jídelníček pro 9-timěsíčního syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  20.05.03 12:38

Ahoj, ráda bych se poradila o jídelníčku pro 9-ti měsíčního syna. Před týdnem jsem přestala kojit, zdárně přijal jako náhradu Sunar, dávám mu jej 2× denně.Vařím „polévkové kaše“ z brambor nebo rýže s mrkví, zelenými fazolky, brokolicí,kedlub­nem, hráškem- s přídavkem masa či žloutku. Jako svačinky baští jablečné přesnídávky nebo banán. Na večer dostává instant.kaši s ovocem. Je to dost pestrá strava?Může už jogurty nebo pudinky? Nebo těstoviny? Slyšela jsem, že některé děti do jednoho roku ještě nejsou schopny dobře zpracovat výrobky z kravského mléka a může to narušit jejich střevní klky-tím jsou náchylnější na projevy alergií.. Nevím, jak si mám tuto informaci správně přebrat, abych neudělala chybu.Já sama jsem alergička na pyly.A tak prosím o nějaký návrh jídelníčku nebo radu, jak jej zpestřit. Díky Eva

Reklama

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 21.05.03 12:24

Ahojky,

mám devítiměsíční holčičku. Otec alergik a já ekzémová. Stále kojím, ale Lenička má atopický ekzém.

Každý má jiný názor na výživu, takže ti nezbývá než se rozhodnout sama.

Puding bych ti určitě nedoporučovala. Těstoviny obsahují lepek a ten se mi chystáme zařadit nejdříve od 10 měs. Lepek je také hodně těžký pro střeva miminek. Jogurtíky nám doporučili až po 10.měs. Co se týče masa, tak to bych chtěla zařadit po 1 roce.

Myslím, že stravu má tvůj chlapeček pestrou. Já jsem ji ještě zpestřila kukuřičnýma křupkama bez soli. Teď jsme zkoušeli rýžový chlebík („polystyren“). Taky měl velký úspěch. Chystáme se na bezlepkové piškotky. Na svačinky píšeš banán, zkoušeli jste i čerstvé nastrouhané jablíčko?

Toť ode mě vše. Pozdravuj syna.

Ajka+Lenička 9 měs.

Anonymni  21.05.03 15:05

Ahoj, díky za odezvu.Hned jsem si jistější v kramflecích, „když na to nejsem sama“ :-) Mějte se moc hezky, ty i Lenička, ahoj Eva

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.05.03 12:08

Ahoj Ajko!

Dočetla jsem se, že se chystáš na bezlepkové piškoty. Nevím jaké máš, ale než je Leničce nabídneš, chtěla jsem upozornit na dvě věci:

1. Ty co jsem měla já byly příliš sladké, pro malé děti zbytečně moc sladké.
  1. Obsahují vaječný žloutek i bílek a bílek se doporučeuje vařený až v jednou (po jednoum) roce. Můžou na něj být alergie.

Pokud Leničce nic nechybí a je spokojená s jídelníček, myslím si, že jsou piškoty zbytečné. Verunka mi je ani nejedla, jen je rozdrobila, takže ony drahé zázračné bezlepkové piškoty zůstaly ležet ve spíži, kde se do nich dali moli… Zkus je ochutnat - nic moc, ani se nedivím, že dětem nechutnají.

Myslím, že ty kukuřičné křupky jsou dostačující a bezpečné.

Právě čtu knížku od Fořta, kde píše, že si nemáme dělat hlavu s tzv. „pestrou stravou“. Pokud kojíme, stačí zelenina a ovoce (případně rýře, kukuřice) jako doplnění až do jednoho roku.

Alice

Anonymni  25.05.03 18:32

Ahoj, i já mám devítiměsíční ratolest. Piškoty jsem začala dávat normální, ale dceři naskákaly červené flíčky na tvářích. Bohužel se mi ještě nepodařilo zjistit, zda za to můžou opravdu piškoty. Doktorka říkala, že by to mohla být alergie na vejce, které je v piškotech . A měla bych ještě jeden dotaz, už dva měsíce dáváme bílý jogurt, proč ho, Ajko, chcete zařadit až v deseti měsících? Abych něco nezkazila. I maso jsem začala dávat v osmém měsíci. A kojím stále pětkrát za den. Děkuji za odpovědi. Šmudla ;-)

Barou
Povídálka 26 příspěvků 26.05.03 01:23

To vam strasne zavidim,ze vam tak krasne papkaji.Muj drak(9 m.) by nejradsi jen moje mleko.Co ma fakt rad je jablko a banan.Taky kdyz to smicham s tvarohem,nebo s jogurtem.Nemelo by toho(jo. a tv.) byt moc pokud stale kojis,nebot materske mleko ma toho dost a mohlo by to vyvolat nejalou reakci.Neboj se mu dat kureci maso,ale snaz se dostat cerstve.Ja ho beru primo s farmy.Obchodum neverim,ikdyz ted bydlim v nemecku a kryteria tady jsou daleko prisnejsi.Varenou kukurici s rizi a kurecim masem sni jako malinu.Po testovinach ma boleni briska.Piskotu jsme vyskouseli hodne druhu,ale moc mu nefrci.Podle me jsou moc sladke.Jen jedny mel rad(ja ne) to bylo od ALETE od 6 mesice(myslim,ze u nas CZ nejsou,skoda).Jinak ma rad housky.

ejbi
Nováček 3 příspěvky 29.01.11 21:25

Prosím o radu, mám devítiměsíčního chlapečka. Vy už dáváte dětem pečivo? Malému jsem zkusila dát ty sušenky, co je na nich napsáno od šesti měsíců, ale dáví se tím. Zkouším mu dávat mačkaný banán a prostě jídlo, které není úplně jako kaše, ale zvedá se mu po tom žaludek. Má sice v předu šest zubů, ale všechno polyká a nekouše. Nevím co s tím. Děkuji za odpovědi Lenka N.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama