Kdy lze poznat těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mrkvicka
Povídálka 12 příspěvků 18.03.04 13:46

Ahoj děvčátka,
jsem tu nová a prosím Vás hned o radu. Chtěla jsem se zeptat, kdy se dá poznat už těhotenství, za jak dlouho po tulení? My jsme se tulili v pondělí a v úterý a už ve středu mě bolelo v podbříšku a dnes mi je navíc už i špatně od žaludku. Jsem teprve dnes 20DC a normálně mám MS po 31 dnech. Poznalo by se případné těhotenství už testu? Jiné příznaky ale zatím nemám. Zajímá mě to proto, protože jsem ještě před týdnem brala anitibiotika a ještě nejsem úplně v pořádku. Díky za odpovědi a přeji sluníčkový den.
 M

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Katcha
Ukecaná baba ;) 1774 příspěvků 18.03.04 14:18

Ahoj Mrkvičko, na většině testů je napsáno, že těhotenství lze poznat 10 dní po oplodnění. Doporučuju ale spíš dražší test (Clear Blue, Seratec), jsou spolehlivější. Ty levnější bývají pozitivní až po delší době. Lepší by bylo počkat do termínu MS, ale chápu jak je to s trpělivostí :-)
 Katka

Mrkvicka
Povídálka 12 příspěvků 18.03.04 14:45

Díky Katcho,
myslíš si prosím Tě, že kdyby k oplodnění došlo v pondělí, že bych už ve středu měla bolení v podbříšku a nevolnosti? Nebo si to vsugerovávám?

Angelia
Povídálka 15 příspěvků 18.03.04 14:57

Ahojky, já si myslím, že po tak krátké době asi nemůžeš mít jistotu že by to bylo těhotenstvím.. co jsem se dočetla, po oplodnění trvá skoro 2týdny než se vajíčko uhnízdí v děloze.. I když já jsem taky takový případ, dokonce se mi i podařilo psychikou snad i oddálit si menstr, takže byla až za 42 dní, v životě se mi to nestalo, menstr. spolehlivě do 30ti dnů, dokonce i test (levnější za 30,– 2 proužky) mi ukázal jednu čárku tmavou a druhou svetlounkou.. :o)) Andy

Angelia
Povídálka 15 příspěvků 18.03.04 14:59

Krom toho, menstr. mi trvala pouhé dva dny, na místo týdne při špatné náladě a bolesti v podbříšku, další levný test mi ukázal čárku jen jednu, tak čekám na další menstr, a uvidíme, co se se mnou děje.. Andy

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.03.04 15:44

Ahoj Mrkvicko, ahoj Angelio,

jsem stejný případ jako vy – v životě mě po tulení nebolelo bříško, až nyní, dva dny po tulení „naostro“, pořád jsem měla takový pocit, že se mi v podbřišku něco děje, co se nikdy nedělo :lol:
Na testy je příliš brzy, tak čekám na první duben, pak se uvidi :wink: . Psychika je mocná, tak holky, vykašleme se na sebezkoumání, ono to nějak dopadne 8O.
Jinak, Angelio, snažila jsem se ti poslat soukr. zprávu, nevím zda to vyšlo (jako reakci na tvůj dotaz z diskuse „neplodnost“). Jsem taky z Prahy 4, konkr. z Michle, kousíček od pekárny. :P Jestli se nám povede, oč usilujeme, mohly bychom drandit společně s kočárky po Krčském lese, co ty na to? :wink:
 Iva

Mrkvicka
Povídálka 12 příspěvků 18.03.04 15:51

holčinky děkuju moc za rady. Myslím si také, že jsem si to asi vsugerovala. Mám ale trošičku problém v tom, že mám stále něco v krku ač jsem brala před týdnem antibiotika a tak mám jít zítra na krční. Nevím, co mi bude dělat nebo zda mi nedá nějaké další léky,… a pak co kdybych skutečně byla těhu?

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.03.04 15:55

Mrkvicko,

upozorni lékaře na tu možnost, že jsi těhu, určitě lze najít alternativu k lékům, které jsou kontraindikovány.

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.03.04 16:30

Ahoj Mrkvicka,
tak skoro este nemozes mat ziadne tehu-priznaky. Jednak to uhniezdovanie nieco trva, ale nezabudaj, ze aj oplodnenie – ono totiz spermije si vedia na vajicko pockat (niektore dokonca az 4 dni, zavisi od hlienu), takze k oplodneniu moze dojst aj par dni po tuleni – pocas tulenia si este nemusela mat OVU, ta pride az za napr. 2 dni a spermijky si na vajicko pockaju… :wink:
Mne sa osvedcil test ClearBlue, mala som na 5.den, co mi meskala MS, poriadne silne ciarky, tak tehu-ciarka sa zjavila dokonca pred tou, co urcuje, ci sa test vykonal spravne. :wink:
Urcite by som neverila testom, ktore hlasaju, ze poznaju tehotenstvo skor ako v 1.den ocakavanej MS. :!
No a zase ta len nepotesim – istotu budes mat az vtedy, ked doktor bude vidiet na UZV bit srdiecko – co je na konci 6.tyzdna (pocitane od prveho dna poslednej MS). Takze neostava ti nic ine, iba trpezlivo cakat na prichod, ci lepsie neprichod MS. :?
Este co sa tyka liekov – v prvych dvoch tyzdnoch po oplodneni lieky tusim nemaju vplyv na vyvoj embrya, to je vyzivovane zo zltkoveho vaku, alebo tak nejako. Na druhej strane taky rontgen moze uz byt skodlivy… :!
Drzim ti palce a urcite nam daj vediet, ako to s tebou napokon je.
Jana + Pampusik (zajtra 23.TT) :wink:

Mrkvicka
Povídálka 12 příspěvků 18.03.04 16:44

Schamka, děkuji za vyčerpávící odpověď. Určitě se pak ozvu jak jsem dopadla. Měj se hezky a pohlaď za mě bříško, ať se má dobře.

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 19.03.04 09:40

Mrkvicka,

Mne bylo spatne, teda jinak nez obvykle par dnu od oplodneni. A hlavne mne boleli prsa (2tydny pred ms). Skutecne spatne mi bylo za necely tyden. Bolelo mne bricho jak pri ms, nechut do jidla a taky jsem se citila unavena na smrt (to jsem prave mela zapas). Mela jsem pocit ze mi odesla kondice zo dne na den. Testovala jsem po 10dnech a test byl slabo pozitivni ? ne moc drahy. A den pred ms jsem sla na krev protoze jsem moc netrpeliva. Nikdy jsem nechapala kdyz mi kamoska rikala ? to poznas. Ale skutecne je to tak, citila jsem to i kdyz jsem si to nepripoustela.
 danka

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 25.03.04 12:46

Ahoj Mrkvicko,
musim ti povedat, ze hlava je velmi mocny carodej a proste neviem ako to je mozne, ale ak na to intenzivne myslis, moze to mat aj fyzicke priznaky. Neviem ci som sa vyjadrila zrozumitelne, preto ti radsej napisem, co sa mi stalo minuly mesiac.
My sme sa prvykrat „naostro“ pokusali o bejbinko pred mesiacom, no a ja som bola hned od druheho dna presvedcena ze som urcite v tom!!! Mala som proste take zvlastne pocity ako nikdy predtym. Takze som sa velmi tesila (samozrejme len v duchu), ze ma boli v podbrusku a mam tlaky v prsiach, ba dokonca aj MS mi dva dni meskala, kazodpadne MS potom prisla a aj tt boli negativne, takze po vcerajsom teste (ten by uz stopercnetne musel ukazat dve ciarky, ak by som bola v tom), som si konecne uvedomila, ze to nie je ono.
Ale uplne ta chapem, bola som skoro na stopro presvedcena, ze tie bolesti a pichanie v brusku, ze to sa urcite uz bejbinko u:,–(zuje…
ale nevadi, budem skusat dalej:o) Drzim palce aj tebe aj vsetkym ostatnym babam…

Anonymni  25.03.04 14:31

Ahoj Mrkvičko,

taky si myslím, že je ještě příliš brzy na pozorování jakýchkoli těhupříznaků. Na krčním určitě upozorni na možnost, že jsi těhotná, ale jinak bych tě chtěla uklidnit ohledně těch antibiotik, co jsi brala předtím – já měla zánět močovýho měchýře a brala jsem na to taky nějaký antibiotika a v tom období jsem s největší pravděpodobností i otěhotněla. Gynekolog mi vysvětlil, že pokud by antibiotika (a cokoli jinýho – viróza atd.) v prvních týdnech po oplodnění poškodili „miminko“, těhotenství by se vůbec neuchytilo a skončilo by minipotratem. Běžně se to prý stává a většina žen si toho vůbec nevšimne – vypadá to jako silnější menstruace.

Pa

Veru.S + broučínek 25tt

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 25.03.04 18:24

Ahoj Mrkvičko,
taky si myslím, že je ještě velmi brzo na rozpoznání těhotenství. Já měla ty samé problémy co Angelia, začla jsem slabě špinit v polovině cyklu (jen 2 dny) a pak mě začlo bolet v podbřišku, bylo špatně a taky jsem každý den po práci usla jako mimino (pořad jsem byla utahaná), začly mě svědět prsa a tak jsem si začla myslet že jsem těhotná :wink: . Jenže tt ukázal pravý opak :evil: a to jsem měla zpoždění MS o 10 dní. Po tom výsledku tt jsem byla dost zklamaná :cry: , no a MS za 2 dny přišla (potvůrka). Takže si myslím, že jsem měla to že chci mimi tak vsugerované, že jsem si oddálila MS.
Držím Vám všem i sobě palečky, abychom se taky začly časem kulatit :oops:
 Lois

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 25.03.04 19:13
Pro MRKVIČKU

Ahoj Mrkvičko, holky ti tady píšou, že nemůžeš poznat těhotenství pár dnů po styku. Podle mě můžeš. Jsem ten případ. 2 dny po snaženíčku mi bylo jinak, pobolíval mě podbřišek i prsa a za 9 dnů od snaženíčka mi vyšel ten nejlevnější testík. Bohužel jsem v lednu o své miminko ve 20tt přišla. Doma už jednoho raubíře mám a musím říct, že s ním jsem si jistá nebyla. Teď ano a bylo to tak. V každém případě počkej do MS a budeš si jistá. Držím moc palečky. Pusinka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist