se mi to vyjasnilo.
My jako malý dělali jen takový ten střapeček, ale kulatou bambulku mě nikdo tenkrát nenaučil :(
Jo, bambulácký video s vrtačkou jsem shlédla :lol:
Díky a jdu bambulit

vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 30.03.06 08:55

Ahoj

tak když jsem byla malá, tak jsme bambule dělali taky, ale jenom jsme omotávali na kousek kartonu, prostě velikost kartonu taková, jaká má být bambule. takže na proužku se omotalo, pak na jednom konci stáhlo dohromady a na druhém roztříhlo, trochu upravilo a byla bambule. Podle toho, jak dlouho jsme motali, tak byla bambule bohatá.

Dělali jsme tak i panáčka a panenku – trochu více úprav, ale šlo to stejně.

Váš příspěvek

Poslední články

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

Jak předejít atopickému ekzému u dětí?

Až 60% dětí se narodí se sklonem k velmi suché kůži a přibližně u třetiny z nich se ještě před prvními narozeninami rozvine atopická dermatitida. číst dále >

TOPlist