Kam ve Vídni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Retea  30.12.12 05:58
kam ve Vídni?

Ahoj všem, dnes mám možnost strávit den ve Vídni. Vím, že za jeden den se toho moc stihnout nedá. Máte někdo tip, jak projít historickou část. Anebo, co v žádném případě nevynechat? Třeba tip na cestu, jako v Praze známou trasu Hradčany, Nerudovka, Karlův most a Staromák?

Reakce:

Lenka002
Závislačka 3059 příspěvků 30.12.12 09:09
@Retea píše:
Ahoj všem, dnes mám možnost strávit den ve Vídni. Vím, že za jeden den se toho moc stihnout nedá. Máte někdo tip, jak projít historickou část. Anebo, co v žádném případě nevynechat? Třeba tip na cestu, jako v Praze známou trasu Hradčany, Nerudovka, Karlův most a Staromák?

Schönbrunn jednoznačně :)

andelka83
Echt Kelišová 8842 příspěvků 30.12.12 09:50

Nejlepší je projít od Radnice, přes Parlament, Theresienplatz s muzei k Hofburgu, pak po Kohlmarktu (tuším) k Stephansdomu a pak třeba k Votivkirche – my chodíme naproti vždycky do Aidy na kafe a dort. Nebo k Schottenkirche, tam jsou pěkné náměstíčka, přes pasáž Freyung…a pak rozhodně Schonbrunn a za vidění stojí i Hundertwasser­haus, ale to je spíš dál, musí se metrem.

Retea  03.01.13 14:18

@Lenka002 @andelka83 tak děkuju za tip, prošla jsem cestu od Stephansdomu k radnici, k divadlu a skončila jsem v Pratru :mrgreen: se svařáčkem v ruce. Dokonce jsem se nechala přemluvit i na ruský kolo, jen na to starý jsem nešla 30 eur za 3 lidi mi přišlo moc.

andelka83
Echt Kelišová 8842 příspěvků 03.01.13 15:51

@Retea takže opačná cesta vlastně :lol: já Vídeň miluju, jak tam nejsem aspoň 1× za rok tak jsem nešťastná. Loni jsme nemohli, ale letos pojedem snad v prosinci, uvidíme jak děti budou zvládat hlídání..resp. hlídací babička děti :mrgreen:
My jsme byli na tom starém, večer, bylo to super. Jenže pak jsme si dali Kasekrainer u stánku a na další atrakce jsme se vybodli, bo jsme měli strach, když jsme byli najedení :D

vetrova
Stálice 83 příspěvků 28.07.15 10:42
kam ve vídni při dešti?

Ahoj, zítra jedeme do Vídně na fotbal, který začíná večer, ale budeme tam trávit odpoledne. Za pěkného počasí je o zábavu postaráno.. ale, prosím moc o tip, kam s 8 letým v případě deště. Děkuji moc za rady.

berusa.m
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 28.07.15 10:50

Je tam prý krásný podmořský svět: http://www.haus-des-meeres.at

vetrova
Stálice 83 příspěvků 28.07.15 12:59

@berusa.m díky moc za tip

Nikolaschoberova
Nováček 1 příspěvek 04.08.15 23:04

Ahojky jen menší dotaz jedeme do Schönbrunn a mezi tím bych se ještě chtěla podívat po nakejch obchodech s oblečením tak jsem se chtěla zeptat jestli nevíte o nějakých poblíž :) děkuju :)

Váš příspěvek

Poslední články

Jak na běžné opravy bez manžela

Kapající kohoutek, popraskané dlaždičky a znepokojující pohled na poličku, kterou měl manžel již dávno přimontovat? Domácnost můžete mít pod palcem i bez toho, abyste ze sebe sedřeli kůži. číst dále >

Pyré není třeba dětem nutit, jedí jej rády samy.

Děti by měly jíst ovoce a zeleninu. To se snadno řekne, ale jak to udělat? Můžete samozřejmě pobíhat za svým drobečkem s jablkem nakrájeným na čtvrtky, krájet banán na plátky, strouhat mrkev, a potom přemlouvat a prosit. číst dále >