Ketony v moci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Saaraa
Povídálka 41 příspěvků 05.06.06 13:51
Ketony v moci

Mam jeste jeden dotaz, Dr mi dnes na prohlidce – kontrole moci rekl, ze mam v moci ketony, pry to poslou do nejake laboratore na prezkoumani. Nevite cim to je? A co to znamena? Jsem ve 21t tak mne to docela znepokojuje- Diky

Reakce:

Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.06.06 14:02

Ahoj,

mala som to tiez. Zavisi, aka vysoka ich hladina bola. Pre plod nie su nebezpecne, neboj. V moci sa objavuju pomerne casto v dosledku „hladu“ – teda ak si bola napr. nalacno alebo si par dni nic moc nejedla (nechutenstvo a pod.). Je fakt, ze mna s tym vtedy Dr. nikam neposlal a na dalsej kontrole uz to bolo ok.

Ak ich je tam ale vela resp. sa objavia aj pri dalsej kontrole, nasvedcuju na tehucukrovku – citujem z poradne Dr. Kouckeho :

Ketony v moči jsou typickým produktem látkové přeměny tuků, těhotná s cukrovkou,která „špatně“ zpracovává cukry takto nachází zdroj energie v další základní živině – tucích – výsledkem je tvorba ketonů, jejich přítomnost v moči společně s hraničními profily svědčí pro ne zcela kompenzovanou těh.cukrovku.

Vydrz do dalsich testov, neboj, bude to isto ok!

gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 05.06.06 14:06

Ahojky,
já měla ketony v moči skoro celé těhu, ale ani jsem nehladověla ani jsem neměla cukrovku. Jen se mi ve 30tt, začaly rapidně zvyšovat jaterní testy a rodila jsem o měsíc a půl dříve. Nemusí to spolu ale vůbec souviset. Ale i tak se mi narodila zdravá a krásná holčička :o)…hlavně žádné nervy, ty jsou daleko horší než nějaké ketony :o)
 Gejby

Saaraa
Povídálka 41 příspěvků 05.06.06 14:27

Diky moc, docela mne to povzbudilo, ze ten problem nemam sama. Protoze cukrovku vypada, ze nemam. :)

A to te Gejby. nechali porodit o 5tydnu drive? To ti normalne vyvolali porod? A mimco bylo OK, nebo muselo nejak do ikubatoru?

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 05.06.06 17:57

Saarao,
já je taky měla, skoro pokaždé, celé těhu. Důvody jak už psaly holky přede mnou, ale já taky nehladověla, byla jsem i na vyšetření kvůli těhu cukrovce a neprokázala se. Tak prostě nevěděli proč to je. Porodila jsem 8 dní před termínem zdravou holčičku :P

Přeju krásné těhotenství a rychlý porod s tím nejúžasnějším výsledkem :-)

Adka

Lesina
Echt Kelišová 9849 příspěvků 05.06.06 20:40

Ahoj, ja měla zvýšené ketony u obou těhotenství a obě holky jsem přenášela. Dr se nad tím nijak zvlášť nepozastavoval, jen sestra se me zeptala, zda nejím hodně jablek – a to jsem jedla.
 Lesina

jeynna  26.08.10 20:07
Ketony v moči

Ahoj,jsem další v pořadníku těhulek a zběrač ketonů,mám těh.cukrovku již z předešlého těhotenství.V tomto těhotenství mi cukry stále vychází z moče negativní,ale přesto Dr. tvrdí,že ji mám.Při posledních testech mi vyskočily ketony… a i když dělám přeskoušení doma z moči,stále se mi zabarvujou.Mám pít hodně mléko,nebo jíst večer kostičky taveného sýru.Už je mi pomalu špatně ze sýrů,ale hladina je stále vyšší.Pravdou ale je,že jsem ve 12-týdnu a to jsem byla kvůli nevolnostem skoro měsíc jen na syrové mrkvi.to bylo jediné z čeho jsem neměla bolesti břicha a pocit na zvracení.Zhubla jsem skoro 4 kila,ale zdá se mi,že se mi zlepšil zrak.dnes už je to s jídlem mnohem lepší,jím již skoro vše co mohu.Věřím,že se to dřív,nebo později srovná.Mě čeká v 3/2011 třetí porod.První vyvoláván uměle ve 41 týdnu,druhý císařem v 38 týdnu,malá se otočila a třetí zatím nevím.Držím všem pěsti co znamenají štěstí,aby měli rychlý a bezbolestný porod.

Jura007
Neúnavná pisatelka 16400 příspěvků 26.08.10 21:00

Keton je chemické pojmenování toho, co my laici známe pod názvem aceton. Tělo ho produkuje ve stopovém množství v mimořádných situacích a co si budeme nalhávat, těhotenství i cukrovka jsou mimořádné situace… Doktoři podle toho poznají, že něco není úplně v pořádku, ale taky bych to neviděl jako důvod ke stresu… Problémem bývá spíše to, co zapříčiňuje vznik ketonů v těle, ne ketony samotné.

jitina
Závislačka 2765 příspěvků 27.08.10 06:21

aHOJ,tak ja mela v moci taky aceton stopu a dr mi k tomu rekl,ze aceton patri mezi ketolatky,tim padem nekdo pise aceton nekdo ketom,ale v podstate je to uplne stejne.A pokud je to ve stopovem mnozstvi,tak je to v poradku a ze se to objevuje u tehotnych jako projev nocniho hladoveni :lol::mavam:

shani
Stálice 73 příspěvků 27.08.10 09:52

Ahoj, já zas myslela, že ketony v moči budu mít, protože jsem drasticky zhubla a pořád zvracela na zač.těh., nemohla jíst ani pít, no a v moči žádný keton. :nevim:

evíček 84
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 25.06.13 10:15

Taky mi dnes objevily ketony v moci, ale ja teda tehotná nejsem jsme PO uz rok a chodim na kontrolu na ledviny a tam mi zjistily blikovinu a ketony (1) a ted mám strac že mám cukrovku zitra se dovim krevni vysledky :(

Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist