Jaký krém na dort pro roční dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leňula2
Echt Kelišová 8802 příspěvků 09.09.10 22:19
Jaký krém na dort pro roční dítě?

Zítra se chystám dělat dort k Markétčiným prvním narozeninám. Pořád váhám, jaký udělat krém. Chci, aby si mohla na dortu Markétka pošmáknout, nechci, aby ji z toho třeba bolelo bříško.
Poradíte? Napíšete recept?
Díky moc :kytka: .

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 50645 příspěvků 09.09.10 22:32

Já jsem myslím dělala něco takového . Místo cukru jsem dala Glukopur. A ještě jsem dělala nepečený se zakysanou smetanou. Vím, že ještě existuje nějaký pudinkový krém, ale s tím zkušenosti nemám…

Hlavně bych dala bacha na syrové vajíčka a asi ho nedělala pro takové prtě čokoládový.

kacabus
Kelišová 6871 příspěvků 09.09.10 22:35

Moje mamka na dort dělá pařížský krém.nevím jak se dělá,ale je děsně dobrý.třeba někdo pořadí.pokud se nikdo neozve,tak zkusím říct mamce,jak se dělá a dám vědět.

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 09.09.10 22:44

Tak koukám jaká jsem to matka :lol: ale takovéto věci jsem ani u jednoho dítka neřešila.....hlavně hodně šlehačky at se má v čem porochnit a má z toho radost :lol:
Pokud není alergik tak je to snad jedno?Kolik toho asi tak ochutná :think:

Len-til-kah
Extra třída :D 13629 příspěvků 09.09.10 23:18

Oběma klukům jsem dělala dort z piškotů, ovoce, a krému ze zakysky s bílou Hollandií (slazeno Glukopurem, ztuhne v pohodě). Chtěla jsem, aby dort mohli taky jíst.

rozumbrada
Extra třída :D 13111 příspěvků 09.09.10 23:29

Off topic, proč takhle velkým dětem sladíte glukopurem?

Len-til-kah
Extra třída :D 13629 příspěvků 09.09.10 23:53

Ani nevím :think: :lol: . Asi že jak jsem byla u prvního syna úzkostlivá na jídlo, tak jsem to u druhého zopakovala, protože jsem si pamatovala složení :lol: . Ony už ty piškoty samotné nejsou žádná nádhera (to vlastně byla asi jejich první věc s lepkem).

leňula2
Echt Kelišová 8802 příspěvků 10.09.10 07:09

Díky všem za rady a tipy :palec: .

hkac
Neúnavná pisatelka 15665 příspěvků 10.09.10 08:05

Já dělala Anežce z piškotů, ovoce a bílého jogurtu (nepečený, ztuhlo krásně). Zdobila jsem borůvkovou přesnídávkou. Jinak dorty klasické piškotové zdobím krémem z tvarohu a trošky mléka (rozmixuju a zdobím pytlíčkem s dírou).

PETRUCHA
Extra třída :D 12087 příspěvků 10.09.10 08:07

Já dělám normálně pečenej korpus a do vnitř jsem popatlala jednu stranu troškou domácí marmelády a na druhou jsem dala broskve banány prostě ovoce jaký doma máš a na to dala krém z kysané smetany, tvarohu a trochu cukru a stužovač na kysané krémy. Bez toho ztužovače to jde taky, ono to stuhne i tak. Je to moc dobrý a lehký.

Angua
Hvězda diskuse 50645 příspěvků 10.09.10 08:54
rozumbrada píše:
Off topic, proč takhle velkým dětem sladíte glukopurem?

Přijde mi to zdravější :nevim: Dám radši Glukopur nebo hnědý cukr (ten i sobě). A protože hnědý cukr by mi v krému křupal, dala jsem Glukopur :lol:

momi33
Nadpozemská drbna 25311 příspěvků 10.09.10 10:24

Ahoj,já jsem nechala udělat dort v cukrárně,a mám v plánu dát malému jen kousek,nechci,aby si ještě zvykal na sladké…a navíc,kousat se mu nechce :mrgreen:

Helama
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 10.09.10 14:28

Já dělám taky klasiku - nepečený z piškotů. Jeden jahodový a jeden jablkový, ale ptala ses na krém - já to nakonec omatlala lipánkama. Jahodový vanilkovým a jablkový čokoládovým a myslím, že to dopadlo dobře.

janula76
Nováček 5 příspěvků 10.09.10 17:21

Já když dělám dort pro ročního prcka, většinou dělám tvarohovou šlehačku. Vyšlehám šlehačku 33% s moučkovým cukrem asi 2 lžíce,když je dost tuhá zašlehám nízkotučný tvaroh. A je hotovo. Do tohoto krému se krásně hodí ovoce. Ale myslím,že takhle malé děťátko nesní velký kus dortu,takže může mít jakýkoliv krém

Angua
Hvězda diskuse 50645 příspěvků 10.09.10 22:24
Helama píše:
Já dělám taky klasiku - nepečený z piškotů. Jeden jahodový a jeden jablkový, ale ptala ses na krém - já to nakonec omatlala lipánkama. Jahodový vanilkovým a jablkový čokoládovým a myslím, že to dopadlo dobře.

To je super nápad, s Lipánkama :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Chci podnikat na mateřské. Kde je díra na trhu?

Budu prodávat oblečení pro děti! Takový nápad ale už měla spousta maminek před vámi. Jak se ale odlišit, aby oblečky nezapadly mezi ostatními secondhandy a vám obchod opravdu vydělával? číst dále >

To dítě mě neposlouchá! Co zabere na batole a co na předškoláka?

Říkáte to desetkrát a dítě stejně nereaguje. A tak zvýšíte hlas. Jde to ale i bez toho, říká Pavla Koucká, odbornice na výchovu. V dalším díle pořadu Jak na děti radí, jak domluvit batoleti i předškolákovi. číst dále >