jesle Rabasova, Praha 4 - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.09.07 20:49
jesle Rabasova, Praha 4 - zkušenosti?

ahoj,
máte někdo zkušenosti s jesličkami v Rabasově ul., Praha 4?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

KačkaM  04.11.09 12:37
Jesle Rabasova

Ahojky.
Náš malý Matěj jesličky v Rabasově ulici navštěvuje od jednoho roku 5× za měsíc. Je tam moc spokojený a chodí tam rád. Starají se o ně 3 sestřičky (tety), které jsou vždy vstřícné a ochotné. Pokud zapomeneme nějaký kus oblečení (triko, bačkůrky), není problém zapůjčit. Mají tam dost hraček a tety se o prcky pěkně starají. Jídlo soudě dle Matějových výpovědí je dobré. Máme srovnání ještě se soukromými jesličkami. Tam je pravda nasazení trochu větší, ale i tak jsme v Rabasovce spokojeni. Kačka :-)

JarkaR  05.03.10 09:16

I my jsme byli s jeslemi v Rabasove spokojeni. Tety jsou hodne, obzvlaste teta Julinka byla moc oblibena. Tomasek je uz ted ve skolce, ale od zari tam chci poslat i mladsiho Josifka.

pokymar  16.01.13 11:55
Jesle pro dvouleťáka - Praha

Obnovuji diskuzi, máte někdo aktuální zkušenost? Prcek tam po prázdninách půjde a já jsem z toho vyděšená už teď. Vždyť jsou to takový maličkatí pišišvoři… Jak to tam probíhá? Jsou tety hodné? Nenutí je něco jíst nebo dělat když nechtějí? Představuju si jesle tak, jako byly před dvaceti lety a děsí mě to.

kativka  24.01.13 13:40

Buď v poho, malý tam chodí už měsíc a jsem spokojená a mám pocit, že on taky. Starají se o ně pěkně, jsou hodně vstřícné, v podstatě se snaží vyjít ve všem vstříc, o co je poprosíš. Já se naopak snažím respektovat je a do ničeho jim nekecat :):) Vědí, co dělají.

pokymar  24.01.13 20:16
@kativka píše:
Buď v poho, malý tam chodí už měsíc a jsem spokojená a mám pocit, že on taky. Starají se o ně pěkně, jsou hodně vstřícné, v podstatě se snaží vyjít ve všem vstříc, o co je poprosíš. Já se naopak snažím respektovat je a do ničeho jim nekecat :):) Vědí, co dělají.

a co tam jedí? a co mají na sobě? své vlastní oblečení? musí umět jíst samostatně? mám milion otázek :D

kativka  24.01.13 20:43

Kdepak, v cem ho privedes, v tom ti ho vrati. maly se asi dvakrat pocural, byl prevleceny, mokre v pytlicku. pokud deti neumi pit z hrnecku, muzou mit svoji flasku, prebali ti ho, nas mladoch jednu dobu nechtel bryndak, tak ho nemel, ted ho zas chtel, tak ho maji.kdyz si s nimi nechce zpivat, cvicit, nemusi. neumusí umět nic, kdyz neumi jist, tak ho nakrmi, nas se tam suprove rozjedl sam. Sice to uměl, ale byl líný, po dvou dnech v jeslích jí sám a jinou možnost ani nezná, to asi způsobil ten kolektiv, protože mi několikrát říkal, že mu tety pomohly talíř vyškrábat. První dny můžeš jít s ním dovnitř, ale to moc nedoporučují a u nás se to osvědčilo, první den jsme si to spolu prohlédli, já pak odešla a když jsem přišla, byl ok. Když mu docvaklo, že teď už to bude na furt, tak dva dny plakal a zkoušel smlouvat, já už dovnitř nešla a třetí den už chápal, že tam chodí sám a bylo to trápení o to kratší. Nevím, jak máš staré dítko, ale fakt plně respektují jeho potřeby – plyšák, mazlící deka, oblíbená deka, plínky, zvyky, dudlík… oprav du to není jako dřívější jesle. Přiznám se, že netuším, co se tam celé dopoledne děje a asi to ani nechci vědět, dítko mi chodí spokojené, o tetách mluví hezky a to je pro mě podstatné. Jediné minus je, že nechodí teď v zimě moc ven. Ve školkách se snaží chodit, když počasí dovolí, my tam jsme skoro dva měsíce a nebyli ani jednou. Ale chápu to, když mají 16 mrňousů, tak než by je oblékli, mohli by jít dom. Fakt se neboj. Oproti státní školce to tady je luxus!!! A co jedí? No tak asi jsou hodně omezeni financemi, k obědu klasika, ale chodí mi hladový, což u něj není obvyklé, ale kdo ví, zda spapá všechno, to mě tak netrápí :) K odpolední svačině je chleba s máslem a jablko, či banán, no a dopo to podobné. Ale zas je mi sympatické, že nikoho nenutí jíst, zároveň vím, že kdybych je poprosila, že ho nepustí od stolu, tak ho nepustí, ale samy od sebe to neudělají, to mi řekly jasně. Za celodenní jídlo je 40 kč a co mám srovnání se školkou, tak je kvalita na úplně stejné úrovni. :mrgreen:

pokymar  24.01.13 20:52

Ale já chci vědět co se tam celý den děje, co dělají, dělali, budou dělat, co říkal, co se naučil, jak jedl,.. Malé děti mi to neodvypráví tak jako ty starší, to přece nejde aby jsi nevěděla co se tam celý den dělo a jen měla dojem, že dítě je při vyzvednutí spokojené. :think: :cert:

on ti chodí domů hladový?? 8o

kativka  24.01.13 20:56

Ale tak to není, oni ti ten první den přesně řeknou, co kdy dělají, pak mají nástěnky, kde máš všechny básničky, všechny jejich výtvory a na cokoli se jich můžeš zeptat. Já to nemám zapotřebí, do detailů vím, s čím si hrál, jaké písničky zpívali, co měli k jídlu(když si to nepřečtu na jídelníčku) a občas se prostě tety zeptám, jak reaguje, jak se chová v kolektivu a to mi stačí. Ale uznej, že se jich každý den nemusím ptát, jestli dnes zpívali a v kolik a jak dlouho, jsou to profesionálky, vidím to ráno, když ho tam dávam a koukám dovnitř na ostatní, vidím to odpoledne, vidím to na jeho chování a to mi prostě stačí a je mi fuk, jestli snědl pšt nebo deset brambor :roll:

kativka  24.01.13 20:59

A k tomu jídlu, když mu dám doma oběd, tak pak až svačí, když přijde po obědě z jeslí, tak si dá ještě třeba polívku. Ale když jsem se jednou ptala, zda jí, řekly mi, že zbaští všechno, tak se nebudu ptát každý den, zda i dnes všechno snědl. Tak mu prostě nestačí jejich norma a hotovo. Kvůli tomu ho do soukromých jeslí opravdu dávat nemusím. Kdyby chtěl, dají mu na přidanou, on nechce – klasika u dětí a za hodinu má hlad :nevim:

kativka  24.01.13 21:23

Jestli potřebuješ přesně vědět, co dělal, co jedl, jak jedl, kdy čůral, kdy kakal, tak si asi zaplať soukromé jesličky, kde máš možnost kontroly přes web, to já fakt nepotřebuju a nemáš to nikde, naopak tady můžeš být ráda, že ti to rády zodpoví, jen se musíš ptát a ptát a ptát. Takže fakt se neboj, myslím, že tyhle jesle jsou přesně pro tebe – na tvé otázky ti bude zodpovězeno, o dítko dobře postaráno. A teď jak jsou po rekonstrukci, tak jsou i krásné vzhledově, bude se nám těžko odcházet. Náš malý už teď o jeslích básní, to jsem ani nečekala, že se někdy stane.

pokymar  25.01.13 10:34

Hlavně nesmím zmeškat den otevřených dveří, měl by být snad na jaře… Díky.

kativka  25.01.13 10:37

Jj, ten je důležitý, všechno si tam v klidu projdeš, poznáš tety, prostředí a uděláš si trošku představu. Není zač, snad jsem tě neviděsila :mrgreen: :lol:

pokymar  25.01.13 10:38
@kativka píše:
Jj, ten je důležitý, všechno si tam v klidu projdeš, poznáš tety, prostředí a uděláš si trošku představu. Není zač, snad jsem tě neviděsila :mrgreen: :lol:

jen drobátko, do září mám čas se s tím vyrovnat 8) :)

Anonymní  06.03.13 12:13

Přidávám se ke kati, taky jsem s těmito jeslemi moc spokojená. Prostředí je parádní, po kompletní rekonstrukci, krásné velké světlé třídy. učitelky (apoń ty tři naše) jsou moc hodné a je vidět, že to s těmi dětmi umí.
Vždycky jsem si myslela, že v jeslích se pořád ozývá pláč a řev, ale nic takového… když jdu po chodbě, slyším brečet dítě málokdy… myslím že tam jsou děti fakt spokojené.

Pokymar dej si pozor, až bude malý nastupovat… oni nové děti přijímají postupně, vloni třeba řekli jedné mamince ať dítě nastoupí 22. října, dítě tam teda chodilo týden a oni pak po ní chtěli celé 4000 – poplatek za celý měsíc :roll: Předem jí neupozornili, že i když dítě začne chodit na konci měsíce, stejně platí celý poplatek.

Kdyby tě cokoliv napadlo na co by ses chtěla zeptat, ráda odpovím.

Elča

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist