Klidový režim v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.12.03 11:30
Klidový režim v těhotenství...

Ahoj všem. Jsem ve 28tt a gynekolog mi napsal magnezium a prothazin a nařídil mi ležet. Mám doma 1a3/4roku malou slečnu a i když mi s ní hodně pomáhá manžel i babička nemůžu celý den proležet v posteli. Máte nějaké zkušenosti s tím co můžu dělat, aniž bych tím ohrozila miminko? Nerada bych teď před vánocema skončila v nemocnici, jak mi hrozí gynekolog… Ahoj Jana.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 03.12.03 12:17

Ahoj Jani, presne pred rokem jsem touhle dobou resila podobny problem (jen s tim rozdilem, ze jsem nemela jeste zadne mimco, takze to bylo lehci:-), zasla jsem jeste za jednim gynekologem, a ten mi poradil, at delam vsechno, co potrebuju, ale s rozvahou, a co nejvic at polehavam. Ovsem neni nezbytne nutne prolezet v posteli cely den, muzes si urcite trochu pohrat s malou, neco si uvarit (ale pry zadne vyvarovaci orgie, kdy stojis hodinu u sporaku:-) a podobne. A co mi rekl predevsim: AT NEBERU TEN PROTHAZIN! Zdalo se mi samotne divne, ze mi ho muj doktor predepsal, protoze jsem ho kdysi - jako mala - brala, kdyz jsem mela velke alergicke zachvaty, byla jsem po nem vzdycky uplne pripitomela… Jinak preju hodne stesti a at jsi brzo v poradku Ty i mimisek!

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Medulienka dne 03-12-2003 12:19 ]

Anonymni  03.12.03 12:59

Me by ten rezim v tehotenstvi zajimal taky, a to doma nemam male dite a jsem teprve 7 tt. Po predchozim missed abortion jsem vystresovana a bojim se delat cokoli! Pripada mi, ze kazdy me muze necim nakazit a tak. Prosim o nejaky komentar (shovivavy please!).

Karolina

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 03.12.03 18:20

Ahoj, ja jsem pri mem prvnim tehotenstvi dostala take od 28 tt klidovy rezim. Opravdu jsem ty tri mesice, tedy temer, prolezela v posteli a dcerka se mi narodila zdrava a v pohode o tri tydny drive. Kdybych byvala nelezela, mohla bych porodit jeste mnohem driv, takze ti doporucuji zustat opravdu co nejvice vleze a zabranit tak tlaku ditete na delozni cipek. Chapu, ze pokud uz mas malou holcicku, nemuze to byt vubec jednoduche, ale mysli na druhe miminko a rikej si, ze to delas pro nej a male to potom vynahradis. Ja jsem tehdy ty tri mesice opravdu nevychazela z domu a hlavne se tak vyhla jizde v aute, kterou mi doktori vubec nedoporucili. Preji hodne stesti a zdarne ukonceni tehotenstvi. Ja jsem ted ve tretim mesici a jsem zvedava, jestli to tentokrate probehne bez problemu…

Drzim palce!

baculkaji
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 29.05.12 08:26

ahojky holky…dostala jsem včera nařízeno od doktora klidový režim…ale s dvouletou dcerkou? to nemůžu ani na krátkou pomalou procházku? já se ho na to zapomněla zeptat.....a to jsem teprve v 6+4

martina.se
Hvězda diskuse 54436 příspěvků 29.05.12 08:27

Ahoj, spíš se zkusit zeptat dr, já měla klidový režim od 20tt, ale takový, že jsem mohla jen na wc. Dr by Ti určitě řekl víc, co můžeš, co ne…

Blanka S
Závislačka 4914 příspěvků 29.05.12 08:31

Záleží,proč máš klidový režim. Já jsem po IVF 7+2 a mám taky klidový režim s 3,5letou dcerou. Vařím mi mamka,uklízí a žehlí manžel. 1× denně chodí s dcerou ven děda a jednou já.

Naima  29.05.12 08:35

Pokud je to kvůli krvácení atp., tak je mezi gynekology rozšířený názor o vhodnosti klidového režimu, nejlépe neustálé ležení s „výlety“ jen na WC. Evergreenem je také hospitalizace po návštěvě pohotovosti. Nicméně, je také spousta gynekologů, kteří prezentují názor, že striktní klidový režim vůbec ničemu nepomůže a je zbytečný - podívej se třeba na www.porodnice.cz a poradnu pana doktora Kouckého. Ve finále je to na tobě a na tvém rozhodnutí ;) . Klidový režim někdo prezentuje jako absolutní klid na lůžku, někdo jako režim, kde se celkově nepřepínáš, nenosíš těžší věci atp.

baculkaji
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 29.05.12 08:35

protože jsem začala minulý čtvrtek trochu krvácet…pak hned dobrý…a zase v neděli večer znovu

Romy Praha
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 29.05.12 08:45

Ahoj, mám klidový režim od 29tt a dvouletého syna. Nejdřív mě vyděsila představa porodnice a to že se s malým dva měsíce neuvidím, tak jsem vzorně ležela. Nález stejný, prý mám takhle pokračovat. Otrnulo mi a začala jsem se víc o Ondráška starat a hrát si s ním. Výsledek zhoršení stavu, předání do rizikové poradny a mám počítat že si mě tam nechají…
Vím jak moc to není jednoduché, ale opravdu musíš ležet. Nech jí ať ti nosí oblíbené hračky a hrajte s nimi divadlo, ať si daní tobě židličku a malujte, skládejte a navlékejte. Pouštějte si písničky a ať tancuje a předvádí o co v nich jde… Snad ti nějaký tip pomůže, takhle to děláme my. Jestli budeš chodit, tak v nemocnici nejspíš skoncíš a to bych ti nepřála, tak držím moc palce!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 57581 příspěvků 29.05.12 08:48

No, možná to bude znít trochu hnusně, ale tohle si můžeš rozhodnout jen ty sama… já bych nedělala věci které nejsou nutné, tj. velké nákupy, žehlení, mytí oken apod. jinak bych fungovala normálně, protože můj názor je ten, že kvůli něčemu co možná nemá ještě ani srdíčko neodstrčím na 8 měsíců 2 leté dítko. A druhý důvod je tedy ten, co píše @Naima já taky nevěřím, že by lidový režim něco dokázal, pokud je problém… a pokud je problém, tak pro mě osobně je lepší aby došlo k potratu hned a ne třeba v půlce těhotenství.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 57581 příspěvků 29.05.12 08:50

@Romy Praha Tak v 29tt to celkem chápu… ale striktně ležet od 6+4, to bych nechala věcem volný průběh.

Naima  29.05.12 08:52

Je opravdu rozdíl, o jak mladé těhotenství se jedná, jak píše @j.a.n.i1 . Například hospitalizaci v porodnici pro krvácení jsem v prvním trimestru odmítla 2× nebo 3× právě z těch důvodů. Pokud by mi někdo navrhoval hospitalizaci například 25 tt, tak je to naprosto o něčem jiném

Maaaca
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 29.05.12 09:11

@j.a.n.i1 :někteří lékaři nechávají klidový režim v prvním trimestru pokud se vyskytne krvácení nebo nějaký problém a to se vydržet dá.

baculkaji
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 29.05.12 09:32

holky tak díky za názory…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama