Kdy začít s výukou cizího jazyka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarkeetkaaP
Stálice 76 příspěvků 12.09.12 12:52
Kdy začít s výukou cizího jazyka

Ahojky, chtěla bych se zeptat na váš názor.. Otec dítěte je cizinec sice sním nebude moc v kontaktu ale myslím si že se jí to neztratí, proto bych chtěla aby se učila cizímu jazyku :) ale nevím od kdy jí učit a hlavně jestli doma jí učit a nebo je lepší docházet do nějakého centra? je ještě malá ale slyšela sem že čím dřív tím líp.. jaký je váš názor? :)

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Emilie
Generální žvanilka 20377 příspěvků 12.09.12 12:56

Co si představuješ pod slovem výuka… cizojazyčné básničky jí doma můžeš říkat už od narození, vlastně ty kroužky pro prťata o ničem jiném nejsou. Pak se pak učí názvy hraček, barev… to můžete doma taky. A pak ve školce jí přihlásit do kroužku.

marketta1
Závislačka 2991 příspěvků 13 inzerátů 12.09.12 13:00

Rika se cim driv tim lip..Muzes poustet pisnicky, basnicky,pohadky.Na you tube je velky vyber.. :palec:

MarkeetkaaP
Stálice 76 příspěvků 12.09.12 13:00

Ano výuka-hrou.. bojím se toho aby si nepletla slovíčka. :)

xxLeninka
Závislačka 3220 příspěvků 12.09.12 13:06

Ahoj, také se připojuji a říkám čím dříve, tím lépe. Přesně jak píšou holky-můžeš s malou zpívat písničky, říkanky, pouštět jí pohádky v cizím jazyce…Pak je samozřejmě ideální aby chodila do nějaké kroužku, nebo školky, kde budou mluvit cizím jazykem…Děti sajou jako houby, takže je chce zapojit co nejdříve. My dali naši dcerku do anglické školky na tři dny na konci února a dnes už si zpívá a povídá písničky v angličtině, s učitelkou mluví anglicky (samozřejmě základy), do toho na mě česky…jsem z toho vždycky vyplesklá, jak je možné, že po půl roce chození do této školky už toho tolik umí…Jsou jí dva a 9 měsíců. Doma kouká na anglické pohádky, na youtubu si najde co potřebuje většinou v angličtině…To víš, že si plete češtinu a angličtinu, já jí něco říkám a ona mi odpoví česky ale třeba jedno slovo ve větě řekne anglicky…Mně to ale nevadí, jsem přesvědčena že se to časem srovná. Držím pěstě, ať Vám to šlape-)

Emilie
Generální žvanilka 20377 příspěvků 12.09.12 13:07
@MarkeetkaaP píše:
Ano výuka-hrou.. bojím se toho aby si nepletla slovíčka. :)

Nevím, kolik tomu tvýmu prckovi je, ale já češtinářka (ikdyž to tak občas nevypadá) mám pocit, že mám doma třídu pana kaplana. Jak i čtyřleté dítě dokáže kouzelně přeformulovat češtinu. „Mami, dohnaň mně! Mami zavěsuj jen jednu závěsu! To je kočičkův jídlo!“ " Takže jsem tě akorát chtěla varovat, nečekej, že jako batole už po třech řtyřech letech bude umět tolik, co dospělý po téhle době studia! Myslím si, že bordel v jazycích mít nebude. Ale bude s nimi nakládat po svém.

MarkeetkaaP
Stálice 76 příspěvků 12.09.12 13:09

Moc děkuji :)

Chocolate  12.09.12 13:13

Švagrová je učitelka angličtiny a své syny učila až od 5 let, že dřív je to zbytečné, protože to dětem splývá a používají prý v jedné větě slova obou jazyků.
Podle mě je rozdíl, když dítko vyrůstá v dvojjazyčné rodině nebo se ten jazyk musí učit „uměle“.

Imane  12.09.12 13:16

@MarkeetkaaP Manžel také není Čech, na malou mluví svým jazykem a já česky, a to už odmala. Jinak, s výukou je dobré začít opravdu co nejdříve je to možné, například moje neteř chodí od 3 let do cizojazyčné školky a ani tak to není pozdě, učí se krásně. Malé děti mají opravdu úžasnou schopnost rychle se učit a věci si dobře pamatovat :palec:

lulje
Kelišová 5527 příspěvků 12.09.12 13:17

Tak pokud ji chceš učit sama, záleží hodně na tom, jak ten jazyk ovládáš ty. To stejné platí i o lektorkách. Kolegyně angličtinářka říká, že se často setkává s tím, že děti si zafixovaly v raném věku hlavně špatnou výslovnost atd., takže i chyby, které se pak těžko přeučovaly. Já zastávám názor naučit hlavně pořádně rodný jazyk a ten cizí se v pohodě doučí později. Mám sousedku, která vodí děcko od dvou let po kroužcích s angličtinou, ale holka ve svých 5 letech neuměla ani pořádně česky to, co naše ve třech :zed: Pokud je rodič cizinec (taky jsme ten případ :D ), tak je to o něčem jiném. Ty ale píšeš, že nebudou moc v kontaktu, tak bych to nelámala pře koleno a ty jazykové kroužky pro batolata apod bych brala víc jako příjemné zpestření volného času, než abych od toho očekávala, že děcko bude ve třech letech mluvit plynně anglicky :mrgreen: Stejně těch pár slovíček zapomene, pokud je nebude běžně používat. Já osobně bych si dokázala představit účelnější vyhazování peněz :)
Nepíšeš, kolik let dítě má a jaký jazyk ho chceš učit. :?:

Gizel
Kecalka 165 příspěvků 12.09.12 13:36

Mám vystudovanou angličtinu, se synem skoro od narození čteme anglické knížky, mám nakoupeno spoustu pohádek v angličtině, které mu hodlám pouštět, ale mluvím na něj zatím výhradně česky. Nejsem zastánce toho, aby rodič na dítě mluvil dvěma jazyky zároveň. To je opravdu jen mate. Z praxe znám případy, kdy dítě neumělo pořádně ani jeden jazyk, protože na něj mluvil jak anglicky, tak česky (či česky a rusky nebo i slovensky). Počkala bych klidně až do 3 let, až bude mít dítě rodný jazyk pořádně zafixovaný :think:

MarkeetkaaP
Stálice 76 příspěvků 12.09.12 13:37

Tak malá je opravdu malá budou nám 2 měsíce ale chci to vědět dopředu abych to nějak nepodcenila..pro­tože mi někdo říkal že už na dítě mluvili i anglicky když jí byl teprve měsíc.. že je to tak lepší :( její otec je Francouz ale umí perfektně anglicky a protože já Francouzky nemluvím tak jedině angličtinu jí učit :) no nebudou moc v kontaktu jen když za ní sem přijede a on česky trochu umí ale myslím si že když mu špatně rozumím já tak malá bude mít ještě větší problém :lol: a právě si myslím že bude mít dobrou přípravu když bude umět anglicky aspoň základy :)

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 12.09.12 13:58

Cim drive tim lepe, ale musi byt vyuka prirozena a mit pro dite nejaky smysl. Jen tak bych predskolni ceske dite cizi jazyk neucila. U vas je motivace jasna - aby se domluvila s tatou. Jak casto budou v kontaktu?

muzes to podporit pohadkami, televizi, ale nejlepsi je nejaka dvojjazycna skolka nebo i jednoj. nebo tak neco. Doma bych male dite asi neucila.

My jsme oba cesi a zijeme v nemecku (ne ale navzdy), dcera mela od roku a pul pani na hlidani, ktera s ni mluvila nemecky - jednou tydne. Nerikala nemecky nic, ale asi se na tom zakladnim domluvili. Ted chodi do nemecke skolky, je tam mesic a umi zatim tschüss a nein (coz s oblibou pouziva furt), jinak asi take vice rozumi to co po ni chce. Doma mluvime zasadne cesky, uvidime jak se to bude vyvijet dal.
Myslim ale ze bez te skolky by se asi ucila pomaleji.

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 12.09.12 14:04
@MarkeetkaaP píše:
Tak malá je opravdu malá budou nám 2 měsíce ale chci to vědět dopředu abych to nějak nepodcenila..pro­tože mi někdo říkal že už na dítě mluvili i anglicky když jí byl teprve měsíc.. že je to tak lepší :( její otec je Francouz ale umí perfektně anglicky a protože já Francouzky nemluvím tak jedině angličtinu jí učit :) no nebudou moc v kontaktu jen když za ní sem přijede a on česky trochu umí ale myslím si že když mu špatně rozumím já tak malá bude mít ještě větší problém :lol: a právě si myslím že bude mít dobrou přípravu když bude umět anglicky aspoň základy :)

kdyz bude ten kontakt takhle ridkej, tak je to fakt tezky…ja bych to asi moc nelamala. Ja bych to asi nechala tak, ze az prijede, tak budes tlumocit. jeho anglictina taky neni asi to prave orechove, ty francouzsky neumis. A jazyk bych vybrala az bude vetsi, tesne pred tim skolnim vekem a formou nejake vhodne vyuky. Mozna bych volila spis Francozstinu…an­glictinu muzes dodat dodatecne, podle toho jak uvidis, jestli je dite jazykove nadane.

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 12.09.12 14:06

Je, ted ctu, ze umi perfektne anglicky.....tak to je pak asi taky jine…

rozhodne bych ted na ni anglicky nemluvila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Agenti mi v jeden den řekli, že jsem vychrtlá i tlustá, líčí modelka

Američanka Karlie Klossová (24) patří mezi žádané modelky. Módní experti o ní... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama