Ketony v moci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Saaraa
Povídálka 41 příspěvků 05.06.06 13:51
Ketony v moci

Mam jeste jeden dotaz, Dr mi dnes na prohlidce – kontrole moci rekl, ze mam v moci ketony, pry to poslou do nejake laboratore na prezkoumani. Nevite cim to je? A co to znamena? Jsem ve 21t tak mne to docela znepokojuje- Diky

Reakce:

Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.06.06 14:02

Ahoj,

mala som to tiez. Zavisi, aka vysoka ich hladina bola. Pre plod nie su nebezpecne, neboj. V moci sa objavuju pomerne casto v dosledku „hladu“ – teda ak si bola napr. nalacno alebo si par dni nic moc nejedla (nechutenstvo a pod.). Je fakt, ze mna s tym vtedy Dr. nikam neposlal a na dalsej kontrole uz to bolo ok.

Ak ich je tam ale vela resp. sa objavia aj pri dalsej kontrole, nasvedcuju na tehucukrovku – citujem z poradne Dr. Kouckeho :

Ketony v moči jsou typickým produktem látkové přeměny tuků, těhotná s cukrovkou,která „špatně“ zpracovává cukry takto nachází zdroj energie v další základní živině – tucích – výsledkem je tvorba ketonů, jejich přítomnost v moči společně s hraničními profily svědčí pro ne zcela kompenzovanou těh.cukrovku.

Vydrz do dalsich testov, neboj, bude to isto ok!

gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 05.06.06 14:06

Ahojky,
já měla ketony v moči skoro celé těhu, ale ani jsem nehladověla ani jsem neměla cukrovku. Jen se mi ve 30tt, začaly rapidně zvyšovat jaterní testy a rodila jsem o měsíc a půl dříve. Nemusí to spolu ale vůbec souviset. Ale i tak se mi narodila zdravá a krásná holčička :o)…hlavně žádné nervy, ty jsou daleko horší než nějaké ketony :o)
 Gejby

Saaraa
Povídálka 41 příspěvků 05.06.06 14:27

Diky moc, docela mne to povzbudilo, ze ten problem nemam sama. Protoze cukrovku vypada, ze nemam. :)

A to te Gejby. nechali porodit o 5tydnu drive? To ti normalne vyvolali porod? A mimco bylo OK, nebo muselo nejak do ikubatoru?

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 05.06.06 17:57

Saarao,
já je taky měla, skoro pokaždé, celé těhu. Důvody jak už psaly holky přede mnou, ale já taky nehladověla, byla jsem i na vyšetření kvůli těhu cukrovce a neprokázala se. Tak prostě nevěděli proč to je. Porodila jsem 8 dní před termínem zdravou holčičku :P

Přeju krásné těhotenství a rychlý porod s tím nejúžasnějším výsledkem :-)

Adka

Lesina
Echt Kelišová 9856 příspěvků 05.06.06 20:40

Ahoj, ja měla zvýšené ketony u obou těhotenství a obě holky jsem přenášela. Dr se nad tím nijak zvlášť nepozastavoval, jen sestra se me zeptala, zda nejím hodně jablek – a to jsem jedla.
 Lesina

jeynna  26.08.10 20:07
Ketony v moči

Ahoj,jsem další v pořadníku těhulek a zběrač ketonů,mám těh.cukrovku již z předešlého těhotenství.V tomto těhotenství mi cukry stále vychází z moče negativní,ale přesto Dr. tvrdí,že ji mám.Při posledních testech mi vyskočily ketony… a i když dělám přeskoušení doma z moči,stále se mi zabarvujou.Mám pít hodně mléko,nebo jíst večer kostičky taveného sýru.Už je mi pomalu špatně ze sýrů,ale hladina je stále vyšší.Pravdou ale je,že jsem ve 12-týdnu a to jsem byla kvůli nevolnostem skoro měsíc jen na syrové mrkvi.to bylo jediné z čeho jsem neměla bolesti břicha a pocit na zvracení.Zhubla jsem skoro 4 kila,ale zdá se mi,že se mi zlepšil zrak.dnes už je to s jídlem mnohem lepší,jím již skoro vše co mohu.Věřím,že se to dřív,nebo později srovná.Mě čeká v 3/2011 třetí porod.První vyvoláván uměle ve 41 týdnu,druhý císařem v 38 týdnu,malá se otočila a třetí zatím nevím.Držím všem pěsti co znamenají štěstí,aby měli rychlý a bezbolestný porod.

Jura007
Neúnavná pisatelka 16594 příspěvků 26.08.10 21:00

Keton je chemické pojmenování toho, co my laici známe pod názvem aceton. Tělo ho produkuje ve stopovém množství v mimořádných situacích a co si budeme nalhávat, těhotenství i cukrovka jsou mimořádné situace… Doktoři podle toho poznají, že něco není úplně v pořádku, ale taky bych to neviděl jako důvod ke stresu… Problémem bývá spíše to, co zapříčiňuje vznik ketonů v těle, ne ketony samotné.

jitina
Závislačka 2768 příspěvků 27.08.10 06:21

aHOJ,tak ja mela v moci taky aceton stopu a dr mi k tomu rekl,ze aceton patri mezi ketolatky,tim padem nekdo pise aceton nekdo ketom,ale v podstate je to uplne stejne.A pokud je to ve stopovem mnozstvi,tak je to v poradku a ze se to objevuje u tehotnych jako projev nocniho hladoveni :lol::mavam:

shani
Stálice 73 příspěvků 27.08.10 09:52

Ahoj, já zas myslela, že ketony v moči budu mít, protože jsem drasticky zhubla a pořád zvracela na zač.těh., nemohla jíst ani pít, no a v moči žádný keton. :nevim:

evíček 84
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 25.06.13 10:15

Taky mi dnes objevily ketony v moci, ale ja teda tehotná nejsem jsme PO uz rok a chodim na kontrolu na ledviny a tam mi zjistily blikovinu a ketony (1) a ted mám strac že mám cukrovku zitra se dovim krevni vysledky :(

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist