Kdy začít miminku čistit zoubky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.08.03 21:05

Holky mám dotaz:Kdy jste začaly čistit zoubky?Klárka má už úplně prořezané jedničky dole,tak řeším tuhle otázku.V časopisech pro maminky radí čistit hned,jak nějaký zoubek vyleze,prý jsou na to speciální kartáčky.Nemáte s tím nějaké zkušenosti?

Dík Hanka

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.08.03 16:07

Ahoj Hanko,

já se na to ptala doktorky teď na 8měsíční prohlídce, protože Adámek má taky jedničky dole už hezky vidět a četla jsem, že už teď od ranného věku by se měly čistit. Třeba i jen kouskem vaty…aby si na to dítko zvyklo…Naše dr. se na mě podívala s úsměvem, že to ještě nemusíme hrotit. Zatím nic neděláme, ale chci se podívat po nějakém nejměkčím v nějaké speciálce. Vím, že v Praze je speciálka na „péči o zuby“ na Smíchově v budově Carrfouru, tak tam třeba budou mít něco super měkké. Adámek na mě kouká, když si čistím zuby, tak si myslím, kdybych mu dávala na hraní do ručičky kartáček, aby by se s ním časem taky začal šmrdlat.

Ahoj Veronika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.08.03 16:40

Dík za tip,Verčo,ale do Prahy to máme 200 km a v našem městečku asi nic takovýho neseženu.Zkusím se podívat po netu.

Mám známou,zubařku,a ta mi líčila,jak mají malé děti zkažené zoubky,tak bych tomu chtěla předejít.Hlavně bych chtěla Klárku tak za rok vzít poprvé do její ordinace,aby si už odmalička zvykala a nebyla takový strašpitel jako já.Prý to pomáhá,když dítě ví,že se mu tam nic zlého neděje.No,uvidím.

Čau Hanka :-)

Katcha
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 28.08.03 17:39

Ahoj Hanko! Kdyz se nasi Mise prorezaly prvni dva zoubky, koupila jsem ji normalni detsky kartacek a pri koupani ji ho davala do ruky. Protoze je to mala opicka a videla nas jak si cistime zuby, hned vedela co s nim. Obcas si necha vest rucicku. Ted je ji 1,5 roku, ma 9 zubu. Davam ji na kartacek malilinkate mnozstvi zubni pasty, plivat a vyplachovat samozrejme jeste neumi. Katka

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Katcha dne 28-08-2003 17:42 ]

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 28.08.03 17:48

Ahoj holky,

kdyz jsem se zajimala kdy zacit cistit zoubky detem, bylo mi receno, ze jeste pred tim, nez prvni zoubek vyroste. Tady v USA se zacina s cistenim dasnicek (sundavani povlaku) uz od ctyrech mesicu. Existuje na to takovy spec. kartacek, ktery si muze navlect maminka na prst a miminku tim dasnicka umyt. No, neni to ani kartacek jako spis takove jemnounke stetinky. Ale nevim, jestli se to v Cechach da koupit. Mozna na internetu. Pokud umite anglicky, dobry navod je na strankach www.orajel.com

S pozdravem

Karolinka

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.08.03 21:55

Ahojky,

pokud mám dobré informace, tak by se dětem měli čistit

zoubky hned jak se první ukáže.

Osobně doporučuju kartáček co si navlečeš na prst. Je vhodný pro první zoubky. Viděla jsem ho prodávat i v lékárně. Jinak dětské kartáčky podobné těm naším se doporučují až je zoubků více (i stoličky).

Kámoška o čištění nevěděla a za pár měsíců si všimla že už se dělá malému povlak na zoubkách. Takže si myslím, že čištěním nic nepokazíš.

Ajka+Lenička (1rok) ;-)

rafaela
Nováček 7 příspěvků 30.08.03 22:17

Ahojky,

Muj syn(6mes) ma uz zoubky dva. Zacaly se mu prozezavat uz koncem tretiho mesice! Cistit zuby( masirovat dasne) by se melo od 4 mesice. Koupila jsem malymu detsky kartacek oral B, ktery mu vzdy pri koupani davam s malinkym mnozstvim zubni pasty pro mlecne zoubky od firmy Weleda.

Anonymni  01.09.03 17:54

Ahoj Hanko,

naší Karolínce byly 3 měsíce, když se jí prořezaly jedničky dole. Během dalšího měsíce to byly jedničky nahoře a hned i dvojky nahoře. Dnes je jí 6 měsícá a má už 6 velkých zubů. Náš pan zubař doporučil čistit hned a nejlépe kartáčkem. Už to děláme 3 měsíce a Karolínce se to moc líbí. Kartáček jsem koupila od firmy Oral-B, speciální na čištění nejmenších zoubků. Je asi běžně k dostání v lékárně.

Měj se krásně.

Jana

Anonymni  02.09.03 09:31

Ahoj!Moji Sasence se prvni zoubek prozeral taky ve tretim mesici.Kdyz mela rok, mela uz deset zubu.V 18 mesicich, kdyz sla poprve do jesli, byla jedina,ktera uz mela vsechny zoubky.Jsou ji ted 3,5 roku a razi se ji posledni stolicky vzadu,ktere by ji mely vyrust az v sesti.Nevim,jes­tli je vyjimecna,ale driv ji vypadaji!:-) Rozhodne s cistenim jsme zacali ihned po narozeni.Kouskem vaticky nebo rockem plinky cistit dasnicky,protoze hlavne na tech se usazuje vsechno,co mimino spapa.U:,–(i se,napadne koren zubu a pak uz je jedno,jestli budete cistit nebo ne,zoubek se zkazi.Jakmile mela asi 6 zoubku,z plinky jsme presli na kartacek.Videla nas,takze ji necinilo problem to po nas zopakovat.Dneska je to rutina,ktera patri ke kazdodennim povinnostem.Dokaze si sama vodu nabrat i vyplachnout usta.Je sikovna.Jako prevenci zubniho kazu pouzivame jeste fluoridove tabletky,ktere vam napise kazdy detsky lekar,mate-li ho ve Vasi vode a v okoli nedostatek.Vrele doporucuji pit Dobrou vodu.Je to jedina voda u nas,ktera obsahuje Fluor.Mala ma zoubky jako perlicky,temer jedina ze skolky.Ale pravdou je,ze za cely svuj zivot necumlala bonbon,zvykacku ci lizatko.A nechybi ji to.Radeji sahne po jablku,to pro ty,ktere si mysli,ze jsem krkavci matka.A sladke?Ra­deji ji koupim müsli tycinku nebo cerealni susenky.To hned schrousta a nedrzi se ji to dlouho v ustech.Vyse uvedene veci jsou nejhorsi leptadla na zubni sklovinu!A maminky, strezte se nechavat svym malickym v ustech dlouho cucat flasku ze stavami!!!Videla jsem nekolik deti s tak vyzranymi cernymi dirami v dasnich,ze mi bylo do breku.Nestoji to za to.Mala umela pit z hrnku uz v roce.A takovy Jupik s nasoskou je daleko lepsi nez kojenecka lahev.Verte mi.Denisa

MarketMMM  26.12.12 17:53
první zoubky

Ahoj, u dětí se musí začít s čištěním již od prvního zoubku. Ne kartáčkem, ale prsťáčkem (navleče se na prst) na který se prozatím dává velmi malé množství zubní pasty (cca velikosti špendlíkové hlavičky). Ovšem čistit se musejí velmi jemně, ze začátku jde hlavně o to, aby si dítě na čištění zubů zvyklo. A hlavně několika měsíční dítě nebudeme nutit vyplachovat si pusinku a už vůbec ne malé množství pasty z úst vyplivnout. Tak hodně štěstí :-)

Uživatel je onlinepampalin
Kelišová 6736 příspěvků 26.12.12 18:13
@MarketMMM píše:
Ahoj, u dětí se musí začít s čištěním již od prvního zoubku. Ne kartáčkem, ale prsťáčkem (navleče se na prst) na který se prozatím dává velmi malé množství zubní pasty (cca velikosti špendlíkové hlavičky). Ovšem čistit se musejí velmi jemně, ze začátku jde hlavně o to, aby si dítě na čištění zubů zvyklo. A hlavně několika měsíční dítě nebudeme nutit vyplachovat si pusinku a už vůbec ne malé množství pasty z úst vyplivnout. Tak hodně štěstí :-)

Naprostý souhlas! :palec:

tasa
Echt Kelišová 8145 příspěvků 26.12.12 18:38

Mě řekla zubařka, že čistit, ale aby si na to dítě zvyklo. Odpověď na dotaz, co a jak, že když mu chci zuby čistit, tak se do kartáčku zakousne.

MarketMMM  26.12.12 21:22

Díky :-)

CokeLady  06.09.13 11:22

Kdy jste začaly dítěti čistit zuby 2× denně? Já od prvního zubu čistím večer při koupání, ale malej (14 m) má už 14 zubů, tak nevim, asi bych měla začít i ráno po snídani? :nevim: Kdy jste začaly Vy čistit i ráno?

martina.se
Hvězda diskuse 54438 příspěvků 06.09.13 11:23

@CokeLady hned ja měl zuby (4 m). Dítě si aspoň zvykne na pravidelnost ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama