Jesle

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michala
Povídálka 24 příspěvků 22.01.02 17:39
Jesle

Hledám jesle pro svého 9ti měsíčního chlapečka, nejlépe na Praze 2, ale žádné jsem neobjevila. Tedy ano, státní. Jelikož nejsem hlášená na P2, byl by měsíční poplatek 3000kč. Poradíte mi někdo? Michala

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  27.01.02 18:47
Jesle

Bohužel na „jesle“ kontakt nemám a pro tak malé děťátko mi to ani nepřipadá vhodné. Zkuste Baby Club Kenny, který má v Praze sídlo v Chodské ulici (lázně Relax, Praha 2) www.bc-kenny.cz. Ten (mimo plavání a cvičení pro maminky a různě staré děti) má službu hlídání dětí doma nebo „školičku“ od cca 18 měsíců ve svém sídle. Ceny vám rádi sdělí, myslím že to vychází cca 250 Kč za dopoledne. Podrobné informace naleznete na jejich webu.

Michala
Povídálka 24 příspěvků 28.01.02 15:22
Jesle

Bohužel ty jesle nesháním jen tak, pro svůj volný čas. Jsme v tíživé finanční situaci a nemá mi kdo dítě hlídat. 250kč za dopoledne je poměrně velká částka, když za hlídací službu při sociálním úřadu se platí 30kč/hod.Ta ale není na stálo a měsíčně by to vyšlo draze. Díky vyhořelé ústředně na P2 není ani možné do většiny jeslí zavolat. Ale děkuji Vám za informaci. Pokud manžel sežene dobře placenou práci, tak si to snad budeme moci dovolit.

Anonymni  06.02.02 11:52
Jesle

Docela dobré informace jsou v únorovém čísle časopisu MAMINKA.

Michala
Povídálka 24 příspěvků 06.03.02 14:42
Jesle

V Mamince jsou jen hlídací služby a 80kč/hod je fakt luxus. Ale to je jedno, protože Kubíček už je v jesličkách. Dneska jsem si ho musela vyzvednout dřív, protože zvracel. Bodejť by ne, když ho tam v 10ti měsících cpali prej „dětským“ gulášem a nerozmačkanýma kolínkama. To byl šok. Teď už musím neustále kontrolovat, co tam jí. Chtějí za to 1000kč/měs a 35kč/den na jídlo. Jinak strava je tam asi děsná. Nedávno jsem tam viděla na jídelníčku ke svačině olejovky s chlebem.Pro děti do 3 let. Nevím kam na ty nápady s jídlem choděj.Nejraději bych byla s kulíškem doma a starala se o něj sama. Jenže jsme ještě pořád finančně v krizi, tak snad za čas…

Michala
Povídálka 24 příspěvků 27.07.02 12:54
Jesle

Tak už tady zase bude další školní rok a jesličky. Nevím, jak je to možné, ale ten můj chlapeček se v nich neuvěřitelně rozvinul. Dobře papá, trochu mluví /asi 20 slov/, zkouší s úspěchem nočník, není nemocný a běhá jak o závod. Navíc jsem zjistila, že děti spolu komunikují svými „slovy“ a i když si nehrají spolu, mezi svými vrstevníky se jim moc líbí. Ráno, když jsem ho vedla do jesliček, bez breku, odkráčel přímo do rohu, kde mají hračky a s ůsměvem si dřepl mezi „kamarády“. Ve 13 měsících. To je docela slušný úspěch. Teď vím, že jsem se nerozhodla špatně.Je mu evidentně líp než s osamělou, nervózní matkou doma.

Michala
Povídálka 24 příspěvků 16.12.02 14:41
Jesle

Jen jsem dnes přišla pro mojeho špuntíka do jesliček, hned mi začal něco živě „vykládat“. Měli vánoční besídku. Koledy, cukroví, fotky a tak. Smál se a ani nechtěl jít domů. Pořád odbíhal se dívat na stromeček. Pak rozdal kupu vzdušných polibků všem vychovatelkám a opět celou cestu domů „mluvil“. Maminky, nebojte se dát své děťátko do jesliček, pokud musíte do práce. Po pár týdnech už tam bude „jako doma“.

Iris02
Nováček 10 příspěvků 11.09.03 12:39
Jesle

Nedá mi to, abych se nepřidala. Příspěvků tu není mnoho, možná, že to pro maminky dneska už není takový problém zůstat s mrňousem doma 3 roky. Líbí se mi pozitivní přístup Míši k celé situaci, i toho, že si všimla, že se dítko v kolektivu rychleji rozvíjí. Já jsem syna dala taky do jeslí poměrně brzo (taky v 9ti měsících), ale vůbec toho nelituju. Naopak, byl vždycky velmi společenský a potřeboval dětský kolektiv jako sůl (na rozdíl od introvertní dcery). I když jsem s ním doma dělala psí kusy, viděla jsem na něm, že se se mnou nudí. Podotýkám, že byl moje druhé dítě a jsme poměrně aktivní rodina. Do jeslí i z jeslí chodil nadšený a sestřičky si ho nemohly vynachválit. Moje okolí mě nazývalo macechou, která odložila svoje dítě a radši chodí do práce. Byla jsem ale spokojená, že máme víc peněz, můj prcek byl taky šťastný a vždycky plný dojmů a můj manžel vlastně taky, protože měl doma spokojenou ženu. A o to taky jde, ne?

Ať ti kulíšek hezky roste. Zdraví Irena

Zkušenější  13.03.12 18:18
Do 18měs, lépe do 3let-jenom Ti nejblišší

Poslouchej srdce a zdravý rozum a raději moudře hospodař, šetři za tři, odpuste si dovolenou a jiný luxus a ono to půjde. Vím z vlastní zkušenosti. A to jsem měla tři malé děti do 5 let, manžela na civilce a poloviční mateřskou-což zas odpovídá dnešní drahotě. nikdy jsme nehladověli a díky přátelům( oblečení po jejich dětech), sousedce(ovoce, zelenina)- dnes vzpomínáme na období pohádek, her, výletů a času spolu. ovšem taťka byl statečný a přivydělával, jak mohl.
Dnes mám tři úžesný puberťáky, chytrý a hodný.A v pohodě si buduji karieru a ještě mě někdy čeká doma večeře:-)
Jiná cesta: přibrat si k malému na hlídání jiné dítko(dvě)a tak si přivydělat. To se ani nedaní.
Jiná možnost: babička.
Kompromis: práce z domu
Tož hodně moudrosti a hlavně srdce!

Elisenika
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 11.02.13 19:01

Zdravím, maminky :-) Chtěla bych znát názor na situaci, kterou řeším, není nijak vážná. Mám syna 2,5 roku a moc chce do školky. Ve školce byl jednou na exkurzi..:-) Já mám ještě jedno dítě, takže tak 2 roky budu ještě doma. Myslela jsem si, že ho do školky teda dávat nebudu. Jenže on všude nadšeně říká, že bude chodit do školky a budou tam děti a hračky atd…Te´d se mi naskytla možnost dát ho do jeslí ( od března). Nedávala bych ho tam každý den, tak 1-2× týdně…co myslíte? Dali byste ho do jeslí? Nebudu vypadat jak nějaká hrozná matka, která, i když je doma, dává dítě do jeslí? Já fakt nevím…na jednu stranu je ze školky strašně nadšený a na druhou stranu mám strach, že se mi tam zkazí…ale děti miluje :-) Děkuji za příspěvky

market.s.87
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 11.02.13 19:04

Ja ted zacla mladase davat do skolky (2,5roku) jen jednou tydne, poprve v pohode, podruhe me malem uskritl jak tam nechtel :roll: tak jsem zvedava na priste. ja bejt tebou tak ho klidne davam, jestli tam chce a bude se mu libit :kytka:

Lama Lama
Hvězda diskuse 40809 příspěvků 3 inzeráty 11.02.13 19:10

Ono to nadšení většinou opadne. Ale proč ne, přestat chodit může vždycky, ne?

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 11.02.13 20:06

Pokud tam chce a bude tam spokojený, tak bych ho tam dala. A názor ostatních by mi byl volný :D

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 11.02.13 20:09

Jestli tam tak moc chce, do jesli ho dej na ty 2dny v tydnu. Prestat muzes vzdycky. Davam malou od 2,5let (klasicka denni dochazka) a jesle miluje.

nozu
Extra třída :D 10143 příspěvků 11.02.13 20:27

Pokud tam dítě chce a vás to finančně nezruinuje, tak ho klidně dej. aspoň se otrká a přijde mezi děti. evidentně mu už chybí ;-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama