Jaký krém na dort pro roční dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leňula2
Echt Kelišová 7853 příspěvků 09.09.10 22:19
Jaký krém na dort pro roční dítě?

Zítra se chystám dělat dort k Markétčiným prvním narozeninám. Pořád váhám, jaký udělat krém. Chci, aby si mohla na dortu Markétka pošmáknout, nechci, aby ji z toho třeba bolelo bříško.
Poradíte? Napíšete recept?
Díky moc :kytka: .

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 49297 příspěvků 09.09.10 22:32

Já jsem myslím dělala něco takového . Místo cukru jsem dala Glukopur. A ještě jsem dělala nepečený se zakysanou smetanou. Vím, že ještě existuje nějaký pudinkový krém, ale s tím zkušenosti nemám…

Hlavně bych dala bacha na syrové vajíčka a asi ho nedělala pro takové prtě čokoládový.

kacabus
Kelišová 6084 příspěvků 09.09.10 22:35

Moje mamka na dort dělá pařížský krém.nevím jak se dělá,ale je děsně dobrý.třeba někdo pořadí.pokud se nikdo neozve,tak zkusím říct mamce,jak se dělá a dám vědět.

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 09.09.10 22:44

Tak koukám jaká jsem to matka :lol: ale takovéto věci jsem ani u jednoho dítka neřešila.....hlavně hodně šlehačky at se má v čem porochnit a má z toho radost :lol:
Pokud není alergik tak je to snad jedno?Kolik toho asi tak ochutná :think:

Len-til-kah
Extra třída :D 12703 příspěvků 09.09.10 23:18

Oběma klukům jsem dělala dort z piškotů, ovoce, a krému ze zakysky s bílou Hollandií (slazeno Glukopurem, ztuhne v pohodě). Chtěla jsem, aby dort mohli taky jíst.

rozumbrada
Extra třída :D 11568 příspěvků 09.09.10 23:29

Off topic, proč takhle velkým dětem sladíte glukopurem?

Len-til-kah
Extra třída :D 12703 příspěvků 09.09.10 23:53

Ani nevím :think: :lol: . Asi že jak jsem byla u prvního syna úzkostlivá na jídlo, tak jsem to u druhého zopakovala, protože jsem si pamatovala složení :lol: . Ony už ty piškoty samotné nejsou žádná nádhera (to vlastně byla asi jejich první věc s lepkem).

leňula2
Echt Kelišová 7853 příspěvků 10.09.10 07:09

Díky všem za rady a tipy :palec: .

hkac
Neúnavná pisatelka 15584 příspěvků 10.09.10 08:05

Já dělala Anežce z piškotů, ovoce a bílého jogurtu (nepečený, ztuhlo krásně). Zdobila jsem borůvkovou přesnídávkou. Jinak dorty klasické piškotové zdobím krémem z tvarohu a trošky mléka (rozmixuju a zdobím pytlíčkem s dírou).

PETRUCHA
Extra třída :D 12087 příspěvků 10.09.10 08:07

Já dělám normálně pečenej korpus a do vnitř jsem popatlala jednu stranu troškou domácí marmelády a na druhou jsem dala broskve banány prostě ovoce jaký doma máš a na to dala krém z kysané smetany, tvarohu a trochu cukru a stužovač na kysané krémy. Bez toho ztužovače to jde taky, ono to stuhne i tak. Je to moc dobrý a lehký.

Angua
Hvězda diskuse 49297 příspěvků 10.09.10 08:54
rozumbrada píše:
Off topic, proč takhle velkým dětem sladíte glukopurem?

Přijde mi to zdravější :nevim: Dám radši Glukopur nebo hnědý cukr (ten i sobě). A protože hnědý cukr by mi v krému křupal, dala jsem Glukopur :lol:

momi33
Generální žvanilka 24694 příspěvků 10.09.10 10:24

Ahoj,já jsem nechala udělat dort v cukrárně,a mám v plánu dát malému jen kousek,nechci,aby si ještě zvykal na sladké…a navíc,kousat se mu nechce :mrgreen:

Helama
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 10.09.10 14:28

Já dělám taky klasiku – nepečený z piškotů. Jeden jahodový a jeden jablkový, ale ptala ses na krém – já to nakonec omatlala lipánkama. Jahodový vanilkovým a jablkový čokoládovým a myslím, že to dopadlo dobře.

janula76
Nováček 5 příspěvků 10.09.10 17:21

Já když dělám dort pro ročního prcka, většinou dělám tvarohovou šlehačku. Vyšlehám šlehačku 33% s moučkovým cukrem asi 2 lžíce,když je dost tuhá zašlehám nízkotučný tvaroh. A je hotovo. Do tohoto krému se krásně hodí ovoce. Ale myslím,že takhle malé děťátko nesní velký kus dortu,takže může mít jakýkoliv krém

Angua
Hvězda diskuse 49297 příspěvků 10.09.10 22:24
Helama píše:
Já dělám taky klasiku – nepečený z piškotů. Jeden jahodový a jeden jablkový, ale ptala ses na krém – já to nakonec omatlala lipánkama. Jahodový vanilkovým a jablkový čokoládovým a myslím, že to dopadlo dobře.

To je super nápad, s Lipánkama :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist