Kam ve Vídni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Retea  30.12.12 05:58
kam ve Vídni?

Ahoj všem, dnes mám možnost strávit den ve Vídni. Vím, že za jeden den se toho moc stihnout nedá. Máte někdo tip, jak projít historickou část. Anebo, co v žádném případě nevynechat? Třeba tip na cestu, jako v Praze známou trasu Hradčany, Nerudovka, Karlův most a Staromák?

Reakce:

Lenka002
Závislačka 2766 příspěvků 30.12.12 09:09
@Retea píše:
Ahoj všem, dnes mám možnost strávit den ve Vídni. Vím, že za jeden den se toho moc stihnout nedá. Máte někdo tip, jak projít historickou část. Anebo, co v žádném případě nevynechat? Třeba tip na cestu, jako v Praze známou trasu Hradčany, Nerudovka, Karlův most a Staromák?

Schönbrunn jednoznačně :)

andelka83
Kelišová 7055 příspěvků 30.12.12 09:50

Nejlepší je projít od Radnice, přes Parlament, Theresienplatz s muzei k Hofburgu, pak po Kohlmarktu (tuším) k Stephansdomu a pak třeba k Votivkirche – my chodíme naproti vždycky do Aidy na kafe a dort. Nebo k Schottenkirche, tam jsou pěkné náměstíčka, přes pasáž Freyung…a pak rozhodně Schonbrunn a za vidění stojí i Hundertwasser­haus, ale to je spíš dál, musí se metrem.

Retea  03.01.13 14:18

@Lenka002 @andelka83 tak děkuju za tip, prošla jsem cestu od Stephansdomu k radnici, k divadlu a skončila jsem v Pratru :mrgreen: se svařáčkem v ruce. Dokonce jsem se nechala přemluvit i na ruský kolo, jen na to starý jsem nešla 30 eur za 3 lidi mi přišlo moc.

andelka83
Kelišová 7055 příspěvků 03.01.13 15:51

@Retea takže opačná cesta vlastně :lol: já Vídeň miluju, jak tam nejsem aspoň 1× za rok tak jsem nešťastná. Loni jsme nemohli, ale letos pojedem snad v prosinci, uvidíme jak děti budou zvládat hlídání..resp. hlídací babička děti :mrgreen:
My jsme byli na tom starém, večer, bylo to super. Jenže pak jsme si dali Kasekrainer u stánku a na další atrakce jsme se vybodli, bo jsme měli strach, když jsme byli najedení :D

Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist