Jídelníček 9měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sperminda
Nováček 10 příspěvků 29.04.05 20:11
Jídelníček 9-ti měsíčního dítěte

Ahoj maminy, jelikož mi vaše rady velmi pomohly, obracím se na vás s dalším dotazem:
Nevím jak mám mojí holčině sestavit jídelníček, aby jedla co nejvíc zdravě a aby se ji neomrzely pořád stejné chutě, což se nám právě stalo.
Ráno vypije cca 150–170 ml Sunaru, dopoledne jsem jí dávala ovoce (banán s jogurtem, nastrouhané jablíčko s piškotem, hrušku, nebo kupovanou výživu), k obědu má většinou zeleninovou polévku nebo maso s bramborou, rýži odmítá, o pohance a jáhlách ani nemluvě. A odpoledne jsem jí dávala zase ovoce, ale banán a jablíčka začala striktně odmítat, samotný jogurt jí taky nejede, občas jsem ji namazala na chleba žervé, ale to zase tak výživné asi není a ještě ke všemu je v tom sůl. Večer má zase mléko, protože kaši do ní taky nedostanu. Ptám se tedy, co dát dopoledne a odpoledne k svačince a budu vám vděčná i za nějaký tip na obídek. :lol: Předem děkuji a přeji krásný večer. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

janat
Kelišová 6769 příspěvků 29.04.05 20:59

Ja jsem u syna (10mes) slavila k obedu uspech s cervenou cockou, k tomu bud nejakou jinou zeleninu, nejradeji brokolici, nebo brambory, obcas maso-kralik, kruta, teleci. Ale syn ji vsechno co mu dam, takze to zatim mam celkem jednoduchy :) Jinak jogurt ma nejradsi s presnidavkou Susene svestky od Sunarku, taktez vecerni kase s presnidavkou (jakoukoliv) mu chutna vic. Na chleba (ten davame teda teprv kratce kdyz jsem uz zacala s lepkem a jinym mlekem nez HA) nebo na kukuricny chlebik mu mazu temer cokoliv co se da zkombinovat z „hypoalergennich veci“ (vetsinou rozvarim nejakou zeleninu a pridam treba i nastrouhane jablko a treba trochu zerve a vyrobim takovou „kojeneckou pomazanku“, nebo i zerve samotne. Jana

monysek
Stálice 57 příspěvků 29.04.05 21:33

Ahoj, sice mám teprve osmiměsíčního syna,ale co mu dávám? Začínám mlékem(to si jen tak cucne-150ml),pak drobky rohlíku s máslem nebo mu dám piškoty. K obědu mu kupuji hotová dětská jídla,pak jde spát a k svačině mu dám bílý nasládlý jogurt(bílé pohlazení) nebo ovotwist. Někdy mu trhám banán,výborné jsou dětské sušenky od Nestlé nebo Sunaru,ale to je samozř.jen tak na chuť. Někdy dám i přesnídávku,ale o tu mi moc nestojí. K obědu může i kašičky,ale po těch trpíme zácpou. Jelikož je jedlík,tak mi sní cokoliv i bramb.kaši s kuř.masem. Večer jsme zase na mléku. No,to je asi tak vše. monýsek

Anonymni  30.04.05 08:58

Ahoj,
mám 10měsíční holčičku, ale mám výhodu, je jedlík. My dáváme jogurt, ale bílý, ať nemá zbztečně moc cukru, na oběd vařím bramborovou kaši s masem (krůtí ,kuřecí, králičí) a s mrkvičkou, nebo br. kaši se špenátem případně fazolkama(špenát máme raději) nebo brokolicí,nebo rýži na podobný způsob,je to jednoduché, nahážu do hrnce, uvařím do měkka a umixuji. Odpolední svači nka je banán s jablkem, nebo s piškotem a na večeři kaše.
Ještě vyšla Be tynka s peciál s jídelníčky, ale už je to dýl, možná to bude na netu betynky.
Ahoj Gabra a Karo

Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.04.05 09:11

Ahoj jídleníčky pro děti rozdělené na různá období má hami www.hami.nutricia.cz dokonce ti je pošlou. Pak je ještě jídelníček od Nestlé ale ten mám z lékarny, a pak ještě od Sunaru, tam je to rozdělené na kojené a nekojené děti. Samozřejmě že tam také propagujou své výrobky ale jsou tam i recptíky a hlavně takové schéma co dítěti dávat po celý den. Takže se dá z toho inspirovat a upravit si to podle sebe. Na Nestlé a ani na Sunar jsem ale na jejich www. stránky nekoukala, tak nevim jestli to tam je. Zdraví Lenka.

jm1983
Nováček 4 příspěvky 06.01.12 16:38

Ahojky Maminky, také se chci poradit jestli mám dobrý jídelníček: Ráno kolem 6 mléko nutrilon 180ml, 9,30 přesnidávka vařím každý den čerstvou, jablko, hruška, švestky, banan, merunky, k tomu dám pár piškotů a někdy přimíchám i bílý jogurt, ne samozřejmě vše dohromady ale každý den jiné.1230 brambory, mrkev, petržel, špenát, brokolice,rýže, porek, maso kuřecí. vařím vždy ze špetkou kmínu nemá bolení bříška. Kolem 14,30 jde spat do 16,00 a to dávam jogurt, puding, nekdy pimíchám i ovoce k tomu pár piškotů. 18,45 kaše a pak ještě 19,15 mléko tak 120ml a jde spát. Tak co myslíte má pestrou stravu? :)

Katastrofa  08.01.12 11:56

Ahojky maminy, našemu drobkovi je něco přes 9 měsíců a má tento jídelníček : Celou noc mi spí, budí se tak kolem 8 hodiny : To začínáme s UM 210ml , pak po 10 hod mu dám kaši, nebo nastrouhám čerstvé jablíčko s mrkví,nebo bílý jogurt,.. kolem 13.30hod (5–6× týdně maso- domácí králík, kuřecí, krůtí a někdy hovězí, tůňák) se zeleninkou ( brokolice, mrkev , špenát, pórek, rajče, cuketa)- různě, jak je co poruce a nějakou přílohu ( brambor, těstovinu, rýži). Vždy přidávám olivový olej. Kolem 17.00hod mu namažu chlebík s máslem a k tomu rajče, nebo ovocnou přesnídávku, nebo jogurt ( jen bílý – kvalitní je budˇ hollandia nebo agrola( ve skleničce)) a někdy mu tam přimíchám ovoce. Po 19.00 hod se koupeme a to dostane zase UM 210ml a hned mi spinká. Přes den mi vypije tak 500ml neslazeného čajíka,vody, nebo hodně ředěné šťávy (hotovka od Hipp). Máma taky rádi kukuřičnou křupku ( nesolené,… zdravá výživa), ale tak 1–2 denně. Jinak má 76cm( od mala jsme byli vyšší než ostatní vrstevníci) a má necelých 9 kg, takže v poho, žádnej faldík a ani vyžle, tak akorát :)

jm1983
Nováček 4 příspěvky 09.01.12 16:44

Ahojky, jaké dávaš těstoviny? Je lepší je dělat doma?
:)

chillina  29.12.12 00:15

Tak my máme něco přes 9 měs. a něco přes 9 kg :) Jíme asi málo, ale nevypadá, že by si stěžoval… Ráno kolem 7 asi 120 UM, v 10 nastrouhané jablko, hruška, banán nebo kupované přesnídávky, oběd kolem poledne asi 200g různou zeleninu, co tu píšete, těstoviny ( bezvaječné ) rýže, brambory… kolem 15 hod 140 UM nebo bílý jogurt ( většinou activia ) v 18h asi 150ml kaše a na spaní ještě 100 UM. Ted mi přijde, že mu to přestává stačit, pravidelně se v noci ve stejnou dobu budí a je schopnej třeba hodinu a půl řvát :( někdy pomůže mlíko, někdy ne… to nevím, jak mám řešit, vypadá to, že skončí u nás v posteli…

banánice
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 29.12.12 00:25

Ahojky máme skoro 10 měsíců a jíme asi takhle

ráno 210 nutrilonu

svačinka někdy vynecháme neb se budí až kolem 9 ráno jinak banánek bud samotný nebo s jablíčkem

obídek masozeleninový příkrm s bramborem nebo těstovinky nebo rýže

svačinky přesnidávka nebo hollandia jogurt cca 200g popřípadě chlebík s máslíčkem nebo lučinou, rohlíček

večeře bud dětská krupička 200lm z vody nebo nutrilon 210 ml záleží jak je unavený

jinak přes den má piškotky nebo kukuřičké křupky
když má svůj den a má hlad sní toho i víc
plus teda čajík no někdy i 500ml

banánice
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 29.12.12 00:30
@Katastrofa píše:
Ahojky maminy, našemu drobkovi je něco přes 9 měsíců a má tento jídelníček : Celou noc mi spí, budí se tak kolem 8 hodiny : To začínáme s UM 210ml , pak po 10 hod mu dám kaši, nebo nastrouhám čerstvé jablíčko s mrkví,nebo bílý jogurt,.. kolem 13.30hod (5–6× týdně maso- domácí králík, kuřecí, krůtí a někdy hovězí, tůňák) se zeleninkou ( brokolice, mrkev , špenát, pórek, rajče, cuketa)- různě, jak je co poruce a nějakou přílohu ( brambor, těstovinu, rýži). Vždy přidávám olivový olej. Kolem 17.00hod mu namažu chlebík s máslem a k tomu rajče, nebo ovocnou přesnídávku, nebo jogurt ( jen bílý – kvalitní je budˇ hollandia nebo agrola( ve skleničce)) a někdy mu tam přimíchám ovoce. Po 19.00 hod se koupeme a to dostane zase UM 210ml a hned mi spinká. Přes den mi vypije tak 500ml neslazeného čajíka,vody, nebo hodně ředěné šťávy (hotovka od Hipp). Máma taky rádi kukuřičnou křupku ( nesolené,… zdravá výživa), ale tak 1–2 denně. Jinak má 76cm( od mala jsme byli vyšší než ostatní vrstevníci) a má necelých 9 kg, takže v poho, žádnej faldík a ani vyžle, tak akorát :)

koukám že jsme natom v podstatě stejně v 9 měsících měl 75cm a 9400g

Kelsey
Vesmírná mluvilka 30080 příspěvků 29.12.12 00:47

Moje mladší dcera má v 15měs. 9kg :D a starší 4letá má 16kg, ale obě jí normálně jen to asi dávají do batohu nebo co, že přibírají jak housenky.

Lucianamil
Kecalka 162 příspěvků 29.12.12 07:27

My máme 8,5 měs. a i 8,5 kg a vypadáme takhle: budí se mezi 6–7, kojení, v 9 zase kojení, 11.30 obídek maso-zel.200g, 14.30 ovoce nebo bílý jogurt s ovocem zatím cca 100 g plus dokojím, 17.00 kaše 150g, 19.00 kojení a spánek. V noci kojím 4×, nevím zda hladem nebo o zvyku, ale dokud mu nedám tak prostě je histerák, nic jiného nepomáhá.

Lucianamil
Kecalka 162 příspěvků 29.12.12 07:42
@jm1983 píše:
Ahojky, jaké dávaš těstoviny? Je lepší je dělat doma? :)

Já dávám rýžové nudle a zkouším už i bezvaječné, 8,5 měs.

andelka83
Závislačka 4948 příspěvků 29.12.12 09:13
@chillina píše:
Tak my máme něco přes 9 měs. a něco přes 9 kg :) Jíme asi málo, ale nevypadá, že by si stěžoval… Ráno kolem 7 asi 120 UM, v 10 nastrouhané jablko, hruška, banán nebo kupované přesnídávky, oběd kolem poledne asi 200g různou zeleninu, co tu píšete, těstoviny ( bezvaječné ) rýže, brambory… kolem 15 hod 140 UM nebo bílý jogurt ( většinou activia ) v 18h asi 150ml kaše a na spaní ještě 100 UM. Ted mi přijde, že mu to přestává stačit, pravidelně se v noci ve stejnou dobu budí a je schopnej třeba hodinu a půl řvát :( někdy pomůže mlíko, někdy ne… to nevím, jak mám řešit, vypadá to, že skončí u nás v posteli…

Můj jí úplně stejně, akorát že místo UM máme kojení. V noci se budí 2–3×.
To vaše buzení..nemůže to být spíš jen spojitost se spánkovými fázemi?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist