Kdy začalo dítě cestovat samo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Holma
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 14.11.11 11:50
Kdy začalo dítě cestovat samo?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, v kolika letech začalo Vaše dítko samo cestovat. Na mysli mám hlavně cestování do a ze školy pomocí MHD. V kolika letech začalo samo cestovat? Byla cesta dlouhá nebo náročná na přestupování a jak ji zvládalo?

Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

tripetri
Echt Kelišová 9612 příspěvků 14.11.11 11:53

Proč anonymně? 8-o :roll:

soldi
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 14.11.11 12:03

ahoj, ja som z maleho mesta (40 000 obyv.) a cestovala som sama mhd do skoly s jednym prestupovanim od 11 rokov, kedy sme sa stahovali. to som zvladala v pohode, len niekedy som nestihla vystupit, lebo to vsetci chodili do prace a proste ma nepustili z autobus. tak som musela dat jedno kolecko navyse :roll:

kikina2004
Kelišová 6310 příspěvků 14.11.11 12:14

Klarka uz obcas jezdi do skoly, ze skoly casto- spava mi Maty.

Cesta- tramvajova zastavka je kousicek, bez prechazeni, zpatky je to horsi, musi prejit jakoby na tu druho zastavku a nikde neni prechod. Nastesti je dost zodpovedna.

Jak dojde do skoly, musi mi volat, ze je v poradku, jednou zapomnela, ja se ji nemohla dovolat, protoze mela nastaveny vibrace, takze to dopadlo tak, ze jsem volala ucitelce.

lucineeccka  14.11.11 12:15

Ahojky, já jsem poprvé jela sama metrem ve 13 letech.Jela jsem asi 10 minut metrem na rovnátka.Když mi bylo 8 jela jsem sama k babičce.Ale to byl přímej spoj, máma mě dala do autobusu a babička z něj vyndala. :-) Ale jinak doopravdy sama jsem začala jezdit až v 15 a pak v 16 letech.

Škurpice
Extra třída :D 10119 příspěvků 14.11.11 12:25

od 1. třídy, 2 zastávky busem, musel vždy zavolat, že je ve škole…po Praze, myslím tím kamkoliv, od 6. třídy, když začal chodit na 8leté gymnázium

nakukovatelka
Závislačka 3942 příspěvků 14.11.11 12:28

Ahoj, jsme z Prahy, a muj kluk zacal dojizdet sam do skoly, kdyz sel z 5.tridy na gympl, tzn. v necelych 12ti letech. Do ty doby ale uz parkrat jel sam na fotbal.trenink – to byla ale jedna stanice metrem.

Ale od mala jsme po Pze MHD porad jezdili, a hodne, takze orientoval se hned perfektne a mesto zna. Slo jen o to, ze ja se bala, aby ho neco neporazilo a tak. Jakmile zacal jezdit sam, dojel uz vsude, je docela sikovnej, i na mapy atd., neboji se neco si nekde domluvit, zeptat se apod.

PetkaK  14.11.11 12:35

Já si pamatuju že jsem v druhé třídě jezdila pravidelně (nevím jak často) k zubaři na rovnátka z jednoho města do druhého – byla jsem ve škole, pak jsem musela odejít z vyučování, dojít na zastávku (asi 15minut pěšky přes jednu hlavní cestu), nasednout na autobus, dojet do druhého města, vystoupit, nasednout na tramvaj a dojet do místa určeni, kde mě čekal taťka a šli jsme k zubaři :nevim: – když nad tím tak přemýšlím, nejsem si jistá jestli bych v dnešní době pustila svou dceru v 8letech takto samotnou. Hold byla jiná doba. :nevim:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 14.11.11 12:44

Náš kluk začal jezdit sám zhruba v prosinci v první třídě. Chtěl to zkusit sám, tak jsme to zkusili a dobrý, od tý doby jezdí sám. Má to dvě zastávky busem – ráno jede plno dětí, takže sám není a ze školy jezdí po kroužcích, případně má v družině napsáno, že ve 2 ho má učitelka poslat na bus.
Na bus do školy ho vodím – máme tu frekventovanou silnici a přechod žádný, u školy má přechod a na něm policajta a ze školy to má až domů bez přecházení. Poslední dobou už jezdí sám i do skautu (opět dvě zastávky busem a bez přecházení).
Mobil dostal až teď a stejně ho zapomíná doma :roll: :lol:

Raduš.ka44
Kelišová 5635 příspěvků 14.11.11 12:57
kaaaca-h píše:

Taky nechápu. A poslední dobou takhle nechápu velice často, nějak se nám ta anonymita rozlejzá. :roll:

Anonymní  14.11.11 13:28
Raduš.ka44 píše:
kaaaca-h píše:
Taky nechápu. A poslední dobou takhle nechápu velice často, nějak se nám ta anonymita rozlejzá. :roll:

Holky nezlobte se, ale s manželem řešíme dost citlivou a zásadní věc. Bude to na hodně dlouho a právě můj dotaz souvisí s naším problémem. Na Emimi chodí dva lidé, kteří by o tomto problému vědět nesměli, resp. zatím ještě ne. jakmile tu uvidí, že pokládám tento dotaz, je jim to hned jasný a komplikuje to celou situaci. Doufám, že to pochopíte.

Bodlacek
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 14.11.11 13:33

Ahoj. Tak mě syn začal jezdit autobusem sám, když mu bylo 8 let.Cesta mu trvá asi 10 minut a zvládl to dobře.Přestěhovali jsme se na vesnici a já měla doma v té době ještě dvě děti, takže to ani jinak nešlo.

Anabellka
Závislačka 4600 příspěvků 14.11.11 13:36

Mě začal kluk dojíždět do školy od 1. třídy. Je to 7 km, pak musel přejít přes přechod ke škole. Jela jsem s ním 1. den a pak už musel sám. A zvládnul to. Děcka zvládnou mnohem víc, než si myslíme. Teď jezdí už 6. rok a je ostřílený mazák. Za 14 dní pojede poprvé sám z Brna do Zlína,kde si ho vyzvedne moje sestra, tak doufám že to zvládne.

alifie
Kelišová 6595 příspěvků 14.11.11 14:39
Anabellka píše:
Děcka zvládnou mnohem víc, než si myslíme.

Nebála bych se toho, zda to děcka zvládnou, ale toho, aby jim někdo neublížil (V mém okolí unesli cca třináctiletou holku, byla připravená na export do zahraničí.)

Bara645312  29.11.12 21:17

Ja sem jela poprvé sama asi v 9 autobusem-tramvají 11 km do školy a nijak mě to nepoznamenalo ale známkluka své kamarádky a ten je tak vzorný a hodný jezdí už od 7

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist