Jaká značka kosmetiky pro miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

27magda
Kecalka 123 příspěvků 03.11.06 12:36
Jaká značka kosmetiky pro miminko?

Ahojky,
nakupuju poslední věcičky pro miminko a stojím před problémem, jakou kosmetiku, respektive co z kosmetiky vůbec koupit – šampón, mýdlo, koupel, tělově mléko, krém …? Kamarádka je spokojená s kosmetikou Bubchen, já osobně pro sebe používám jen Nivea? Co se vám osvědčilo pro miminka – Bubchen, Nivea, Johnson, Aviril, Nela Batole, Weleda…?
Prosím, poraďte mi.
Díky a pěkný den. Magda

Ukázat recenze z kategorie Dětská kosmetika

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineradúna
Echt Kelišová 7780 příspěvků 03.11.06 12:44

Ahojky, my jsme začali na Bubchenu. Je fakt vynikající i když trošku dražší.
Ale teď jsme přešli na Batole od Alpy a taky nám sedí. A stačí šampónek, koupel a olejíček. Však uvidíš, co vám bude sedět.

EnkaL
Extra třída :D 11935 příspěvků 03.11.06 12:51

my pouzivame seba med… staci nam koupel a olejicek. a krem na zadecek mame johnson…

hell
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 03.11.06 13:01

ahoj, na začátek mi mudra doporučila na mytí čistou vodu, i na umývání zadečku, potom po koupání čistý slunečnicový, mandlový nebo olivový olej z lékárny a na zadeček rybilku nebo bepanthen a svišť nemá problémy. na kosmetiku prý najet až trošku později. mám ještě olejíček od weledy, ale použila jsem asi jednou, ten slunečnicový je lepší. ať se daří

Lesina
Echt Kelišová 9856 příspěvků 03.11.06 13:01

Ahoj,
nam staci voda a na prdelku bepanthen – ale jen kdyz je problem :)
 L.

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 03.11.06 13:26
Kosmetika

Ahojky, můj názor je taky ten, že čím míň kosmetiky, tím líp :-) Když byl malý mimčo, osvědčila se mi kosmetika Karl Hadek – čistě bylinné přípravky, a to hlavně koupelový olej a levandulová mast. Teď kupuju v DM Babylove dětskou mycí emulzi a krém na prdýlku se zinkem a jsem na prosto spokojená. Bezva je taky tělové lotion nebo olej, Franťa má docela suchou pokožku, tak ho teď mažu skoro pořád.
Tak to byla taky moje trocha do mlýna :-)
Veronika

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 03.11.06 13:33

čím méně, tím lépe. Malé mimčo vůbec nemusíš přehnaně mastit mazt atd. Mytí stačí naprosto čistou vodou, na zadek je ideální, pokud jsi doma, také mytí pod vodou. Venku samo vlhčené ubrousky. Ty námpasují pampers. Jinak se doporučuje na mimča modrá indulona coby nejlepší mast, fakt. přečti si starší diskuse! Dobré je ji kombinovat se slunečnicovým či olivovým olejem z lékárny. Na zadeček je super rybilka, my kupovali desitin (to je rybilka míchaná přímov lékárně), popř. bepanthen. Ten využiješ i na bradavky. Btw.-na bradavky se mi ještě víc osvědčil Purelan 100 od Medely.
A to je vše. Mě dr. řekla, že i kosmetika může být zdrojem alergenů. Pro malé mimi tohle opravdu staščí.

Pro starší jsou dobré značky např. Bübchen či Weleda. S těmi mám dobrou zkušenost. I hadek je dobrý.

Od Justu je dobré si pořídit Eucasol-to je sprej, který se stříká do ovzduší, na př. v době. různých epidemií, anebo když máš ty či dítko rýmu-usnadní dýchání. A pak tymiánová mast je od nich super nejprve na bolení bříška, pozdějoi na kdeco-při kašli namažeš prsíčka, při nachlazení plosky nohou… Jsou to dražší věci, ale stačí malinko a dlouho vydrží.
 K.

Maka
Závislačka 2858 příspěvků 03.11.06 13:33

ahoj

taky doporučuju nekupovat toho moc – resp. čím mín tím líp… my používáme dětskou mycí emulzi Seba med (a to až po roce kdy se venku ušpinil – jinak je nejlepší obyčejná voda) a na tělíčko jsem měla Bubchen olejíček… na vlásky šampon od Nivee (kupovla jsem ho před narozením Michala, a je ještě ze 3/4 plný…) Na zadeček bepanthen – nic lepšího snad není.

Jen bych z osobní zkušenosti nedoporučila kosmetiku Johnson… dostala jsem ji od kamarádky pro malýho (myslím že to byla řada Penaten) a celou jsem ji vyhodila, protože na malýho jsem ji nepotřebovala snažila jsem se ji využít sama a hned po prvním namazání dětským tělovým mlékem jsem se osypala… (i v lékárně mi řekli, že na tuto kosmetiku, jsou docela „stížnosti“)

veera
Kecalka 327 příspěvků 03.11.06 13:44

Ahoj Magdi, přesně jsem si vybavila jak jsem před rokem byla ve tvé situaci. Tenkrát jsem se tady na emiminu dozvěděla, že existuje i biokosmetika. Přišlo mi nemyslitelné, že budu na prcka plácat něco chemického z ropy jako jsou tebou zmiňované značky (krom Weledy).
Já začala taky Hádkem http://www.ckhi.cz/ , koupila jsem koupel a nějaký olej na mazání, ten mám doteď, protože ho nepoužívám. Zjistila jsem, že stačí jen ten olej do koupele a pak už nemusíš mazat. Volně jsem přešla na Weledu a Salus http://www.salus-mh.cz/ , protože se mi nechce platit poštovné a tyto značky najdeš i v lékárnách, nebo zdravých výživách. Prdelku nemažu preventivně, jen při nějakém zarudnutí použiju zmiňovaný Bepanthen. Před létem jsem přikoupila opalovací krém, a zase to byl přírodní produkt s minerálním filtrem od firmy Lavera. Ten byl teda drahej, ale to ostatní je myslím cenově přijatelné.
Kamarádky taky používají a chválí Bubchen. Je to asi na každém, jak se k tomu postaví. Já se díky emiminu vydala touto cestou. Postupně začínám daleko víc třídit odpady a začínám používat odbouratelné čistící prostředky. Fakt mi to mimino změnilo život i v tomto směru.
Tak jsem ti popsala můj roční vývoj.
Zvol správně a hlavně, nekupuj nic do zásoby. Všeho ubývá pomalu, všechno se dá koupit hned (už nemusíš nic shánět) a plno věcí není nakonec vůbec potřeba.
 Věra

muchlacek
Kecalka 185 příspěvků 03.11.06 14:28

Ahoj, známý je pediatr a říkal, že příliš kosmetiky miminku škodí. Tím „příliš“ myslí cokoliv kromě mycí emulze, takže prý žádné olejíčky, mlíčka a podobně. Dokonce prý můžou způsobit problémy s kůží v dospělosti, protože miminkovská kůže se vyvíjí a reaguje na podněty zvenčí a když si moc zvykne na „konfort“ v podobě kosmetických přípravků, dělá jí pak problém přizpůsobit se. Ale nevím, jen jsem to slyšela…Já používám Sebamed a na zadeček B-panthen a pohoda.

svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 03.11.06 15:21

Muchlacku,

tak to máme podobné pediatry :D . Moje dr. taky říkala, že nejlepší je čistá voda, v prvních měsících jsem používala na tělíčko Infadolan (olejíčky mi dr. výslovně NEDOPORUČILA – je to sice paradoxní, ale prý vysušují), na zadeček Rybilku nebo Bepanthen. Pak jsem přidala pár kapek Bubchenu do koupele a šampon téže značky, místo Infadolanu krém od Sebamedu. Vůbec, Sebamed má být jedna z nejlepších značek. A teď používám mycí emulzi a šampon od Sebamedu a po koupeli trošičku tělového mléka od Bubchenu. A když nezapomenu, tak do větrného a mrazivého počasí krém od Babylove.

Světlana

Terina89
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 27.03.14 16:30

Ahoj maminky. Jaké používáte tělové mléko pro kojence? Já doteď používala SEBAMED, ale ta cena :roll: Je nějaké levnější, které vám vyhovuje? Pokud ne, tak SEBAMED koupím znovu, zase tolik peněz to není. Díky moc :kytka:

LucieJ3
Kecalka 212 příspěvků 27.03.14 16:43

@Terina89 Vystačila jsem si s mycím olejem do koupele Eoné. Pouze suché holeně a tváře jsem mazala pleťovým krémem od Weledy.

Keyllah
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 27.03.14 16:56

@Terina89 Tak my též máme buď Weledu nebo Eoné…v případě nějakých větších problémů pak kupuji Biodermu.

Lizzi
Kelišová 5108 příspěvků 27.03.14 17:07

@Terina89 levný a dobrý je Babylove :-) jinak my taky používáme Weledu, dítěti ten luxus dopřávám, i když cena je opravdu někde jinde..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist