Jméno Libuše - vaše názory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

apanda
Neúnavná pisatelka 17210 příspěvků 05.03.17 13:53

@pe-terka záleží kněz od kneze. Ale jedno jmeno by po svatem byt melo. Tzn. Bud to jmeno co ma v rodnem listu nebo to co mu davate u toho krtu ;) Ja vybirala ze seznamu svatych a máme Nelu Gabrielu a Jakuba Emila. A nas farar trval na tom, aby ta jmena dana u krtu byla po svatych. Ta druhá jmena jsou dana u krtu ne v rodnem liste ;)

Anonymní  19.06.17 23:34

Ahoj,

oživuju tuhle diskuzi. Máme už doma Libora a Libuška by k tomu znělo moc hezky. Co myslíte? Jak byste jí říkali? Díky :)

warita
Závislačka 3071 příspěvků 19.06.17 23:40
@apanda píše:
@pe-terka záleží kněz od kneze. Ale jedno jmeno by po svatem byt melo. Tzn. Bud to jmeno co ma v rodnem listu nebo to co mu davate u toho krtu ;) Ja vybirala ze seznamu svatych a máme Nelu Gabrielu a Jakuba Emila. A nas farar trval na tom, aby ta jmena dana u krtu byla po svatych. Ta druhá jmena jsou dana u krtu ne v rodnem liste ;)

To nas sice taky chtel, ale smolik. Prinutit te prece nemuze a nase Lea je pouze Lea. Tecka.

berta-atreb
Povídálka 15 příspěvků 19.06.17 23:41
@Anonymní píše:
Ahoj,oživuju tuhle diskuzi. Máme už doma Libora a Libuška by k tomu znělo moc hezky. Co myslíte? Jak byste jí říkali? Díky :)

Mně se líbí moc, měli jsme ji ve výběru pro holčičku. Říkala bych jí Libi, nebo Libuško, Libunko, Libísku,… jde toho hodně. My jsme na tato „stará“ jména =)

Jogrr
Závislačka 2874 příspěvků 19.06.17 23:55

Za me ne, staromodni.

Šarlota4
Kelišová 6549 příspěvků 2 inzeráty 19.06.17 23:58

Hrozny. Vsechny kolem me byly „Libuny a Liby“

Imamother
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 20.06.17 05:56
@Anonymní píše:
Ahoj,oživuju tuhle diskuzi. Máme už doma Libora a Libuška by k tomu znělo moc hezky. Co myslíte? Jak byste jí říkali? Díky :)

Mně se to líbí, a třeba taky Lada.

Russet
Ukecaná baba ;) 2250 příspěvků 20.06.17 06:01
@Šarlota4 píše:
Hrozny. Vsechny kolem me byly „Libuny a Liby“

Ono jde zošklivět každé jméno. Třeba i Maruna, Petruna, Lucina.

Judithkaj
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 20.06.17 06:16

Libuše je krásné. Mám kamarádku s tímto jménem. Libu, Libuška, Libunka. Navíc…je české. To je dnes deviza. Lea, Lilly a Maxim se dnes jmenuji všechny děti. U nás v každé třídě ve školce je plno těch, kteří se chtěli odlišovat…takže teď mají všichni Maxima, Maxe…

Adenka84
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 20.06.17 06:21

Libuska je krasne ceske jmeno.My mame doma Marusku a Anicku.. od jejich narozeni slysime jen, ze jsou to krasna jmena. Me osobne se jina nec staroceska jmena nelibi.

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 20.06.17 06:21
@Anonymní píše:

Proč ne? K Liborovi opravdu sedí a pokud jde i k příjmení… Líba-pokud tak neříkáte Liborovi, Libča, Libu, Libka, Linubka, Libuš, Libuška..

Jarka K
Závislačka 2625 příspěvků 20.06.17 07:46
@Anonymní píše:

Libuška se mi líbí. Říkala bych jí Libuško, Libi, Libino…

loell
Povídálka 33 příspěvků 20.06.17 07:56

Mám s tímto jménem osobní zkušenost (já) a moc nadšená nejsem. Nesnáším tvar Líba, ale ten používá při mém oslovování 95% lidí. Tím že to jméno se nepoužívá tak často se mi stávalo, že me prostě přejmenovali na LiDa :?

Kriss Tina
Závislačka 3475 příspěvků 20.06.17 08:04

Me se libi, lepsi nez vsechny ty Natalky a Emmy co ted leti :D Ze je staromodni nevadi spis je to plus, meli jsme jednu ve skole, rikalo se ji Libusko, Libo :)

Tichošlápek
Závislačka 4709 příspěvků 20.06.17 08:05

Mne se líbí, ale nebude se vám motat oslovováni chlapečka a holcicky? Ta jména jsou hodně podobná. Rikala bych jí asi Libuško, Líbo

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama